Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 03.06.2024, 23:39
Dnes je pondelok 3. júna 2024, meniny má Karolína a zajtra Lenka




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 115 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Kuchyna, recepty ... 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 12.09.2007, 18:24
Príspevky: 1377
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Efendi, nechcem tvoje "spamovanie" džubať, ale ja som myslel že tu ľudia pridávajú recepty, ktoré majú vyskúšané, také ktoré ostatný možno nepoznajú, alebo vylepšenia klasických jedál.

je to trochu neprehľadné :smt156

_________________
~`<| _________ oooo __
~~ | / ../ …\ … \ \ _|____\
~~~[_ - - - ______ --- _ \ - \\\\\\ -\
~~~~( o) ) – o - - - ( o ) ) – o ---) )

Jeep ZJ 5.2 V8,nápravy patrol Y61, 7.5" long arm,flowmaster a kopec iného..
Jeep XJ 4.0 cestná leštenka


Pon, 06.05.2013, 23:07
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7923
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
recept ako recept,, vyskusaj pablo a uvidis,, a nespamuj tu ptakovinami :smt151

a nieco pre vasnivych hubarov co radi varia kuchtia s hubami v kuchyni.. a moze si zistit, ktora huba je jedla a ktora nie,, v podstate kazda je jedla, ale iba raz :smt139 :-D


"houby".Srdce pravověrných houbařů musí nad ním se tetelit!
http://www.houbareni.cz/houby.php

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 13.08.2013, 21:24
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7923
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
doslo mi to meilom, ale stoji to zato si to precitat, a zobrat si z toho ake take ponaucenie :smt139

Ozdravte bežne kupované mäso pivom
Ak mäso naložíte na 4-6 hodín do pácu (pivo, olivový olej, sójová omáčka a koreniny), stane sa niečo veľmi pozitívne.
Pivo dramaticky znižuje level chemikálií v priemyselne vyrábanom mäse, ktoré môžu spôsobovať rakovinu. Pivo je viac účinné ako víno a mäso marinované v pive aj lepšie chutí. Ak je mäso v pive marinované viac ako 6 hodín, znižuje zároveň aj množstvo nebezpečných heterocyklických aminokyselín (HAs), ktoré prirodzene vznikajú pri pečení alebo grilovaní mäsa. Samotný pác už potom nekonzumujte.
Mäso z veľkoprodukcie obsahuje antibiotiká, rastové hormón, koncentrované toxíny a choroboplodné baktérie, čo moc dobré zdravé teda nie je.
Podobne je to aj s ostatným mäsom nielen s kravským. Všetky mäsá predávané v obchodných reťazcoch obsahujú antibiotiká, rastové hormóny, koncentrované toxíny a choroboplodné baktérie.

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 21.08.2013, 17:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Nazdar chlapi (aj dievčatá). Podujal som sa ugrilovať prasa na ražni - cca 30 kg živej váhy. Však niekedy treba začať. :-D
Máte niekto nejaké skúsenosti ako na to? :P
Len prosím nie múdrosti z internetu - tie už mám preštudované - najlepšie vlastné skúsenosti.
Napríklad lak na napichávanie, aký pomer soli sa tam dáva? Na nete sa odlišujú v 100 násobkoch množstva.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Str, 04.09.2013, 14:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
kamarát upiekol vyše 300 prasiat ale nie takých krpatých ale od 50 do 70kg. Žiadne láky ani napichovanie nerobí. V najhrubších častiach jednoducho napichne nožom, vtlačí soľ (primněřene) a strúčik cesnaku. Tak isto zvnútra medzi rebrá a do karé vedľa chrbtice. Potom ho celé potrie soľou zvonku aj zvnútra a nechá sa 1 deň odpočinúť. PO napichnutí na ražeň a brušná dutina naplní petržlenovou a zelerovou vňaťou a dajú sa tam celé jabĺčka a brucho saa zašije pomocou drevených kolíkov a drôtu. Také veľké prasa sa potom pečie aj 7 hodín, pričom sa polieva striedavo pivom a zmesou cesnaku roztlačeného v oleji. Točí sa ručne a tomu čo práve točí sa podáva dobré vínko :-)
Kúri sa mimo a pod prasa sa podkladajú len žeravé uhlíky.
Ja som s ním za 11 rokov upiekol dosť prasiatok ale sám by som si na to netrúfol asi. Treba vedieť aj ako podkurovať aby sa prepieklo celé a neostalo vo vnútri surové.

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Str, 04.09.2013, 15:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Ťažká a náročná záležitosť. Ako písal romo, treba vedieť kúriť (žeravé uhlie), krútiť (keď pomly, môže sa pripáliť, keď rýchlo, stíha sa chladiť :-D ). Ešte som zažil systém, že sa prasiatko pieklo pomerne rýchlo a postupne sa orezávalo.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Štv, 05.09.2013, 11:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
keby sa orezávalo tak to musí byť strašne suché. Tak ako to pečie kamarát si prasiatko vytvorí z kože takú kôrku a všetko čo sa vypeká sa drží vovnútri. Keď sa začne porcovať dá sa na stôl igelit na ktorý vytečie šťava z prasiatka a chlieb namočený v tej šťave je možno ešte lepší ako mäso samotné. O to je vždy bitka okolo stola kto si uchmatne viac výpeku :-)

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Štv, 05.09.2013, 12:41
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.04.2008, 8:06
Príspevky: 407
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
ja som piekaval tak ze som brucho nezasival, ale cele prasa som "dal do roviny" - vypadalo to ako lietadlo :) do hrubsich casti som naspikoval cesnak a slaninu. v ziadnom laku som to nemal, tocil rucne, resp, podopieral raz z jednej strany, raz z druhej, ze by sa pieklo rovnomerne. tiez mas rozdiel ci to mas na otvorenom ohni, alebo v nejakej "strieske" co ti zadrzuje teplo...
ako lak som pouzival zmes piva soli cesnaku a oleja, tiez som v tom mal vselijake korenia, tusim aj listky rozmarinu. v pravidelnych intervaloch potieras...
co sa tyka kurenia, na to musis prist sam, kedy je vela, kedy malo, na jednom prasiatku to asi nevyzistis... mne v pripade ze sa mi dole moc rozhorelo, polieval som prasiatko pivom, stieklo do ohna a pekne vhko udilo... po cca 3 - 4 hodkach sa zacalo hodovat, stehna sa okrajovali, lebo tym ze boli hrubsie tak az ku kosti nesihalo dopiect na zaciatku. nikdy sa nestalo ze by pri kosti bolo krvave. ale to bolo naozaj tym ze tie stehienka sa okrajovali ako postupne prichadzali ludia... (aj tak najlepsie su nozicky na "lytkach" a rebierka s bocikmi...


Štv, 05.09.2013, 12:53
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 17.01.2011, 10:49
Príspevky: 521
Bydlisko: Kežmarok
Odpoveď s citáciou
Peťo,v podstate ti to dobre opísal Romo. Ja ale mäso nakladám do láku. Bez ohľadu nato či sa jedná o celé prasatá, pliecka, br. stehná, kolená. Pečiem aj roštence, hov. hruď či jahňatá, tie ale nakladám do olejového láku. Na bravčovinu ho robím z prevarenej vody, soli, cesnaku, cibule, a zmesi korenia na pečené mäsa od Gurmeka a čerstvými bylinkami plním pred pečením. Také prasa by som nakladal na nejakých 5-6 dní, samozrejme v chlade. Výhodou je, že mäso je rovnomerne okorenené, jak na vrchu, tak pri kosti. Inak v hrubom mäse to tak isto okolo kosti narežem a nakorením. Tak ako bolo spomínané, napriek všetkým prípravam je najdôležitejšie samotné pečenie. V tvojom prípade počítaj s nejakými 5-6 timy hodinami pečenia

_________________
Vždy ži svoj sen, neboj sa ísť pomaly, boj sa stáť na mieste, ale nezabudni si užívať život kým môžeš!

Mitsubishi L200, AVM voľnobežky, King One TDS-9.5C , Maxxis Mudzilla

Ex - Nissan patrol GR Y60, MT Nokian Vatiiva 33/12,5/15, naviják 5,4t,


Pia, 06.09.2013, 8:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Prasa som kúpil, po vyčistení a vyvrhnutí má 24 kg. Dal som ho do laku, kde som dal kilo soli na 10 l vody, korenie, cibuľu, cesnak a ešte som doňho napichal 1 l laku, kde som dal papriku, rascu, korenie a polievkovu lyžicu soli. Prasa bude v laku 7 dní - uvidíme.


Prílohy:
Fotografia-00091.jpg
Fotografia-00091.jpg [ 144.47 KiB | Zobrazené 2976 krát ]

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.
Pon, 09.09.2013, 15:34
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 115 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: