Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 20:35
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 celkom fajn mapy 
Autor Správa
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
podla toho čím končia. Ak .jpg , tak je to obrázok. Ak .map , tak Ozi Explorer PC a ak .ozf2 , alebo .ozf3 , tak Ozi Explorer CE v PDA.

Tie kalibrované ortofotomapy sú kchúúl... ale Geodis Slovensko sú škrti vydridušský :evil: a letecké fotky na mapy.sk sa nedajú viac priblížiť. (české ortofotomapy sa dajú priblížiť ovela viac)

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 28.03.2008, 20:56
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
podla toho čím končia. Ak .jpg , tak je to obrázok. Ak .map , tak Ozi Explorer PC a ak .ozf2 , alebo .ozf3 , tak Ozi Explorer CE v PDA.

Tie kalibrované ortofotomapy sú kchúúl... ale Geodis Slovensko sú škrti vydridušský :evil: a letecké fotky na mapy.sk sa nedajú viac priblížiť. (české ortofotomapy sa dajú priblížiť ovela viac)


aha...skusil som daco stiahnut a su tam pripony "map" a "ozfx3"...vsetko dvojmo len tiem map su dramaticky mensie subory...cim to je?

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pia, 28.03.2008, 21:04
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Keď sa kalibruje mapa pre OziEx, tak sa niektorým (najmenej trom) pixelom v rastri pridelia súradnice. Soft s toho dokáže zrátať súradnice akéhokoľvek iného pixelu. Údaje o kalibrácii rastrovej mapy sú v súbore *.map. Takže mapa sú vždy dva súbory. jeden je obrázok .jpg (alebo iný raster) a druhý je .map .

Príklad:
Mapa Karpát bude Karpaty.jpg a Karpaty.map

Keď to chceš dať do PDA v aute, musí sa to preondiať na niečo trocha iné a potom sa dvojica volá Karpaty.ozfx3 a Karpaty.ozfx3.map

Dvojica sa nesmie rozdeliť alebo premenovať, inak to nebude fungovať.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 28.03.2008, 21:12
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Keď sa kalibruje mapa pre OziEx, tak sa niektorým (najmenej trom) pixelom v rastri pridelia súradnice. Soft s toho dokáže zrátať súradnice akéhokoľvek iného pixelu. Údaje o kalibrácii rastrovej mapy sú v súbore *.map. Takže mapa sú vždy dva súbory. jeden je obrázok .jpg (alebo iný raster) a druhý je .map .

Príklad:
Mapa Karpát bude Karpaty.jpg a Karpaty.map

Keď to chceš dať do PDA v aute, musí sa to preondiať na niečo trocha iné a potom sa dvojica volá Karpaty.ozfx3 a Karpaty.ozfx3.map

Dvojica sa nesmie rozdeliť alebo premenovať, inak to nebude fungovať.


sakra to je ina veda toto :roll:
uz som tu co to pocital o navigacii ale stale v tom nemam jasno co je vyhodnejsie...PDA alebo jednoucelove zariadenie? ...este sa mam co vzdelavat...

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pia, 28.03.2008, 21:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dzordzo píše:
SK vojenska 1:25000 bude par dni tu:
www.www43.com/maps/maps.part01.rar az maps.part62.rar


dzordzo vďaka, sosol som na otestovanie. Táto tvoja vyzerá o niečo lepšie ako tá z martinovho linku ale žial nepresnosť mi vychádza cca cez 200m. :cry: Kalibračné body sú len dva na list a nejak zvláštne mimo zakreslenú plochu...akoby to bolo kalibrované nejak hromadne. Prekalibrovať také množstvo listov by bol teror...škoda tej mapy. :? Keby to bolo ešte v jpg dalo by sa to pozliepať do večších celkov a potom znovu skalibrovať. Ešte by to chcelo dodať tie chýbajúce sektory...

alebo...dá sa hromadne preondiať ozfx3 s5 na jpg? jednotlivo viem... :?

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 29.03.2008, 12:46
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... mapy nezliepajte... :? Veľmo sa tým zhoršuje presnosť. Je taká utlitka že "Map Merge" ktorá spája kalibrované mapy, ale nikdy sa mi nepodarilo to prinútiť k zmysluplnej funkcii :(



Na kalibráciu preda musia byť aspoň tri body... :shock:

Diesel... prezraď .. ako vrátiť *.ozfx3 na *.jpg? Na to som ešte neprišiel...

_________________
SLOW & FURIOUS


Sob, 29.03.2008, 21:19
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Diesel... prezraď .. ako vrátiť *.ozfx3 na *.jpg? Na to som ešte neprišiel...


V OE s otvorenou mapou .ozfx3...."Súbor"..."Uložiť mapu ako obrázok"..."Farebný obrázok"....zvolíš meno súboru a program ti to uloží v bmp formáte...ten už lahko skomprimuješ bárčím na jpg.

inak s tým spájaním by nebol problém, dá sa to s presnosťou na jeden pixel...horšie je že tie listy sú všetky pootočené - preto tam asi lieta tá kalibrácia...s tým sa mi zatial nedarí nejak efektívne pohnúť...tada aby som sa dožil výsledku.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 29.03.2008, 21:30
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som si len tak skusmo načítal jednu mapu z toho dzordzovho linku a na to , že to je kalibrované len v dvoch bodoch, mi to pripadá veľmi presné - rozhodne minimálne o rád lepšie ako 200m.
Nechcelo sa mi to porovnávať s inými mapami, ale ak tie súradnice v rohoch sú súradnice dátumu WGS84, tak to je ozaj dobré. Netreba si zabudnúť zvoliť zobrazenie elipsoidu S42, a nie WGS84.
Potom to zobrazuje presne, potvrdzuje to aj kontrolná mriežka.
Ak mám pravdu, asi odpadne problém so zliepaním.


Sob, 29.03.2008, 22:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rado nd píše:
Netreba si zabudnúť zvoliť zobrazenie elipsoidu S42, a nie WGS84.
Potom to zobrazuje presne, potvrdzuje to aj kontrolná mriežka.


Aha, tak to som nevedel...zajtra vyskúšam.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 29.03.2008, 22:12
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.10.2007, 18:35
Príspevky: 179
Bydlisko: raz tam zas tam..
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
Martin 4 píše:
podla toho čím končia. Ak .jpg , tak je to obrázok. Ak .map , tak Ozi Explorer PC a ak .ozf2 , alebo .ozf3 , tak Ozi Explorer CE v PDA.

Tie kalibrované ortofotomapy sú kchúúl... ale Geodis Slovensko sú škrti vydridušský :evil: a letecké fotky na mapy.sk sa nedajú viac priblížiť. (české ortofotomapy sa dajú priblížiť ovela viac)


aha...skusil som daco stiahnut a su tam pripony "map" a "ozfx3"...vsetko dvojmo len tiem map su dramaticky mensie subory...cim to je?


pda, donho si mozes natrepat potom aky soft len chces, s ostatnymi cisto navigacnymi vecami je to potom tazsie pri urcitych zariadeniach priam nemozne.


Sob, 29.03.2008, 22:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak nič. :? S nastavením elypsoidu S42 to vykazuje odchýlku skoro 300m, s WGS 84 "len" 200m. Skúšal som teda len list kde je Sv. Jur...neviem, možno mám ešte niečo zle nastavené špeciálne potrebné pre túto vojenskú mapu ale všetky ostatné mapy, aj kalibrované mnou, vykazujú nepresnosť 5 - 10m, čo je vlastne presnosť GPS modulu uvádzaná výrobcom.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 30.03.2008, 14:41
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A mriežka hovorí čo?
Hoď sem obr, aby sme náhodou nehovorili o dvoch veciach.


Ned, 30.03.2008, 15:30
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: