Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 19:28
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 62 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Navigacia - babo rad 
Autor Správa
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Diky :smt023 , inac toto zariadenie je celkom neprakticke... ani ako mobil ani ako "nahrada" za PC, mrzne...je pomale


Ned, 17.06.2007, 21:36
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa píše:
A teraz to najlepšie :) do oziho má málokto mapy na vodu :)

Silba-Pag 1:100000 včítane hĺbok(napr.).No dobre, ale už dosť, kto má väčší.


Ned, 17.06.2007, 21:43
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
KAKTUS píše:
Diky :smt023 , inac toto zariadenie je celkom neprakticke... ani ako mobil ani ako "nahrada" za PC, mrzne...je pomale

pomalé a mrzne? Niečo nebude v poriadku... nemáš tam napr. lokalizáciu?
pozeral som updates od HP a nič okrem dvoch somariniek. V každom prípade by som to na Tvojom mieste hard resetol a potom mrkol či to ide pomaly. Priznám sa, tie krabičky od HP mi nikdy nič nehovorili (posledná čo som vlastnil bol ešte compaq 3660 - odvtedy už iba iné značky).

_________________
unfortunate man with none


Naposledy upravil bsa dňa Ned, 17.06.2007, 22:00, celkovo upravené 1



Ned, 17.06.2007, 21:53
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rado nd píše:
bsa píše:
A teraz to najlepšie :) do oziho má málokto mapy na vodu :)

Silba-Pag 1:100000 včítane hĺbok(napr.).No dobre, ale už dosť, kto má väčší.

nie nie, to bol pekný príklad toho sa dajú riešiť veci, Ty ich máš, ja som ich "rozumne" zohnať nevedel. A niektoré iné lokality.
To ilustruje dva prístupy, niekoho kto sa s tým chce "kutiť" a niekoho kto nie. Preto som hovoril, že môj prístup a hodnotenie je čisto subjektívne.

_________________
unfortunate man with none


Ned, 17.06.2007, 21:54
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa píše:
KAKTUS píše:
Diky :smt023 , inac toto zariadenie je celkom neprakticke... ani ako mobil ani ako "nahrada" za PC, mrzne...je pomale

pomalé a mrzne? Niečo nebude v poriadku... nemáš tam napr. lokalizáciu?


Uff, no to ja neviem... ale ono je to v kuse vypnute.... nepouzivam to.
Mam tam simku s GPRS programom, lebo, este kym ma to bavilo, tak som to pouzival aspon na internet a nejake firemne aplikacie...treba na to kuknut...


Ned, 17.06.2007, 21:58
Učeň

Registrovaný: Sob, 19.05.2007, 15:26
Príspevky: 27
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa píše:
Nechcem sa s Tebou hádať ale tie obrovské možnosti vreckového počítaču sú akože ktoré? Myslíš, tie ktoré má každý slušnejší telefón, ktorý má väčšina z nás pri sebe?

v porovnani s Garminom je ten rozdiel obrovsky, vsakze. btw. ja telefon uz dlhsiu dobu so sebou nevlacim ;-)
bsa píše:
absolútny nedostatok vhodných modelov s integrovaným GPS (nehovoriac o kombináciách PDA/phone/GPS).

nastastie sa blyska na lepsie casy, na obzore su zaujimave modely

kupili sme si do firmy BT modul, Acer n311, HTC Herald, Eten M700, takze ake-take skusenosti s PDA+GPS myslim ze mam a nestretol som sa doteraz so ziadnym problemom co sa tyka spojenia cez BT alebo navigaciou pomocou nich.
mozeme si vymienat nazory donekonecna, problem je, ze pravdu mame obaja. su 2 moznosti, niekolko specializovanych pristrojov alebo nieco univerzalne. ja som sa rozhodol pre univerzalne riesenie, kedze sa nerad staram o privela pristrojov, chcem navigaciu aj na pesiu turistiku a taktiez moznost nahrat si vlastnu skalibrovanu mapu mi pride vhod


Ned, 17.06.2007, 21:59
Profil ICQ
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Budo píše:
v porovnani s Garminom je ten rozdiel obrovsky, vsakze. btw. ja telefon uz dlhsiu dobu so sebou nevlacim ;-)

a čo nosíš? Resp. z čoho voláš? Aby nevzniklo nedorozumenie, telefónom ja nenazývam niečo čo má nerozšíriteľný OS (napr. series 40) a nevie sa synchronizovať s exchange alebo iným groupware.
Budo píše:
bsa píše:
absolútny nedostatok vhodných modelov s integrovaným GPS (nehovoriac o kombináciách PDA/phone/GPS).

nastastie sa blyska na lepsie casy, na obzore su zaujimave modely

kupili sme si do firmy BT modul, Acer n311, HTC Herald, Eten M700, takze ake-take skusenosti s PDA+GPS myslim ze mam a nestretol som sa doteraz so ziadnym problemom co sa tyka spojenia cez BT alebo navigaciou pomocou nich.

Odporúčam napr. Qtek 9100/HTC Wizard a Nokia LD3W (mimochodom veľmi vydarený modul vo svojej cenovej kategórii).
Budo píše:
mozeme si vymienat nazory donekonecna, problem je, ze pravdu mame obaja. su 2 moznosti, niekolko specializovanych pristrojov alebo nieco univerzalne. ja som sa rozhodol pre univerzalne riesenie, kedze sa nerad staram o privela pristrojov, chcem navigaciu aj na pesiu turistiku a taktiez moznost nahrat si vlastnu skalibrovanu mapu mi pride vhod

Súhlas. Apropó pešiu turistiku som úplne vynechal :)

_________________
unfortunate man with none


Ned, 17.06.2007, 22:05
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 19.05.2007, 15:26
Príspevky: 27
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa píše:
a čo nosíš? Resp. z čoho voláš?

HTC Herald, pod telefonom si ja predstavujem praveze obycajny mobil

bsa píše:
Odporúčam napr. Qtek 9100/HTC Wizard a Nokia LD3W (mimochodom veľmi vydarený modul vo svojej cenovej kategórii).

dakujem, neprosim :) ale Wizard je uz pomerne stary model a odvtedy uz WM5 X-krat updatovali. Vsak to by nebol Windows, keby to ficalo poriadne hned od zaciatku :evil:


Ned, 17.06.2007, 22:35
Profil ICQ
Koumák

Registrovaný: Pia, 12.01.2007, 19:22
Príspevky: 193
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa- a za kolko sa také MIO 520 FULL + s kompletnou európou zohnať?


Ned, 17.06.2007, 22:44
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa píše:
Odporúčam napr. Qtek 9100/HTC Wizard a Nokia LD3W (mimochodom veľmi vydarený modul vo svojej cenovej kategórii).

Citácia:
dakujem, neprosim :) ale Wizard je uz pomerne stary model a odvtedy uz WM5 X-krat updatovali. Vsak to by nebol Windows, keby to ficalo poriadne hned od zaciatku :evil:

samozrejme prvé firmware nie sú žiadna sláva u ničoho (inak k wizardu sú/boli pravidelné updaty, dokonca naposledy som tam mal crossbow). Ja som na herald/hermes neprechádzal, nedávalo mi to zmysel (potrebujem väčšie rozlíšenie). Teraz počkám na toshibu G900 a do saka sa už týždeň stresujem so samsungom i600.

_________________
unfortunate man with none


Ned, 17.06.2007, 22:47
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
RisoBA píše:
bsa- a za kolko sa také MIO 520 FULL + s kompletnou európou zohnať?

keď budem mať strašne filantropickú náladu tak tých 13.3tSKK (to je môj nákup) a musíš si to prísť zobrať ku mne do firmy a pri reklamácii nechcem o Tebe počuť (resp. moji chalani čo majú takéto veci na starosti) :)

_________________
unfortunate man with none


Ned, 17.06.2007, 22:49
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa píše:
RisoBA píše:
bsa- a za kolko sa také MIO 520 FULL + s kompletnou európou zohnať?

keď budem mať strašne filantropickú náladu tak tých 13.3tSKK (to je môj nákup) a musíš si to prísť zobrať ku mne do firmy a pri reklamácii nechcem o Tebe počuť (resp. moji chalani čo majú takéto veci na starosti) :)


mne by si nevedel pomoct s tym mojim zazrakom???


Ned, 17.06.2007, 23:06
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
KAKTUS píše:
bsa píše:
RisoBA píše:
bsa- a za kolko sa také MIO 520 FULL + s kompletnou európou zohnať?

keď budem mať strašne filantropickú náladu tak tých 13.3tSKK (to je môj nákup) a musíš si to prísť zobrať ku mne do firmy a pri reklamácii nechcem o Tebe počuť (resp. moji chalani čo majú takéto veci na starosti) :)


mne by si nevedel pomoct s tym mojim zazrakom???

ak si z BA, dones to, resetneme , uvidíme ako sa to bude správať. Ak nie si z BA tak príručka, ako poznám HP nejaký opičí 3 až 4 hmat a sedliacky rozum povie či to ide pomaly alebo nie.

_________________
unfortunate man with none


Ned, 17.06.2007, 23:08
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa píše:
KAKTUS píše:
bsa píše:
RisoBA píše:
bsa- a za kolko sa také MIO 520 FULL + s kompletnou európou zohnať?

keď budem mať strašne filantropickú náladu tak tých 13.3tSKK (to je môj nákup) a musíš si to prísť zobrať ku mne do firmy a pri reklamácii nechcem o Tebe počuť (resp. moji chalani čo majú takéto veci na starosti) :)


mne by si nevedel pomoct s tym mojim zazrakom???

ak si z BA, dones to, resetneme , uvidíme ako sa to bude správať. Ak nie si z BA tak príručka, ako poznám HP nejaký opičí 3 až 4 hmat a sedliacky rozum povie či to ide pomaly alebo nie.


dakujem za ochotu,som z BA (aj ked nie rodak). Ale na Slovensku budem az cca. od 22.06, potom ta skontaktujem cez PM.
este raz diky :smt023


Ned, 17.06.2007, 23:10
Učeň

Registrovaný: Pon, 16.10.2006, 0:06
Príspevky: 63
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chlopi nic proti MIO - ale C520F ???.

Vzal som od predajcu pristroj (este zabaleny) ze ho vyskusam na ceste a pri prvom spusteni (respektive pokuse) sa zosypal MIO map V3 a vyskusal som tak akurat hands free (ktore fungovalo dobre)
Takze pristroj to bol dobry len nenavigoval.
Dalsi malicky nedostatok : nepodarilo sa mi prist na sposob ako sa zapina - startoval zvycajne na 8 - 15 pokus a vela nechybalo aby som ho vyhodil z okna.

Na druhej strane ale ked som mal v rukach funkcny pristroj tak vyzeral sikovne.

To BSA : Ak je to cena bez TMC tak bud mas zly nakup alebo vesias buliky na nos


Takze to vyzera tak ze vezmeme nakoniec Garmina 350 alebo 660
nie zeby ma extra nadchol ale funciu splna je jednoduchy mapy ujdu a zo servisom vyzera ze nebude problem.

Viem ze by bolo aj lacnejsie riesenie ale potrebujeme nieco osvedcene spolahlive s oficialnym sw.

_________________
LR DISCO 300 tdi 2.pokus ,+2",Warn M8000,Hi Lift...


Uto, 19.06.2007, 19:14
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 62 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: