Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:22
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10488 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 622, 623, 624, 625, 626, 627, 628 ... 700  Ďalší
 Nieco pravdy na tom bude... 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Luther,podla teba najskor boh a potom rodina.....
Podla mna najskor rodina :wink: .V boha(stvoritela,nejaku vesmirnu inteligenciu,...dopln si co chces) ma clovek verit vo svojom vnutri a nie sa nim ohanat.


Uto, 23.02.2021, 8:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Bahno, ja to vnímam trochu inak. Lebo pre mňa je dôležité zdravie a šťastie mojej rodiny, ale to je neviem ovplyvniť, to vie len Boh. Preto sa snažím byť v jeho priazni.

Oháňať sa Bohom nemá, to je jasné, ale ako povedal Ježiš: "Kto sa ku mne prizná, k tomu sa ja priznám pred svojím otcom v nebi".

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Uto, 23.02.2021, 9:01
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Tak voči vám dvom nemám šancu ...dobre, ešte pár myšlienok sem napíšem.

Luther:
Ústava SR je najvyšší právny predpis nie podľa mojej logiky, ona je tak zadefinovaná. Že prečo sú pošliapávané tie garancie, ktoré nám zabezpečuje ?
To sa treba opýtať predstaviteľov toho režimu, ktorý to robí, momentálne vlády Igora Matoviča.
Podľa môjho osobného názoru sa to deje kvôli tomu, lebo vládnej garnitúre vadia niektoré výdobytky ústavy a právo občanov na ne. Preto tú ústavu sústavne prerábajú a doplňujú. Kvôli tomu sú dosadené na kľúčové miesta ich ľudia, aby v prípade problému sa problém vyriešil. Že to nie je čisté – treba si dosledovať aké kvantum podaní išlo a ide na kroky tejto vlády, treba si kuknúť niektoré vyjadrenia JUDr. Krajníkovej, JUDr. Drgonca, niektorých politických analitikov. Dokonca sama generálna prokuratúra sa vyjadrila, že Mikasove „produkty“ idú mimo zákon a požaduje zosúladenie s platným právnym stavom. O tom sa ale len občas dočítame v našich médiách, lebo sa im to nehodí.
Ale pokiaľ je mocenská situácia taká aká je, teda že majú k dispozícii plnú moc nad zmenami ústavy, tak je len samozrejmé, že si ju budú upravovať aby boli čím dlhšie pri moci.

Na margo vyšetrovania za tr. činy extrémizmu.
Nuž pokiaľ viem, že po čom momentálne ide štátny aparát, tak ho nebudem zbytočne provokovať.
Vyhrať nad štátom je veľmi ťažká vec najmä v krajine ako u nás, kde je vymožiteľnsoť práva mizerná. Preto mi je zvláštne, že Kotleba sa začal zahrávať s ohňom s tými šekmi. Čo chcel dosiahnuť ?

Bahno
Diskusie na tému politika sú u nás problematické, lebo význam politiky dehonestujú ľudia, ktorý politiku považujú za výťah, za prostriedok sa dostať k moci, k benefitom.
Politika je hodnotová idea, ktorá ak je prevádzkovaná ľuďmi bez akojkolvek idei, tak potom je to koniec politiky.
Lebo ako je možné, že uvedomelý dospelý človek „činný v politike“ si za pár rokov niekoľko násobne zmení politickú stranu, z jednej vystupuje, do druhej vstupuje, alebo si založí frakciu alebo rovno politickú stranu a to priam počas aktívneho volebného obdobia v parlamente, kde sa dostal ako reprezentant už ani sám nevie ktorej politickej strany ?
Všimnite si ako sa zmenila politická kultúra od nástupu Matoviča. Do politiky vniesol javy, ktoré ju úplne deklasujú. Slušný človek krúti hlavou, že čo sa to tu deje. Hnusí sa mu takýto štýl politiky. Môžeme sa čudovať, že potom tu dochádza k pošliapávaniu ústavou garantovaných práv občanov ? Môžeme sa čudovať, čo si slovač zvolí takýchto reprezentantov ? Že prečo si slovač nezvolí politikov, ktorý budú garanciou dodržiavania práv ? Kde sa stala chyba ? To sme tak osprosteli, že nám toto vyhovuje ? Keď vieme, že Kotlebovci nám budú garantovať, tak prečo ich nezvolilo aspoň 75 % voličov ?
Odpoveď je jednoduchá. Je to v mentalite národa. S tým sa nič nedá narobiť, s tým sa treba len zmieriť. To nie je chyba v politike !!! To je chyba v ľuďoch, ktorý sa dostanú do politiky aby si presadzovali svoje chápanie demokracie.
Koniec.
Pozdravujem vás.
Pekný deň.


Uto, 23.02.2021, 9:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ogo, práve to sa Ti snažím celý čas povedať, že mi právny štát nemáme, preto je ťažké sa práva domáhať. Čelil som jednému obvineniu od prokurátora, ktoré ani právnikovi nedávalo žiadny zmysel. Ťahalo sa to vyše roka, hrozil mi trest rok vo väzbe, alebo domáce väzenie, alebo aktivačné práce. A potom prišiel na rad súd, začal 10:00, vypočuli sme si obvinenie, podali námietku a sudkyňa súd odročila 10:30 na hodinu. Po hodine sme sa vrátili a vypočuli si len oslobodzujúci verdikt. Nechápal som ani ja ani právnik. Keby som to nechal tak a rozhodol sa nebojovať (aj keď som vedel, že som nevinný), tak by som pri najlepšom prípade odpracoval 200 verejnoprospešných hodín. A to len preto, že som vlastnenec a dejiny slovenska pre mňa nezačínajú 1. januára 1993.

K tým šekom, Kotleba to chcel spropagovať, aj keď nešťastným spôsobom, ktorý sa otočil proti nemu. Ale každý na Slovensku vie, že kotlebovci rozdávajú šeky ľudom v núdzi.

Tým chcem povedať, že keď ideš proti systému, snažia sa Ťa umlčať a potrestať.

Ja s Tebou nechcem bojovať, ani sa hádať, ale nerád hovorím "ja som to hovoril" už keď je neskoro. Beriem, že máš vlastný názor, ale Harabin nieje dobrá cesta.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Uto, 23.02.2021, 10:10
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ogo,nic v zlom,ale nepresvedcis ma,ze si nie zaryty fanusik harabina(nechcem povedat,ze na jeho vyplatnej listine :wink: ) a veeelmi nekriticky k smeru.To,ze sa k moci dostal matovic je jednoznacne vina smeru a velky podiel na tom ma aj terajsi ''narodovec'' harabin...inak preobleceny strannik,podporovatel lisabonskej zmluvy(nemusim ti azda vysvetlovat,co jej prijatie pre nasu ''zvrchovanost'' :-D znamena),podporovatel,ci priam strojca protinarodneho zakona,ktori pometenci a fasisti u nas nazyvaju protiextremisticky.
Ze sa k moci dostali matovicovci a nie kotlebovci neukazuje nato,ze kotlebovci by chceli nieco zle a mali preto malo volicov.Ukazuje to len nato,ze volici maju vymyte mozgy predchadzajucou vladou ktora kotlebovcov roky dehonestovala a podrazala kde mohla a samozrejme naleteli na sladke recicky igorovi a dalsim podvodnikom,ktori pred volbami slubovali nesplnitelne.Ale casti volicov sa to pacilo(ze im verili,to je ich sprostost)cast volicov na svoje pravo volit srala a tak sa k moci dostali tito.Podotykam,ze v demokratickych volbach!A tak teraz nechapaem kecy smerakov o nejakom referende a podobnych hovadinach.Sak prave oni mali moznost dat to referendum do zakona.Lenze vtedy im to nepasovalo!kto z nich vtedy mohol tusit,ze sa zacnu zavierat aj vecsie ryby.No a ''spicky'' smeru teraz maju bobky,ze si niekto z tych co toho vedia vela pusti hubu na spacir a nestihne sa predtym zadusit,odstrelit,ci otravit a na svetlo sa dostanu spinavosti,ake si obycajny clovek nedokaze ani predstavit.Tak sa to zaobali do starosti ''o narod'' :smt126 a zacnu sa zbierat podpisy na referendum.A zacne sa brojit proti vlade,ktoru si demokraticky zvolila vecsina :smt139 .Verit tomu,ze ficovci,ci ''sparatkovci'' by to robili inak ako igorovci je naivne.Kazdy,kto nema pamet sliepky si musi spomenut na predvolebne kecy vsetkych stran co doteraz vladli,porovnat ich s vysledkami ich vladnutia a vyjde mu,ze strana ktora este nestihla okradnut narod je..... :wink:
...tu ''slusnost'' v politike ktoru by si tam tak rad videl najlepsie vystihol moj kolega,predtym zaryty igorovic(/lebo pozeraj,...ide pobrat majetky zlodejom :smt126 ,znizi peniaze vladnym parazitom :smt126 :smt126 ,atd atd).Ked som mu oponoval,ze ci naozaj veri tomu,ze zlodej a podvodnik oberie ineho zlodeja a rozdeli to narodu :smt126 :smt126 :smt126 tak som sa dozvedel,ze mi jebe,lebo nepozeram televizor a nevidim tam igiho vystupenia v parlamente :shock: .Teraz,ked igi robi zhruba to iste,co by na jeho mieste robil robert(lebo v rozkradnutom state a zdevastovanom zdravotnictve sa moc ine robit neda,plus rozkazy ''zhora''),tak kolega zacina byt zaryty ficovec a harabinovec,lebo/ved nepozeras televizor a nepocuvas co vravia?/ :smt126 :smt126 ....no a takych volicov je hafo.
Inak,aby len sam nas duce nevypadal ako idiot,tak podobne sa chovaju politici v celej unii.Lokdauny,zakazy,rusky a podobne hovadiny.....iba bielorusi su v pohode.Ale ti na ich stastie niesu v unii a neviaze ich lisabonska zmluva.
....politika je hodnotova idea.... :shock: .Skor by si mal napisat,ze mala by byt.....mozno dakedy daaavno taka aj bola....ktovie?
Iak,politiku bez idei nerobi ziadny politik.Praveze kazdy tam ide s pevnymi ideami...-ovladat plebs a riadne sa nabalit.Toto plati uz cele veky....mozno od zaciatku vzniku politiky :-D .


Uto, 23.02.2021, 19:43
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
:smt010 :smt010 :smt010 https://www.youtube.com/watch?v=_tgLF1q ... e=youtu.be
tak totok je sila,, hus cosa deje unas aj v armade,,, :smt010 :smt010

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 24.02.2021, 16:32
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Bahno
OK, aby som ťa nemusel presviedčať, resp. o niekom nepresvedčievať, a aby to bolo normálne pochopené, tak normálne sem napíšem, že som fanúšik Harabina a strany Smer. Mám k tomu racionálne dôvody. Napokon som už o tom písal, je to ako v matematike o obsolútnej hodnote čísla. U Harabina sa mi páči jeho znalosť práva a účinnosť jeho obrany voči všelijakým podaniam na neho. Zatiaľ neprehral žiadny spor vedený voči nemu. A musel sa brániť pred pred veľmi silnými protivníkmi. Jednalo sa o súboj mozgov, kde vyhral všetko. To mi na ňom imponuje. To je u mňa jeho absolútna hodnota, kašlem na to, či je alebo nie je politik.
Takisto Smer. Majú asi najviac dobrých myšlienok v ich programe. To, čo sa stalo po rokoch ich vládnutia, to nie je chyba ich politiky, to je chyba v ľuďoch, že to dovolili aby to zašlo až tak ďaleko. Mali možnosť sa poučiť z Mečiara, Dzurindu, nepoučili sa, museli dopadnúť zákonite ako oni. Ani socializmus nebol zlý, ale tiež vedúci súdruhovia sa spreneverili myšlienkam. U nás sa politika nerobí za niečo ale proti niečomu. V 1989 to bolo voči komančom, potom to bolo proti Mečiarovi, proti Dzurindovi, proti Ficovi. Veľmi jednoduchá politika, kupodivu funguje. A za to sme tam, kde sme.


Str, 24.02.2021, 19:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
tak totok je sila,, hus cosa deje unas aj v armade,,, :smt010 :smt010

Kamos z dediny co som byval ak by niekto pochyboval ci je to vobec mozne.Je.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 24.02.2021, 21:13
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ogo,myslel som si to :wink: .Navyse,ty sa budes asi tiez motat okolo prava a to vysvetluje tvoj postoj a iny uhol pohladu,nez aky mam ja.
Prave preto,ze harabin je tak dobry pravnik,tak preto je velmi nebezpecny v politike.Lebo mu bude tazko(nemozne) dokazat svinstva ktore postvara.Preto je pre mna absolutne neprijatelny.
.....smer a jeho ''najviac dobrych '' :smt126 myslienok v programe.... :shock: :smt126,,,ako pre koho! .Ja som jednoduchy clovek(nikdy som nebol v ziadnej strane) a tak pozeram nato,kolko tych najviac dobrych myslienok zrealizovali.A vyslo mi,ze zalostne malo.Ale svinstiev pochuja!Lebo robovia su tiez pravnici.A pravnik nieje nato aby bol poctivy,ale aby dokazal presvedcit sud,ze vyklad paragrafu,ci zakona ktory pokrutil on,je lepsi,ci uveritelnejsi,ako vyklad jeho protivnika.A to robertom aj stevovi ide na jednotku :-D .
Socik fakt nebol zly....doplatil na to,ze v cele stali strannici(rozumej zlodeji a preobliekaci kabatov) a nie komunisti,tak zakonite musel padnut.A to bolo posledny raz(v89tom),co sa narod dokazal spojit proti vnutornemu nepriatelovi.Lebo ten bol len jeden.Ten sa z toho poucil,rozdelil sa do prestrofarebneho a tym padom sa rozdelil narod,ktory sa uz nikdy nespoji.Az ked bude zdochynat od hladu.Za komancov to bolo jednoduhsie...nemal si na vyber.Teraz si mozes sam zvolit politika ktory ta ojebe :-D .No a tak si ich ludia volia.Lenze niektori neunesu,ze vecsina volicov si zvolila ineho,nez akeho chceli ti niektori a tak seru na vysledky demokratickych volieb.Mna tiez sere,ze v kresle sedi skladkova zuzu,ci v premierskom blazon,vo vlade zlodeji,mafiani,sasovia a kadejaki ini praraziti....ale vecsina naroda si ich zvolila a tak to respektujem.Aj ked s nechutou,ale (zatial) mame tu demokraciu.


Str, 24.02.2021, 21:29
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
efendi píše:
tak totok je sila,, hus cosa deje unas aj v armade,,, :smt010 :smt010

Kamos z dediny co som byval ak by niekto pochyboval ci je to vobec mozne.Je.


O co tam zhruba kraca?V rajchu mi nejde joutub.


Str, 24.02.2021, 21:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Relácia je venovaná vojakovi, ktorého strachu, že je pozitívny na C19, nechali umrieť na obojstranný zápal pľúc. Rozoberajú, ako sa to mohlo stať vo vojenskom areály Lešť za prítomnosti lekárov.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Str, 24.02.2021, 21:37
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Asi ho vysetrovali cez telefon.Ako minimalne polovicu ludi,co pomreli na rozlicne ine choroby a ktorym sa v nasom rozkradnutom zdravotnictve nedostalo adekvatneho osetrenia.A vsetci maju v umrtnom liste pricinu smrti-kovid.
...takto podobne to asi funguje aj u nas...
https://dfens-cz.com/hysterie-idnes-cz- ... ka-na-jip/


Str, 24.02.2021, 21:54
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
[quote="Luther"] .......Ja s Tebou nechcem bojovať, ani sa hádať........[/quote]

Miško, ale to ani ja !!!!! :smt156


Štv, 25.02.2021, 14:20
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
Bahno
OK, aby som ťa nemusel presviedčať, resp. o niekom nepresvedčievať, a aby to bolo normálne pochopené, tak normálne sem napíšem, že som fanúšik Harabina a strany Smer. Mám k tomu racionálne dôvody. Napokon som už o tom písal, je to ako v matematike o obsolútnej hodnote čísla. U Harabina sa mi páči jeho znalosť práva a účinnosť jeho obrany voči všelijakým podaniam na neho. Zatiaľ neprehral žiadny spor vedený voči nemu. A musel sa brániť pred pred veľmi silnými protivníkmi. Jednalo sa o súboj mozgov, kde vyhral všetko. To mi na ňom imponuje. To je u mňa jeho absolútna hodnota, kašlem na to, či je alebo nie je politik.
Takisto Smer. Majú asi najviac dobrých myšlienok v ich programe. To, čo sa stalo po rokoch ich vládnutia, to nie je chyba ich politiky, to je chyba v ľuďoch, že to dovolili aby to zašlo až tak ďaleko. Mali možnosť sa poučiť z Mečiara, Dzurindu, nepoučili sa, museli dopadnúť zákonite ako oni. Ani socializmus nebol zlý, ale tiež vedúci súdruhovia sa spreneverili myšlienkam. U nás sa politika nerobí za niečo ale proti niečomu. V 1989 to bolo voči komančom, potom to bolo proti Mečiarovi, proti Dzurindovi, proti Ficovi. Veľmi jednoduchá politika, kupodivu funguje. A za to sme tam, kde sme.



Nic v zlom, ale s OGOM stymto plne suhlasim a mam stejny nazor na to.. :smt133 :smt151 :smt156

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 25.02.2021, 19:56
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Efi a vies,ze sa necudujem :wink: ?Aj moj kamos polis ma rovnaky nazor ako ty s Ogom./-mozu byt fico s kalim a dalsi smeraci svine ake chcu,ale nam(polisom) pridali tak,ako este nik.....tak su v ''poriadku'' :smt017 .
Lenze vsetci nefungujeme v statnej sprave.... :wink:


Štv, 25.02.2021, 21:48
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10488 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 622, 623, 624, 625, 626, 627, 628 ... 700  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: