Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 11:28
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 GPS - maly problem 
Autor Správa
Odpoveď s citáciou
Mam maly problem :-(
Mam Acer n35 a nainstaloval som OziExplorer ... vsetko pekne islo , aj ma naslo na mape a zrazu mi nechce zapnut GPS , ze common port sa pouziva mi vypisuje , alebo nie je na tomto zariadeni... tak som OziExplorer odnistaloval a dal som iGO nech to rozbeham , ale uz ani na iGO ma nechce nikde najst :-(

Po vyklopeni mi dioda blika a tvari sa , ze je zapnuty ... ale pritom nic.
Skusal som naspodu restartovat tlacitkom vlavo , aj "packou" napravo ... a stale nic :-( tak mam pocit , ze je s nim asi AMEN ? :? :shock:
...a zaujimave je, ze mi nejde uz ani OziExplorer znovu nainstalovat :shock: ale ked tam po "asi instalacii" vlozim crack a kliknem na neho, tak sa to spusti... ale GPS stale nejde :x


Str, 03.01.2007, 21:04
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Xader píše:
Mam maly problem :-(
Mam Acer n35 a nainstaloval som OziExplorer ... vsetko pekne islo , aj ma naslo na mape a zrazu mi nechce zapnut GPS , ze common port sa pouziva mi vypisuje , alebo nie je na tomto zariadeni... tak som OziExplorer odnistaloval a dal som iGO nech to rozbeham , ale uz ani na iGO ma nechce nikde najst :-(

Po vyklopeni mi dioda blika a tvari sa , ze je zapnuty ... ale pritom nic.
Skusal som naspodu restartovat tlacitkom vlavo , aj "packou" napravo ... a stale nic :-( tak mam pocit , ze je s nim asi AMEN ? :? :shock:
...a zaujimave je, ze mi nejde uz ani OziExplorer znovu nainstalovat :shock: ale ked tam po "asi instalacii" vlozim crack a kliknem na neho, tak sa to spusti... ale GPS stale nejde :x

To isté, len na inej mašine, 1 deň nervov, pomohol tvrdý reset - opäť šlape bez problémov. Akurát že som nespanikáril a nič neodinštalovával.


Str, 03.01.2007, 22:21
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ved som restartoval milion krat a porad nic :-(


Str, 03.01.2007, 23:04
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader restart a tvrdy reset nie je to iste ide vlastne o preinstalaciu celeho zariadenia z internej pamate.
Mne na HP treba tisknut 2 tlacitka naraz + restart

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Štv, 04.01.2007, 11:06
Profil ICQ
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ale pri tvrdom resete na N35 treba mat zalohu vsetkeho na karte
lebo po resete sa da PDA do stavu ako z obchodu

a doporucujem upgrade na novu verziu WinCE


Štv, 04.01.2007, 11:45
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
obsahu karty tvrdý reset neublíži... ale zrušia sa všetky inštalácie :(

Netuším prečo ozi odmieta komunikovať s GPS... ale tak ma napadá.... nemal si v pozadí spustený iný soft ktorý bral data z GPS? Pretože dvaja záujemcovia o údaje sa vedla seba neznesú a potom to robí hovädziny :x

Užsa to tu kdesi pretriasalo


Štv, 04.01.2007, 12:14
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 21:46
Príspevky: 339
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
to je problém kompaktných pda s gps, bolo by ho treba odpojiť a nanoho pridať - to by chytil. V tomto prípade by mohlo pomôcť nastavenie, ale páč to pda nemám, netuším kde a ako. inak viac aplikácii môže gps využívať akurát tam treba narvať program GPSgate, potom sa tvári že ich je viac na viacerých portoch - možno skúsiť stiahnuť na nete a skúsiť či ho nechytí. Potom by ozík mohol chodiť.

_________________
všetko je raz "poprvé"
skype: doraskype2918
ex: Suzuki Samurai
ex: Jeep Grand Cherokee 2.5TD
ex: Jeep Grand Cherokee 5.2
ex: Mitsubishi Pajero Pini 2.0 GDI


Štv, 04.01.2007, 12:35
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Praveze som dal "tvrdy" reset a stale nic :? nechyta ma to ... asi to rozbijem , uz am to pekne zlosti :smt010


Štv, 04.01.2007, 13:02
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader píše:
Praveze som dal "tvrdy" reset a stale nic :? nechyta ma to ... asi to rozbijem , uz am to pekne zlosti :smt010

Vyber pekne baterôčku, postískaj, čo treba, nechaj ho pol hodiny vydýchať šťavu zo zálohovacieho kondíku,a potom hups na to, baterku naspäť atď.


Štv, 04.01.2007, 13:10
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
.... nemal si v pozadí spustený iný soft ktorý bral data z GPS? Pretože dvaja záujemcovia o údaje sa vedla seba neznesú a potom to robí hovädziny :x

Pre tieto prípady mám vždy príručnú flašku... heh... nie nie, pre takéto prípady existuje aplikácia, čo sa zove franson GPS gate. Síce nie je zadarmo ale pomôže napríklad pri nokáckom GPS module ak nefunguje pod WM2005.
http://franson.com/gpsgate/
Doporučujem prezrieť, nainštalovať, prípadne zakúpiť...
edit: už som si všimol, že dora poradil to isté.

_________________
unfortunate man with none


Štv, 04.01.2007, 13:24
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 21:46
Príspevky: 339
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
no, ale zas keď to nevidí systém po hardresete tak je to bieda. Ani GPSgate nie je všemožné, treba skúšať ... ale to moc neupokojí :twisted:

_________________
všetko je raz "poprvé"
skype: doraskype2918
ex: Suzuki Samurai
ex: Jeep Grand Cherokee 2.5TD
ex: Jeep Grand Cherokee 5.2
ex: Mitsubishi Pajero Pini 2.0 GDI


Štv, 04.01.2007, 14:14
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ERROR
Unable to open Port - It may be in use by another program or utility or may not exist on this device.
TOTO MI VYPISUJE OziExplorer ked kliknes dole na ten blesk kde je napisane GPS ... zadal som v nastaveniach COM8 a Baund na 4800.

iGO sa uz absolutne nechyta ... :evil:
GPSko je v hajzlu :evil: :evil: :evil:


Sob, 06.01.2007, 14:56
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Uz mam ten GPS Gate ... co tam mam ponastavovat ?


Sob, 06.01.2007, 15:15
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Obrázok

Takto to vyzera.
GPS "akoze" funguje , ale moju poziciu na mape ani satelity nenajde :-(


Sob, 06.01.2007, 15:41
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader píše:
Obrázok

Takto to vyzera.
GPS "akoze" funguje , ale moju poziciu na mape ani satelity nenajde :-(

No tak podľa toho obrázku ti to pritelu nefunguje ani náhodou. Na GPSGate sa v prvom priblížení vyprdni, pretože musíš riešiť nastavenia, a ty máš momentálne úplne iný problém.GPDGate ti pomôže prevádzkovať oba softy kvázi-paralelne, ale tým sa zaoberaj až vtedy, keď ich rozchodíš jednotlivo.Tá hláška, čo ti hádže Ozi znamená, že nedostáva dáta z GPS jednotky. Skontroluješ to cez Map->Display NMEA Input, musíš vidieť, ako idú dáta y GPS jednotky do Oziho.To je nutná podmienka.Ak nejdú, máš zle nastavený port. Ako má byť nastavený zistíš najľahšie tak, že vypneš Oziho(cez Exit, nie cez krížik v pravo hore).Pusti i-Go.Keď ti nájde nejaké satelity(aj keď sa nechytí), pozri si, ako je nastavený port( v tej obrazovke, čo si odfotil, je to lišta nastav.Takto po vypnutí i-Go (cez "vypnúť") nastav aj port na Ozim a znova skontroluj, či ti idú dáta.AK áno, máš všetko dobre nastavené. Ak sa Ozi nechytí, treba tvrdý reset(ale ozaj tvrdý), o ktorom som písal skôr.Potom by sa to malo rozbehnúť.Ak toto spojazdníš, môžeš sa babrať s GPSGate.
Ak sa ti to nepodarí, zavolaj mi.


Sob, 06.01.2007, 23:16
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: