Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 16:50
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Rada:Aké PDA? 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Str, 06.12.2006, 14:25
Príspevky: 13
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Ahoj chlapi.Chcel by som poradit aké PDA je na používanie nav.najlepšie,resp.aké máte kto skúsenosti.Ja mám nejáké HP 2...,ale zdá sa mi to pomalé aniekedy mi to mrzne.

_________________
auto


Pia, 19.01.2007, 14:27
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 05.11.2006, 16:21
Príspevky: 66
Bydlisko: Krušné hory, CZ
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mám HP rx3715 (1GB paměťová karta) a nemám s navigací problémy, v pohodě to stíhá... TomTom... :wink:

Možná ta "dvojková řada" HPček bude slabší, nevím... :roll:

_________________
www.offroad-chomutov.com ..... hanz@4x4nazory.cz ..... www.4x4nazory.cz ..... 602 651 644


Pia, 19.01.2007, 16:54
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja pouzivam kombinaciu HP iPAQ Pocket PC hx4700 a GARMIN Cf Que1620.

To PDA je primarne urcene ako organizer v praci.

Ten modul nema integrovany kompas, cize svetove strany je mozne urcit az za pohybu.
Satelity sa mi darilo v pohode chytat aj v lese, maximalne som sa musel trosku pomotat v malom okruhu aby som nasiel lepsiu dieru v korunach, za pochodu ale bez problemov drzal signal.

GPS modul mal v baleni drziak na PDA do auta a takisto boli v cene aj mapy celej zapadnej europy (Slovensko tam nie je) aj s podporou funkcie autorouting.

Mapy SLOVAKIA Topo som dokupil neskorsie.

A cena? Tu si najdi sam.... :wink:

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Pia, 19.01.2007, 17:46
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 21:46
Príspevky: 339
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja používam momentálne tiež HP hx4700, ale medzi nami - každý pocket PC, ktorý beží na windows treba resetovať každú chvíľku - na to si však treba zvyknúť .... (ako sa vraví - film Kill Bill bol super nápad, ale nebol to ten správny Bill). Skúšal som veľa GPS, ale momentálne jednoznačne doporučujem Bluetooth GPS moduly, výhod je veľa, nevýhoda len jedna - občas ju zabudnem doma a potom si len pozerám mapky na pda a gps-ko si vylihuje doma. Súčasné chipy podporujúce Sirc umožňujú prijímať signál aj v hustej zástavbe. s Cf-modulmi, prípadne integrovanými GPS v PDA môže byť problém pri pokovovaných sklách (aj keď netuším, či sa v offoch používajú). Tých výhod je mnoho, keď už nič iné, tak rýchlosť nábehu po reštarte - pri Bluethoot moduloch - okamžite, nakoľko GPS nereštartujete, pri CF to trvá dlhšie, ďalšou môže byť to ak je navigátor na zadnom sedadle... Ak budeš chcieť, popíšem toho viac, už nejaké skúsenosti mám. Ale suma sumárum - PDA s čím viac pamäti a BT GPS -ka.

_________________
všetko je raz "poprvé"
skype: doraskype2918
ex: Suzuki Samurai
ex: Jeep Grand Cherokee 2.5TD
ex: Jeep Grand Cherokee 5.2
ex: Mitsubishi Pajero Pini 2.0 GDI


Pia, 19.01.2007, 19:04
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dora píše:
ja používam momentálne tiež HP hx4700, ale medzi nami - každý pocket PC, ktorý beží na windows treba resetovať každú chvíľku - na to si však treba zvyknúť .... (ako sa vraví - film Kill Bill bol super nápad, ale nebol to ten správny Bill). Skúšal som veľa GPS, ale momentálne jednoznačne doporučujem Bluetooth GPS moduly, výhod je veľa, nevýhoda len jedna - občas ju zabudnem doma a potom si len pozerám mapky na pda a gps-ko si vylihuje doma. Súčasné chipy podporujúce Sirc umožňujú prijímať signál aj v hustej zástavbe. s Cf-modulmi, prípadne integrovanými GPS v PDA môže byť problém pri pokovovaných sklách (aj keď netuším, či sa v offoch používajú). Tých výhod je mnoho, keď už nič iné, tak rýchlosť nábehu po reštarte - pri Bluethoot moduloch - okamžite, nakoľko GPS nereštartujete, pri CF to trvá dlhšie, ďalšou môže byť to ak je navigátor na zadnom sedadle... Ak budeš chcieť, popíšem toho viac, už nejaké skúsenosti mám. Ale suma sumárum - PDA s čím viac pamäti a BT GPS -ka.
Možno to je mimo misu, ale firma, ktorá produkuje softvér mimoriadne obľúbený medzi ľuďmi s našou krvnou skupinou, o svojom produkte píše:
The PocketPC 2003 Operating System and Bluetooth has been causing some problems, the issues are detailed here. PocketPC 2003 and Bluetooth Issues. atď bla bla
Aj keď s tým nemám praktickú skúsenosť, tak si myslím, že opatrne, lebo keď raz výrobca niečo takéto oficiálne pripustí, tak to je v praxi riadny prúser. Hryzie sa to dosť aj bez BT.Ale je to len názor.


Pia, 19.01.2007, 19:31
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
odskúšal som Acer n35 + OziExplorer alebo i-Go. S obomi funguje dobre. Citlivosť integrovanej GPS aj presnosť OK. Čitatelnosť displeja OK. Kúpil som externú anténu ale neskôr som ju ako zbytočnú predal. Zabudovaná anténa úplne stačí.
Nedostatky - nedá sa dostatočne stiahnuť posvietenie displeja (v noci oslňuje) a má datový/nabíjací konektor náchylný na mechanické poškodenie nepozornou manipuláciou.

gen II. Asus 636N + OziExplorer. Funguje dobre. Citlivosť integrovanej GPS výborná (čip SIRF III.) Presnosť dobrá. Čitatelnosť displeja výborná. Podsvietenie sa dá stiahnuť dostatočne.
Nedostatky - véééélmi vééélmi krehký displej. Lahko sa rozije a je drahý...


Pia, 19.01.2007, 21:11
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 21:46
Príspevky: 339
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
[/quote]Možno to je mimo misu, ale firma, ktorá produkuje softvér mimoriadne obľúbený medzi ľuďmi s našou krvnou skupinou, o svojom produkte píše:
The PocketPC 2003 Operating System and Bluetooth has been causing some problems, the issues are detailed here. PocketPC 2003 and Bluetooth Issues. atď bla bla
Aj keď s tým nemám praktickú skúsenosť, tak si myslím, že opatrne, lebo keď raz výrobca niečo takéto oficiálne pripustí, tak to je v praxi riadny prúser. Hryzie sa to dosť aj bez BT.Ale je to len názor.[/quote]

jasne, ale treba brať do úvahy, že nemenovaná firma - soft predáva zároveň s hardware - teda navigačné kocky, môže to byť marketing .... Ale môže sa stať, čak ako sa vraví --- každý počítač si žije svojim vlastným životom ...

_________________
všetko je raz "poprvé"
skype: doraskype2918
ex: Suzuki Samurai
ex: Jeep Grand Cherokee 2.5TD
ex: Jeep Grand Cherokee 5.2
ex: Mitsubishi Pajero Pini 2.0 GDI


Pia, 19.01.2007, 21:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MIO P-550 a iGo prip. TomTom...

v juli idem do Rumunska, tak som zvedavy, pre istotu beriem aj klasicku papierovu mapu :D

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Pon, 23.04.2007, 22:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mam HP hx4700- spokojnost + BT modul + I-go

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Pon, 23.04.2007, 23:40
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mam odskusane HTC (Qtek) 2020i aj Compact spolu s OZI aj s IGO + BT starsieho vydania. Presnost OK, trosku ma otravuje pociatocne zapinanie a parovanie a veci okolo BT komunikacie a zacnem sa obzerat po niecom asi integrovanom s cipom IIItej generacie. Co sa tyka konektorov :
- Compact ma mini USB a tam je to celkom OK
- 2020i na take monstrum, ktore je uplne na chu..ja
Displeje na oboch su OK , v noci pouzivam nocny rezim + minimalne nastavenie jasu a zatial som spokojny.

_________________
OFF the ROAD


Uto, 24.04.2007, 8:01
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 23.02.2007, 17:23
Príspevky: 3
Bydlisko: ZA ?
Odpoveď s citáciou
Poslať 
myslim, ze na znacke nezalezi, ale urcite by som volil integrovanu antenu sirfIII ktora je neporovnatelne citlivejsia a WM5 ktory nemrzne, a ked, tak netreba obnovovat nastavenie pristroja. procesory su na navigaciu postacujuce vsetky, ale koni nieje nikdy dost :D , ja mam MDA III od t-mobile aj s telefonom, nevola sa z toho moc komfortne ale navigacie mi slapu iGO, tt6, OziEx. Skoda len ze microSD sa robi do 2GB uz aby bola 4GB


Pon, 30.04.2007, 8:44
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
aj ked budes mat 4g microsd tak v MDAIII ti ju nebude podporovat :(

takze si kup druhu 2GB ;)

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Pon, 30.04.2007, 9:50
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Pia, 23.02.2007, 17:23
Príspevky: 3
Bydlisko: ZA ?
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:shock: :( si ma nepotesil


Pon, 30.04.2007, 13:22
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to ma mrzi :?

ale lepsie to vediet skor ako keby si sa mal naraz zlaknut nie ? :)

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Pon, 30.04.2007, 17:59
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
enduro píše:
MIO P-550 a iGo prip. TomTom...

v juli idem do Rumunska, tak som zvedavy, pre istotu beriem aj klasicku papierovu mapu :D


Bol si v RO , aky SW si tam mal a ako sa ti to osvedcilo ??? zbieram skusenosti a referencie pred kupou niecoho obdobneho.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Ned, 18.11.2007, 19:18
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: