Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 25.10.2024, 0:25
Dnes je piatok 25. októbera 2024, meniny má Aurel a zajtra Demeter




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 636 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 39, 40, 41, 42, 43
 Výlety po Slovensku a okolí 
Autor Správa
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7951
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Ak dobre viem, oni maju to inachsie,, unas platis len jednej spolocnosti za dialnicu,, NDS, ale v madarsku maju to asi tak ze dialnice su rozdelene a nemusi platit zakupena znamka na druhu dialnicu, ale neviem to presne,,, :smt139

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 12.10.2024, 20:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
To je regionálna známka a platí len na určitý úsek. Tuším podľa žúp to majú podelené. To nie je problém vybrať pri nákupe. Mne robí starosť, že mi tam pri vyhľadávaní nabehne kopec stránok a každá sa tvári ako oficiálna. Viem, že sa pár ľudí takto ošuškalo.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Ned, 13.10.2024, 6:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Včera v piatok východ.
Hrad Zborov (Makovica).
Pekne porobená zrúcanina. Stále pracujú na obnove. Neobvykle veľký počet robotníkov, až mi to divné bolo. Ide sa z takého mini parkoviska pri potoku. Kúsok po rovine, potom hore lúkou - celkom strmo a záver lesom už miernejšie. Ľudí minimum, kľud a pohoda. Kryšpín nadšený.
Obrázok Obrázok Obrázok 
No a Bardejov je po ceste, tak sme sa tiež zastavili. Na námestí ako po vymretí ale pre nás len dobre. Nemáme radi návaly ľudí :smt152
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Počasie nám vyšlo nádherné, cesta na pohodu. Za nás jednoznačne :smt023

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 19.10.2024, 9:53
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1876
Odpoveď s citáciou
Pred pár dňami som pretriedil časť mojich knižiek, niektoré som daroval našej knižnici, bola tam aj kniha o hradoch a zámkoch Slovenska, boli tam pofotené najviac známe naše hrady a zámky. Ako pozerám takú knižku by si už mohol kľudne vydať aj ty, ba možno by bola ešte kvalitnejšia !


Pon, 21.10.2024, 7:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Tak máme čo-to pochodené :)
Hradov (zrúcanín) tu máme na mraky. Kopec ich opravujú nadšenci ale to je naozaj beh na dlhé trate. A to nevravím ešte o zámkoch, kaštieľoch, kúriách. Keď si človek pomyslí koľké miliardy pošli na úplné chobotiny. Keby sa to všetko opravilo, tak tu mohol byť turistický raj. Stačí pozrieť sem:
https://www.hrady-zamky.sk/mapa-hradov/
Inak krásny príklad rozhádzaných peňazí je Krásna hôrka. 12 rokov a stále nič a vraj ani tak skoro nebude. Spišský hrad, tiež dobrý tunel.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pon, 21.10.2024, 15:45
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1876
Odpoveď s citáciou
Ano, Krásna Hôrka by sa už mala dostať do pozornosti zodpovedných inštitúcií. Ale neviem, či niečo také u nás existuje.
Mne je ale viac smutno z toho, keď vidím krásne stavby, zariadenia, ešte ktoré pred pár rokmi riadne fungovali a teraz sú z nich ruiny. Spomeniem len 3, kde som bol osobne pozrieť a čistá katastrofa - sanatórium Hélius na Štrbskom Plese, pľúcne sanatórium v Kvetnici a kúpele Korytnica. To sanatorium v Kvetnici bolo založené v r. 1929 a fungovalo do r. 2008, kedy Slovensko už bolo v pokročilom štádiu demokracie... keď vypukol kovid, tak v nemocniciach neboli voľné lôžka, ale špecializované pľúcne sanatórium chátra a pred očami sa rozpadá.
Potom som si všimol, že sú ľudia, čo navštevujú tieto opustené stavby natočia video a dajú napr. na youtube. Tak som sa dal do pozerania a - doslova skaza a hrôza. Neskutočné množstvá opustených budov, ktoré pred pár rokmi riadne fungovali. Už tie videá radšej nepozerám. Už ani na výlety nechodievam.


Pon, 21.10.2024, 19:20
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 636 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 39, 40, 41, 42, 43

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: