Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 1:33
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Ako sa da prisť o vodičak - jedna z mala možností. 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Aha čo som dnes rano objavil , je to dosť prekvapujuce a aj poučné :evil:
http://forum.autobazar.eu/bratovi-zober ... 18913.html :smt013 :smt013
Tak a ostali mu len oči pre plač :evil:


Naposledy upravil tibik dňa Uto, 09.02.2010, 11:09, celkovo upravené 5



Uto, 09.02.2010, 10:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
skus poopravit ten link, nefunguje to...

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 09.02.2010, 10:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Už by to malo fachčiť , aspoň mne to ide :wink:


Uto, 09.02.2010, 11:11
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nech to neriesi na fore ale u pravnika, a pravnik s tym nebude mat dlhu pracu ... Roznesie deda v zuboch ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 09.02.2010, 11:17
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
toť nedávno som sa tak dosť natesno nasrával na parkovisku, a dumal popri tom, že čo zrobic, kebyže tomu vedľa zborím pevnosťákom (alebo aj len vytočeným kolesom - také sa mi raz už aj podarilo) tú naleštenú nádheru.

A vydumal som dve veci.

Za prvé ... píšem biletok s omluvou a kontaktnými údajmi a popri zastrkávaní ceduľky za stierač udalost fotím na mobil.

a za druhé ... volám 158 kde nechápajúcemu poldovi vysvetľujem, že som poškodil auto na parkovisku, že nemám šancu nájsť majiteľa a že nech si zapíše moje nacionále keby niečo. Aj keby ma skoro určite poslal do niekam, hovory na 158 sa nahrávajú a teda je to solídny dôkaz.

... ešče ma tak napadlo teraz ... že k zákonnej poistke mi dali takú kartičku s vééélikým červeným telefónnym číslom, že sem volajte keď spôsobíte škodu. Takže aj tam.

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 09.02.2010, 13:52
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
musím to tak povedať že "dedo" je HAJZEL.

Osobne poznám mp3turbo tak mi to porozprával ako to bolo.

Policajti sú v tom nevinne dokonca 2 hliadky sa snažili vec uhrať medzi nich bez trestného oznámenia ale nakoniec museli prijať nakoľko dedo za tým stál.

Poradil som mu angažovať právnika ako vec riešiť nakoľko dedo má na krku krivé obvinenie svojim trestným oznámením. ďalej to nemá zmysel rozoberať.


dedo spľňa ustanovenia TZ podľa § z krivej výpovede a z krivého obvinenia.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 09.02.2010, 14:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nechce sa mi to cele čitat ,ale ak som spravne pochopil ,tak dotyčny pan zažaloval ineho vodiča ,že mu nabural auto a utiekol :roll: dobre a dotyčny pan mal potom odkial inicialy osoby ,ktora utiekla? nech mi dokaže ,že som utiekol? videl ma ,že som utiekol? .....a vobec cele je to o ničom ,však ako už bolo vyššie spomenute ,ked si najmem pravnika ,zavolam televiziu ,inšpekciu na policajtov,tak si určite všetci rozmyslia ako budu dalej konat ... tak ako piše Fefe -krive obvinenie .

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Uto, 09.02.2010, 14:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
skúsim v skratke:

chlapec pri cúvaní škrtol o nárazník druhého auta.

nechcel len tak odísť tak tam na sídlisku dobrých 20 minút "trúbil" kým sa neobjavil "dedo" na balkóne ktorý nie je majiteľom spomínaného auta ale OTCOM.

chlapec poskytol všetky potrebné údaje dedovi s tým,že to budú riešiť cez poisťovnu ( odhadovaná škoda je oškretý nárazník auta ) a odišiel.

Dedo (sused) stoj čo stoj nástojil na trest.oznámení čo sa snažili aj 2 policajné hliadky mu vyhovoriť ale nedal sa stojí si za tým tak to museli prijať.

Dedo podal trest.ozn. priamo na páchateľa menovite ( však mal všetky údaje ) a tvrdí že utiekol z miesta nehody a bla,bla. Ostatný kolotoč je už na Polícii ktorá koná podľa predpisov.

Čo by som urobil ja:

Vypísal by som tlačivo http://www.netfinancie.sk/nf/pdf/postup ... nehode.pdf mobilom nafotil všetko okolo a čím skôr zahlásil udalosť vo svojej poisťovni. Poprípade keby tam nebol majiteľ požiadal by som Políciu o vylustrovanie majiteľa cez 158 ( nahrávaná linka ) a keby prišli na miesto mal by som ich ako svedkov ( zápis ev.čísla policajného auta, menovite policajtov,ich čísla,z ktorého obvodu,čas,miesto )

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 09.02.2010, 14:18
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Všetky rady o fotení sú síce fajn, ale chudák chalan nesprávne, pritom celkom logicky, predpokladal, že ak poskytol súčinnosť a svoje údaje je to všetko OK.

Ja sa obávam, že by som postupovala presne rovnako... dôverčivo.... a považovala by som vec za vybavenú... Ale jednu vec by som ako vinník určite urobila - oznámenie svojej poisťovni. A to okamžite, na telefonnu linku (tiež nahrávanú) hlásenia spôsobených škôd. Ak by si to aj neuplatnil, mala by som splnenú povinnosť....

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Uto, 09.02.2010, 15:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Za prvé ... píšem biletok s omluvou a kontaktnými údajmi a popri zastrkávaní ceduľky za stierač udalost fotím na mobil.


a poznas taketo ha???:

chlap na parkovisku buchne do vedlajsieho auta, vystupi a zacne na listok pisat
"pozera sa na mna asi 5 ludi, vsetci si myslia, ze pisem svoju adresu a kontakt, ale ja prave pisem tento listok"

potom zastrci ten listok za stierac buchnuteho auta, a s usmevom odfrci............
:-D

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Uto, 09.02.2010, 17:38
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nus precital som si to hore a musim len nad tym zasnut, ten stary pan je kok..na ntuu..policajny organ ktory vodicsky preukaz zadrzal, mal vec preskumat dokladnejsie..a mal vec odstupit na spravne konanie a tam nech sa rozhodne o vine a nevyne..aspon v mojej ere to tak fungovalo,neviem, ake su teraz predpisi a nariadenia u policii, teda u nehodovkarov,,,,, vodic ktory prisiel o VP podla toho ako tam to hore je opisane, moze sa kludne obratit na inspekciu MV, a nech posudia jeho staznost, nakolko su tam velke pochybnosti o tom ze oznamovatel skadial ma nacionale pachatela?????, ked tvrdil ze pachatel usiel???,,pachatel sa mohol pre istotu radsej aj podpisat aby to bolo doveruhodnejsie a zaroven si vymenit informacie teda nacionale poskodeneho aby to bolo dokladnejsie a zaroven aj pre poistovnuu, nakolko pachatel pri nahlasovani skody sposobenej musi udat nacionale -data poskodeneho....ale kazdopadne by som sa obratil na inspekciu MV.

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 09.02.2010, 18:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ono tá vec ešte nie je uzavretá je to stále v konaní orgánov avšak mu hrozí už spomínaný trest.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 09.02.2010, 19:07
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Fefe píše:
ono tá vec ešte nie je uzavretá je to stále v konaní orgánov avšak mu hrozí už spomínaný trest.


no ved hej, ono je to moc neprijemne, hoci pachatel to myslel dobre ale doplatil nato a dokazovacie procesy su nevyspytatelne.. tu bude zrejma ze kto z koho,,bo ak dedovy dakto da rozum povie ze si ho dal vylustrovat xy osobou znamou na policii alebo tak ,,,,ale jej meno neprezradi aby nemala ta osoba z teho problem, tudis dedovy to nepreukazu ze nema pravdu, a jeto,,,,zas dotycny pachatel sa moze branit ze on dal svoje nacionale tomu koko.o.i, ale napokon sa dohodli a odisiel svojou cestou,, to ze si ten chu.j to rozmyslel a volal policajtov je druha vec, tam mozu mu aj policajti pomoct ak budu svedcit ze dedo im podedal ze pachatel mu dal nacionale a usiel,,,a to je siroky pojem ze usiel, bo ak sa dohodli a dal mu svoje nacionale tak tu to slovo nepripada do uvahy, ale to by zalezalo natom ze co povedal konkretne im teda policajtom,,,,, leboooo keby im nebol povedal ze sa dohodli tak by pripad hned realizovali a neodisli by z miesta cinu..cize tutoka by sa naozaj obulůa do teho inspekcia a ked bude pachatel sikovny zakuri aj dedovy...

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 09.02.2010, 19:19
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
UKND
NIc mal to nafotit minimálne na mobil spisat daku dohodu stým starim ze si škodu preplatia vymeniť si navzájom údaje a basta
A to ze poliši to spískali ako to spískali je normálne nečudujem sa
viem o nje jednom nesprávnom postupe PZ a co a nic oni sú zákon oni si mozu robiť tak ako oni uznajú za vhodne :(

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Uto, 09.02.2010, 20:15
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
aku dohodu mozes spisovat s niekym kto nie je ani vlastnikom vozidla ani poskodenym? S takym clovekom sa v podstate ani nemas co bavit pokial sa nepreukaze splnomocnenim zastupovat poskodeneho. A co podavat trestne oznamenie ked v danom pripade sa v ziadnom pripade nemoze jednat o trestny cin? Maximalne priestupok a aj tam nastava situacia tvrdenie proti tvrdeniu a okolnosti ze dedko disponoval udajmi o poistke vodica co sposobil skodu svedcia v prospech skodcu. V kazdom pripade treba podat staznost na krajskom risditelstve a nedat sa odradit...

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 09.02.2010, 20:31
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron