Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 19:15
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 Viac GPS aplikácii a Tisovec 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Hi all,

Síce takmer týždeň po funuse ale predsa. Typická situácia (dokonca ani nie tak modelová, ale z tohtoročnej praxe) z Tisovca - zrejme asi jedinej akcie na SK kde sa to dá využiť, keďže len tu sa (podľa mne známych skutočností jazdí podľa itinerára).

Som PDA user s GPS modulom (či už vstavaným alebo externým, to je fuk). Chcem ísť Tisovec podľa tripmetra a zároveň si ukladať trasu cez OZIho. Tož problém za normálnych okolností, lebo 2 programy nemôžu naraz pristupovať na jedno GPS zariadenie. Teda aby sme boli presní, nemohli pokiaľ som dnes neobjavil nasledovné :

http://users.skynet.be/hofinger/GPS2Blue.html

Je to freeware, tak kľud a žiadna panika :wink:

Čiže na ploche mi beží tripmeter a na pozadí OZI v ktorom sa mi kreslí mapa, ktorú si následne môžem (chcem) uložiť. Ktovie, možno niekoho (žeby Martin4 NR) to osloví :-)

Ak by to blblo, tak máme v zálohe ešte niečo obdobné.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Str, 16.04.2008, 12:58
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Páčia sa mi tie ostatné vlastnosti, ktoré to má.
Videl som zariadenie, na ktorom beží GPSAuto aj Ozi paralelne (jeden v pozadí, druhý full, je to jedno, ktorý ako).


Str, 16.04.2008, 14:40
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
velmi pekne to riesi aplikacia GPSgate od franson, a je dokonca aj prepojitelna s notebookom a emuluje NMEA a Garmin vystupy v notebooku pre pouzitie s velkym ozim, nroute, a pod...
mat rychly net tak aj google earth :)

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Str, 16.04.2008, 14:46
Profil ICQ
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 12:05
Príspevky: 1316
Bydlisko: Wychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hugo píše:
velmi pekne to riesi aplikacia GPSgate od franson, a je dokonca aj prepojitelna s notebookom a emuluje NMEA a Garmin vystupy v notebooku pre pouzitie s velkym ozim, nroute, a pod...
mat rychly net tak aj google earth :)

pannamaria :smt130 ...Hugu, :smt017 vsetkemu co si napisal som porozumel :-D :smt125 karrrrambaaaa :smt148


Str, 16.04.2008, 23:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hugo píše:
velmi pekne to riesi aplikacia GPSgate od franson, a je dokonca aj prepojitelna s notebookom a emuluje NMEA a Garmin vystupy v notebooku pre pouzitie s velkym ozim, nroute, a pod...
mat rychly net tak aj google earth :)


GPSgate 2.5 je na FTP serveri, skvelý soft. :smt023

A neviete o nejakej aplikácii na spôsob tripmeter na win PC platformu? Dáta som ukladal v Garmin nRoute a tiež by sa mi hodilo v popredí nejaké počítadlo. :D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 17.04.2008, 7:16
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: