Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 6:07
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
 SOS 112 / IZS=Integrovaný Záchranný Systém 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
preliezol som všetko cez hľadať a nenašiel som tému.


SOS 112 / IZS = Integrovaný Záchranný Systém


neviem ako začať a dokonca aj z profesionálneho hľadiska sa mi tu bijú určité "veci" a to linka 112.
Veľká reklama na zviditelnenie tohoto magického čísla pre prípad pomoci a na druhú stranu skúsenosti jednotiek z operatérmi 112.

Zo svojho hľadiska linka 112 tak ako funguje teraz nemá opodstatnenie nakoľko operatéri sú len štatisti, medzičlánok pri prepájaní volajúceho na skutočného operatéra ktorý doslova vysiela potrebnú jednotku na zásah, na operatéra ktorý vás skutočne vyťaží.

Magickú linku si drží ( priživuje ) CO-Civilná Ochrana a prepája potrebné telefonáty na dotknuté pracoviská

150 - Hasiči
155 - Záchranka ( RZP, RLP )
158 - Polícia
159 - Mestská Polícia
a ďalšie začlenené subjekty.

Následná návšteva ma len utvrdzuje v tom,že v prípade potreby použiť hore menované staré čísla a ušetrí sa potrebný čas na vyslanie jednotiek nakoľko tieto centrá sú už priamo napojené na vysielanie potrebných zložiek.

( video kde operatér prepája potrebnú zložku ) kde Vás znova musia vypočuť a následne posielať jednotku.

http://www.rescueonline.sk/index.php?se ... 1265891435


Vrazili sa nekresťanské prachy do systému a nefunguje tak ako by malo = priame vysielanie dotknutých jednotiek.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Štv, 18.02.2010, 16:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pri včerajšom zásahu http://www.rescueonline.sk/index.php?se ... 1266841349 sa potvrdilo ako je potrebné čo najskôr informovať hasičov. Hasičské jednotky dorazili na miesto udalosti zároveň s RZP.

Možno bude z toho krátke video.

Škoda že naša sanitka počas výjazdu na nehodu malo dopravnú nehodu.

Naša Klára ide zase do nemocnice-servisu. :(

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 23.02.2010, 11:17
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 2 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: