Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 19:03
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 15 ] 
 oceľové kryty podvozku 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
ahojte, mam dalsiu zvedavu otazocku:
pri montazi ocelovych krytov podvozka pouzivate aj nejake tlmiace hmoty na ne? tie moje originalne plastove kryty maju z vnutornej strany taku tlmiacu protihlukovu penu. otazka znie ci pri vymene povodnych krytov za ocelove alebo hlinikove nestupne vnutorna hlucnost v kabine?

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pon, 17.03.2008, 21:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
odpoved zo skusenosti:
tie stredne plastove kryty isli z auta ako prve. neprezili taku mensiu skalku...
zvazujem sice dural, alebo ocel, kvoli pridavnej prevodovke, ale zatial chodim uplne dole bez a nemam problem... daleko vacsi hluk robia terenne pneumatiky, vrtula chladica napevno a kardan po zdvihnuti podvozku. z tych prednych plastov mi ta pena vychadza po kusoch, takze tam tiez asi nechce byt.... :-D

co asi poriesim prve, bude nieco pevnejsie vzadu pod nadrz, lebo ju mam uz taku prevalenu, ze mi zle ukazuje palivomer... ale verim, ze malokto kladie na to auto take naroky ako ja, takze vacsine uzivatelov dlho posluzi v povodnom stave... :-D

vivat galloper... podla mojho nazoru je to najoptimalnejsie vozidlo do terenu s ohladom na hmotnost/vykon/priechodnost/cenu...


Pon, 17.03.2008, 22:17
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
thunder píše:
odpoved zo skusenosti:
tie stredne plastove kryty isli z auta ako prve. neprezili taku mensiu skalku...
zvazujem sice dural, alebo ocel, kvoli pridavnej prevodovke, ale zatial chodim uplne dole bez a nemam problem... daleko vacsi hluk robia terenne pneumatiky, vrtula chladica napevno a kardan po zdvihnuti podvozku. z tych prednych plastov mi ta pena vychadza po kusoch, takze tam tiez asi nechce byt.... :-D


ten predny plechovy tam este mas? alebo ten padol za obet navijaku? mne strasne hrdzavie a plech pod nadrzou mi odpadol minule leto, uplne odhnil taakze tam teraz nic nemam

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pon, 17.03.2008, 22:23
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1811
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
thunder píše:
ze mi zle ukazuje palivomer... ale verim, ze malokto kladie na to auto take naroky ako ja, takze vacsine uzivatelov dlho posluzi v povodnom stave... :-D ...

Moj clovek.Len si este zozen poriadne auto! :-D

_________________
Bývalý offroadak


Pon, 17.03.2008, 22:27
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:55
Príspevky: 193
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja som si zohnal pouzitu duralovu lyzinu z really auta, upravil pripevnil "u" uchytmy o priecniky a pod kazdy spoj som dal hrubu gumu zo zasteroviny, v predu mam origo. kryt, a vrelo odporucam dural, vydrzi velmi vela a je relativne lahky...

mam zakryte najdolezitejsie casti, motor, prevodovky, predny difik, riadenie, lyzina ide v podstate do polky auta

_________________
LR DII, ARB, EP9, OME, 32",sanie, CB


Naposledy upravil mello dňa Pon, 17.03.2008, 22:49, celkovo upravené 1



Pon, 17.03.2008, 22:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dindaj píše:
Moj clovek.Len si este zozen poriadne auto! :-D


az take naroky ako ty zas nie :-D

ale to co prejde vacsina patrolov, zvladnem aj ja... patrol je fajn, ale mam osobne ineho favorita (aj ked sa do neho v najnovsej verzii nezmestim)...


Pon, 17.03.2008, 22:49
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
ten predny plechovy tam este mas? alebo ten padol za obet navijaku? mne strasne hrdzavie a plech pod nadrzou mi odpadol minule leto, uplne odhnil taakze tam teraz nic nemam


predny mam, len ma uz uplne iny tvar ako povodne. tym navijakom to hodne spevnelo. dam nejake foto do sekcie moj offroad dnes alebo zajtra, tam to bude vidiet... aj tu preflaknutu nadrz... dam nadrz asi niekomu trochu vyrovnat a dam pod to miesto toho papieraka nieco hrubsie. po zdvihnuti mam aj tak moc vysoko zadok, mozno trochu sadne s trochou vahy :D


Pon, 17.03.2008, 22:54
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
predny mam, len ma uz uplne iny tvar ako povodne. tym navijakom to hodne spevnelo. dam nejake foto do sekcie moj offroad dnes alebo zajtra, tam to bude vidiet... aj tu preflaknutu nadrz... dam nadrz asi niekomu trochu vyrovnat a dam pod to miesto toho papieraka nieco hrubsie. po zdvihnuti mam aj tak moc vysoko zadok, mozno trochu sadne s trochou vahy :D[/quote]

dvihal si ten zadok? ja mam zadok tiez mierne dohora na mojom a su tam zdvojene pruziny, jedny z vacsim priemerom z hrubsim prierezom materialu a v nich su vlozene este jedny tensie pruziny...len neviem ci je to origo alebo nejaka dorabka? mam 7miestny wagon

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pon, 17.03.2008, 23:10
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hlucnost vo vnutry urcite nestupne, aj keby, MT to urcite zakryju. Pod pridavnu prevodovku nieco treba, inak bude lahko po nej. Ja som tie plasty zlikvidoval na prvej akcii pol roka po kupe auta. Predny plech tiez. Takze teraz tam mam svoje dorabky a mam pokoj. Len predny plech treba pevnejsi ako ten, ktory tam mam. Takze original zasterky a plasty prec, zasterky boli take pevne, ze sa ohol radsej plech, ako tie zasterky. A kryt nadrze bol asi naozaj z papiera. Aj u mna zhnil po cca 6-7 rokoch. Inak nadrz mam uz tak prehnutu, ze ma mozno o 10l menej a palivomer naozaj ukazuje volajako inak. Ak sa tento rok k tomu dostanem, musim si vyrobit novy kryt na tu nadrz.


Pon, 17.03.2008, 23:11
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:

dvihal si ten zadok? ja mam zadok tiez mierne dohora na mojom a su tam zdvojene pruziny, jedny z vacsim priemerom z hrubsim prierezom materialu a v nich su vlozene este jedny tensie pruziny...len neviem ci je to origo alebo nejaka dorabka? mam 7miestny wagon



To bude nejaka dorabka


Pon, 17.03.2008, 23:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan_G píše:
Hlucnost vo vnutry urcite nestupne, aj keby, MT to urcite zakryju. Pod pridavnu prevodovku nieco treba, inak bude lahko po nej. Ja som tie plasty zlikvidoval na prvej akcii pol roka po kupe auta. Predny plech tiez. Takze teraz tam mam svoje dorabky a mam pokoj. Len predny plech treba pevnejsi ako ten, ktory tam mam. Takze original zasterky a plasty prec, zasterky boli take pevne, ze sa ohol radsej plech, ako tie zasterky. A kryt nadrze bol asi naozaj z papiera. Aj u mna zhnil po cca 6-7 rokoch. Inak nadrz mam uz tak prehnutu, ze ma mozno o 10l menej a palivomer naozaj ukazuje volajako inak. Ak sa tento rok k tomu dostanem, musim si vyrobit novy kryt na tu nadrz.


nevyrobis rovno 2 alebo 3 tie kryty pod nadrz? ako sledujem isli by dobre na odbyt :D hned by som si jeden objednal

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pon, 17.03.2008, 23:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
dvihal si ten zadok? ja mam zadok tiez mierne dohora na mojom a su tam zdvojene pruziny, jedny z vacsim priemerom z hrubsim prierezom materialu a v nich su vlozene este jedny tensie pruziny...len neviem ci je to origo alebo nejaka dorabka? mam 7miestny wagon


ano, vzadu struny zo stareho patrola +10cm (by fajer a ja) a predok pritiahnute torzky +4-5cm (by radoffroad). mam 3dv kratky. na dlhom by to bolo asi menej zdvihnute vzadu kvoli vacsej vahe, co by nebolo na skodu...


Pon, 17.03.2008, 23:15
Profil ICQ WWW
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:

nevyrobis rovno 2 alebo 3 tie kryty pod nadrz? ako sledujem isli by dobre na odbyt :D hned by som si jeden objednal


Ono je to so mnou tazke. Budem rad, ak sa dostanem k tomu pre mna.


Pon, 17.03.2008, 23:16
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.03.2011, 15:17
Príspevky: 256
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Ocel 3mm vs dural 4mm ? Praskol niekomu dural alebo ine skody ?

_________________
Pajero II. 2,5TD GLX 3dv. Super Select,
2x navijak 5,5t, OME, CB, hi-lift, kladka, gurtne,...


Sob, 15.01.2022, 12:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
vladino píše:
Praskol niekomu dural alebo ine skody ?


Mám tam dural od ASFIRu 6mm a zatial vydržal všetko čo som potreboval

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Sob, 15.01.2022, 18:44
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 15 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: