Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 23:39
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 OziExplorer do PDA 
Autor Správa
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
mate niekto mapy (pokial sa da co najlepsie, teda turisticke) malych karpat?
dik
mam sk, ale nic moc.


Uto, 06.11.2007, 16:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
[quote="Martin 4"]Xader :

File -> Configuration -> NMEA (GPS) -> Port Settings :

Communication port : COM8: GPS ON NAVAGATOR (to nie je preklep.. skutočne je tam "NAVAGATOR")

Baud : 9600

Sentence : GPMRC

GPS NMEA Output datum : WGS 84

Druhú kartu (Other) nechaj tak.

Keď to naklikáš, resetni Oziho (až cez File -> Quit) alebo ašte lepšie, pichni Acer do riti (lavá dierka, keď sa pozeráš na dysplej)
quote]

Zdravím,

Tak som to tam (do môjho PDA MIO P560) aj na základe a za pomoci tejto témy narval a úspešene rozchodil. Ďakujem moc Martin.

Poznamenám však na zatiaľ zistenú skutočnosť, že čo sa prenosovej rýchlosti týka, tých 9600 možno platí pre dané vyššie popisované tvoje zariadenie, u mňa tomu napr. tak nebolo (parametre pre synchonizáciu som si vytiahol z iGO) a GPS sa "rozbehlo" až pri rýchlosti 57 600.
Keďže zatiaľ len začínam, mapy SK som ešte nejak neriešil, ale čo-to som už na NETe poobjavoval. Takže ak má niekto nejaký zaujímavý "link, alebo zdroj" rád sa "priživým", prípadne v budúcnosti vymením :-)

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Uto, 04.12.2007, 14:03
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 07.12.2007, 12:41
Príspevky: 78
Bydlisko: přerov nebíčko
Odpoveď s citáciou
Paťo Zvolen píše:
Martin 4 píše:
Xader :

File -> Configuration -> NMEA (GPS) -> Port Settings :

Communication port : COM8: GPS ON NAVAGATOR (to nie je preklep.. skutočne je tam "NAVAGATOR")

Baud : 9600

Sentence : GPMRC

GPS NMEA Output datum : WGS 84

Druhú kartu (Other) nechaj tak.

Keď to naklikáš, resetni Oziho (až cez File -> Quit) alebo ašte lepšie, pichni Acer do riti (lavá dierka, keď sa pozeráš na dysplej)
quote]

Zdravím,

Tak som to tam (do môjho PDA MIO P560) aj na základe a za pomoci tejto témy narval a úspešene rozchodil. Ďakujem moc Martin.

Poznamenám však na zatiaľ zistenú skutočnosť, že čo sa prenosovej rýchlosti týka, tých 9600 možno platí pre dané vyššie popisované tvoje zariadenie, u mňa tomu napr. tak nebolo (parametre pre synchonizáciu som si vytiahol z iGO) a GPS sa "rozbehlo" až pri rýchlosti 57 600.
Keďže zatiaľ len začínam, mapy SK som ešte nejak neriešil, ale čo-to som už na NETe poobjavoval. Takže ak má niekto nejaký zaujímavý "link, alebo zdroj" rád sa "priživým", prípadne v budúcnosti vymením :-)

co třeba tadyhttp://www.subory.stary-ujo.info/index.php?erro=1
username host,heslo host1 akorát se to blbě tahá... :-)


Pia, 07.12.2007, 13:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
dusan vitara píše:
Paťo Zvolen píše:
Martin 4 píše:
Xader :

File -> Configuration -> NMEA (GPS) -> Port Settings :

Communication port : COM8: GPS ON NAVAGATOR (to nie je preklep.. skutočne je tam "NAVAGATOR")

Baud : 9600

Sentence : GPMRC

GPS NMEA Output datum : WGS 84

Druhú kartu (Other) nechaj tak.

Keď to naklikáš, resetni Oziho (až cez File -> Quit) alebo ašte lepšie, pichni Acer do riti (lavá dierka, keď sa pozeráš na dysplej)
quote]

Zdravím,

Tak som to tam (do môjho PDA MIO P560) aj na základe a za pomoci tejto témy narval a úspešene rozchodil. Ďakujem moc Martin.

Poznamenám však na zatiaľ zistenú skutočnosť, že čo sa prenosovej rýchlosti týka, tých 9600 možno platí pre dané vyššie popisované tvoje zariadenie, u mňa tomu napr. tak nebolo (parametre pre synchonizáciu som si vytiahol z iGO) a GPS sa "rozbehlo" až pri rýchlosti 57 600.
Keďže zatiaľ len začínam, mapy SK som ešte nejak neriešil, ale čo-to som už na NETe poobjavoval. Takže ak má niekto nejaký zaujímavý "link, alebo zdroj" rád sa "priživým", prípadne v budúcnosti vymením :-)

co třeba tadyhttp://www.subory.stary-ujo.info/index.php?erro=1
username host,heslo host1 akorát se to blbě tahá... :-)

Už sa tam asi nasrali, prestalo mi to fungovať. Nevieš aktuálny login a heslo?


Ned, 02.03.2008, 15:30
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... pre austrálskych exploreristov.

Na stránke oziexplorer.com je vypustený OziExplorerCE ver 2.19

Už ho mám inštalovaný aj spustený, testovanie prebieha.....

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 18.06.2008, 11:51
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Keď už tu tak nezáväzne informujeme, videl som igo8 verzia pre PC. Som na to dosť čumel.
Možno, že to je novinka len pre mňa.


Str, 18.06.2008, 12:44
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... pre austrálskych exploreristov.

Na stránke oziexplorer.com je vypustený OziExplorerCE ver 2.19

Už ho mám inštalovaný aj spustený, testovanie prebieha.....


Pekne sa klokani rozhýbali, snáď z toho niečo vykrešú.

Z akej 2-ovej verzie si preskočil na 2.19?


Str, 18.06.2008, 12:51
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
preskočil som z Ozi Dev a nadávam kade chodím.

Je to zabugovaný křáp aby ich klokan do gúl nakopal :x
(našťastie som si zachoval jedni starú inštaláciu a s vďakou som sa k nej vrátil)

Nový OziEx 2 má zopár fajn fičúr (dajú sa schovať všetky ikony a príkazové riadky a mapa je fakt cez celý scrén, dá sa dvomi ťuknutiami prehodiť do nočného režimu) ale je to mrcha kúsavá.

Prvé spustenie fajn.... detekcia GPS zdĺhavá, ale automatická, takže OK, po zadaní cesty k mapám prdĺĺĺĺĺho robí index máp... ale to robili aj predchodcovia, takže OK. Potom to ide. Ale keď PDA vypnem a zase zapnem, tak v lepšom prípade zhladáva 3 až 5 minút satelity (predchádzajúca verzia tak 5 až 10 sekúnd) a potom alebo začne zase špekulovať s indexom máp, alebo sa rovno kusne a pomôže až reset.

Čiže aby ich parom skárať ráčil a ja pôjdem na Ozika o 5 verzií dozadu.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 23.06.2008, 9:19
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Martin 4 píše:
preskočil som z Ozi Dev a nadávam kade chodím.

Je to zabugovaný křáp aby ich klokan do gúl nakopal :x
(našťastie som si zachoval jedni starú inštaláciu a s vďakou som sa k nej vrátil)

Nový OziEx 2 má zopár fajn fičúr (dajú sa schovať všetky ikony a príkazové riadky a mapa je fakt cez celý scrén, dá sa dvomi ťuknutiami prehodiť do nočného režimu) ale je to mrcha kúsavá.

Prvé spustenie fajn.... detekcia GPS zdĺhavá, ale automatická, takže OK, po zadaní cesty k mapám prdĺĺĺĺĺho robí index máp... ale to robili aj predchodcovia, takže OK. Potom to ide. Ale keď PDA vypnem a zase zapnem, tak v lepšom prípade zhladáva 3 až 5 minút satelity (predchádzajúca verzia tak 5 až 10 sekúnd) a potom alebo začne zase špekulovať s indexom máp, alebo sa rovno kusne a pomôže až reset.

Čiže aby ich parom skárať ráčil a ja pôjdem na Ozika o 5 verzií dozadu.


Zdravím,

Dovolím si (aj po predchádzjúcej osobnej a odbornej konzultácii v BEŠI) doplniť zbehlého kolegu.
Čuduj sa svete, ALE ........ mne ti to (v 2.19 CZ !!!) Martin na MIO P560 chodí .......a vcelku (rozumej, že zatiaľ sa nič nekuslo ani v BEŠI ani cestou z Podhájskej do ZV) v pohode. Ja zatiaľ môžem vyjadriť LEN plnú spokojnosť. Uvidíme ako sa to bude chovať časom.
Pre ostatných : Zrada, konkrétne u M4 bola v HW - teda na konkrétnom PDA sa tomu velmi nexcelo chodiť. Mne na mojom to chodí ako som už vyššie napísal zatiaľ v pohode.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 07.07.2008, 14:15
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... asi tak nejak to bude. Môj Asus ho nemá rád (toho oziho dva).

Do pozornosti by som dal zaujímavú novotu ponúkanú v OziEx 2. Na stiahnutie jesto aj verzia ktorá sa neinštaluje, ale iba spustí z SD karty. Mám to odskúšané a funguje to.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 07.07.2008, 19:10
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 07.12.2007, 12:41
Príspevky: 78
Bydlisko: přerov nebíčko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... asi tak nejak to bude. Môj Asus ho nemá rád (toho oziho dva).

Do pozornosti by som dal zaujímavú novotu ponúkanú v OziEx 2. Na stiahnutie jesto aj verzia ktorá sa neinštaluje, ale iba spustí z SD karty. Mám to odskúšané a funguje to.

nemáš prosímtě odkaz na stáhnutí oziexploreru spouštěného z SD karty?hledal sem ale nenašel...díky moc


Štv, 31.07.2008, 10:03
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
OziEx na spustenie z PDA :

http://www.oziexplorer3.com/ozice/downl ... untime.zip

stiahnuť, rozbaliť, nahrnúť na SD kartu, kliknúť na .exe Sú tam dve .exe nad sebou. Funguje jedno, alebo druhé. Mne konkrétne to, čo menšie. Neviem prečo, ale v prípade problémov doporučujem skúsiť aj to väčšie.

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 31.07.2008, 11:16
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 07.12.2007, 12:41
Príspevky: 78
Bydlisko: přerov nebíčko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
OziEx na spustenie z PDA :

http://www.oziexplorer3.com/ozice/downl ... untime.zip

stiahnuť, rozbaliť, nahrnúť na SD kartu, kliknúť na .exe Sú tam dve .exe nad sebou. Funguje jedno, alebo druhé. Mne konkrétne to, čo menšie. Neviem prečo, ale v prípade problémov doporučujem skúsiť aj to väčšie.

ok,dík moc,na těchle strankach sem taky byl ale asi sem to blbě pochopil,že je to na kartu...dík :D


Štv, 31.07.2008, 12:40
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 07.12.2007, 12:41
Príspevky: 78
Bydlisko: přerov nebíčko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zkoušeli ste někdo Google ozi...?je to program na vytváření map pro oziho z google maps...docela dobrý,mám a mužu poskytnout...


Pia, 01.08.2008, 9:46
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
NESKúšAL, LEBO SA MI TO HNEď bloklo.
Ak máš navyše, daj.


Pia, 01.08.2008, 17:58
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: