Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 20:14
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 Kto koho zavádza? 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Štv, 25.02.2010, 21:08
Príspevky: 11
Bydlisko: Lučenec
Odpoveď s citáciou
Minister vnútra po nešťastných udalostiach v Devínskej Novej Vsi podával informácie, ktoré zavádzajú laickú verejnosť a obracajú verejnú mienku proti vlastníkom zbraní. Jeho vyhlásenia svedčia o tom, že sú buď za účelom zvyšovania jeho popularity medzi voličmi, alebo nikdy nečítal zákon o zbraniach a strelive. /ďalej len zákon/

Zakážeme automatické zbrane ?
Omyl správne samočinné odjakživa zakázané ako zbrane kategórie A, ktoré možno nadobudnúť len na výnimku ministerstva vnútra na zberateľské účely. Ja sa roky pohybujem medzi strelcami a zberateľmi a nepoznám nikoho kto takúto zbraň vlastní takže zakážeme už zakázané 

Samopal vz. 58 ?
Omyl útočná puška, zákon jasne definuje samopal ako zbraň strieľajúcu dávkou pištoľové strelivo / samopal vz. 26 cal.7,62*25 Tokarev, UZI cal.9 LUGER atď./

Útočník vraj strieľal dávkou. Na videách, ktoré zverejnili televízie počuť len streľbu jednotlivými ranami kadencia samočinných zbraní sa pohybuje v stovkách rán za minútu. Každý trochu veci znalý vie, že strieľať dávkou z útočnej pušky vz. 58 je najlepší spôsob ako nič netrafiť, je overené, že maximálne prvé dve rany trafia cieľ a zbytok ide mimo.

Teraz nám chcú dať úplne demokraticky zbrane zabaviť, alebo znehodnotiť a to nielen po stránke funkčnej ale aj finančnej. / stanú sa nepredajné / Čo by sa stalo keby útočník bol použil ako zbraň auto, nôž, alebo zapálil benzínom? Zhabeme autá, nože a zatvoríme benzínky? Ako by reagovala verejnosť keby napr. Jano zámerne zrazil Ďura autom čiže podľa akejsi divnej logiky by niekto povedal, že autá zabíjajú tak ich všetky zabavíme alebo aspoň zničíme motor aby sa to už nestalo a ochránime tak verejnosť.
Žiadny zákon nehovorí o tom, že zbraň nieje súkromný majetok. Tak isto ako majiteľ auta musel zaň zaplatiť aj my sme za zbrane zaplatili tak ako chceme zabavovať súkromný majetok bez finančnej náhrady a vraj to nieje protiústavné.

Každý trochu rozumný človek vie, že nezabíjajú zbrane ale ľudia. Odobratím konkrétneho typu zbrane sa nič nevyrieši rovnako ako psychotesty nedokážu odhaliť skratové konanie. Veď sa pozrime na prípady keď policajti spáchali vraždy ako je to možné, keď robia psychotesty. Týmto som sa nechcel dotknúť policajtov mám v ich radoch kamarátov a známych a nikdy by som si nedovolil hystericky tvrdiť, že sú všetci vrahovia ako minister povedal o vlastníkoch zbraní, len upozorniť na to, že žiadny psychotest neukáže čo sa stane možno už zajtra. Podľa jeho logiky by to vypadalo asi takto: policajti vraždia tak zrušíme policajný zbor 

Kde ostala demokracia?
Asi sa radšej nepodpíšem, lebo v krajine kde chcú zabavovať súkromný majetok ako v roku 1948 možno budú politici ľudí s vlastným názorom posielať znovu kopať urán, alebo do gulagov na sibír.


Uto, 14.09.2010, 22:22
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tento príspevok je načo vlastne dobrý?


Uto, 14.09.2010, 23:05
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 10.01.2009, 1:54
Príspevky: 262
Bydlisko: Žarnovica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no hlavne naco je dobry na offroad fore? cele to tu nejako upada:(

_________________
Vitara 1.6, navijak, šnorchel, zdvihutá, rozšírená, T3, Hi-lift, kompresor,....


Uto, 14.09.2010, 23:13
Profil ICQ
Učeň

Registrovaný: Štv, 25.02.2010, 21:08
Príspevky: 11
Bydlisko: Lučenec
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Lebo sa to myslim týka jedného s tých ďaších koníčkov a to poľovníctva.
Kľudne to odmažte ako všade inde.


Uto, 14.09.2010, 23:20
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rado nd píše:
Tento príspevok je načo vlastne dobrý?



ano, mas uplnu pravdu,, toto neni strelecke forum,ale offroad, a ked uz bola dana tato tema o zbraniach, tak ta by mala miesto dakde inde,,,ale ked sme uz pritom , tak, zbrane ako sa.vz.58, 26, by mali tak ci tak zakazat a stiahnut,,, nezijeme totiž v spojenych statoch kde kadeaky cecer vlastni zbran a potom to tak dopadne ako unas v DnV.....aj ked sa to tym nepaci co vlastnia taketo zbrane hromadneho nicenia, i ked su prerobene na jednotlive strely a nie na dávky...tie sa daju lahko dat do povodneho stavu totiš!!!!

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 15.09.2010, 9:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Príspevok je v sekcii iné koníčky, tak by som neriešil vhodnosť jeho umiestnenia.
Útočná puška je bezpochyby veľmi účinná zbraň jednotlivca, bez ohľadu nato, či strieľa jednotlivo, alebo dávkou. Na vlastnej koži sa o tom v II. svetovej vojne presvedčili Rusi, keď Nemci zaviedli novú útočnú pušku StG44. Útočná puška strieľa nábojmi stredného výkonu, proti ktorým je problematická balistická ochrana. Neochráni vesta, neschováte sa pred ňou za strom, múr domu, auto.
Preto si myslím, že používať takúto zbraň by mali len ozbrojené zložky štátu. Pre športových strelcov by som ju nezakázal, ale jej používanie by som obmedzil len na strelnice, kde by tiež boli uložené v bezpečných trezoroch. Prenášanie len na súťaž, alebo k puškárovi v stave znemožňujúcom použitie. Uschovávať útočné pušky doma by som navrhol len na ich repliky, do ráže 22 Long Rifle. Myslím si, že toto by bol kompromis, pri ktorom by úzka skupina športových strelcov síce škrípala zubami, ale nestratila by vlastníctvo týchto zbraní a možnosť strieľať z nich do papiera, alebo figurín. Zároveň by sa upokojila verejnosť.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Str, 15.09.2010, 9:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja súhlasím skôr s Pejovým názorom, ako s predošlými, práve preto, že je to v sekcii "Ďalšie koníčky" .
Mňa na tom zaráža iný fakt. Minister(stvo) chce riešiť problém zakazovaním.
Ak sa nemýlim, zakazovanie je jedným zo základných rysov totalitného štátu. Nič reálne nerieši, len obmedzuje práva jednotlivca, ktorý je zvyknutý a pripravený rešpektovať zákon. Ten, ktorý zákon nerešpektuje, nebude týmto zákonom obmedzovaný, kúpi si akúkoľvek nepovolenú zbraň alebo protizákonnú vec na čiernom trhu a hotovo. A bez škrupulí ju aj použije.
Rovnakým spôsobom bol presadený aj zákon, zakazujúci používať lesné cesty (vjazd do lesa ako trestný čin). Nič nerieši, umožňuje veľa krát čiernu ťažbu dreva, lebo nehrozí taký bežný pohyb verejnosti v lese (hlavne v odľahlejších miestach) ale obmedzuje právo pohybu. A to sa nás už týka.
Zakazovanie ako princíp činnosti sa napríklad uplatňuje aj formou príkazu znížiť rýchlosť na poškodenej ceste namiesto opravy (koľko úsekov je takto "opravených" už roky) a postupne sa stáva metódou riadenia. Nikto nerieši skutočný problém, stačí niečo zakázať.

Vracajú sa praktiky totalitného štátu pod rúškom demokracie. A to sa mi nepáči. Preto mi toto vlákno a ten prvý príspevok pripadá dobrý.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Str, 15.09.2010, 10:12
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To, čo napísal trapper 22, tie zavádzajúce reči ministra, bohužiaľ, na to dokáže reagovať len mizivé percento odborníkov a fanúšikov. Pre širokú verejnosť sú to medové motúziky, ktorými minister si buduje svoje percentá, obľubu, resp. chce vybudovať image tvrďasa. Len pár percent obyvateľstva chápe, že koľká bije a len pár percent dokáže pochopiť aj to, že prakticky si štát takýmto spôsobom zvyšuje svoje právomoci.
Bude problémom právne správne dotiahnuť do konca inštitút „čo s vlastnením zakázaných zbraní.“
Väčšinou sa jedná o súkromný majetok, ktorý sa nadobudol legálne za účinnosti zákona. Novým zákonom budú postavené mimo zákon, nikto nevie, ako to bude s držaním týchto zbraní. Pokiaľ príde rad aj na držbu, nastáva otázka, kam s nimi ? Súkromný majetok sa tak dostane pod jurisdikciu koho ? a vzhľadom k tomu, že budú zakázané, automaticky sú nepredajné. ( komu ??? )
Čo s náhradou ich hodnoty ?
Reálne ohodnotenie môže dať len znalec, v jednoduchých prípadoch postačí odborné vyjadrenie. To sú ale veci nie zadarmo. Kto to bude hradiť ?
Je tu proste viac veličín, ktoré nie sú právne ošetrené, prípadne s v rozpore s jednotlivými súčasnými platnými zákonmi, poťažmo s ústavou.
Dať do obehu takýto zákon bude tvrdý oriešok, lebo je naň naviazaných kopec ďalších legislatívnych pascí. Prelomenie týchto by znamenalo skutočne prvky diktatúry v systéme riadenia štátu.


Str, 15.09.2010, 10:59
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 31.05.2010, 22:13
Príspevky: 45
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... suhlasim s umiestnenim tejto temy a suhlasim aj s nazormi traper 22 na danu problematiku
... niesom strelec , nevlastnim ziadnu zbran , ale z hladiska zberatelskeho , alebo zaujmoveho niesom proti tomu , aby ludia taketo zbrane vlastnili
... ako trapper 22 spravne napisal , nezabijaju zbrane ale LUDIA
... velmi podobna problematika sa par krat pretriasala medzi chovatelmi psv , ked po nejakych utokoch psa na cloveka chceli zakazovat chov bojovych plemien , ale zase plati , ze to nieje o tom psovi , ale o majitelovi
... a statisticky najviac utokov psa na cloveka ma u nas na triku Nemecky Ovciak , co si pri pozerani serialu "Rex" malokto uvedomi
... detto to plati aj o autach - tu by som reagoval na vyrobu replik , ktore by vyzerali , ako povodne zbrane , len s mensim kalibrom a povedzme mensou ucinnostou - s tym nesuhlasim , ak niekto chce z nejakeho dovodu nejaku zbran vlastnit , neverim ze sa uspokoji s replikou , plati to aj pri obrazoch , comkolvek inom a napr. aj pri tych autach . Ferrari je Ferrari a ked kdesi v US vyrobili par replik Testarossy na podvozku tusim Pontiac Fierro , tak to vzbudilo skor usmev a kto chce mat doma Ferrari , nekupi si toto
... co sa tyka roznych obmedzeni ... ano , ale zase pouzijem ako priklad auta : mame max rychlost na dialnici 130km/h ... naco sa potom predavaju auta s konstrukcnou rychlostou 200km/h ? ... a teda ked aj , tak preco nieje elektornicky obmedzena na 130km/h ? ... a pritom tie auta zabiju podstatne viac ludi , ako ten chlapik v tej Devinskej .
... v jeho pripade by ako prevencia mozno bolo dobre patrat op tom , preco sa to stalo a preco to zaslo az tak daleko , ze urobil to , co urobil


Str, 15.09.2010, 15:03
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 09.02.2010, 0:01
Príspevky: 222
Bydlisko: Mojmírovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dreamerko dobre pises!
Ale patranie potom , preco sa to stalo a preco to zaslo az tak daleko , ze urobil to , co urobil nieje v zaujme niektorich ludi a novinarov. Lebo by sa mozno zistilo ze niekto si neplni povinnosti, alebo neefektivne vyuziva vselijake fondy.
A takto sprostym oveckam krasne zatvoria ocka a zapchaju huby. :evil:

_________________
Tajomstvo pohody spočíva v umení neznepokojovať sa hluposťami.
Zatial sa ucim, citam, sledujem.
Tak po marnom hladani Pajera3,5V6 som skoncil pri Patrole Y61 3,0DDTi


Str, 15.09.2010, 15:24
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 31.05.2010, 22:13
Príspevky: 45
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... a na margo toho strelca z Devinskej ma napadla este jedna otazka :
... ci niekto zverejnil expertizu , na zaklade ktorej by bolo jasne , ze tu poslednu obet (starsia pani v kuchyni pri balkonovych dverach) zasiahol odrazeny projektil nasho strelca , alebo odrazeny projektil niektoreho z policajtov
... strielali vsetci ...


Str, 15.09.2010, 18:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja vam poviem ako to podla mna dopadne - nuž spravia to ako kedysi s perkusakmi ,najprv boli na volno a cuduj sa svete ked si slovac nakupila tak naraz na zbrojak a kto nema naň tak pekne revolver do depozitu na POLICIU , aj tam sa zhabala sukromna vec nie? A takto to podla mna dopadne aj s týmto problemom :wink:

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Str, 15.09.2010, 19:56
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 25.02.2010, 21:08
Príspevky: 11
Bydlisko: Lučenec
Odpoveď s citáciou
Poslať 
aj ked sa to tym nepaci co vlastnia taketo zbrane hromadneho nicenia, i ked su prerobene na jednotlive strely a nie na dávky...tie sa daju lahko dat do povodneho stavu totiš!!!![/quote]

Nechcem ti brať tvoj názor, máš naň právo ale pozri na toto a musíš uznať to čo som chcel týmto príspevkom povedať, že aj keby tomu nešťastníkovi deň predtým zobrali zbrane určite by si bol poradil inak.

http://zpravy.idnes.cz/neonacista-ktery ... _krimi_mia

http://tvnoviny.sk/spravy/svet/holandsk ... atrix.html

Ani v Česku ani v Holansku autá nezakázali a aká toje zbraň hromadného ničenia, koľko ľudí jednou ranou. :twisted:
Každý psychológ by ti potvrdil/keby za tým nevideli super zárobok každý test cca 80 EURO x 157 000 držiteľov zbrojných preukazov/ nezmyselnosť psychtesov, ktoré odhalia akurát to, že vtom momente keď si ho robil si bol v poriadku a nie to čo urobíš zajtra.
Prečo máme všetci pykať za jedného človeka?
Tento príspevok som umiestnil na toto fórum hlavne aby som upozornil aj ľudí, ktorý nevlastni zbrane aby sa zamysleli nad nelogikou plánovaných opatrení zbytočne to dám na strelecké stránky tam to všetci vedia. Len som chcel spraviť niečo proti davovej hystérii, ktorú chce niekto vyvolať a po prečítaní tvojho príspevku vidím, že im to krásne vychádza mohol bysi Lipšicovi robiť poradcu. Alebo ním už si?


Str, 15.09.2010, 20:53
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 28.11.2007, 23:14
Príspevky: 302
Bydlisko: Alemagne, BA, BB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nastrasnejsia "zbran hromadneho nicenia" je ludska hlupost a nevedomost

_________________
OFF - `97 JEEP ZG 5.2 MAGNUM V8
ON - `05 Chrysler 300C 5.7 HEMI V8 NA PREDAJ
SUV - `14 JEEP WK2 kachle


Str, 15.09.2010, 21:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.06.2008, 11:01
Príspevky: 716
Bydlisko: New Castle SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
sparc píše:
nastrasnejsia "zbran hromadneho nicenia" je ludska hlupost a nevedomost


Velmi mudro !!!! :smt023 :smt133

_________________
LR Diskovery II tD5, Fishing & Hunting

+421905264896, nkdisco@gmail.com


Štv, 16.09.2010, 8:26
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: