Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 6:20
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
 Externa antena k PDA 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 22:10
Príspevky: 356
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
Pouzivam PDA HP iPAQ 6515 s integrovanym GPS v kombinacii s iGO a v terene s Ozim.
Pri vstupe do lesa, signal skoro vzdy stratim a kedze Slovensko je dost zalesnene, este sa mi snad nikdy nepodarilo vytvorit kompletny a presny zaznam prejdenej trasy. Rozmyslam preto o externej antene, na ktoru ma tento PDA konektor.
Mate s tym niekto nejaku skusenost?
Je vyrazny rozdiel v citlivosti GPS prijimaca pri pouziti externej anteny?
Aku antenu pozivate (vonkajsiu, vnutornu, dlzka kabla...)?

_________________
Nissan Patrol K260 - Biely Spaniel = BSP, kratky, 2,8TD
Obrázok


Str, 06.02.2008, 15:54
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Máš tam BT, tak nevymýšľaj a kúp si toto,
http://www.digitalreviews.net/reviews/n ... eiver.html
funguje to skvele.
Vieš si predstaviť pri každom nasadnutí a vysadnutí pripájať a odpájať externú anténu (asi PDA nenechávaš za sklom)?

Ak ťa to zaujíma, môžem napísať viac a porovnať s klasikou, ale zdá sa mi to zbytočné, ak z princípu takúto kombináciu odmietaš.

BTW, to nie je s kostolným riadom citlivosť tvojho PDA, keď som mal Mio (a nie jeden model), tak signál sa stratil len v budove alebo v tuneli, v lese nikdy nie, ani v lese v Tatrách nie.


Str, 06.02.2008, 16:15
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 22:10
Príspevky: 356
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
Vyzera to zaujimavo, tak prosim, napis viac.

_________________
Nissan Patrol K260 - Biely Spaniel = BSP, kratky, 2,8TD
Obrázok


Str, 06.02.2008, 16:56
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tie hpcka su vcelku hluche kopita, a ked pustis navigaciu tak to strati vykon a nic na tom nechodi.

Jednoznacne BT modul a odbremeni to procesor a aj citlivost tych modulov je oproti tomuto 100x vacsia

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Str, 06.02.2008, 18:05
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neviem, čo ť zaujíma najviac, tak skúsim povedať, čo zaujalo mňa.

Citlivosť. Až som tomu prvý raz po spojazdnení nechcel veriť. Doma v paneláku bežne 3m od okna, čo SIRFIII nevedel ani zďaleka.
V aute to hodím na sedadlo, do kastlíka, pod sedadlo, jednoducjo hocikde a stále beží.

Nikdy sa mi to nekuslo - závisí to aj od PDA, ale je to fakt.

Bežne vidí cca o 2 satelity viac ako SIRFIII za podobných podmienok.

Relatívne rýchlo sa chytí. Mio sa niekedy dostávalo do nálady po cold boote aj 15 min, tuto to neexistuje. Rádovo minúta a ide.

Má to aj vstup na ext. anténu, ale je to zrejme pre prípady stacionárneho používania vnútri budovy.

Počas denného svetla, pokiaľ je nabitý, nepotrebuje pripojiť na šťavu - veľmi to uľahčuje život.

V tvojom prípade, keďže máš aj vstavaný receiver, to ešte zväčšuje flexibilitu - pokiaľ si vyvedieš napájanie napr. do kastlíka, tak to môžeš nechávať v aute a vyberať výlučne z bezpečnostných dôvodov.

Nevýhoda je, že sa musíš starať o dve krabičky so všetkým, čo k tomu patrí - miesto, nabíjačka, atď.

Pýtaj sa.


Str, 06.02.2008, 19:03
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 22:10
Príspevky: 356
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
rado nd:
Zacnem od konca.
S dvomi skatulkami v aute by som nemal problem, jedna (PDA) tam byva tak ci tak a okrem nej spusta vselijakych dalsich stabilnych skatuliek na rozne ucely. Jedna naviac nevadi. Pouzival by som ju ako nemobilnu (nevytahoval by som ju).
Ak je prijimac stale pripojeny (nabija sa), nevadi to?
Ak sa rychlo chyta to je super. HP to po pripadnom restarte trva tiez pekne dlho, ale zase ma v sebe taky pomocny softik, ktory si stahuje data z internetu o aktualnej polohe (posune) druzic. Treba to ale robit kazde dva dni. Tento prijimac o ktorom pises, take pomocky asi nepotrebuje.
Co je SIRFIII? Si geodet, alebo odkial pochadzaju tvoje znalosti?
Kolko to stalo? A kupoval si to z tej uvadzanej stranky, alebo niekde inde (napr. SR)?
Nema skatulka v sebe aj nejaku malu flash pamat (napr. ze by si vedela zapamatat data z jedneho dna), alebo je to iba receiver?

petertn:
S tym vykonom HP je to tak, ako hovoris. Ked mam pustenu navigaciu (iGo, al. Ozi), nemoze popri tom bezat nic ine. Ak aj bezi navigacia iba ako solova aplikacia i tak casto po nejakom case (1-2 hod.) klakne. A to nehovorim o priebeznom vypadavani zaznamu, lebo nevidi dostatok satelitov. To sa stava nie len v lese, ale aj pri zlom - zamracenom pocasi.

_________________
Nissan Patrol K260 - Biely Spaniel = BSP, kratky, 2,8TD
Obrázok


Str, 06.02.2008, 19:53
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Ak je prijimac stale pripojeny (nabija sa), nevadi to?
Je tam LiOn aku, takže platí o ňom to isté, čo o ostatných: po naformovaní čo najmenšie výkyvy napätia. Inými slovami, stále na nabíjačke je preň najlepší stav. Mne sa ale po vypnutí kľúčika odpojí šťava, takže nabíjací obvod nabíja, len keď ho mám pod kontrolou.
Citácia:
Tento prijimac o ktorom pises, take pomocky asi nepotrebuje.
Asi nie. Teda isto nie.
Citácia:
Co je SIRFIII? Si geodet, alebo odkial pochadzaju tvoje znalosti?
SIRFIII je čipová sada, ktorá zariadi príjem a spracovanie signálu z družice a von z nej leze nazvime to sériový telegram. Obyčajne má 20 kanálov. Geodet nie som, len som sa o to zaujímal tak ako ty, keď som chcel niečo kúpiť.
Citácia:
Kolko to stalo? A kupoval si to z tej uvadzanej stranky, alebo niekde inde (napr. SR)?
Cenu neviem, mal som to spolu aj s PDA,odhadujem ju medzi 1 až 2-ma litrami, isto sa na nete dá nájsť. Kupoval som to od človeka z DELL-u a viem, že on to kúpil tu (možno v Česku, možno z int. obchodu, ale isto tu blízko - BTW oslovil by som Shamana, ak sa sám neujme iniciatívy).
Citácia:
Nema skatulka v sebe aj nejaku malu flash pamat (napr. ze by si vedela zapamatat data z jedneho dna), alebo je to iba receiver?
Nemá, je to čistý receiver.


Str, 06.02.2008, 20:34
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak som sa v tej cene ani moc nesekol

http://item.express.ebay.com/NEW-Mini-S ... xpressItem

a tu
http://www.gpsweb.cz/fortunaceny.htm

aj tu
http://www.alfacomp.cz/old/php/zbozi.ph ... yr=&odr=20


Str, 06.02.2008, 20:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
juroBSP píše:
Nema skatulka v sebe aj nejaku malu flash pamat (napr. ze by si vedela zapamatat data z jedneho dna), alebo je to iba receiver?

petertn:
S tym vykonom HP je to tak, ako hovoris. Ked mam pustenu navigaciu (iGo, al. Ozi), nemoze popri tom bezat nic ine. Ak aj bezi navigacia iba ako solova aplikacia i tak casto po nejakom case (1-2 hod.) klakne. A to nehovorim o priebeznom vypadavani zaznamu, lebo nevidi dostatok satelitov. To sa stava nie len v lese, ale aj pri zlom - zamracenom pocasi.


http://www.autoalarmy.sk/katalog/autodo ... 200lx.html toto je odpoved na prvu cast

a druha cast - pekne veci robi HP ale v tomto sa sekli teda riadne vyrobili drahy ksunt, ale na druhu stranu ich predali straaaaasne vela, ale len preto ze bolo o tom malo info. Sme ich mali na Slovensku 1. asi 30 kusov a aj prvy sme ich dali do suflikov. Stara zlata IPAQ 4700 stale ju mam a nevymenim ani za boha :wink:

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Str, 06.02.2008, 23:09
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Juro, som sa dnes poflakoval po krámoch a v navigacia.sk ho majú, za 3.125,- s daňou, papierom a zárukou. Prijateľné, myslím.


Sob, 09.02.2008, 21:09
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: