Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 8:19
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 30 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Nokia N70 a navigačný system 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Tak som včera videl kamošovu N70ku a mal v nej nainštalovaný Tom Tom a vyzeralo to super a nakolko mám aj ja taký telefón,tak o tom silno rozmýšlam,aj ked to nie je ideálne riešenie,ale na origoš nemám peniaze,respektíve,nie som ochotný investovať do niečoho,čo moc nevyužijem. Čo vy na to odborníci? :-)


Pia, 22.12.2006, 10:30
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Jacko píše:
Tak som včera videl kamošovu N70ku a mal v nej nainštalovaný Tom Tom a vyzeralo to super a nakolko mám aj ja taký telefón,tak o tom silno rozmýšlam,aj ked to nie je ideálne riešenie,ale na origoš nemám peniaze,respektíve,nie som ochotný investovať do niečoho,čo moc nevyužijem. Čo vy na to odborníci? :-)

No tomtom a pokrytie slovenska nie sú dva pojmy, ktoré by sa mali radi. Ak nejazdíš na SK tak ok.
http://navigovat.mobilmania.cz/testynavigaci/AR.asp?ARI=113125
Vlastním aj iGo aj TT aj Garmina a jednoznačne do lesa garmin. iGo mám v mobile takže ide so mnou všade, keď si neviem poradiť tak ho zapnem.

_________________
unfortunate man with none


Pon, 25.12.2006, 21:52
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Miško, v princípe súhlasím s názorom, že ak vyberať niečo do lesa a rozhodovať sa medzi tom-tomom a klasikou garminom, tak samozrejme garmin. Ale !!! nakoľko som videl ako pracuje garmin a ako v ňom vyzerajú mapy, a taktiež som videl ako funguje OziExplorer, tu by som sa skôr priklonil k ozimu. Totižto myslím si, že garmin má relatívne málo hovoriace mapy, teda sa nevieš podľa nich tak dobre orientovať, ako keď máš povedzme turistickú 50ku v oziexp. Ďalšia vec je, že do spomenutej nokie ten ozi dáš, ale garmin je hardware krabička s vlastným softom. Teda mapu z garminu Ti software v nokii neprečíta. Teda môj názor je, že na cesty i-Go ( mám vyskúšané a je to rel. spoľahlivé ) a do lesa oziExplorer, v prípade, že niekto nedisponuje aj samotným garminom, pretože tam je mapa komplet slovenska, ale pri ozi sa musia mapy vyrábať.... nejak som sa zamotal, snáď sa dá z toho aspoň niečo pochopiť...


Uto, 26.12.2006, 0:41
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
...medzi tom-tomom a klasikou garminom, tak samozrejme garmin. Ale !!! nakoľko som videl ako pracuje garmin a ako v ňom vyzerajú mapy, a taktiež som videl ako funguje OziExplorer...

áno ozi ak máš kalibrované mapy je veľmi dobrý pomocník, keď však ideme od "instant on" zariadení k "jednoúčelovým" tak pre mňa je the best turistický atlas slovenska. Po skúsenostiach s TopoSK je papierová mapa "da best". Ak to niekto prevedie do ozi rád si to kúpim...

_________________
unfortunate man with none


Uto, 26.12.2006, 0:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aha,takže sú v tom rozdiely... :shock: No tak to ho pojdem ešte vyspovedať :twisted:


Uto, 26.12.2006, 20:53
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To máš pravdu, ak sa na to pozeráme takto, tak je to tak ako píšeš. Ja mám ozi a bez neho si to už v teréne neviem ani predstaviť...teda v neznámom teréne a najmä v noci...


Uto, 26.12.2006, 20:55
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
Ja mám ozi a bez neho si to už v teréne neviem ani predstaviť...teda v neznámom teréne a najmä v noci...


Nie je zaujimavejsie jazdit bez GPS ?....ja osobne radsej bez GPS i ked ho mam.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Uto, 26.12.2006, 22:00
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
Nie je zaujimavejsie jazdit bez GPS ?....ja osobne radsej bez GPS i ked ho mam.

Ja to mám zapnuté len kvôli trackingu a samozrejme keď neviem kudykam tak pozerám kde by mohla byť teoreticky cesta :)

_________________
unfortunate man with none


Uto, 26.12.2006, 22:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa píše:
DanoDEF píše:
Nie je zaujimavejsie jazdit bez GPS ?....ja osobne radsej bez GPS i ked ho mam.

Ja to mám zapnuté len kvôli trackingu a samozrejme keď neviem kudykam tak pozerám kde by mohla byť teoreticky cesta :)


ano presne tak....teraz ked je napadane listie ani nevies kde si presiel ak jazdis mimo ciest....

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Uto, 26.12.2006, 23:14
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Už sa mi stalo, že som šiel v noci a ku všetkému bola hustá hmla, takže si ani diaľkovými nezasvietiš a teda ak si v neznámom, je to pekne o hubu. Vtedy jedine GPS. Ešte som mal aj málo PHM, takže to radšej neriskujem už...


Str, 27.12.2006, 12:51
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
Už sa mi stalo, že som šiel v noci a ku všetkému bola hustá hmla, takže si ani diaľkovými nezasvietiš a teda ak si v neznámom, je to pekne o hubu. Vtedy jedine GPS. Ešte som mal aj málo PHM, takže to radšej neriskujem už...


Tak samozrejme ked si to podmienky vyzaduju tak hej....ale je to zaujimavejsie trenovat si orientacne schopnosti bez GPS....a ked uz neviem ako tak potom si pomoct.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Str, 27.12.2006, 13:43
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
Už sa mi stalo, že som šiel v noci a ku všetkému bola hustá hmla, takže si ani diaľkovými nezasvietiš a teda ak si v neznámom, je to pekne o hubu. Vtedy jedine GPS. Ešte som mal aj málo PHM, takže to radšej neriskujem už...

jo jo, na toto je GPS dobré ja takto jazdím na miestach, ktoré poznám ale poverternostné pomienky, skryjú cestu a podobne, potom overzoom a snažím sa mať šípku v strede cesty a modlím sa aby cesta na mape sedela s cestou na zemi :)

_________________
unfortunate man with none


Str, 27.12.2006, 15:14
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Jacko píše:
Tak som včera videl kamošovu N70ku a mal v nej nainštalovaný Tom Tom a vyzeralo to super a nakolko mám aj ja taký telefón,tak o tom silno rozmýšlam,aj ked to nie je ideálne riešenie,ale na origoš nemám peniaze,respektíve,nie som ochotný investovať do niečoho,čo moc nevyužijem. Čo vy na to odborníci? :-)
Neviete niekto kdo by mi dal TomTom do tej Nokie N70?Kdo to má?Jacko Ty to už máš?Potrebujem to skôr po Európe hlavne D,A,CH a aj PL,CZ. :wink:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Pia, 16.02.2007, 14:39
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa píše:
MilanBB píše:
...medzi tom-tomom a klasikou garminom, tak samozrejme garmin. Ale !!! nakoľko som videl ako pracuje garmin a ako v ňom vyzerajú mapy, a taktiež som videl ako funguje OziExplorer...

áno ozi ak máš kalibrované mapy je veľmi dobrý pomocník, keď však ideme od "instant on" zariadení k "jednoúčelovým" tak pre mňa je the best turistický atlas slovenska. Po skúsenostiach s TopoSK je papierová mapa "da best". Ak to niekto prevedie do ozi rád si to kúpim...
Asi hovoríš o turistickom atlase M1:50000.
Oficiálne to nikto nespraví.Viem o jednom takom pokuse a skončil asi takto:No milý klient, síce to od nás nikto nekupuje, ale keď si sa už našiel, tak ti nasolíme našu réžiu za pár rokov dozadu aj dopredu. A to by si si asi nekúpil (hovorím o ochote kúpiť). A neoficiálne...


Sob, 17.02.2007, 16:55
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa píše:
MilanBB píše:
Už sa mi stalo, že som šiel v noci a ku všetkému bola hustá hmla, takže si ani diaľkovými nezasvietiš a teda ak si v neznámom, je to pekne o hubu. Vtedy jedine GPS. Ešte som mal aj málo PHM, takže to radšej neriskujem už...

... a snažím sa mať šípku v strede cesty a modlím sa aby cesta na mape sedela s cestou na zemi :)

Teda klobúk dolu, musíš mať tuhý koreň, keď si stále ešte tu.


Sob, 17.02.2007, 16:58
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 30 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: