Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 20:39
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 I-phone 
Autor Správa
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jameson píše:
Ludia, neblbnite z Vifonom, a uz vobec nie so ssh klientom na nom, co ste sa zjancili? Pockajte si na HTC Raphael (aka MDA Vario IV aka HTC Touch Pro), softu jak nakakaneho, navigacii (kvalitnych) plna prdel od iGo cez TomTom az po neviemco (samozrejme aj google maps), plnohodnotna qwerty klavesnica (to pre tych SSHckarov). Vifon je hype jak hovado, nehovorim, idealna kundolapka pre metrosexualov, ale rozumny clovek ho nemoze brat moc vazne - okrem dost obmedzenej aplikacnej zakladne je to v podstate bazmek, v zaklade to nevie ani mmsky posielat ci nahravat video...

Raphael, rovnako ako vifon, ma display stavany na dotykove ovladanie, polohovy senzor, vstavany GPS - akurat bezi na WM6.1 v standardnom VGA rozliseni, ma uz spominanu qwety klavesnicu s oddelenou radou cisel (KONECNE!), veelku pamat, podporu microsd kariet, riadny fotak 3.2 megapixel s LED "bleskom"... U mna proste jasna volba, uz len cakam, kedy v akych cenach ho operatori supnu do akcie!

EDIT: jee a zabudol som jednu dalsiu zaujimavost u Rafaela: ma TV vystup, co ocenia vsetci, ktori maju v autach DVD obrazovku - teraz uz nebude problem navigaciu premietat tam a vyuzit rozumnejsie rozlisenie, ako je velkost mobilneho zariadenia...



já ti nevím.... má to menší display, je to tažšie, chodí to pod Windowsom (teda pomalšie)... jediné pozitívum je asi tá qwerty klávesnica

Iphone 115.5 x 62.1 x 12.3 mm ,133 gramov

HTC 102 x 51 x 18.05mm 165 gramov

foták to má síce 3,2 Mpix, (jablko 2 Mpix) ale načo? S objektívom veľkosti špendlíka je to stejne na ho....

TV výstup majú oba, iphone má navyše komponentné aj kompozitné Video out, takže si môžeš vybrať...

podporuje to i-pod dock, takže ak máš v aute prípravu na I-pod...

I-go 8 a tomTom sú aj pre iphon...

kto neverí:
http://www.engadget.com/2008/03/06/video-nav-n-gos-igo-my-way-8-gps-iphone-ipod-touch-edition/

a iných aplikácií je tiež na iphon 3prdele
takže ja by som to až tak nepodceňoval

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 10.09.2008, 12:50
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 13:15
Príspevky: 206
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hmotnost nemozes porovnavat - Raphael ma klavesnicu. Ak chces daco bez nej, porovnaj si to s HTC Touch Diamond - je to v podstate to iste ako Raphael, ale bez klavesnice. Hmotnost 110 gramov.

Tazko porovnas softwarovu zakladnu pre vsetky mozne pocket PC so zakladnou pre jedno (aj ked reklamou silne vybudene) zariadenie. Je to ako keby si porovnaval aplikacie pre Windows a Linux - nechcem flame, linux ma zivi, ale proste porovnavat sa to neda, Wokna su vsade a je pre ne vsetko...

Ak chce niekto vacsi display, staci pockat na SE Xperia1 - ja osobne nestandardnym rozmerom moc neverim. A ze je tam par tlacitok navyse ako nevyhodu nevidim, ale samozrejme je to vec vkusu.

Co sa toho "igo na iphone" tyka - vsimol si si datum, kedy bol zverejneny ten clanok? 6 marec... cize pol roka dozadu. To, ze stale igo pre iphone nie je oficialne vonku, moc v prospech tohoto riesenia nehovori: http://navngo.com/pages/global/eng/igo_8_supported_devices

Vstavane google maps nie su vo vifone routovatelne, takze na navigaciu sa hodia ako civava slepcovi...

Aby som nepovedal - iphone rozhodne nezatracujem, je to roztomila a hodne popularna technologicka hracka s premakanym designom, ktora si najde bez pochyby miliony zaujemcov. Rozhodne to vsak nie je univerzalny pracovny, multimedialny aj zabavny nastroj, akym bez pochyby su komunikatory od HTC...

EDIT: este k tej rychlosti - tu ma bezpochyby iphone navrch, touchflo na Raphaelovi je len nadstavba pre wokna, takze samozrejme sa nestrha rychlostou...

_________________
Zlaté zlatíčko so 150 koňmi pod kapotou... /Hyundai Terracan CRDi/


Naposledy upravil Jameson dňa Str, 10.09.2008, 15:45, celkovo upravené 1



Str, 10.09.2008, 15:24
Profil ICQ WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2Jameson:
aby sme sa rozumeli, ja nezatracujem ani jedo, ani druhé.
Len hovorím, že podľa mňa i-phone nie je až taká márna vec.
Ono to dospeje a softu bude čím ďalej, tým viac. Už aj TomTom avizoval,
že má navi riešenie pre I-phone.

A porovnávať množstvo softu pre woknows a jablko (linux, unix), alebo ich rozšírenie, je trochu od veci. Ono je to tak, že všetci majú woknows, pretože všetci majú woknows. Tiež nechcem flame, ale pokiaľ ide o stabilitu, spoľahlivosť a výkon, tak to sme zasa niekde inde. Navyše 99% aplikácií má svoju verziu (alebo náhradu) aj pre Mac. A ak nemá, tak v najhoršom je tu VPC. A to radšej nespomínam HW nároky, kompaktibilitu zariadení a ich ovládačov a tých 200000 známych vírusov pre win a 0 pre mac.
A keby som išiel do úplných základov, videl si niekedy Mac OS verzia 6?
Ak nie, tak videl si niekedy Windows 3.1? Podobnosť čisto náhodná? Ešte aj ten symbol adresára (taká tá žltá obálka) je rovnaká! Akurát je medzi nim pár rokov rozdiel. A to isté je Os X vs. Win Vista. Zasa podobnosť a pár rokov rozdiel.

Ale to je trochu mimo tému.

akurát túto vetu:
Citácia:
Rozhodne to vsak nie je univerzalny pracovny, multimedialny aj zabavny nastroj, akym bez pochyby su komunikatory od HTC...


by som asi formuloval inak (ak teda nie si predajcom HTC a nerobíš reklamu :-D :D :-D

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 10.09.2008, 15:41
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 13:15
Príspevky: 206
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
ak teda nie si predajcom HTC a nerobíš reklamu :-D :D :-D


Nie som :-). Ale zacal som s komunikatormi pri Nokii 9210 (zmlasny Nokiou 9110) a odvtedy je mi jasne, ze klasicky "telefon" u mna nema sancu. Zial, Epoc na 9110 bol vyrazne pouzitelnejsi ako Symbian u 9210 a nezlepsilo sa to ani pri N9500 - potom som teda znechuteny presiel na HTC TyTN a odvtedy by som nemenil nazad ani za svet. Dost pozorne som sledoval dialnie aj okolo Kaisera (TyTN II), zial, nemal mi priniest moc novsieho - Raphael je vsak ine kafe a rozhodne ho beriem.

Podotykam, ze v minulostim som si o woknach na mobile tiez myslel svoje (preto som par rokov frcal na Symbiane), ale holt je to tam uz podobne ako pri pracovnych staniciach - softwarova zakladna vdaka kompatibilte s PDA neporovnatelne vacsia, nez si akykolvek iny telefon moze predstavit... Aj ked vdaka hype okolo iphone nepochybujem, ze aj tu vznikne kopec zaujimavych aplikacii, zial, cenovo budu urcite o dost nedostupnejsie, ako verzie pre ppc...

_________________
Zlaté zlatíčko so 150 koňmi pod kapotou... /Hyundai Terracan CRDi/


Str, 10.09.2008, 15:51
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Telefon je na telefonovanie a pamätanie si cisel !!!

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Str, 10.09.2008, 16:15
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
Telefon je na telefonovanie a pamätanie si cisel !!!


Muhehe! Dano, to si celkom vystihol. Ale ono to ide tak nejak ruka v ruke.
A okrem pamätania si čísle je dobre mať možnosť tie čísla aj nejako inteligentne spravovať. Napríklad len tak, bez špeciálneho software, priamo od PC na stole.

Ja osobne napríklad foťák v telefóne nepotrebujem. Ale keď už tam je, tak ho sem tam použijem.

Ale čo mi vyslovene VADÍ (napríklad na N6230 a spol.) je limit na 250 kontaktov v pamäti, neprehľadný kalendár ... a o Nokia PC Suite si tiež myslím svoje.
(Oxygen le lepší, ale...)

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 10.09.2008, 17:08
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
DanoDEF píše:
Telefon je na telefonovanie a pamätanie si cisel !!!


Muhehe! Dano, to si celkom vystihol. Ale ono to ide tak nejak ruka v ruke.
A okrem pamätania si čísle je dobre mať možnosť tie čísla aj nejako inteligentne spravovať. Napríklad len tak, bez špeciálneho software, priamo od PC na stole.

Ja osobne napríklad foťák v telefóne nepotrebujem. Ale keď už tam je, tak ho sem tam použijem.

Ale čo mi vyslovene VADÍ (napríklad na N6230 a spol.) je limit na 250 kontaktov v pamäti, neprehľadný kalendár ... a o Nokia PC Suite si tiež myslím svoje.
(Oxygen le lepší, ale...)


... ved ja dobre viem :D ... aj teraz na dovolenke som visel na wifi NETe N95 :-D ...dobu nezastavis a vyvoj taktiez

... ja nehanim ani nevyzdvihujem ziadnu znacku kazdy nech si skusi co mu sedi... len dlho studovat sa neoplati lebo o par mesiacov je tu dalsia novinka. :-D

... ale dost nech nespinim temu

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Str, 10.09.2008, 19:23
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.08.2007, 9:31
Príspevky: 335
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Prosim vas,je mozne dat do Nokie N95 nejaky soft,teda aby bolo zdarma GPS?Nasiel som na youtube nejake videa ako mali v N95kach Tomtom a taketo vecicky.. :wink:


Ned, 21.09.2008, 17:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 12.09.2007, 18:24
Príspevky: 1379
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ahoj peto, o takýchto veciach sa dá veľa dozvedieť tu http://www.hojko.com/ :wink:
sekcia : Mobilné telefóny, PDA, Smartphone

_________________
~`<| _________ oooo __
~~ | / ../ …\ … \ \ _|____\
~~~[_ - - - ______ --- _ \ - \\\\\\ -\
~~~~( o) ) – o - - - ( o ) ) – o ---) )

Jeep ZJ 5.2 V8,nápravy patrol Y61, 7.5" long arm,flowmaster a kopec iného..
Jeep XJ 4.0 cestná leštenka


Ned, 21.09.2008, 17:36
Profil WWW
OFFROAD PYRO
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 26.01.2007, 11:50
Príspevky: 297
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Peto24 píše:
Prosim vas,je mozne dat do Nokie N95 nejaky soft,teda aby bolo zdarma GPS?Nasiel som na youtube nejake videa ako mali v N95kach Tomtom a taketo vecicky.. :wink:


ja mam v 95 garmina troch sa pohraj... viac info

viewtopic.php?t=4260

_________________
td5
http://picasaweb.google.sk/gaboinfo


Ned, 21.09.2008, 20:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jeden kratky pribeh na temu "Tenkrat poprve", alebo ako hlupy jano vifona stretou:

asi dva tyzdne dozadu navstivil nasu firmu jeden nemenovany minister nasej vlady... o malu chvilu si ma zavolal najvyssi k nemu do kancla... nic netusiaci, ale dobre naladeny a vysmiaty som sa ustanovil a najvyssi mi vravi: "tuto pan minister ma problem s telefonom... povedal som mu, ze ty (ako ze ja) si v okruhu par desiatok kilometrov najlepsi fachman na podobne vecicky, tak sa mu na to pozri..." (usmev mi zacal pomaly ale isto miznut z tvare)... nemenovany pan minister nato vytiahol este teply vifon z vrecka a hovori: "neda sa mi volat... mne sa dovolaju, pripadne ak vola na zmeskany hovor, tak sa dovolam, ale ak chcem volat ja, hadze mi to halali..."

tak vravim, ze zatial som tu hracku videl iba na obrazovke v reklame, ale ze teda skusim sa na to pozriet... skusmo vytukavam moje vlastne cislo 090x123123 a co nevidim - vifon si prve tri cislice, teda 090 hadze automaticky do zatvorky (ako predvolbu) a snazi sa volat cislo x123123, na ktore sa samozrejme nedovola... takze menim taktiku a vytacam +42190x123123 a heureka funguje to...

rychlo som prebehol nastavenia telefonu ale nieco s tymto problemom suvisiace som nenasiel, takze som panu ministrovi doporucil bud sa obratit priamo na spolocnost Pomaranc alebo si doplnit vsetky cisla v pameti o +421 (a vymazat uvodnu nulu...) :-D

kazdopadne som si zachranil reputaciu, aj ked to doposial nemalo vplyv na zvysenie mojho platu :shock:

PS: o par dni na to som zistil, preco je dolezite si vybrat i-phone:

http://halbot.haluze.sk/images/2008-09/4419_iphone.jpg

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Ned, 21.09.2008, 22:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
toto sprvu prekvapilo aj mna a pomohol som si prepisanim telefonneho zoznamu

ono za to moze operator ktory predava nelokalizovany telefon
mozno uz je aj oficialna SK lokalizacia tj menu, slovnik aj klavesnica a aj zobrazovanie cisiel, a ked nie tak coskoro bude

neofiko je uz dlhsiu dobu ale ide iba na jailbreaknutom ifone
proste komunita si pomohla sama
http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=13&t=8274

ten obrazok je vtipny do urcitej miery aj pravdivy ale krivdil by si tomu milaskovi kedyze ho porovnavas s takou tehlou ...

najnovsie napr viem visiet aj na skajpe aj ICQ stale onlajn.

je ale pravda ze treba jailbreak


Ned, 21.09.2008, 23:43
Profil WWW
OFFROAD PYRO
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 26.01.2007, 11:50
Príspevky: 297
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Obrázok

_________________
td5
http://picasaweb.google.sk/gaboinfo


Pon, 22.09.2008, 13:38
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: