Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 1:32
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Lada - NIVA - Ako Pat a Mat naviják montovali ... 
Autor Správa
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
čau, Paťo, ja som nemyslel nasunúť na tie pôvodné ruské, ale na tie vodárenské, čosú na fotkách :wink:
ja viem, že to zmáknete tak, že to bude fungovať ako má, len ma tiež baví zaké vymýšľanie rôznych variant a potom tu mudrujem :wink:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 16.11.2007, 15:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Jano JP píše:
čau, Paťo, ja som nemyslel nasunúť na tie pôvodné ruské, ale na tie vodárenské, čosú na fotkách :wink:
ja viem, že to zmáknete tak, že to bude fungovať ako má, len ma tiež baví zaké vymýšľanie rôznych variant a potom tu mudrujem :wink:


Caw Jano,

Aaaaaha, čeče, tak to som ťa potom akosi nepochopil, ale teraz už hááápem .... Noo tak potom je tu ešte otázka váhy ... každý gram navyše pri Nive zaváži, ale to sa uvidí až v praxi, a to ukáže len čas ...

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pia, 16.11.2007, 16:10
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Part II:
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Zhrnutie terajsej prace:
Vyrezali sme z predneho cela(v podstate plechy, ktore sme aj tak chceli opravovat/vyvarat), koli zapusteniu navijaka, aj ked ani neviem ako som Pata nahovoril - asi ho presvedcili cisla - keby sme navijak opreli o celo bez zapustenia, museli by sme naraznik posunut dopredu asi o 5cm oproti normalu. Teraz sa nam to podarilo tak paradne, ze nie ze sme ho neposuvali do von, ale este sme ho dali o 2,5cm blizsie ku karoserii nez bol povodne! Z naraznika akurat vystupuje rolna aj to nie cela, cize najazdovy uhol sa este zlepsil.Montaz je skoro hotova, zostava dorobit ovladanie(do mot.priestoru), dovarit uchyty na sekle a uchyt na hak, pripadne este 2 vyztuhy od napravnice, aby to bolo odolnejsie na pacenie. Predok uz takto ztuhol a spekulacie ze to vytrhne su neopodstatnene, povodny nivacky ram sme vyztuzili pasovinou, Niva na tom moze hoci aj visiet na strome. Pokracovanie, zas ked bude cas :-D

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pon, 11.02.2008, 13:17
Profil ICQ WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
[quote="Majo"]Part II:
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Zhrnutie terajsej prace:
Vyrezali sme z predneho cela(v podstate plechy, ktore sme aj tak chceli opravovat/vyvarat), koli zapusteniu navijaka, aj ked ani neviem ako som Pata nahovoril - asi ho presvedcili cisla - keby sme navijak opreli o celo bez zapustenia, museli by sme naraznik posunut dopredu asi o 5cm oproti normalu. Teraz sa nam to podarilo tak paradne, ze nie ze sme ho neposuvali do von, ale este sme ho dali o 2,5cm blizsie ku karoserii nez bol povodne! Z naraznika akurat vystupuje rolna aj to nie cela, cize najazdovy uhol sa este zlepsil.Montaz je skoro hotova, zostava dorobit ovladanie(do mot.priestoru), dovarit uchyty na sekle a uchyt na hak, pripadne este 2 vyztuhy od napravnice, aby to bolo odolnejsie na pacenie. Predok uz takto ztuhol a spekulacie ze to vytrhne su neopodstatnene, povodny nivacky ram sme vyztuzili pasovinou, Niva na tom moze hoci aj visiet na strome. Pokracovanie, zas ked bude cas :-D[/quote

cauko, pekna pracicka,,, ale chcem sa spytat ze ten material co si pouzil je dost pevny?? nechcem ti do teho mudrovat ale toho casu ked som aj ja montoval navyjak na jeep, som viacej dni vysel na internete a sledoval som ako sa montuju, ako sa a ake konstrukcie sa robia a hlavne z akeho materialu,,a to je jeden zo zakladov,, ja viem ze pisal si ze ceny su ako keby boli pozlateneee,, ale,,,uvazuj nad tym ze ten navyjak montujes raz a v pripade ked ho pouzijestak aby bol pevny a neohybal sa drziak na com mas navyjak, a taktiez ta dosadacia plocha na com mas ten navyjak sa mi zda byt kusok tenka, odporuca sa minimalne 8 az 9 mm,,aby sa pri zatazi neotacala, teda neskrutila ani kusok, bo to moze dojst k poskodeniu navyjaka,ja taktiez som pouzil material zo srotoviska, ale mal som stastie a a mali tam platnu aku som hladal,, 9mm. ak ti mozem majko poradit skus to vsunut blizsie ku chladicu ak sa da,inac mas pravdu ze kazdy sa uci, aj ja, a vies ako sa poveda, ,,ze po vojne je kazdy general,,,prajem ti dobru pracu achuit do dalsich uprav off, cauko.

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 11.02.2008, 17:45
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
efendi ma pravdu... taky plech som daval na fronteru pod navijak a naozaj bol tenky...

pokrutilo ho a musel som davat 8mm.

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Pon, 11.02.2008, 19:01
Profil ICQ
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pohoda, vydrzi. Videl som navijak namontovany priamo na hlinikovy naraznik a pohoda. Tymi zvarmi si sice nie som celkom isty. Preco ste to davali tak komplikovane ? A neuchitili ste platnu priamo zospodu na tie rury?

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 11.02.2008, 19:37
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milí Pat a Mat, dúfam, že keď budete používať toto dielko na vytiahnutie poriadne zapadnutej Nivy, budem čo najďalej, aby som nedošiel k úrazu.

Sorry, ale toto vyzerá ako zlepenec, kde sa čo pritrafilo (ale dobre schovaný pod nárazníkom) z veľmi subtílneho materiálu.

Ale držím vám palce. :!:

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Pon, 11.02.2008, 21:29
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Hugo píše:
efendi ma pravdu... taky plech som daval na fronteru pod navijak a naozaj bol tenky...

pokrutilo ho a musel som davat 8mm.


Hi ALL,

Vyjadrujete sa tu poväčšine bývalí NIVKári, AVŠAK si treba uvedomiť, že NIVA má LEN cca 1300 kg a nie cez 2t ako iné autá a platňa cca 7mm určite vydrží.

To Dado: nie celkom chápem ako to myslíš - platňa odspodu. Kvôli zapusteniu do masky a lícovaniu s nárazníkom to nám takto vyšlo najlepšie.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 11.02.2008, 21:29
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nuz, hrubka materialu je myslim uplne postacujuca, kedze niva nema ram ako taky a to co sa tvari ako integrovany ram je z 2mm plechu.
Ten nas "zlepenec" je najsilnejsou castou uchytenia navijaku, keby sa to malo vytrhnut tak jedine aj s kusom auta(ramu). Detaily zvarov sme nefotili, nie su sice zrovna vhodne na vystavu, no kedze sme to zvarali COckou nastavenou na cca 240A, tak to pretavilo tak ze na zvaroch to urcite nepovoli. No uvidime....

Dado: dali sme to tak komplikovane prave koli tomu, ze to nie je zaroven zo spodkom tych rur, ale posunute este vyse 2cm nizsie. Keby sme to chytali naspodku bolo by to privarene na 1 mieste o tie rury, takto su zvary odvrchu i odboku rur....

Efendi - Niva je to Patova, nie moja a navijak uz blizsie ku chladicu neposunieme, kedze je on oprety ;-)

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pon, 11.02.2008, 22:39
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vzadu je pasovina rovnako ako vpredu, ibaze ta je privarena napevno k ramu auta a platna je k nej sroubovana zatial len dvomi pevnejsimi M8, co zaroven drzia aj ochranny plech. Este tam pribudnu dve pevnostne M12, ktore budu drzat vyztuhy, co pojdu od napravnice, len to sme uz teraz nestihli.... Je to v podstate uzavreta vanicka

Bruzdal som po nete aby som nasiel nejaku montaz, ktora by vyhovovala predstavam o dobrej montazi, bohuzial na Nive som nic take nenasiel. Pre ilustraciu prikladam par fotiek:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
ved ked na to pozeram, tak mi pomaly ako najlepsia montaz navijaka vychadza toto:
Obrázok
no aby sa nepovedalo, jednu relativne peknu som nasiel
Obrázok
viac na:
http://www.parque4x4.com.ar/preparaciones/ladaluismerlo/index.html
ale podla toho ako vyzera zadny ani to nebude bohvieco, len je to vpredu pekne zamaskovane pevnostakom. A to bude aj u Pata origo naraznikom.

Ak niekto mate fotky nejakej rozumnej montaze navijaka na Nivu sem s nimi.

PS: kde zmizol Gabov prispevok, na ktory som reagoval tym mojim prvym odstavcom? :shock:

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pon, 11.02.2008, 23:40
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To zmiznutie je moja nešikovnosť, keď som chcel ešte dopísať svoju myšlienku, omylom som ho zmazal. :evil:
No čo sa týka tej výstuhy za navijákom, tak tá je určite práve najdôležitejšia, keďže tam je snaha navijáku vytrhnúť sa smerom hore. Ja som to vystužil ako z vrchu, tak aj zospodu za navijákom podobne pasovinou.
No určite ta posledná montáž do pevnosťáka je fakt super, hlavne ten rám, takto si tuším prerobím aj na mojom. 8) 8)

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Uto, 12.02.2008, 0:59
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja berem vsecko co ste napisali... ved aj ja som bol nivkar a aj ja som bol tvrdohlavy

ak je ten plech 7mm (nie vratane tych vystupkov, ci vzoru na plechu) tak oki... len jednu vec si treba uvedomit, a to ze navijak je tymi spodnymi 4ma srubami nielen uchyteny k vozu, ale ho to aj drzi pokope.

ked sa budes navijat zo slabou platnou, tak ju bude pacit velmi velkou silou, ktorej platna 5mm urcite neodola ani pri nivkinej malej vahe a sa ohne. (nie otrhne) to moze viest k poskodeniu navijaku

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Uto, 12.02.2008, 1:19
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mám navijak uchytený na 3mm platni už asi 7 rokov a ťahal som pár krát okrem seba v závese ešte jedno auto takže spolu cca. 4 t pohotovostnej hmotnosti a k žiadnej deformáci nedošlo, bohate stačí ak je natej platni nejaký profil. Takže ak má platňa profil tvaru L, U alebo pod. na tú dĺžku to bohato stačí.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Uto, 12.02.2008, 9:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
Ja mám navijak uchytený na 3mm platni už asi 7 rokov a ťahal som pár krát okrem seba v závese ešte jedno auto takže spolu cca. 4 t pohotovostnej hmotnosti a k žiadnej deformáci nedošlo, bohate stačí ak je natej platni nejaký profil. Takže ak má platňa profil tvaru L, U alebo pod. na tú dĺžku to bohato stačí.


Caw kolego,

Ďakujeme kolego za podporu, čo sa čísiel týka :D. Ale vážne teraz. Ja som najskôr zabezpečil rovnú 4mm platňu, bohužiaľ :( , tá sa nám na dĺžke navijáka začala prehýbať, tak sme zháňali niečo hrubšie a zároveň ešte prijateľné pre hmotnostnú kategóru daného povozu. Nejde tu teraz o to, že sa budeme tešiť z toho že sa použil tenký a tým pádom ľahší materiál, ale kolegovia NISSANisti a ostatní ťažkotonážnici by už konečne mohli brať do úvahy aj hmotnosť tohoto light OFFu. Vážne nevidíme dôvod drbať tam platne hrúbky 10 a viac, keď je to navyše zosilnené niekoľkými rôznymi výstuhami a pri tejto montáži sme ešte nepovedali posledné slovo.

To Hugo: aktuálna platňa má cca 6,2 mm bez tých protišmykových výstupkov.

To ALL : Tak isto nás teší váš záujem o naše zdravie a bezpečnosť, ale môžete si byť istí, že tak ako vy ani my nemáme záujem na tom, aby sa či už nám alebo autu niečo stalo a k predmetnej záležitosti pristupujeme max. zodpovedne čo sa konštrukcie samotnej, ale aj zvarov týka. Ak by sa už nedajbože aj niečo utrhlo, tak to "zobere" so sebou 1/2 auta a tam to už bude aj tak jedno.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Uto, 12.02.2008, 9:49
Profil ICQ
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo píše:
Dado: dali sme to tak komplikovane prave koli tomu, ze to nie je zaroven zo spodkom tych rur, ale posunute este vyse 2cm nizsie. Keby sme to chytali naspodku bolo by to privarene na 1 mieste o tie rury, takto su zvary odvrchu i odboku rur....


Myslel som si len som si nebol isty, z fotky to nebolo uplne jasne.
Nedajte sa znechutit pochybovanim o sile materialu. Ked, tak spravte test a skuste nivu vytiahnut napr na strom do vzduchu.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 12.02.2008, 10:01
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron