Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 1:57
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Neštvú vás "pretekári"? 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 4:31
Príspevky: 400
Bydlisko: Trnavá Hora
Odpoveď s citáciou
Poslať 
[quote="RAIDER"]....tak kam sa preboha chcu vsetci ponahlat......

Presne tak, keď pretekári skončie v járku potom času až, až... (kým príde polícia, zdokumentuje nehodu, odťahovka atď ...)
A vôbec čo to je pár minút ktoré získa navyše oproti zdraviu a životu ktoré riskuje ?

_________________
Jeep Wrangler Rubicon 4.0 L
www.alexbranovesystemy.sk


Ned, 28.09.2008, 18:15
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 21.06.2007, 11:26
Príspevky: 224
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ono je to asi tak..mlady cavo dnes vie vsetko o najlepsich vozoch ..hlavne kolko to ma koni a ake elektrony a aky vykon a kolko z nuly na sto....a tym padom vie co treba moze ist na cestu a je nesmrtelny ....az do momentu ked ja pred nim na korejskej nexii prejdem zakrutu v 110 ne a on sa v nej na bavoraku v 80 tke rozslaha na sracky :-D :-D


Ned, 28.09.2008, 18:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja tiez patrim ku skupine samozvanych pretekarov, co sice nerezu neprehladne zakruty ani ziadne zakruty ked nieco ide oproti napriek tomu som par krat protiiduce vozidlo dost vystrasil. Hlavne ked niektori vidia Zigulak ist bokom v zakrute, hoci po svojej strane, maju strach a niektori az taky ze idu az poza krajnicu, pripadne aj zastanu... :oops: :oops: :oops:
Ale ked niekoho veziem tak idem o 100percent pomalsie...

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Ned, 28.09.2008, 19:14
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2568
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ved po tvojej skusenosti sa necudujem ;-)


a inak je rozdiel ponahlat sa na dlhej trase a na kratkej.

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Ned, 28.09.2008, 20:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 09.12.2007, 22:40
Príspevky: 1125
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Každý z nás má skúsenosti s takými pretekármi, no ja sa pousmejem nad takým šoférom a idem si kludne ďalej podla predpisou lebo moja L 200 nie je F1 ka a viem na čo mám. Som rozumný šofér a mám rád život a rodinu pre ktorú sa chcem každý deň vrátiť domou.

_________________
TOYOTA 4 Runner 3.0V6 , off road club NZ, www.4x4nz.sk


Ned, 28.09.2008, 20:17
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 30.11.2007, 22:19
Príspevky: 490
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ano Marcus je to tak podoktnem len tolko zato vedšina má rešpekt pred vedčími autami

_________________
Off road Nové Zámky LOSOS http://www.4x4nz.sk/
Mitshubishi L200 zvíšená , navyják,cb,gurtna,šnorchel a iné maličkosti aké majú mat naši miláčkovia.


Ned, 28.09.2008, 20:38
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 13:15
Príspevky: 206
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tož, ako spievajú Fešáci:

„Není kam se hnát,
není kam se hnát,
stejně se v pekle sejdeme,
tak není kam se hnát.“

Ono mne je fakt jedno, ak sa dakto rúti okolo mňa, že mám chuť vystúpiť a skontrolovať, prečo stojím, ale proste autá v protismere nemusím... Čo je inak zaujímavé, často sa stretávam s "rezaním" zákruty aj u šoférov, ktorí nejdú až tak strašne rýchlo - proste si to len nejako tak skracujú (na moje veľké potešenie..).

Ono, keď už sa tu vyplakávam, je ešte jedna fasa vec, za ktorú by som nebral vodičáky, ale rovno autá. A to lenivosť. Sám sa považujem za kríženca človeka a leňochoda, ale keď je niekto lenivý šiahnúť pár centimetrov na páčku smerovky, tak na to sa nechytám ani ja. Na diaľnici som si na to už nejako zvykol, že proste s tým musím rátať, že sa niekto zaradí či odpojí bez zablikania... Ale čo ma vytáča do nepríčetnosti sú kruhové objazdy. Považujem sa za kľudného človeka (tých pár ľudí, čo ma pozná, môže potvrdiť, že som prevažne neškodný), ale na kruhákoch (hlavne v okolí IKEA je ich ako nasrkakanách) prisámvačku za volantom nadávam nahlas a posielam okoloidúcich šoférov do tých najmenej príťažlivých telesných otvorov. Stojím na vjazde na "kulaťák", pozerám doľava, ako autá z neho jedno za druhým odchádajú predchádzajúcim výjazdom (samozrejme bez zablikania) a nadávam. Pohnúť sa samozrejme nemôžem, lebo čo ak ten ďalší pôjde rovno? A on nie, zasa odbočí... Samozrejme, nájde sa pár aktivistov, ktorí pre istotu blikajú aj doľava, akože "ešte stále ide po okruhu, nelezte mi sem" a proti tomu nič nemám. Hoci predvčerom takýto expert blikal doľava až po exit - a tam stále blikal doľava... No kino. Pichnúť na tieto objazdy do stredu nejakých schovaných policajtov, tak za deň eliminujú schodok štátneho rozpočtu... Ľuďom proste nejako nedochádza, že aj ten kruhák je iba križovatka...

_________________
Zlaté zlatíčko so 150 koňmi pod kapotou... /Hyundai Terracan CRDi/


Pon, 29.09.2008, 0:03
Profil ICQ WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jameson píše:
Pichnúť na tieto objazdy do stredu nejakých schovaných policajtov, tak za deň eliminujú schodok štátneho rozpočtu... .

Jaaaaa som toto uz napisal onehda niekde inde. 100%-ne pozna kazdy vo svojom okoli miesto kde by sa dalo kasirovat do nemoty a pritom by to neboli ziadne nevinnosti :evil: .

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 29.09.2008, 8:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Heh no ja pridám tiež niečo do mlyna zo soboty, kedže som sa čajdal z Dubovej do Skalice cez Senicu. Cesty krásne zátočkoidné sem tam široké sem tam úzke. Samozrejme stretnuť tam dvoch blbcov v oproti smere ktorý sa rozhodli ža sa budu pretekat kua, no pocit na hovado ked z tiahlej zákruty vylezú dve fábiozne bruchoplazy. Ešte že tam bola široká pevná krajnica, akosi ten k... zo SE značkou musel za každu cenu obehnuť k... zo značkou NR :evil: proste klasika brzdy krajnica a mezitým výstraha dialkáčmi spolu z hmlovkami ešte že bolo šero určite to ocenili jebovci :-D A podobne veci sa opakovali až kým nedošiel do skalice.

Ináč se jak doktor kochám prírodou tj max 80-95km/h akurvát včera som trochu pretiahol moturek ked šiel zo ZA stabilných 115 až do ba, okrem Považskej tams a to fakt nedá cez mesto.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 29.09.2008, 8:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jameson píše:
... Čo je inak zaujímavé, často sa stretávam s "rezaním" zákruty aj u šoférov, ktorí nejdú až tak strašne rýchlo - proste si to len nejako tak skracujú (na moje veľké potešenie..)....

To su aj moji oblubeni soferi - a hlavne cim pomalsie ide tym viac reze. Ak ides za nim tak sa ho bojis predbiehat v obave kedy vylezie do protismeru a ak ides oproti tak sa len tahas na krajnicu :? Jazdit pomaly a nebezpecne, na to zjavne netreba ziadne zvlastne nadanie...

A s kruhakmi je to tazke, ked ani samotni ucitelia v autoskolach sa nevedia dohodnut ako to ucit. Mna ucili ze pred vjazdom na kruhovy objazd mozem(nemusim) dat kratke znamenie o planovanom smere jazdy a potom na kruhovom pravy blinker na vyjazde. Ini ucitelia zas tvrdia ze blikat lavym az kym nejdem vychadzat a ini zase ze na kruhovom nedavat smerovky(to su moji "najoblubenejsi") :shock:

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pon, 29.09.2008, 9:44
Profil ICQ WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Cestu z Tatranské Lomnice do Sosnové na Českolipsku, dlouhou přes 550 kilometrů, urazil účastník nelegálního závodu Diamond Race za pět hodin po okreskách: podle předpisů by jízda trvala dvakrát déle. S policií problémy neměl - více svědectví potvrzuje, že policisté nedokázali proti milionářskému závodu luxusních aut účinně zasáhnout.
Na řidiče BMW mávla hlídka, on bleskurychle zabočil na vedlejší silnici a zmizel.

Nelegální závod Diamond RaceNelegální závod Diamond RaceZávod Diamond Race 2008Závod Diamond Race 2008Vlasta Hájek a Zuzana Belohorcová . Prohlédni fotky

Zmíněného závodníka reportéři MF DNES v automobilu viděli, při rozhovoru se jim představil jako Jakub. S černým BMW a s číslem 91 dorazil do cíle sobotní etapy jako první ze sedmačtyřiceti závodníků. "V průměru jsem měl na tachometru dvě stě," chlubil se Jakub, který stejně jako další závodníci bojoval o diamant pro vítěze.

Zároveň si postěžoval na obyčejné smrtelníky, kteří se v levých pruzích dálnic příliš "ploužili". Dokonce se přiznal, že má v autě zásobu náhradních registračních značek, včetně jedné německé, kterými mate policii. Jednu měl asi zrovna namontovanou.

Jak si MF DNES ověřila v internetové evidenci, jeho značka nefigurovala v databázi aut s povinným ručením. Zatímco česká policie ho nepokutovala (pokud nelhal), na Slovensku dostal sankci dohromady jedenáct tisíc korun a dva zákazy řízení.

Fakt, že se muži v BMW podařilo bez problému dojet z Tater na Českolipsko, je jen jedním z důkazů, že policie selhala a nedokázala závodníkům zabránit v ohrožování ostatních.

Policie: Závod jsme nepodcenili
Policisté v blízkosti okruhu v Sosnové sice stáli na několika místech, reportéři MF DNES však byli svědky toho, jak citovaný muž v BMW ujel policejní hlídce mezi Zahrádkami a Sosnovou. Těsně před kontrolou prudce odbočil na vedlejší silnici. Teprve poté postavili policisté další hlídku i tam.

Křištálová lupa Českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková tvrdí, že její kolegové závod nepodcenili. Řidiči podle ní kolem Sosnové páchali jen běžné přestupky a dostávali malé pokuty. V Olomouckém kraji zaznamenala policie šest luxusních aut se startovními čísly, a to na dálnici z Ostravy na Olomouc.

Na dotaz MF DNES, jakou rychlostí účastníci závodu jeli, však policisté nedokázali odpovědět. Nevzali si s sebou radar. "Řidiči nejeli tak razantně jako při zahájení závodu, kdy se jim měřil čas. Na závodníky upozornila jen čísla, rozhodně ne styl jízdy," odhadovala policistka Alena Kantorová.

Podle Českého rozhlasu udělila policie do soboty účastníkům jen tři pokuty. Na jižní Moravě výslovně konstatovala, že závodníci předpisy neporušovali. "Sledovali jsme jednoho účastníka, žádného přestupku se nedopustil," sdělil operační důstojník oddělení Podivín.

Vedení policie trvá na tom, že dopraváci udělali vše, co bylo v jejich silách. "Policisté měli kvůli závodu zvýšený dohled. Výsledky kontrol budu mít v pondělí," řekl v neděli náměstek policejního prezidenta Ivan Bílek.

Jeho přímý podřízený, šéf dopraváků policie Martin Červíček (který nejspíš brzy přejde šéfovat pražské policii), napsal SMS svým charakteristickým "policejním jazykem": "Policie přijala v příslušných krajích bezpečnostní opatření k zajištění zvýšené kontroly a monitorování potenciálních účastníků zmíněné akce. Mimo jiné byla realizována spolupráce se slovenskou policií a bylo připraveno nasazení vrtulníků." Žádné konkrétní výsledky – kolik hříšníků policie chytila a jak je potrestala – Červíček nesdělil.

Ostrý start u hotelu
Policie zaspala už ve čtvrtek v den startu u pražského hotelu Corinthia Towers. Už tam vozy podle televizních záběrů dosahovaly zjevně vyšší rychlosti než padesátky. Hotel mimochodem stojí hned naproti sídlu vedení pražské policie.

Podle televize Nova měly vozy o chvíli později na dálnici na tachometru přes dvě stě kilometrů v hodině. Závod Diamond Race se konal od čtvrtka do soboty a jezdci projeli trasu Praha – Budapešť – Vysoké Tatry – Sosnová – Praha.

Na startu se sjela porsche, BMW, maserati či lamborghini. Prvního setkání milovníků rychlých aut se podle oficiálních webových stránek milionářského závodu měly zúčastnit i modelka Agáta Hanychová a moderátorka Zuzana Belohorcová. Obě účast na poslední chvíli vzdaly.

Součástí akce byla i finanční sbírka na dětské domovy. Za překročení povolené rychlosti o víc než padesát kilometrů v hodině hrozí pět trestných bodů, pokuta až deset tisíc korun a zákaz řízení v rozmezí od šesti měsíců do jednoho roku. Takové přestupky se na Diamond Race stávaly.

Pro srovnání: když se fotbalista Milan Baroš řítil loni ve ferrari po francouzské dálnici rychlostí 271 km/h, policie ho nejen zastavila, ale okamžitě ho nechala vystoupit a auto mu zabavila. Dál musel jet taxíkem.

Dopravní expert a bývalý policista Stanislav Huml si myslí, že v silách policie bylo závodníkům zabránit v ohrožování životů jiných řidičů. Protože znala trasu závodu, mohla udělat "blokádu z radarů". "Pokud opravdu rozdali tři pokuty a jelo přes padesát startujících, je to opravdu málo," míní Huml.

http://zpravy.idnes.cz/ucastnik-miliona ... domaci_zra
_________________

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 03.10.2008, 0:10
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 21:46
Príspevky: 339
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Jameson píše:
Pichnúť na tieto objazdy do stredu nejakých schovaných policajtov, tak za deň eliminujú schodok štátneho rozpočtu... .

Jaaaaa som toto uz napisal onehda niekde inde. 100%-ne pozna kazdy vo svojom okoli miesto kde by sa dalo kasirovat do nemoty a pritom by to neboli ziadne nevinnosti :evil: .


My vrav, včera som sa pol hodinu motkal za nejakým vojenským šeciálom cez nitru a keď som ho za poslednou križovatkou pre výjazdom do Zlatých moraviec konečne predbehol, tak za kopčekom hneď plácačka a poďme platiť.

"Pán vodič, išli ste 74 na mieste s povolenou 60tkou, ste ochotný zaplatiť pokutu ?" :evil:

200 metrov pred koncom mesta....

moja chyba, nepočúval som express

_________________
všetko je raz "poprvé"
skype: doraskype2918
ex: Suzuki Samurai
ex: Jeep Grand Cherokee 2.5TD
ex: Jeep Grand Cherokee 5.2
ex: Mitsubishi Pajero Pini 2.0 GDI


Pia, 03.10.2008, 6:50
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pozname takychto pretekarov. Ked to robia na osobnom aute , este ako tak to chapem - su to sialenci pubertalni. Jednu vec vsak nechapem, preco toto robia profesionalny vodici kamionov. Ja mam v poslednom case extremne zvysene nervy ked vidim ako kamionista ubera z protismeru 30% vozovky alebo cuva bez toho aby vedel ci je nieco za nim. Demencia prveho stupna ...
Opytam sa takto : ako ucia prof. soferov cuvat ked je v kamione so zavoznikom ? Zrejme to nebude tak ze zaradim spatecku a plny kotel cuvam a dufam ze to nejako dopadne :) - bohuzial toto je tak 90% ich cuvania :)

_________________
Lestenka


Pia, 03.10.2008, 7:35
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7928
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marcus píše:
Každý z nás má skúsenosti s takými pretekármi, no ja sa pousmejem nad takým šoférom a idem si kludne ďalej podla predpisou lebo moja L 200 nie je F1 ka a viem na čo mám. Som rozumný šofér a mám rád život a rodinu pre ktorú sa chcem každý deň vrátiť domou.




Nuz kazdy rozumny a normalny clovek by mal takto rozmyslat,, potom by na ceste bolo menej nehod,:smt023 :smt006

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 03.10.2008, 7:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 03.06.2008, 20:42
Príspevky: 521
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo píše:
ja tiez patrim ku skupine samozvanych pretekarov, co sice nerezu neprehladne zakruty ani ziadne zakruty ked nieco ide oproti napriek tomu som par krat protiiduce vozidlo dost vystrasil. Hlavne ked niektori vidia Zigulak ist bokom v zakrute, hoci po svojej strane, maju strach a niektori az taky ze idu az poza krajnicu, pripadne aj zastanu... :oops: :oops: :oops:
Ale ked niekoho veziem tak idem o 100percent pomalsie...
inak spomalit o 100% znamena zastavit takze keby si aj somnou stal 110 km/h ani by som sa nebal :-D

_________________
R-servis Nitra Levická 7 +421 915 405 549 roland@r-servis.sk http://www.r-servis.sk OPRAVY AT PREVODOVIEK, MOTOROV, AUTOSERVIS


Pia, 03.10.2008, 7:43
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron