Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 13:29
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 581 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Ďalší
 Výlety po Slovensku a okolí 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Dnes naozaj krásny deň. Sme sa rozhodovali medzi Bojnou a Oponicami. Vyhrali Oponice.
https://www.hrady-zamky.sk/oponicky-hrad/
Dali sme prednosť hradu pred knižnicou. Z parkoviska takých 45min. celkom svižnej chôdze. Dva úseky trochu strmšie ale nič tragické. Stretali sme ľudí s RC modelmi áut. Sme nechápali kde sa tam s tým trepú. No a hore samé autíčka. Mali nejaký zraz. Na hrade treba opatrne. Drevené schodíky majú už svoje najlepšie dni za sebou. Za mokra, by to bolo o život. Kryšpín celý nadšený :D
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 22.04.2023, 17:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Dnes len taký šup sem-šup tam výletík. Starhrad.
https://www.hrady-zamky.sk/starhrad/
Máme to kúsok od domu, tak prečo nie. Dohopkali sme autom až po zákaz vjazdu. Odtiaľ je to už naozaj blízko. Mierne hore kopcom po ceste, strmší je akurát koniec. Na hrade porobili schodíky, tak sa celkom dá. Ľudí ako na 1.Mája :lol:
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pon, 01.05.2023, 13:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Dnes znovu krásny deň, tak poďho do sveta.
Vodný mlyn Jelka.
48.12481357656593, 17.504090737478986
Úvod skazil hneď pán čo tam akože sprevádza. Vykrikovať po mne a mojej mame, že čo robíme vo vnútri - kasa ? Dvere otvorené, tak človek asi vôjde. Kde si mám ísť kúpiť lístok ? Na hajzel ? Prečo nezvoníte, na dverách je zvonček ? Tak mu vravím, či mu pripadá normálne zvoniť, keď je otvorené. Odpoveď: ja mám aj iné veci na robote. Inak mlyn pekný ale ten v Kolárove je krajší. Výklad o hovne.
Obrázok Obrázok Obrázok 
Kúsok odtiaľ Múzeum včelárstva.
http://www.vcelarskapaseka.sk/
Pekná prechádzka náučným chodníkom. Pán a pani čo to majú na starosti ochotní a milí. Bez problémov nám spravili prehliadku s perfektným výkladom. Takto to má vyzerať.
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Ešte sme chceli ísť pozrieť zámok v Hlohovci ale plány nám zhatili cestári. Údajne sa asfaltuje most. Z toho som teda debil, však ten most je po rekonštrukcii :smt017 Otočil som to pri pumpe, bolo to totálne zabité. Keby som bol išiel starou cestou, tak by som bol došiel v pohode. Nevadí - nabudúce.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Štv, 04.05.2023, 17:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Bol niekto na hrade Šalgo v Maďarsku ? Je to kúsok od Šomošky. Hneď pod hradom je parkovisko a odtiaľ je to kúsok. Potom je ešte druhá trasa z Geoparku ale tam sa neviem dopátrať aká je dlhá. Je to tam vraj voľáko chujometne popísané a nadávali na to aj samotní Maďari, že je to v skutočnosti oveľa ďalej.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pon, 08.05.2023, 13:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Tak hrad Šalgo máme za sebou. Išli sme nakoniec z toho parkoviska pod hradom. Je to odtiaľ naozaj len kúsok. Trochu strmší záver ale žiadna tragédia. Pekné výhľady. Šomošku tiež vidieť. Dá sa ísť aj na bosorkinu skalu. Je to len taká holá skala - nám sa nechcelo :) Stretli sme asi 5 ľudí.
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Cestou domov zastávka na hrade Divín.
https://www.hrady-zamky.sk/divin/
Pracujú na obnove. Kopec chlapov tam robí. Do leta chcú ešte porobiť čo majú na pláne.
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Dole pri Zichyho kaštieli verejné WC. Musím pochváliť - čisto.
Dnes bolo fajn počasie ako stvorené na výlet. Za nás :smt023
OGO ty to zasa flákaš :wink: a my to tu s mamou a Kryšpínom nevytrhneme :lol:

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Štv, 11.05.2023, 17:18
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Ahoj Booble, no flákam ako flákam...cez kovid sa mi dodrbkali kolená alebo možno už aj vek ??? bolia, zle sa mi chodí...
Poslal som ti zopár mojich fotiek, kedy sme my boli na Divíne, len som ich musel fest zmenšiť, lebo sa im nejak nechcelo....


Štv, 11.05.2023, 19:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Pozná niekto cestu od Vígľaša smerom nadol na Dolnú Srehovú ? V akom je stave ? Vyzerá to byť také úzke a kľukaté ale áut tam asi moc nejazdí. Alebo radšej po R2. Časovo je to prakticky zajedno.
Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Ned, 21.05.2023, 18:12
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Tak tú trasu som išiel ale len po Slatinské Lazy, stade som išiel na Podkriváň cca 5 rokov dozadu, nuž dalo sa ale nic moc...V Slatinských Lazoch som bol kupovať kvalitnú medovinu, vtedy bola najlacnejšia na SK.

R2 som išiel cca pred týždňom Krváň - Lučenec - no cesta je vo výstavbe, takže sa ide pomaly, potom sa ide kus aj po novej dialnici pri Mýtnej. Ale tá cesta je zaujímavá tým, že toľko stavebnej techniky, žeriavov som nikdy nevidel pokope. Človek keď vidí tú stavbu tak až mám rešpekt aby sa mi niečo neskydalo na hlavu...Možno by som išiel radšej po R2, už len kvôli tomu aby som videl tú cestnú stavbu, mňa až zvádzalo tam niekde zastať a sledovať tú techniku...

Až vás zaujímajú kvety a všetko okolo nich, tak sa zastavte v novootvorenej gigantickej predajni, ktorá sa nachádza od kruháča v Kriváni smerom na Hriňovú, to uvidíte na prvý pohľad, lebo to je niečo gigantické, obrovský areál.

Ešte napíšem poznatky z dnešnej „vychádzky“ Tatranská Lomnica - po Štrbské pleso. Ak nechcete dostať infarkt, tak sa tomuto úseku vyhnite. Už cesta z Dobšinej na Stratenú akoby varovala, že rozmyslite si to ! No ale realita bola krutejšia - každých pár kilometrov sú semafory, lebo sa opravuje cesta...ktorá je mimochodom strašne rozbitá. Ako som to pozeral, ten rozsah prác, tak skromným odhadom - toto leto to nebude hotové. Takže za Štrbským Plesom som odbočil dole na Tatrankú Štrbu a hajde domov kade ľahšie. Veľmi radi chodíme do Tatier s manželkou ale dnes padlo rozhodnutie, že toto leto tam určite nepôjdeme.


Ned, 21.05.2023, 23:09
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Štv, 18.03.2010, 21:09
Príspevky: 126
Bydlisko: Krivan
Odpoveď s citáciou
chod radsej po r2 ako ti radi Ogo,na Strehovu je tiez vela semaforov.


Pon, 22.05.2023, 6:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
OK. Radšej po R2, tade to poznám :)
Ďakujem.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pon, 22.05.2023, 17:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Ďalší výlet do Maďarska máme za sebou.
Holloko.
https://www.nogradgeopark.eu/sk/pamatih ... ad-holloko
Cesta v pohode akurát trochu dlho ale dalo sa. Počasie parádne, už by som povedal, že aj dosť teplo. Parkovisko kúsok pod hradom. Automat berie len Forinty ale ak nemáte, tak sa dá v informáciách kúpiť aj za €. Vstupné na hrad hotovosť alebo karta. Celkom pekne to porobili a ďalšia obnova by mala nasledovať. Po hrade chodíte sami. Mali tam aj sprievodcov v dobových kostýmoch. Vykladali deťom ale po maďarsky viem kúpiť akurát lístky, tak nič pre nás. Dedina je tiež pekná. Niečo ako náš Vlkolínec.
Hrad.
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Dedina.
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pia, 26.05.2023, 18:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Po sto rokoch na Morave.
Helfštýn.
https://helfstyn.cz/
Pekne porobená zrúcanina hradu. Chodíte sami alebo každú celú hodinu so sprievodcom. Dnes čerstvo a vietor tam dul ako zbesilý. Dosť ľudí sa vybralo v kraťasoch a tričkách ale tí sa odtiaľ veľmi rýchlo pakovali. Dnes mi hviezdila navigácia v aute. Pred Hranickou priepasťou ma zatiahla na takú cestu, že som len oči otváral :shock: A to sa dá povedať, že to tam poznám. Nazad už klasika na Lipník nad Bečvou - stačilo tam "dobrodružnou" cestou :lol:
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 03.06.2023, 17:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Včera v sobotu zámok Tovačov.
https://www.facebook.com/zamektovacov/?locale=sk_SK
Od vonku sa nezdá ale dnu pekný. Parkovanie rovno pred zámkom zadarmo. Výklad od takého dievčatka ale vedelo. Boli sme aj na veži. Pekných 200 schodov :lol: ale výhľady stoja za to. Celé omrežované s malými okienkami na fotenie - konečne niekto aj rozmýšľa. Pri odchode taký lejak, že po pi... Akurát sme vyšli z cukrárne a sadli do auta.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Ned, 18.06.2023, 13:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Včera hrad Šariš.
https://www.velkysaris.sk/hrad-saris.phtml?id3=75078
Ide sa stále lesom, mierne do kopca. Zvládnuteľné aj v tomto teple. Boli sme aj na donjone - výklad so sprievodcom. Pekné výhľady, len škoda toho oparu. Kryšpín nadmieru spokojný :)
Inak tá navigácia od Mazdy ma neprestáva udivovať. By som sa podľa nej asi ešte teraz krútil pred Prešovom. Som zvedavý čo mi povedia v servise na ročnej prehliadke :smt017
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Štv, 22.06.2023, 15:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Pekne, tak my vo svete :)
Starý Jičín.
https://www.hradstaryjicin.cz/
Maličká zrúcanina s jednou sprístupnenou vežou. Kúsok od parkoviska. Výstup na hrad prakticky stále v tieni. Nám sa páčilo a Kryšpínovi obzvlášť :lol:
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Kúsok od Starého Jičína zámok Lešná.
https://www.obec-lesna.cz/
Sme tadiaľ vždy len prechádzali, tak sme sa konečne zastavili.
Pekný anglický park. Zámok prešiel v 2011 rekonštrukciou. Také milé, útulné a kopec zachovaných pôvodných vecí.
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Ešte sme sa chceli v Rožnove konečne zastaviť na Jurkovičovej rozhľadni ale teplo, že fuj :smt011
Nie je to ďaleko z parkoviska no 29°C nás odradilo.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 08.07.2023, 17:47
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 581 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: