Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 06.05.2024, 5:13
Dnes je pondelok 6. mája 2024, meniny má Hermína a zajtra Monika




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Ochranne ramy a EU 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Danko teraz som zmetený,tým: ved vieš Jano... my sme sa niekde stretli,alebo videli :shock:


Uto, 17.10.2006, 0:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jacko píše:
Danko teraz som zmetený,tým: ved vieš Jano... my sme sa niekde stretli,alebo videli :shock:


Nie nstretli je to odkaz na stare forum na jednu debatu. Z tej debaty vypliva, ze najprv navijak a az potom uzavierky.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Uto, 17.10.2006, 8:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
aha to som nevedel :oops:


Uto, 17.10.2006, 10:08
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jacko píše:
Danko teraz som zmetený,tým: ved vieš Jano... my sme sa niekde stretli,alebo videli :shock:

-to bol odkaz od Dana pre mňa, lebo sme už o tom kecali a Dano má pravdu, že najprv navijak až potom uzávierka, a potvrdil mi moju skúsenosť, že na blatistých výjazdoch je aj uzávierka bezmocná...čo ale neznamená, že to nie je super vec a že by som ju nechcel, len cena musí byť iná, aby som nie na to mal, ale aby sa mi zdala primeraná...
-Dano, a to máš pravdu, cena je poznačená aj veľkosťou trhu - pamätám, keď sme na off kupovali jednu gumu za 15 000 a viac, a teraz za polovicu i menej...ale aj tak je tam (na uzávierke) kurevská marža...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 18.10.2006, 0:25
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 13.10.2006, 18:15
Príspevky: 174
Bydlisko: skalica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
Jacko píše:
Danko teraz som zmetený,tým: ved vieš Jano... my sme sa niekde stretli,alebo videli :shock:

-to bol odkaz od Dana pre mňa, lebo sme už o tom kecali a Dano má pravdu, že najprv navijak až potom uzávierka, a potvrdil mi moju skúsenosť, že na blatistých výjazdoch je aj uzávierka bezmocná...čo ale neznamená, že to nie je super vec a že by som ju nechcel, len cena musí byť iná, aby som nie na to mal, ale aby sa mi zdala primeraná...
-Dano, a to máš pravdu, cena je poznačená aj veľkosťou trhu - pamätám, keď sme na off kupovali jednu gumu za 15 000 a viac, a teraz za polovicu i menej...ale aj tak je tam (na uzávierke) kurevská marža...


Na to je dobre toto forum, ktere sluzi ao zdroj informacii.Ja pripomenem to, ako moj "obchodny partner- predajca" , mi predaval Obe uzavierky za 188 tis ceskych a 15 ti montaz a Warn 6000 za 74 tis, ale aj s montazou... Co dodat, kedze mi chybali info, tak som naletel, A to som si behom 1 roka kupil 2 LR dokopy za 2,7 mil ceskych.
Teraz sledujem web-y a vychadza mi, ze dovozcovia su velmi bohaty ludia.

_________________
Defender 90 Td5 170k Old Man Emu,Warn 8274,Warn CE-M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel, MT Matador Wisenta 235x85x16,Pewag A 84SV, Roll Cage,2xARBuzaverky,CB,Garmin nuvi 660 ...
Discovery 3 ,bez skrabancu


Str, 18.10.2006, 8:07
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
erik píše:
Teraz sledujem web-y a vychadza mi, ze dovozcovia su velmi bohaty ludia.


POvedal by som jedny z najbohatších a je jedno čo dovažaš, ked je to vo velkom a daju to so svojimi ludovými :-D maržami tak sa niet čo čudovať.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 18.10.2006, 8:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
vychadza mi, ze dovozcovia su velmi bohaty ludia.


Tak sa musime stat dovozcami.....

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Str, 18.10.2006, 9:05
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
erik píše:
... moj "obchodny partner- predajca" , mi predaval Obe uzavierky za 188 tis ceskych a 15 ti montaz a Warn 6000 za 74 tis, ale aj s montazou... Co dodat, kedze mi chybali info, tak som naletel, A to som si behom 1 roka kupil 2 LR dokopy za 2,7 mil ceskych.
Teraz sledujem web-y a vychadza mi, ze dovozcovia su velmi bohaty ludia.

:smt089 :smt089 :smt089 :smt089 :smt089 :smt071 :smt071 :smt071 :smt071 :smt071

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 18.10.2006, 11:59
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 1:02
Príspevky: 157
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Možno to už viete ale pozrite na www.testek.sk -- pre STK --Predpisy -- Nariadenia vlády -- 2006 -- 400- -- NV č 517/2006 . Teraz to moc nejde . V skratke je to tak ako písal Finder s tým že na nové autá sa nesmie čelná ochrana / rámy, pevnostné nárazníky/ ktoré nieje súčasťou homologizácie vozidla ako celku montovať vôbec. Nariadenie počíta s tým že staršie homologované !!!!!!!! čelné ochrany môžu na vozidlách zostať . Keďže žiaden pevnostný nárazník okrem niektorých sahara barov od ARB toto nemá tak je to naprd. Problém by som videl hlavne v tom že keď toto zistia orgáni môžu viac pokutovať za noedobratie TP . Hlavný problém majú asi výrobcovia ktorý nesmú po 27052006 tieto ochrany predávať a ani uvádzať do premávky bez ohladu na vek auta . JanoJP ak chceš tie volnobežky napíš aké a také isté ako firma zo stredného slovenska ti viem zohnať.


Str, 18.10.2006, 23:35
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Lubos BA píše:
JanoJP ak chceš tie volnobežky napíš aké a také isté ako firma zo stredného slovenska ti viem zohnať.

díííky, Luboši, u dotyčnej firmy boli propagované Warn a AVM mechanické volnobežky bez rozpisu, na aké typy áut a za čo sa dajú zabezpečiť; ja mám na pajere šport automatické a momentálne mi trocha blbnú - cez veekend pôjdu dole na preúdržbovanie a malo by im to pomôcť; ale zaujalo ma, že tie mechanické by mali byť spoľahlivejšie, tak som chcel bližšie info - či vôbec sú aj na športa a čo by stáli - viem, že to nie je lacný špás, o to viac ma zaujíma cena - aby som sa do budúcna vedel rozhodnúť - oprava, alebo nové mechanické? (pri priaznivej cene by sa tá budúcnosť mohla prudko priblížiť :lol: )

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 18.10.2006, 23:48
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 1:02
Príspevky: 157
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zajtra ti dám vedieť . Pri AVM nie su ceny vysoké . Automaty sú drahé. Ale to asi vieš.


Str, 18.10.2006, 23:52
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Lubos BA píše:
Zajtra ti dám vedieť . Pri AVM nie su ceny vysoké . Automaty sú drahé. Ale to asi vieš.

-práve to ma zaujalo - síce nie pohodlné ako automaty, ale spoľahlivé a pritom lacnejšie; ale ako lacnejšie, nemám páru...takže dík moc...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 18.10.2006, 23:58
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Onééé... by som k tým rámom...

Tak sa mi snívalo.... že slovensko je právny štát. To znamená, že u nás neplatí zdravý rozum, ale zákony.

Ak sa nemýlim, tak v zákone je napísané, že všetky časti ktoré sú trvalou súčasťou vozidla musia byť certifikované/homologované. Dal by som do pozornosti to "TRVALOU súčasťou" Z čoho pre mňa vyplýva, že veci ktoré nie sú TRVALOU súčasťou vozidla certifikované/homologované byť nemusia.... že áááno. Za trvalú súčasť vozidla sa považujú predmety, ktoré sú k vozidlu trvalo pripevnené napr. skrutkami, nitmy alebo zvarom (toto je len moja úvaha... ak má niekto solídnejší výklad zákona, sem s ním!) Keďže na pevnostný nárazník pôsobia sily iba z lahko odhadnutelných smerov (spredu, zdola a zo strán ak sa nejedná o nárazník vybavený navijákom a ťažnými okami samozrejme... ten aj smerom dopredu. vedel by som si predstaviť technické riešenie pri ktorom by bol nárazník len napichnutý v ráme a proti vysunutiu dopredu zaistený len gumovým lanom na zaistenie nákladu. Takže by nárazník NEBOL TRVALOU SÚČASŤOU vozidla.

Druhé riešenie.

Neviem či sa to zmenilo, ale vo vyhláške bolo kedysy napísané, že náklad ktorý presahuje obrys vozidla nesmie tvoriť ostré hrany a ak presahuje viac ako 1 meter dozadu, musí byť označený červenou zástavkou 30x30 cm, za zníženej viditelnosti červeným neoslňujúcim svetlom a červenou odrazkou netrojuholníkového tvaru. A náklad presahujúci viac ako meter dopredu musí by podobne označený červenou zástavkou, bielym neoslňujúcim svetlom a bielou odrazkou. Dokonca o tom bola aj otázka v testoch. Takže si naklaďme otázku, prečo by som ja na predku auta nemohol prepravovať náklad (samozrejme ak mi neprekáža vo výhlade, necloní predpísané osvetlenie a netvorí ostré hrany) .... napríklad taký...... pevnostný nárazník s rámom... :roll: A orgánov je prd do toho, ako dlho náklad na svojom súkromnom vozidle prepravuješ.

Samozrejme že toto celé je úvaha fest pritiahnutá za vlasy, ale ak by mal niekto dosť velkú hubu a v prípade konfliktu s orgánmi by sa nebál hnať veci ďalej... trebárs až k súdu, tak by sme sa dočkali ešte zábavných koncov. Inšpirovalo ma totiž doporučenie pre zlodejov áut, ža autá sa kradnú vo dvojici. Jeden auto otvorí a druhý s ním odíde. Ak ich chytia, prvý dostane leda poškodenie cudzej veci a druhý tvrdí, že nevedel že auto je kradnuté. Takže fajn.... ja si na auto nenamontujem pevnosťák s rámom... ale prepreviť ho môžem. Ak je medzi prítomnými niekto právne uvedomelejší, prosím ho o komentár.


Štv, 19.10.2006, 9:42
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kdesi som čítal, alebo počul - už neviem, že pevnostný nárazník sa dá do istej miery označiť aj ako prostriedok na prevoz dalších zariedení. Napr. navijáku, svetiel, možno pluhu a podobne. No a o toto mi práve ide. Ak ja budem Tvrdiť, že je to demontovateľné a slúži to na prevoz dalších zariadení.....hm? Bude taký opicajt vedieť, že tie "oká" naozaj neslúžia k tomuto účelu? :-D


Štv, 19.10.2006, 10:51
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
toto je ťažká diskusia, jednak preto, že policajt nerozmýšla, ale koná čo mu nariadia z vrchnosti (je to taký polovojenský režim) :-D

a ťažká aj preto, že aj toto fórum monitorujú orgáni (týmto zdravím súdruhov orgánov) či nekonáme protispoločenskú činnosť :-D

mno a niektorému by mohlo skrsnúť v hlave, že pevnosťák, rám a iné veľmi osožné veci pre offroad ohrozujú našu krehkú demokraciu a postúpil by to ďalej na prioritné (čítaj prio-riťné) riešenie...
načo sú tie hrozné veci na offe dobré orgán pochopí, len ak je sám offroadistom, alebo keď ho dochrámaného zvezú offom z neprístupných lokalít, čím sa vyhne plateniu vysokých náhrad horskej službe... :evil:

-tak kašlime na ďalšie hĺbanie, pokecajme o tom osobne a keď bude dôležitá zverejniteľná informácia, dajme ju sem... :smt035

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 19.10.2006, 12:32
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron