Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 5:37
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 77 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 Spreneverený Patrol 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1847
Andy NM
pozorne som si prečítal tvoj príspevok, našiel som v ňom niektoré veci na ktoré musím zareagovať.
Predovšetkým ....policia=strata casu...
No pokiaľ sa to berie tak, tak potom neviem, na koho reálne by sa mal obrátiť v tomto štáte ??? Pokiaľ si ctíme právo, tak nám čo ostáva ? Vziať spravodlivosť do svojich rúk ? To tiež nie je riešenie, v konečnom dôsledku sa to môže obrátiť a druhá strana na neho pošle zase koho ? Políciu.

Čo sa týka odmietnutia veci v zmysle ust. § 197 ods. 1 pism. d Tr. por.
No, klasifikáciu veci by som nechal priamo na polícii. Radšej. Tu napísať, že sa vec odmietne, tak to je zmarenie nádeje, že sa dovolá spravodlivosti.
Celý ten priebeh skutku podľa môjho názoru nesie prvky podozrenie z tr. činu, z akého o tom by sa už dala viesť polemika, čo ale v tomto štádiu nie je podstatné, podstatné je ale to, že sa Blackbear rozhýbe a už niečo spraví a čím skôr.

Čo sa týka prípadného postupu, ako si načrtol, teda odmietnutím veci, oznamovateľ na polícii nestrávi kopec času výsluchmi, nakoľko postup v zmysle cit. paragrafu vylučuje svedecké výpovede, nakoľko tr. stíhanie nie je začaté ! Teda policajt môže rozhodovať vo veci na základe trestného oznámenia, a všetkých materiálov, ktoré si k veci zaobstará, ale nie na základe svedeckých výpovedí. Svedecké výpovede sa dajú realizovať až po začatí trestného stíhania. ( § 199 Tr. por.) Čo by bolo len dobré, lebo akonáhle sa začne tr. stíhanie vo veci, tak policajt usúdil, že nejaké to podozrenie z tr, činu tam je ! Po začatí tr. stíhania už sa potom môže postupovať klasickým dokazovaním. ( § 119 a nasl. Tr. por. )
V neposlednej miere musím zdôrazniť, že v danom prípade je predmetom oznámenia auto, teda v danom prípade sa jedná o doličný predmet, a teda na jeho zaistenie je potrebná policajná právomoc.

Aj v prípade, keby vec skončila tak ako si naznačil, teda odmietnutím veci, aj v takom prípade oznamovateľ musí dostať predmetné uznesenie, kde sa OČTK musí rozpísať v odôvodnení, na základe čoho tak postupoval. Teda minimálne musí požiadať o vysvetlenie druhú stranu, prípadne nového majiteľa aby ozrejmil a odôvodnil svoj postup v zmysle § 197/1d Tr. por. No a z toho odôvodnenia sa oznamovateľ môže dozvedieť plno užitočných informácií, na základe ktorého môže atakovať podanie na civilnom súde. Súd musí prihliadať na skutočnosti, ktoré zistil policajt pri svojom šetrení a oznamovateľ je tak zbavený duplicitného dokazovania.

No, toto všetko je v teoretickej rovine.
Môžeme mudrovať nad postupom polície súdu, atď, ale podstatné je to, že mám vedomosť o tom, že sa už políciou riešili podobné prípady a do vyriešenia bolo zabavené auto na polícii a nemohla s ním disponovať žiadna strana. Dlho sa s tým zabávkali ale postup bol zákonný a nakoniec sa oznamovateľ dovolal spravodlivosti.
Takže ja si myslím, že rovnica polícia = strata času bude platiť tu len vtedy, pokiaľ tu bude nejaký inštitút, ktorý zjedná nápravu efektívnejšie.


Uto, 10.09.2013, 20:35
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.05.2011, 19:44
Príspevky: 1067
Bydlisko: Nove Mesto n/V
Ok, mozno som sa zle vyjadril, mal som na mysli policia=strata casu v tomto konkretnom pripade. Uz som s Black Bearom hovoril osobne a nieco sme nasli, ako by sa to dalo riesit aj cez policiu ale to sem pisat nebudem.
Mimochodom, vysluchy v zmysle par. 196 tr. por. podla teba neexistuju?
A co sa tyka zaistenia auta ako dolicneho predmetu, tak pred zacatim trestneho stihania je to mozne len podla zakona o policajnom zbore. Na ucely trestneho konania sa musi uplatnit institut vydania veci, odnatia veci, resp. prevzatim zaistenej veci do konania. Na zaklade coho asi by kto zaistoval auto, ked na to nie je zakonny dovod? Nema jeho vlastnictvo, resp. spoluvlastnictvo ako preukazat. Teda len co sa tyka auta na veci doklad ma a to som s nim prebral osobne, ako to riesit aj cez policiu, takze nechap to, ze policia= strata casu som myslel vseobecne, mal som na mysli len vec ohladne auta, nie ohladne veci, ktore tam su a ktore su jeho.

_________________
Nissan Patrol GR Y61 Wagon 4,2 TD intercooled
Toyota Landcruiser 100, 4,2 TDi
ex.: Jeep Commander 3,0 CRD
ex. Mitsubishi Pajero sport 2,5 TD
ex. Lada niva 1,7i r. v. 2005
ex. Lada Niva 1,7i r. v. 2002
ex. Uaz 469
ex. Praga V3S


Naposledy upravil Andy NM dňa Uto, 10.09.2013, 20:54, celkovo upravené 1



Uto, 10.09.2013, 20:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 24.11.2012, 22:05
Príspevky: 509
Bydlisko: Zvolen-okolie
Chalani nehadajme sa..najdime spolocne paku na dotycneho.Ked nie tu tak som non stop na mobile 0944057888.

_________________
Nikdy nieje tak zle,aby nemohlo byť ešte horšie.

BMW 320d e90.. rýchlobežka
Nissan Patrol K160 2,8TD
0944 057 888


Uto, 10.09.2013, 20:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
da sa to dokopy tolko hlav musi nieco vymysliet ;)

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Uto, 10.09.2013, 20:59
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 27.01.2013, 15:27
Príspevky: 474
Bydlisko: BN
BlackBear čítam to tu od kedy si založil túto tému a držim ti palce, nemám ti ako pomôcť nemám také kontakty a podobne ale keby som mal hneď ti pomôžem, ako je to odrb najväčšieho zrna, čo si dovolil ex kamarát , vidieť, že na aute si spravil kus roboty a veľmi ti držím palce, že sa to pohne dobrým smerom pre teba. Chalani tu majú niektoré fakt dobré rady. Informuj ako si dopadol a ešte raz držím palce nech to pre teba dobre dopadne.

_________________
ex suzuki vitara 1,6 8v ´93
ex Hnissan Terrano 2 2,7 97 3dv
Land Rover Discovery II 2,5 TD5


Uto, 10.09.2013, 21:16
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1847
Andy NM

Výsluch podľa § 196 Tr. por. je len klasické doplnenie trestného oznámenia oznamovateľom. To sa v brandži ani nevolá výsluchom. Ten výsluch v zmysle ust. § 196 je vlastne len také rozšírenie obsahu, obvykle pripadá do úvahy ak prvotné oznámenie je odfláknuté a policajt zistí, že na tom základe je z toho jeleň, vytkne mu to prokurátor, alebo sám na to príde, a potom musí doplňovať . Klasický príklad, keď oznámenie prijme niekto iný a niekto druhý dostane vec na riešenie.
V mojom predchádzajúcom príspevku som myslel klasické svedecké výpovede s patričnými poučeniami, prípadne konfrontácie.
Ináč s argumentáciou súhlasím.

Blakbear
nehádame sa, vysvetľujeme si názory, viac hláv viac vie.
Pokiaľ by si bol ku mne poblíž a potreboval by si v tom pomôcť tak spracovanie trestného oznámenia na odbornej úrovni by som ti vedel zabezpečiť aj o polnoci.
Inak držím palce aby ste do doriešili a potom ak sa to bude už vyvíjať, dajte poznatok, ako to vyzerá.
Ahojte.


Uto, 10.09.2013, 21:20
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.05.2011, 19:44
Príspevky: 1067
Bydlisko: Nove Mesto n/V
OGO, popri doplneniu trestneho oznamenia mozes podla 196 ky vykonat aj vysluch osoby, o ktorej skutocnosti nasvedcuju, ze mala spachat trestny cin. Nenazval by som to len doplnenim trestneho oznamenia, ked podla toho sa da pred zacatim trestneho stihania vypocut aj podozrivy.

Nebudem to tu viac riesit, su to veci, ktore BlackBearovi nepomozu, som s nim dohodnuty a budem sa mu snazit pomoct, ako sa da. Predsa sme tu vsetci asi s umyslom mu pomoct, takze, kedy, koho ako a podla akeho paragrafu vypocuvat si radsej nechajme na inu prilezitost :-)

_________________
Nissan Patrol GR Y61 Wagon 4,2 TD intercooled
Toyota Landcruiser 100, 4,2 TDi
ex.: Jeep Commander 3,0 CRD
ex. Mitsubishi Pajero sport 2,5 TD
ex. Lada niva 1,7i r. v. 2005
ex. Lada Niva 1,7i r. v. 2002
ex. Uaz 469
ex. Praga V3S


Uto, 10.09.2013, 21:48
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1847
Jasné, plný súhlas. Prípadne sa balast z témy môže aj vyhodiť, ak by to zavadzalo. Nie som proti.


Uto, 10.09.2013, 21:53
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 11.05.2012, 10:57
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava
Pekne! Pamatam si, ked si sa tu pred casom objavil cely nadseny a postupne si auto zbrojil. Takym kamaratom sme na vojne hovorili kuprezak-kurva prezlecena za kamarata..
Zial moralka a pravo nie vzdy tahaju za rovnaky koniec.
Davam za pravdu andymu. Toto nebude o prave, policii a sudoch. Verim, ze si nasr..ny az hroza. Porozhadzuj informacie na vsetky SK/CZ fora,aby ti ludia dali info ak nieco zachytia.
Je to cele zle! A tiez opatrne so zverejnovanim protiopatreni. Drzim palce!


Uto, 10.09.2013, 22:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 24.11.2012, 22:05
Príspevky: 509
Bydlisko: Zvolen-okolie
Momentalny stav: auto je na predaj,miesto kde sa nachadza je zname ,
miesto,kde sa nachadza ta svina nezname a nekomunikuje

A nasrany som fakt riadne.

_________________
Nikdy nieje tak zle,aby nemohlo byť ešte horšie.

BMW 320d e90.. rýchlobežka
Nissan Patrol K160 2,8TD
0944 057 888


Uto, 10.09.2013, 22:29
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 28.11.2007, 23:14
Príspevky: 302
Bydlisko: Alemagne, BA, BB
chlapi,
plati de lege lata, ja sa priklanam ku radovmu hodnoteniu riesenia... "nájsť auto a noveho majitela by som v tomto štádiu považoval za úspech, tiež nebude nadšený, ked zistí za akých okolností kupil auto... Mohlo by to pomoct veci..."
No bohuzial podla zakona nie su ine zakonne ukony mozne, ergo v <> :(

_________________
OFF - `97 JEEP ZG 5.2 MAGNUM V8
ON - `05 Chrysler 300C 5.7 HEMI V8 NA PREDAJ
SUV - `14 JEEP WK2 kachle


Uto, 10.09.2013, 22:48
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Komunikovat musi, nema asi vypnuty mobil.
MAximalne mohol vymenit SIMku.
Ak ma povodnu simku (a teda vieme cislo), alebo si kupil novu (na seba, ci niekoho z rodiny), tak sa dohladat a lokalizovat da (minimalne mu vie policajt ked chce, zavolat, na zaklade roznych databaz, ktorymi disponuju - vlastna skusenost, bolo to dost rychle :-D )


Str, 11.09.2013, 10:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
BlackBear píše:
Momentalny stav: auto je na predaj,miesto kde sa nachadza je zname



Teda este nie je predane alebo ho uz novy majitel predava?

_________________
Navara 3,0 V6 http://www.ostrenienastrojov.sk


Str, 11.09.2013, 16:29
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 24.11.2012, 22:05
Príspevky: 509
Bydlisko: Zvolen-okolie
Nie nieje predane.On ma tak odpalkoval,ale zistil som,ze to nieje pravda.

_________________
Nikdy nieje tak zle,aby nemohlo byť ešte horšie.

BMW 320d e90.. rýchlobežka
Nissan Patrol K160 2,8TD
0944 057 888


Str, 11.09.2013, 21:25
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 28.12.2009, 20:22
Príspevky: 1037
Bydlisko: Pezinok Lošonec
takze auto uz je predane a maitel o nicom nevie vsak a miesto je zname tak ze a mas foto z toho ako si ho upravoval ? ak hej skus to pouzit ako dvokaz ze veci na aute su tvoje a niesu zaplatene :smt155

_________________
Jeep zj 4.0 1994
Jeep xj 4.0 H.O.1996
Mazda 323 bf turbo 4wd
Multipla CNG
Ex. Jeep cherokee 2.1
Ex.LKT 81 T
Ex.UKT 6340
Ex .suzuki samurai 1,3 sj510
0904976223


Str, 11.09.2013, 21:39
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.   [ Príspevkov: 77 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: