Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 1:02
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Červeny Patrol 061 Lm poznate ho? 
Autor Správa
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Nasratie je spolocne,tak sme sa ukludnovali navzajom. Patrol bol vedla mna vpravo a sprostou silou
sa vrypal predo mna takym sposobom ze som musel dost brutalne brzdit az decka hodilo zo sedaciek.
Akoze kazdy sem tam zazmatkuje, ale toto bolo chovanie typu mam velke auto tak sa mi uhni

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 03.01.2014, 0:47
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2122
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Neviem si presne predstaviť situáciu z vášho opisu, ale to je jedno.
Treba sa nato pozrieť aj z druhej strany, ktovie čo sa tým bolo (aj keď je ťažko ospravedlniteľné ohrozenie ľudí, hlavne ak sa jedná o vaše deti, rozhorčenie je na mieste). Každému sa sem tam podarí nejaká hlúposť. Ja som spravil viac "kiksov" na ceste ktoré ma mrzia, ale niekedy sa aj majster tesár utne.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 03.01.2014, 2:16
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 29.08.2011, 22:22
Príspevky: 78
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
Zrejme šlo o tradičné predbiehanie cez pravý odbočovací pruh na Rachmaninke smerom z mesta na LH. Každému sa môže podariť spraviť kix, ale patrí sa ospravedlniť aspoň bliknutím výstražnými. Neviem ako v iných mestách, ale tu v LM máme taký folklór nasierať sa do cesty, následne obmedzovať premávku bezdôvodne pomalou jazdou a spätné zrkadlá používať výhradne ako dekoráciu auta.

_________________
WJ 4,7 V8 QD


Pia, 03.01.2014, 7:27
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Luther netrep kraviny o pohlade z druhej strany, ak sa ti podarí spraviť hovadinu na ceste (všetci sme ju už urobili), tak potom nemáš problém pustiť blikačky, alebo iným spôsobom dať na javo, že si zazmetkoval aj zdvihnutie ruky znamená sory chlapci niečo som trošku posral a potom ti "normálny" človek nemá problém, aj keď s prehltnutým strachom a jedom, ale predsa odkývať, ži sebe chuju a skús neohrozovať , ale reakcia po incidente, ako som písal a samozrejmä si sa vyjadril bez komplexného prečítania bola, že pojebte sa kokóni, ľudí je jak sračiek a ja som aj tak rámovejší a plechovejší.....

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Pia, 03.01.2014, 7:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Slusni ludia by mali konecne hovada vytlacit nie len z ciest, ale aj zo spolocnosti. V takomto pripade staci mnohokrat zavolat policajtom a nahlasit cislo auta. Celkom ochotne s nespratnikom urobia poriadok. Je dobre mat tiez bezpecnostnu kameru a podporit tvrdenie nevyvratitelnym dokazom. stoji to teraz uz len par penazi. Ja osobne plne fandim myslienke povinnej seriovej montaze "ciernych skriniek" so zaznamom obrazu a gps (poloha, rychlost) do kazdeho auta. A so slusnym spravanim, slusnostou a dodrziavanim vsetkych predpisov zacat predovsetkym u seba. Teraz v ziadnom pripade nenarazam na luba alebo pala. Je to len filozoficka uvaha a mozno kusok sebareflexie :)


Pia, 03.01.2014, 9:01
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.01.2010, 20:33
Príspevky: 360
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
no myslim ze Lubo ma pravdu, taketo chovanie na ceste nema co robit, a hlavne ak clovek sedi v 2,5t patrole, tak si musi rozmyslet ako sa ma na ceste chovat a byt ohladuplny .... je ine spravit kiks s 1t fabiou a opret sa niekomu o bok, a je rozdiel spravit to s patrolom .... a to uz vobec nehovorim o zlom mene pre offroad, lebo ludia uz pootom nebudu robit rozdiely, uz bude kazdy s terennym autom k***t ...

_________________
Nissan Doublecab 2,5 D

Mitsubishi Pajero 2,8 TD


Pia, 03.01.2014, 9:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1462
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
Súhlasím tu taktiež s Lubom a Tomášom
+ samozrejme aj thunderom :) Keby bola naozaj tá kamera v aute tak by som nevidel dôvod prečo s tým neísť na políciu a nech si to riešia kompetentný (samozrejme pokiaľ dotyčný nieje policajt alebo nejaký dobrý kamarát niektorého policajta :D ).

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Pia, 03.01.2014, 9:55
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
duri013 píše:
Zrejme šlo o tradičné predbiehanie cez pravý odbočovací pruh na Rachmaninke smerom z mesta na LH. Každému sa môže podariť spraviť kix, ale patrí sa ospravedlniť aspoň bliknutím výstražnými. Neviem ako v iných mestách, ale tu v LM máme taký folklór nasierať sa do cesty, následne obmedzovať premávku bezdôvodne pomalou jazdou a spätné zrkadlá používať výhradne ako dekoráciu auta.


Neviem čo je tradičné predbiehanie cez odbočovací pruh, ale vyhláška také nepozná. Naštuduj si jazdu v pruhoch.

A neviem ako to myslíš s tým nasieraním sa do cesty a bezdôvodne pomalou jazdou, ale ak myslíš že ja som niekoho zdržoval, tak to si na omyle! A po manévri toho patrola som brzdil aj očami a modli sa aby to dobrzdil aj ten za mnou

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 03.01.2014, 11:03
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2122
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
YJ KAO píše:
Luther netrep kraviny o pohlade z druhej strany ..... ako som písal a samozrejmä si sa vyjadril bez komplexného prečítania bola, že pojebte sa kokóni, ľudí je jak sračiek a ja som aj tak rámovejší a plechovejší.....

Na to sa snáď ani nedá normálne reagovať, tak nato kašlem :smt138

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 03.01.2014, 11:36
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 29.08.2011, 22:22
Príspevky: 78
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
duri013 píše:
Zrejme šlo o tradičné predbiehanie cez pravý odbočovací pruh na Rachmaninke smerom z mesta na LH. Každému sa môže podariť spraviť kix, ale patrí sa ospravedlniť aspoň bliknutím výstražnými. Neviem ako v iných mestách, ale tu v LM máme taký folklór nasierať sa do cesty, následne obmedzovať premávku bezdôvodne pomalou jazdou a spätné zrkadlá používať výhradne ako dekoráciu auta.


Neviem čo je tradičné predbiehanie cez odbočovací pruh, ale vyhláška také nepozná. Naštuduj si jazdu v pruhoch.

A neviem ako to myslíš s tým nasieraním sa do cesty a bezdôvodne pomalou jazdou, ale ak myslíš že ja som niekoho zdržoval, tak to si na omyle! A po manévri toho patrola som brzdil aj očami a modli sa aby to dobrzdil aj ten za mnou


V LM sa cez ten pruh tradične predbieha, to som myslel tradičným predbiehaním. Bude to spôsobené zrejme tým že u nás je celý rok pomerne zima a ľudia sú spomalený, takže sa rozbiehajú na zelenú takým štýlom ako by tá zelená platila pre prvé 3 autá a ostatný sa poserte. Niektorý vodiči preto idú automaticky cez pravý pruh až dopredu a tam sa potom občas nevedia zaradiť. Ja mám jazdu v pruhoch naštudovanú, o to sa báť nemusíš. To čo som napísal bolo pre ozrejmenie dopravnej situácie v LM city, nie komentár na tvoju jazdu, asi si to zle pochopil.

_________________
WJ 4,7 V8 QD


Pia, 03.01.2014, 11:49
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1208
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Pred návštevou destinácie je potrebné si naštudovať miestne zvyky. :smt017

http://www.dopravna_vyhlaska_liptovsky_mikulas.lm


Pre tých, ktorým nejde stránku otvoriť - bude to tým, že LM nemá žiadnu extra vyhlášku a platia tam rovnaké predpisy ako inde v SR

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pia, 03.01.2014, 15:44
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.07.2013, 12:05
Príspevky: 159
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
Ale pokial viem tak z odbocovacieho pruhu sa mozes cez prerusovanu ciaru zaradit do priebezneho, na tom nic nie je.

_________________
BMW 530i V8 - 225/35R19 + 255/35R19 style 95 / 3,07 LSD / Aero packet
Ford Expedition 4,6i V8 XLT
ex Ford Explorer 4,0i V6 XLT - 33x12.5 - 8x15 ET-25 / 2" lift podvozku / 2" bodylift - ex
_________________
Klub tvoria ludia, nie auta...


Pia, 03.01.2014, 16:06
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Dogg88 píše:
Ale pokial viem tak z odbocovacieho pruhu sa mozes cez prerusovanu ciaru zaradit do priebezneho, na tom nic nie je.


naštudované máš dobre ale len čiastočne, zabudol si na dovfetok nikoho neobmedziť a hlavne neohroziť...........

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Pia, 03.01.2014, 16:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
obmedzit a ohrozit su ale dost odlisne veci...
vacsina zakonov tykajucich sa premavky na komunikaciach (prednost, preradovanie, a pod.) pouziva pojem ohrozit, nie obmedzit, co znamena, ze by ten kto vykonava manever nemal prinutit vozidlo s pravom prednosti nahle zmenit smer alebo rychlost jazdy. ubrat plyn, mierne pribrzdit je teda podla zakona v poriadku. keby tomu bolo inak, poznam krizovatky, z ktorych by sa legalne vobec nedalo ist na hlavnu cestu...
to ale zjavne nie je popisovany pripad, kde podla popisu doslo k ohrozeniu...
aj ked... celkom rad by som poznal aj pohlad z "tej druhej strany", aby sme mohli byt skutocne objektivni... :-D


Pia, 03.01.2014, 17:55
Profil ICQ WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7923
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
tomasb píše:
no myslim ze Lubo ma pravdu, taketo chovanie na ceste nema co robit, a hlavne ak clovek sedi v 2,5t patrole, tak si musi rozmyslet ako sa ma na ceste chovat a byt ohladuplny .... je ine spravit kiks s 1t fabiou a opret sa niekomu o bok, a je rozdiel spravit to s patrolom .... a to uz vobec nehovorim o zlom mene pre offroad, lebo ludia uz pootom nebudu robit rozdiely, uz bude kazdy s terennym autom k***t ...



presne ako pises,,ono, nedovediem si presne predstavit tu opisanu situaciu,,, ale suhlasim s nazormi, ze kazdy uroby alebo urobil uz taky aky kiks,,aleeeee existuje aj take daco, ako uz boloo, tiež spomenute,, aspon sa ospravedlnit takou akou formou, kyvnutim ruky,bliknutim smerovky alebo popripade zastavit a slovne sa ospravedlnit, nic hrozne sa tym nestane tomu dotycnemu a ohrozeny aspon si povie že ano mal v sebe aspon taku cest a dostojnost ze zastal a ospravedlnil sa,, :smt151 ..mne sa podobny pripad stal ke mladici vileteli z bocnej vedlajsej cesty na hlavnu zo skodovkou,, ja som z baworakom musel vijst na chodnik aby som nehode zabranil,, mnoo a mladenci najma vzadu sediaci sa otocili dozadu a smialisa z duse,,ale nie dlho,, baworakom som ich predbehol skrizil cestu, a soferovi som sa predstavil,, hned mal usta vypuklé jak kapor a dlhodoby mejkap :smt151 , keby bol zastal, nic sa nedeje aj ked by som istotne že nadaval,,ale kazdopadne takyto blazni nepatria na cestu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!vzhladom k tomu ze Palka poznam osobne, tak verym ze dotycny by odosiel v pokoji ze nedostal na frak len dake bububu,, ponevac Palino patry k zodpovednym a inteligentnym ludom, i ked YJ KAJO nepoznam osobne,, iba tu z fora, ale nevylucujem ze sme sa nestretli na dakom zraze,,,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 03.01.2014, 18:15
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron