Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 19:57
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ] 
 otazka 
Autor Správa
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
-bude mi k dacomu ked si dam do Garmina topo2 tu mapu chodnikov turistickych myslim tu co predavaju na www.navigacia.sk
-ako to ze sa to tam da dat to viem len ma zaujma ci pri jazdeny tu bode aj k dacomu alebo len zas vyhodim 2tis.sk do luftu???? :-)

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Štv, 06.03.2008, 13:49
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na daco ti to bude, otazne je na co :-D

auto routing podla toho na ceste nevyuzijes, ako ktosi spravne poznamenal mali by k tomu prikladat subor readme.txt so zoznamom aut, ktore sa toho mozu drzat :lol:
Je to totiz stavane pre pesich, ale na nive sa s tym celkom da. Akurat si musis zvyknut na to ze to urcite nevyberie najrychlejsiu trasu ani najprejazdnejsiu :lol:
Keby si to chcel bez autoroutingu(pripadne by si ho nevyuzival) tak ako mapa je to super, ak mas garmina neni o com ;-)

priklad z praxe: chcel som sa dostat zo zvolena do ocovej nejakou zaujimavou trasou. Poslalo ma to obrovskou obklukou a ked som na Sliaci prisiel v kupeloch az ku takyyym dlhyyyym schodom ktore viedli kamsi dole rovno k budovam a teta hovorila "200m rovno a potom doprava" tak som to smaril kamsi :lol:

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Štv, 06.03.2008, 23:13
Profil ICQ WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
snahy o routing a navigáciu po vektorových mapách mimo spevnené cesty je bezpredmetná.

Použiješ to len ako pohyblivú mapu.

A na to už je lepčí Ozi Explorer.

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 06.03.2008, 23:48
Profil WWW
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
[quote.

A na to už je lepčí Ozi Explorer.[/quote]

ako prepacte ale ja som lajik tam ma dako toto navigujte co je lepcie mam len ten zakladny nuwi 250 co bol v akcii t mobile a chcem sa tulat po horach z dakou rozumnou mapou

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Pia, 07.03.2008, 0:28
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MIrec01 píše:
ako prepacte ale ja som lajik tam ma dako toto navigujte co je lepcie mam len ten zakladny nuwi 250 co bol v akcii t mobile a chcem sa tulat po horach z dakou rozumnou mapou


Zabudni.

Ak chceš elektronickú mapu ktorá je na niečo dobrá aj mimo cesty, tak načim PDA počítač s GPS(nové sa cenovo pohybujú okolo 10 000 ) a do neho softwér Ozi Explorer.

Ozi ti nepovie ako máš odbočiť, ale ukáže ti na mape kde si. Kamchceš ísť musíš vedieť sám.

čítaj tu: viewtopic.php?t=559 , alebo tu : viewtopic.php?t=115&postdays=0&postorder=asc&start=0
alebo počkyj kým sa stretneme, ukážem ti to.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 07.03.2008, 11:07
Profil WWW
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
takze nemusim riesit nuvi a topo2 budu to vyhodene prachy do luftu???? :-)

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Pia, 07.03.2008, 15:31
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
presne tak.

Mapy do garminu kúpiš len od garminov (draho) a zase len garmini ich aktualizujú.

Mapy do oziho si spravíš sám, stiahneš z webu , alebo vydrankáš za pivo od kamarádov.

Len to chce nový prístroj...

Ak pôjdeš na nákup, určite neber PDA, ktoré má nabíjanie robené cez konektor ktorý treba v aute ručne napichnúť. To nem dobré, časom sa vyhrká a pokazí. Určite ber len také PDA, ktoré má konektor napevno v držiaku a automaticky sa napichne keď zacvakneš PDA do držiaku. Až budeš mať niečo vybraté, daj vedieť, odobríme ti kúpu (alebo zamietneme keď budeš mať blbý nápad)

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 07.03.2008, 15:49
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Martin 4 píše:

Ak pôjdeš na nákup, určite neber PDA, ktoré má nabíjanie robené cez konektor ktorý treba v aute ručne napichnúť. To nem dobré, časom sa vyhrká a pokazí. Určite ber len také PDA, ktoré má konektor napevno v držiaku a automaticky sa napichne keď zacvakneš PDA do držiaku. Až budeš mať niečo vybraté, daj vedieť, odobríme ti kúpu (alebo zamietneme keď budeš mať blbý nápad)


Ahojte,

Nedalo mi, tak prispejem zrána svojou troškou do mlyna aj ja. Napodiv (keďže pisateľom príspevku bol M4NR) musím súhlasiť s tým čo bolo vyššie napísané, ALE aj nesúhlasiť zároveň. Vysvetlenie :

PRE : Ono je super (či už z princípu, alebo aj po stránke funkčnosti a praktičnosti) ak má predmetný model PDA už pri kúpe v balení držiak z ktorého môže byť aj napájaný, vtedy nie je o čom. Odpadá problém s vyhrkaním konektora, prípadne aj napájanie sa dá "inštalovať napevno" a nie cez zásuvku zapaľovača. ALE otázna ostáva cena takéhoto "origo" príslušenstva pokiaľ nebolo dodané s PDA a má byť dokúpené, keďže no name tam asi len tak pasovať nebude.

PROTI : Ako som už načrtol vyššie, negatívom (aj keď nie najdramatickejším) je dokúpenie (v niektorých prípadoch a modeloch až nemožnosť dopracovať sa k origo accessories) príslušenstva. Ale podstatnejšie!. Ja napr. aj keď som PDA pred cca 4 mesiacmi kupoval primárne pre účely navigácie, ani vo sne ma NEnapadlo prihliadať na momentálne riešený handicap. Upriamil som sa skôr. na to :

Koľko internej RAM predmetné PDA má - predsa len mapy už čo to zaberú ak ich narýchlo treba niekam skopčiť.
Či podporuje SDHC karty a SDIO
Na akom OS "beží"
....
....
A v neposlednom rade (aj keď viacmenej na chvoste požiadaviek) cena

Záver : M4NR má pravdu (ako asi vždy pri jeho skutočne až brilantnom všeobecnom rozhľade), ALE aby si (ak to budeš riešiť náhodou Mirec) pri takejto OFF požiadavke (na stabilitu otrasov napájania)neskončil tak, že sa upriamiš na zariadenie ktoré bude síce s cool dopracovaným príslušenstvom, ale bude postrádať kopec iných "detailov" nepomerne podstatnejších pre samotnú navigáciu. Toť môj pohľad na vec.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 10.03.2008, 9:34
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ďakujem predrečníkovi za slová chvály aj za podnetné pripomienky.

.. ctihodný kolega zo Zvolena má samozrejme pravdu a sypem si popol na hlavu, pretože som sa skutočne upriamil iba na mechanickú časť užívatelskej prívetivosti PDA použitelného na navigáciu v terénnom aute.

Keďže sa použitelnosť PDA k naznačenému účelu ťažko odhadne popredu, dovolil by som si vyzvať prítomnú verejnosť PDA k navigácii užívajúcu, aby semže pripísala svoje skúsenosti a postrehy k jednotlivý typom PDA.

Osmelil by som sa započať ja.

Acer n35
Jeden z prvých PDA s inegrovanou GPS, dnes už ho nový nezoženiete. Stál okolo 10 000,-

V pohode funkčný, tvrdé životné podmienky v terénnom aute znáša bez protestov. Inštalácia OziExplorer aj i-Go bez problémov. Soft beží primerane spoľahlivo. Číta 2GB SD karty. Zriedkavo, najmä pri rýchlejších požiadavkách obsluhy na zmenu zobrazenia (keď od neho chcem, aby sa rýchlo preklikal cez viacero máp v rôznych mierkach) zatuhne a treba urobiť mäkký reset. Jeden krát sa mi stalo že zamrzol nadobro bolo treba spraviť tvrdý reset = strata inštalácií a všetkého čo nebolo na karte. Čitatelnosť dyspleja vyhovujúca. Citlivosť GPS solídna, nevypadne ani v hustom mokrom lese. Momentálne mi na ňom beži podľa potreby i-Go alebo GPS Auto (GPS tripmaster)

Nevýhody a chyby :
:arrow: Nabíjanie v dodávanom autodržiaku je riešené cez datový konektor ktorý treba ručne zapojiť/odpojiť pri každom založení/vybratí GPS do držiaka. Mechanická životnosť konektora sa rýchlo vyčerpá a nastane jeho deštrukcia. Mô už má konektor nahradený vyvedeným káblikom na ktorom je jack konektor ktorým do neho posielam elektriku.
:arrow: Nemá poriadnu ochranu pred vybitím batérie. Ak zabudnete vypnúť pri spustenom OziEx, tak pôjde až do chcípnutia ktoré sa rovná tvrdému resetu. Čiže budú zmazané dáta na interných pamätiach a spadnú všetky inštalácie.
:arrow: Nedá sa dostatočne stiahnuť podvietenie dyspleja a v noci oslňuje.
:arrow: Anténa GPS sa dá vyklopiť iba v jednej rovine, čiže PDA musí byť vždy na stojato. Lenže práve v tej polohe polarizácia dyspleja umožňuje naväčší odraz v čelnom skle. Čiže v noci oslňuje na priamo a druhý krát v odraze od skla (musel som to riešiť takým šiltom, ktorý bráni odrazu v skle)
:arrow: Polarizácia dyspleja sa bije s polarizovanými slnečnými okuliarmi a pri priamom pohľade cez ne je dysplej čierny. Treba sa pozerať trocha nakrivo. Dá sa to, ale je to otravné.
:arrow: Po troch rokoch nevyberavého používania je interná batéria prakticky mŕtva a vydrží tak 10-15 minút. Vymeniť baterku je problém, pretože je naletovaná pod krytom a na výmenu treba stroj rozobrať.

Asus MYPAL 365
stál tuším 13 000,-

V pohode funkčný, tvrdé životné podmienky v terénnom aute znáša bez protestov. Pri inštalácii OziEx viedol nejaké blbé reči o neplatných certifikátoch. Ale nakoniec to zožral a funguje. Soft beží primerane spoľahlivo. Číta 2GB SD karty. Občas (cca 1 až 2 krát za mesiac) sa sám od seba rozhodne resetovať. Zhasne, sám sa zase nahodí ale je treba ručne spustiť OziEx. Čitatelnosť dyspleja vynikajúca, podsvietenie sa dá dostatočne stiahnuť. Anténa sa dá vyklopiť v dvoch rovinách, v pohode funguje aj naležato. V polohe naležato sa dysplej v skle zrkadlí len nepatrne. S polarizovanými okuliarami spolupracuje v každej polohe. Citlivosť SIRF III GPS antény výborná - družice vidí aj v budove. Momentálne ho používam ako pohyblivú mapu s OziExp.

Nevýhody a chyby:
:arrow: Veľmi krehký dysplej. Rozbije ho aj nevelký tlak na sklíčko alebo dokonca aj len torzné namáhanie krabičky. Výmenu spraví SIL Ostrava za 6 000,- :x
:arrow: V lesklom dyspleji sa pri nevhodnom nastavení zrkadlí interiér auta. Treba troška špekulovať ako ho mať naštelovaný. ale dá sa nájsť vyhovujúca poloha.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 10.03.2008, 10:39
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin ten ACER n35 je v ponuke tu: http://aukro.cz/item324069339_acer_n35_kapesni_pc_s_gps.html#photo za cenu 2790 KC

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pon, 10.03.2008, 14:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
snahy o routing a navigáciu po vektorových mapách mimo spevnené cesty je bezpredmetná....

Skusal si Garmina SVK TOPO v2.0? routing je bajecna vec a vsetci cumia ako krasne sa s tym da navigovat po turistickych chodnickoch. Samozrejme - sem-tam sa stane ze to tvrdi napr. ze po tych schodoch prejdem, alebo tou metrovou medzerou medzi skalami sa zmestim - ale to nevidis ani ked do tej mapy len "cumis" ;-)
Ja ten routing Nivou hodne vyuzivam, praveze po spevnenych cestach je to s TOPO mapou problem. Na to musim prehadzovat ROADS...

Inak pristroj mam takisto PDA - Garmin Ique 3600
nevyhody:
-originalna baterka ma malu kapacitu a po roku je mrtva a meni sa dost zlozito
-po vybiti baterky do nuly vyzaduje reset(po extremnom vybiti aj synchronizaciu s PC, zalezi od verzie softwaru)
-mapy jedine origo od garminu
-nespoji sa s PC klasicky ale len na synchronizaciu - teda nemozno pouzit na navigovanie v PC(napr NaviRoute)

vyhody:
-baterka pasuje z nokie s vyssou kapacitou
-jas nastavitelny v sirokom rozsahu
-gps antena ma 2 polohy a ak vam pda spadne tak sa sama zaklopi bez ulomenia(skusane niekolko krat)

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pon, 10.03.2008, 16:33
Profil ICQ WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... nech sa to tu pekne rozrastá ... :smt023


Milos píše:
Martin ten ACER n35 je v ponuke tu: http://aukro.cz/item324069339_acer_n35_kapesni_pc_s_gps.html#photo za cenu 2790 KC


... za ty prachy sa oplatí. Treba opatrne s konektorom a inak bude slúžiť dobre.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 10.03.2008, 17:11
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 12 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: