Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 23:56
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 šport Jana JP 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
DanoDEF píše:
...tak este prezrad povrchuvu upravu

...ja osobne v pripade zeleza by som isiel do ziaroveho zinku


...yes, presne tak som uvažoval a pár dní som bol rozhodnutý na žiarový zinok; kým som prišiel k Ivanovi BB na realizáciu, rozmyslel som si to...ono totiž pri mojich 31" budem tie plochy určite šúchať po šutroch a tak by mi toho zničeného zinku bolo ľúto (montáž navijaka už odspodu peknú ryhu vďaka mne má, a to je relatívne vysoko)
...takže som si nechal poradiť a sú tam dve vrstvy základnej neviemakej, jedna takej gumovej drsnej len zo spodnej strany a jedna povrchová čierna nato...vidiac, ako Ivanovi ide robota, nepochybujem o tom, že mi dal to najlepšie, čo vedel dať... :wink:


no ale ta farba vydrzi menej (moj laicky nazor) ako ziarovy zinok...ja som tiez spekuloval a dal som zinok...fajnu hrubu vrstvu

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pon, 25.06.2007, 20:09
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
...no ale ta farba vydrzi menej (moj laicky nazor) ako ziarovy zinok...ja som tiez spekuloval a dal som zinok...fajnu hrubu vrstvu

...viem, máš recht, ale kedykoľvek to muznem štetcom...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 25.06.2007, 20:22
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Otázka č 1. čo znamená označenie šport ?

Otázka č 2. si si istý ,že vyhodením zadného skrutného stabíku auto na pružení zmäklo ? :smt017

Inak , ja som predný odpojil hned /zadný nemám/ , samozrejme kôly tomu druhému efektu, a vôbec mi nechýba.
Ale nechal som ho tam ,bez kosti, lebo velmo dobre chráni predný dif.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 25.06.2007, 20:45
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Otázka č 1. čo znamená označenie šport ?


no neviem, či rozumiem tvojej otázke a už vôbec neviem, či rozumiem myšlienkam japoncov pri vymýšľaní názvu, ale odpoviem asi takto: pajero sú všetky štvorkolky od mitsubishi a je to názov juhoamerickej mačkovitej šelmy...a na rozlíšenie jednotlivých pajero modelov slúži ďalšie meno, prečo v prípade športa šport ťažko povedať, možno podľa jeho športovejšieho looku - vypadá štíhlejšie - nižšie ako iné modely, opticky nemá takú vysokú búdku; šport je brat L 200ky, okrem motoriky majú spoločný rám a časť podvozku, veľmi podobný exteriér predka a interiér s tým, že L 200 má sparťanskejšie a šport luxusnejšie vybavenie aj prevedenie;

Kapo píše:
Otázka č 2. si si istý ,že vyhodením zadného skrutného stabíku auto na pružení zmäklo ? :smt017

keď sa takto pýtaš, som schopný zaváhať, ale dal by som krk nato, že áno...a má to aj logiku - presne tak, ako stabík bráni kolesu v chode nadol, bráni i v chode nahor, neutrálny je pri rovnako zaťažených zadných kolesách v kľude; svojou činnosťou nahrádza "mäkkosť pier zaťaženej strany pričom tlačí k vozovke odľahčované koleso a spôsobuje väčšiu tuhosť celej nápravy...
stabík vpredu som nechal, lebo sa naháňam aj po cestách a napr. Donovaly smer BB za sucha dole kopcom viem každú zákrutu 90tkou; v predu je väčšina váhy auta, tak nech drží

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 25.06.2007, 22:01
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hehe :-D ,najprv som ti napísal otázky dlhšie, ale mal by si to zase jednoduché s odpoveďou.
Je my jasné ,že názov je často len marketingový ťah, len ma zaujímalo či výbava obsahuje niečo aj z názvu, napr. športovo poladený motor, podvozok, sedačky a tak.

A v druhej otázke som si aj odpovedal ,tak to vypadalo trochen schizofrenicky :smt130 tak som to skrátil.
Ono to muselo trošku zmäknúť pri pružení, ak prekážku prekonáva iba jeden koleso.

No hlavne že mäkne len to čo má , tak ešte všetko naj k tým včerajším JP a nazdravie :smt146

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 25.06.2007, 22:31
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No Janko pekne ste to urobily,naozaj nádhera. :smt041 A tiež všetko naj ....!

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Pon, 25.06.2007, 23:15
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...ďakujem chlapci, moc pekne :smt039

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 26.06.2007, 11:29
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Plechy boli nastriekané základnou farbou, na vonkajšiu stranu sa opäť nástrekom použil na podvozky určený gumoasfalt body a na vnútornú klasická matná čierna farba. Máme s tým dobré skúsenosti. Žiarový zinok je o niečom inom. Je výborný na veci, čo sú vystavené daždu, vlhku, blatu, a podobne.... ale.... práve krycie plechy na podvozku budú hrdzavieť z vonkajšej strany tak či tak. Akonáhle prebrodíš rieku a to tak, že budeš drieť podvozkom o skaly schované vo vode, mechanicky zodrieš aj zinok. Takže je to v podstate len o možnostiach. Ak mám najbližšiu zinkovňu povedzme 50km tak sa mi to neoplatí. Ale ak by si to klient želal, bude to mať aj v zinku. Potom by sa ale zdvihla aj cena a myslím, že zbytočne, lebo krycie plechy podvozku majú byť v prvom rade účelné a dobre chrániť podvozok. Design a typ náteru, resp. povrchovky je druhá vec.


Uto, 26.06.2007, 13:57
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
...Je výborný na veci, čo sú vystavené daždu, vlhku, blatu, a podobne.... ale.... práve krycie plechy na podvozku budú hrdzavieť z vonkajšej strany tak či tak. Akonáhle prebrodíš rieku a to tak, že budeš drieť podvozkom o skaly schované vo vode, mechanicky zodrieš aj zinok.


...tak tomuto si dovolim oponovat. Koniec koncom ak budes "brucho" driet po kamenoch vo vode tak zdries aj tu farbu. (prosim neber to ako pohrdanie farbou)

Prikladam foto zeleznej platne pod taznym ktoru som tam daval preto lebo tazne v terene sluzilo ako kotva. Je z 5mm zelezneho plechu a ziarovo pozinkovany....schytava bezne poriadne pecky vid na jednej strane je aj prehnuty a hrdza sa ho zatial nechyta.

Obrázok

Obrázok

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Uto, 26.06.2007, 20:04
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 20:07
Príspevky: 291
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Janko len s tým preboha nikde nejazdi , lebo kto to bude vyvárať ked to prehnije :-D :!:

_________________
offffffffffffff


Uto, 26.06.2007, 20:56
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Asi najlepšie je nastriekaný zinkový plecho. ;-) ,aby bol aj pes celý aj koza sýta. :shock:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 26.06.2007, 21:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Asi najlepšie je nastriekaný zinkový plecho. ;-) ,aby bol aj pes celý aj koza sýta. :shock:


...sak nenatahujeme sa len piseme svoje nazory... :-D

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Uto, 26.06.2007, 21:14
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...a natahujeme svoje názory :-) , nemyslím, že treba fnukať nad poškodením ochranného plechu , veď na to tam je , nie? ;-)

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 26.06.2007, 21:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
...a natahujeme svoje názory :-) , nemyslím, že treba fnukať nad poškodením ochranného plechu , veď na to tam je , nie? ;-)


sak ja nad nim nefnukam....preto som ho tam dal aby som zadok teda tazne tahal po nom....

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Uto, 26.06.2007, 21:46
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ivanbb píše:
Janko len s tým preboha nikde nejazdi , lebo kto to bude vyvárať ked to prehnije :-D :!:

:lol: Ivko mvoj, neboj sa, už si dávam pozor - keď vidím kamienok trčať, zastanem, aj trikrát ho premeriam, podumem a potom póóómalinky prejdem - čo ak by sa auto zhuplo a ja by som pliešok odrel... :-D
...len jedno ma sere, že tie plechy sa špinia - aj dvatrikrát denne aby to človek umýval :evil:

2all: som rád, že tu diskutujete

2 Dano - pekne si opancieroval to ťažné, dobrý nápad

2 Kapo - a vieš, že máš pravdu - zinok + farba = ideál, akurát najhorší pomer cena/užitkovosť ;-)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Naposledy upravil Jano JP dňa Str, 27.06.2007, 9:25, celkovo upravené 1



Str, 27.06.2007, 8:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: