Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 19:34
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 Markiza Jeep - AFRIKA 
Autor Správa
Odpoveď s citáciou
Videli ste dnes nakonci Televiznych novin na Markize ako upravovali toho Jeepa v ORC ? celkom zaujimavo vyzeral s pevnostakom :) a fantasticky vyriesili to spanie vzadu a pod nim ukladaci priestor ! SUPER !


Ned, 11.02.2007, 20:28
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hej, pekná krava...a hlavne dobrý spôsob propagácie offroadenia...

- v tej súvislosti ma napadá - pri mudrovaní o celoročnom svietení médiá niekoľkokrát uviedli, že sa práve pripravuje nový rozsiahly zákon o pravidlách cestnej dopravy či tak nejak...
- bolo by dobre pokúsiť sa získať návrh ešte skôr, ako bude vo verejnom pripomienkovaní, ale najneskôr vtedy...a pokúsiť sa získať nejakú možnosť zákonnej výnimky na prestavby terénnych áut - ak mohla byť zverejnená táto správa s úpravou jeepu a z JOJky zase zverejnili cestu Blava - Budapešť - Bamako tiež s riadnymi úpravami navary, tak prečo by zákon nemohol vytvoriť priestor pre legálnu existenciu takýchto špeciálov...
...a nebolo by od veci zatlačiť aj na výrobcov offov, nech vystavia oficiálne "dobrovzdanie" o možných úpravách ich áut...
- vôbec ma nebaví dívať sa nato, ako úpravy zvyšujúce úžitkové vlastnosti offov sa len inou pneumatikou už dostávajú mimo legálneho používania, to je zlý sen...

osobne by som bol za, aby bežné SUV (nehovoriac o iných autách - dodávky, osobáky,...) jazdiace po cestách muselo rám zhodiť; auto vybavené navijakom, pevnými chráničmi podvozku (hrubé plechy, nie papundekle proti odskakujúcim kamienkom či dokonca plasty) a jazdiace v lete minimálne AT pneu by malo mať bez špeciálnych testov týchto dielov možnosť používať pevnostné nárazníky a funkčné ochranné rámy (nie nerezové tenkostenné - tie sú niektoré aj vkusné, ale určite nie funkčné)

čo vy nato, nie je čas zobudiť sa? len mi nehovorte, že niekto z nás nemá osobnejší kontakt na ministerstvo vnútra ( a keď tak píšem, aj ma niečo napadá :wink: )

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Naposledy upravil Jano JP dňa Ned, 11.02.2007, 21:05, celkovo upravené 1



Ned, 11.02.2007, 20:58
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Janko berieš mi to z úst.Začína sa mi zdať že u nás na Slovensku začíname byť nejaký štát samích ZÁKAZOV,ktoré ale vyhovujú niekomu pre vlastný kšeft?Ale k téme,neviete kde to upravovali toho JEEP-a?Nejak som to nepostrehol. :lol: :wink:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Ned, 11.02.2007, 21:03
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rudi píše:
...Ale k téme,neviete kde to upravovali toho JEEP-a?Nejak som to nepostrehol. :lol: :wink:

Xader vraví, že v ORC...takže tam, kde aj navaru, v Blave...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 11.02.2007, 21:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Auto nadžgaté elektronikou je to posledné čo by som si do afriky vzal... :smt078 Mi to od nich pripadá tak trochu detinské rozhodnutie. Jedine žeby zatajili, že s nimi pôjdu dva kamiony s diagnostickým centrom a dvoma záložnými jeepmi a helikoptérou vo vzduchu. Som zvedavý či chlapec z motorkára poreferuje ako sa im rozblikala riadiaca jednotka po prvom brodení. Je mi jasné, že s prúsermi sa nepochvália a zdolanie 20cm potôčka nafúknu doneba.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 11.02.2007, 21:33
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 1:02
Príspevky: 157
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dieselko čo sa ti stalo :shock: veď aj Comander ja Jeep :lol: . Oni idú do hlavne do lesnatej časti Afriky myslýte že tam sú brody a blato :smt039 . Veď tam je len sahara a ťavy učili ich v škole :smt017 . Asi sa rýchlo zbadajú :!:


Pon, 12.02.2007, 0:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Lubos BA píše:
Dieselko čo sa ti stalo :shock: veď aj Comander ja Jeep :lol: . Oni idú do hlavne do lesnatej časti Afriky myslýte že tam sú brody a blato :smt039 . Veď tam je len sahara a ťavy učili ich v škole :smt017 . Asi sa rýchlo zbadajú :!:


Čo je pravda, to nemôžem nepriznať, ale nejde ani zďaleka len o jeep. :wink: Takisto musím priznať, že im závidím ale do afriky by som si zobral jedine staršieho dlhého defa...na toho zoženieš súčiastky aj u ludožrútov. :oops: :-D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 12.02.2007, 7:46
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Lubos BA píše:
Dieselko čo sa ti stalo :shock: veď aj Comander ja Jeep :lol: . Oni idú do hlavne do lesnatej časti Afriky myslýte že tam sú brody a blato :smt039 . Veď tam je len sahara a ťavy učili ich v škole :smt017 . Asi sa rýchlo zbadajú :!:


Čo je pravda, to nemôžem nepriznať, ale nejde ani zďaleka len o jeep. :wink: Takisto musím priznať, že im závidím ale do afriky by som si zobral jedine staršieho dlhého defa...na toho zoženieš súčiastky aj u ludožrútov. :oops: :-D

niežeby som tam niekedy bol, ale v čiernej zemi sú obľúbené toyky, čo ja viem...
inak náhoda je blbec, ale ja si myslím, že obe výpravy brali nové autá aj preto, že nové sú spoľahlivé, pokiaľ nemáš vyložene smolu, aj keď bez elektroniky by to bolo určite spoľahlivejšie - no také nové už asi neexistuje...
a jasné, že im tú friku závidíme, huncútom jedným... :lol:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 12.02.2007, 10:43
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 09.11.2006, 10:56
Príspevky: 318
Bydlisko: PD
Odpoveď s citáciou
Poslať ..
... je celkom možné že išiel pred nimi konvoj a bude vyberať trasu... pre istotu aby došli štastlivo :D :D

_________________
.--. .. -. .. -.


Pon, 12.02.2007, 11:20
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 18:30
Príspevky: 275
Bydlisko: NM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No to ze vybrali Commandera, bolo kvoli tomu, ze tam ide nejaky zastupca Daimler Chrysler corp. si myslim a na to ich vybavenie je akurat objemny.
Ale, myslim, ze sa zbadaju, nakolko commander je pomerne novy model sice na baze noveho grand-cherokee,ale aj ten nema ece vychytane chybicky....
Nuz, pre nas jeepistov si myslim, ze treba drzat palce JEEPU. :-D

_________________
Jeep WK2 5.7 Hemi...love it or leave it.
Ex Wrangler TJ 4.0

Tankove dni Laugaricio : www.tanklaugaricio.sk
Old Duty Trucks : www.odt.sk


Pon, 12.02.2007, 11:54
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nemo píše:
Nuz, pre nas jeepistov si myslim, ze treba drzat palce JEEPU. :-D


Nuž jasné jeep je len jeden :smt023
Každopádne nahovoriť by som sa nechal keby niekto zacvakal :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 12.02.2007, 12:03
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: