Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 16:50
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Debata k Fedime by PAL 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak aj trochu prihrejem túto polievočku. Mám Fedimy Extrem Evolution (vzor truck2000) od Allmetalu v rozmere 7,5 R16. Jediné čo o nich môžem povedať je, že som maximálne spokojný. Toto hovorí asi za všetko.
BFG AT ani BFG MT som nejazdil, takže nebudem o nich hovoriť že sú horšie. Howgh!

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Str, 28.10.2009, 11:00
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mňa by zaujímal napríklad postup pri výrobe protektorov Fedima.

To by vedelo čo-to napovedať....

A potom napríklad záručné podmienky. Na čo sa vzťahuje a na čo nie.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Str, 28.10.2009, 11:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nejdem sa hadat o kvalitach alebo nekvalitach spominanych pneumatik. Tiez nemam problem ist do protektorov ale len z financneho hladiska, cize protektor by ma mal na ukor mozno o nieco horsich vlastnosti (nehovorim, ze nutne horsich) presvedcit cenou. Predpokladam, ze sa jedna o rozmer 35x10.5 R16. Protektor Fedima scirocco po brutalnom zlacneni ako uvadza inzerat: viewtopic.php?t=7751
ma Rado v cenniku za 5513 predrevolucnych SK, neprotektor SILVERSTONE v rovnakom rozmere dokonca BIAS, co je schopnostami niekde inde je drahsi o 1629 predrevolucnych. Nezastavam si Pala, len ani mne nejde do hlavy preco niekto pri aute za 2 mega chce setrit zrovna na gumach (na jedinej veci co drzi skoro 3 tony prostrednictvom par cm2 stycnej plochy na ceste pripadne v terene). Alebo zeby boli tie fedimy skutocne lepsie ako gumy svetovych vyrobcov ktori maju skusenosti z celeho sveta za X rokov? :smt139
hlboko sa tymto ospravedlnujem tym, ktori si museli precitat tento prispevok a povazuju ho za pri..bany a stravili tym 20 sekund svojho drahocenneho casu snad mi bude odpustene

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Str, 28.10.2009, 11:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
xi xi xi masurko si ma pobavil :lol:

a oné ... brzdove hadicky dva krat nadpajane z 1tonovej skodovecky vam na tych onych 3tonovych obludach nevadia ?

_________________
OFF the ROAD


Str, 28.10.2009, 11:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ivko moj skus si to este raz precitat ak si nezachytil o com som pisal. Poviem to inak teda, ked budem velky a budem mat veeela penazi tak si nedam na auto za 2 mega protektory :wink: a hadicky su neni zo skodovky ale su vyrobene nanovo :-D

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Str, 28.10.2009, 11:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Masurko v pohodke ... Celkom sa tu zabavam ... Pri Tvojich slovach sa mi vybavilo to : "je nieco zle na tom byt bohaty ? ........NIE" :-D

inak mam nove okuliare a uz vidim citat aj tie malilinkate pismenka = dakujem

_________________
OFF the ROAD


Str, 28.10.2009, 11:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
...ked budem velky a budem mat veeela penazi tak si nedam na auto za 2 mega protektory ...

Len tak pre zaujímavosť: "Aké gumy by si si tam dal?"

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Str, 28.10.2009, 13:20
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IvoLUCKY píše:
Mirec = vidis , uz sa nam zobjektivnuje ... Porovnavame teda dve sice rovnako nazvane gumy jedneho producenta , ale v podstate fyzikalne dva uplne ine objekty (hmotnost, obvodova rychlost, hadzanie ...). A je logicke ze tu musia nastat rozdiely ... Aj nastali.
A teraz spat k teme FEDIMA :-)
Ked si kupim protektor ( co ja viem asi koli pomeru cena/vykon) budem pri vyvazovani pneu povazovat 120g zavazia za chybu ? alebo za vlastnost ? :-)
Koniec koncov po vyvazeni to hadze alebo nie ?


IvoLUCKY:ALE mne dodávateľ sveto svete tvrdil ze to neni protektor!!!
Preto mi nebolo luto vtedy dat za jedno koleso 3800sk
Ked zoberes ze BFG/AT som mal po 1600sk/1ks bez dph

Ale hold pred troma rokmi som tomu trt rozumel a bolo malo dodávateľov.

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Str, 28.10.2009, 13:35
Profil ICQ
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Já osobne tu nechápem jedine to prečo niekoho trápi že majiteľ si dal na auto za 2 mega pneu také aké dal,Vy ste mu ich niekto zaplatili? :shock: Je to jeho auto a je to jeho rozhodnutie tak nechápem čo tu riešite!!!

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Str, 28.10.2009, 13:41
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 30.11.2008, 17:15
Príspevky: 280
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rudi píše:
Já osobne tu nechápem jedine to prečo niekoho trápi že majiteľ si dal na auto za 2 mega pneu také aké dal,Vy ste mu ich niekto zaplatili? :shock: Je to jeho auto a je to jeho rozhodnutie tak nechápem čo tu riešite!!!


:smt128 Prvy a asi aj posledny rozumny prispevok do tejto debaty...keby si tam obul aj sipaky protektory 6,50 R16 tak to moze byt kazdemu fuč...platil si ich a vozit sa na tom bude on ;-)

_________________
Mitsubishi Pajero 2,5td, T3


Str, 28.10.2009, 13:45
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Negio, snáď raz jeden napíšeš aj ty, hneď jak vylezeš z cudzej riťi. :roll:

Toto je diskusné fórum, na to netreba zabúdať. A ak niekto nechce komentáre, nech sem nelozí.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Str, 28.10.2009, 14:06
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 30.11.2008, 17:15
Príspevky: 280
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Negio, snáď raz jeden napíšeš aj ty, hneď jak vylezeš z cudzej riťi. :roll:

Toto je diskusné fórum, na to netreba zabúdať. A ak niekto nechce komentáre, nech sem nelozí.


Fuu nejaka necakana agresivita...klud KAPO 8-)
Ja nezabudam na to ze je to diskusne forum ale diskutovat o tom ci si tam obul spravne gumy alebo nie je troku zbytocne,hlavne ked majitel tu ani neni...a je to jeho rozhodnutie...tak ostatny by to rozhodnutie mali akceptovat a nie sa tu pomali pobyt koli tomu...ale tak sorry ze som sa ozval...nabuduce budem radej drzat ... usta. :smt156 ?

_________________
Mitsubishi Pajero 2,5td, T3


Str, 28.10.2009, 14:21
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
hlboko sa tymto ospravedlnujem tym, ktori si museli precitat tento prispevok a povazuju ho za pri..bany a stravili tym 20 sekund svojho drahocenneho casu snad mi bude odpustene


Ešte raz použiješ tieto písmenká, tak Ťa fakt vyškrtnem zo zoznamu.
Áno, viem, že Ti to je ukradnuté.


Str, 28.10.2009, 15:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to masurko:
je ti odpustene...

a k veci:
jazdim na fedima extreme evolution takmer 2 roky a moje realne a prakticke skusenosti z terenu aj z cesty su take, ze kedykolvek si protektor od tejto znacky kupim zase, dokonca mozno aj vtedy, keby jeho cena nebola o moc nizsia ako u porovnatelnych novych pneu, ak sa vobec o porovnatelnych novych mozeme bavit...
keby sa fedima sirocco vyrabali v 33x12,5x15, tak ich mam v klude aj na lestenke. nerobia sa, a tak mam bfg mt a som tiez absolutne spokojny...

add vyvazovanie: toto je tak subjektivny parameter na pneu, ze by som ho asi nikde ani neudaval. realne mam na protektoroch rovnako zavazia ako na novych bfg.
ale...
bol som pri vyvazovani novych bfg mt. mlady muz nahodil gumu na disk, nalozil na vyvazovacku, zatocil a uz tam sukal po obvode 20 cm zavazi... videl ho dalsi, zhodou okolnosti kamarat offroadak. poslal ho do kelu od tej gumy, zhodil zavazia, zatocil, spravil si na gume ciarku zvnutra, ciarku zvonku. zhodil dole vyzul z disku, zamyslel sa a pootocil. nahodil na vyvazovacku a cumel som ako puk, nejakych 20g to spravilo...
a teraz budte mudri z toho, ci sa da vyvazit, alebo neda, ked to zalezi od toho, kto to robi ze kolko ma v hlave rozumu a v rukach skusenosti...


Str, 28.10.2009, 16:20
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 30.11.2008, 17:15
Príspevky: 280
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
No skoda thunder ze som nebol u toho tvojho kamosa offroadaka dat obut gumy bo jeden co ma vo vedlajsej dedine pneuservis mi naj.... na niektoru gumu aj 120g...heeh

_________________
Mitsubishi Pajero 2,5td, T3


Str, 28.10.2009, 16:30
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: