Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 17:11
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Kto koho zavádza? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Bolo by vynikajúce, ............ zbrojný preukaz na hlúposť. :-D

Ale dotyční by museli mať potom na čele vytetované, že sú jeho držiťeľmi :D

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Štv, 16.09.2010, 8:49
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ked uz sme pri tom.
Na moj vkus je na SK vela zbrani (a to mame nastastie celkom prisne zakony), na druhej strane nesuhlasim s odoberanim zbrani ako legalne nadobudnuteho majetku. Ak chce p. Lipsic zvysit bezpecnost, tak nech zavedu povinne a prisnejsie psychotesty, a castejsie namatkove kontroly zaujmovych skupin podsvetia ... (Ziadne hura plosne akcie. 2-3 hliadky PMJ si namatkovo vyberu podnik za bieleho dna a vymetu ho, vratane pristavenych Audin).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 16.09.2010, 9:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Štatisticky je dokázané, že v krajinách kde sprísnili, alebo obmedzili držanie zbraní prudko stúpla kriminalita. Každý gauner si rozmyslí použitie zbrane pri násilnej trestnej činnosti keď je vysoká pravdepodobnosť, že jeho potenciálna obeť môže byť tiež ozbrojená.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pia, 17.09.2010, 8:50
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Povedzme ze toto znie logicky, ale nie je to jednoznacny faktor.
Vela suvisi zrejme s urovnou vyspelosti danej krajiny. (prijem obyvatelstva,
pravne povedomie, pravna vymozitelnost, atd).

A ja som fanda zbrani, ale mam taky dojem, ze niektory ludia len cakaju, aby si mohli vystrelit ... (vlastna skusenost - paradoxne su zaroven drzitelia aj dlhych gulovych zbrani "na ine ako sportove ucely"). Ti co maju doma len kratke su uplne v pohode).
Divne, ze ?

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pia, 17.09.2010, 10:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tibor, každý z nás pozná vo svojom okolí pár ľudí, ktorí majú zbrane (čím väčšie, tým lepšie) viac-menej na podporu vlastného ega, aj sa tak prezentujú ako "nedočkaví strelci" ale títo obvykle nie sú rizikoví.
Človek čo strieľal v DNV nepotreboval robiť divadlo. On šiel urobiť premyslený čin, asi sa aj dlho pripravoval a vedel, prečo to robí. Nejdem rozoberať jeho pohnútky, tie nepoznám, len spôsob výkonu (tlmiče na ušiach) naznačuje, že to mal pripravené.
Mne na tom celom vadí fakt, že Ministerstvo zakazuje. To nie je riešenie. Zbavujú sa zodpovednosti, proste niečo oficiálne zakážu. Táto totalitná metóda riešenia len prehĺbi priepasť medzi slušnými ľuďmi a lumpami. Naviac, ako si správne doplnil, zákazové riešenie nerešpektuje súkromné vlastníctvo. Ale ani právo voľby. Ja som síce pred časom zbraň aj zbrojný preukaz vrátil, ale chcem mať právo sa vyzbrojiť, keď sa tak slobodne rozhodnem.
Držanie/nosenie zbrane je o zodpovednosti a tiež o skúsenosti, čo to čudo môže urobiť. Zmena počtu legálne držaných zbraní automaticky neznamená lepšiu ale ani horšiu situáciu. Ak je legálne držať/nosiť zbraň a ak je legálne ju použiť na svoju obranu, potom každý lump musí počítať s tým, že aj jeho obeť môže byť ozbrojená. A to je princíp, ktorý funguje, ak sa nemýlim, na všetkých úrovniach rozhodovania.
Zákaz len zbavuje zodpovednosti štát a dáva nástroje na represiu, nič viac. Skutočnému lumpovi sú zákazy aj tak ukradnuté.

Práve tak ako zúfalému človeku, ktorý už nevie nájsť iné riešenie ako zabiť. Použije fľašu s horiacim benzínom, auto, sekeru, čokoľvek.
A zase to bude masaker, ktorý naplní bulvárnym médiám sledovanosť. A prípadne vytvorí spoločenskú atmosféru na nejaký ďalší zákaz alebo nezmyselné rozhodnutie (nazývané aj populistické, ako napr. nosenie Škorpiónov, alebo bezhlavé zakazovanie).

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pia, 17.09.2010, 10:46
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nuz nedaa mi to nereagovat,, pise sa tu vela veci pravdivych, ale vela veci sa sebe aj oponuju,, tos skoda to rozoberat, bo by to bolo na dlhuu dlhu debatu,,

ta skutocnost ze ci ten v DnV sa pripravoval ci ne, to nevie ani ten najskusenejsi psycholog, to vie, teda vedell len on sam, darmo mal chranice na usiach, to nic nepotvrdzuje, iba ze to bola sucast jeho vyzbroja,,,,,taky psycholog sa este nenarodli,,,,,ktory by vedel na sto percent povedat ze co ho k tomu viedlo a ze ci sa na ten ohavny cin pripravoval,,, to su vsetko len d o h a d y, aby sa urobila botka na ukoncenie pripadu.......

a co sa tyka tych automatickych zbranii, je na vine samozrejma vec ze,, štat,,, nase spolocenske zriadenie, že vobec povolili ich predavat a ponechat v drzbe..

sak vela razy pachatelovi len ulachcia tym pracu,, vid pripad v Devinske Vsi...

podla mna na sportove ucely zbrane hromadneho nicenia n e p a t r i a !!!!!!!, bo samopal takeho ci onakeho kalibruu-patry na bojište a nie na strelnicu a na sportove učele , to je asi kazdemu jasne, bo na sportove ucele sa použivaju male kalibre 22jky, ak sa nemylim a v mierovych podmienkach,,

bo drzitelia lachko mozu prist o už legalne nadobudnutymi samopalmi, a nedostanu odskodne,,,, samozrejma vec ze zaco nie oni mozu ale dany aparat, ktory to zrusi, teda drzbu takychto zbrani, ktoré umoznila -li predosle vlady,, potom samozrejma vec ze vzniknu problemi o odskodneni a podobne, ale jednu vec si musime uvedomit, žee, nasa bezbecnost a bezbecnost ludi je poprednejsia ako legalna drzba takychto zbrani, ktore- mozny, potencionalny pachatel moze zneuzit na svoje ucely, vid DnV...Von koncom by mali sprisnit vydaj zbrojnych preukazov a sprisnit aj kontrolu,,, jak za byvaleho rezimu, tkzv. socíku,,, taktiež by mali sprisnit aj z hladiska lekarskej kontroly , ze ci dotycny je kompetentny alebo nie, skumat jeho pozadie, ci neni psychycky labylny a podobne, ci neje alkoholik atd...Poznam zopar ludi, ktory vlastnia legalne zbrane, z to ho by som osobne dvom nedal,, su debily uz od narodenia, ale maju penaze a su podnikatelia, maju zazemie,, tak nech sa necudujme ze dnes ma kazdy somar-ktory to nema pokope v hlave zbran,mame v ramci republiky spusta takychto obcanov,, samozrejma vec ze tymto sa nechcem dotknut tych drzitelov zbrani, ktory su normalny a su drzitelmi zbrani a vedia ze co to vsetko obnasa a kedy a za akych okolnosti, moze pouzit svoju zbran.....je samozrejmou vecou, ze za kazdym pruserom sa robia opatrenia, ci uz take alebo onakee, ale spravidla si to odskacu vzdy ti poctivy co dodrzuju a respektuu zakon a jeho pravidla...

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 17.09.2010, 11:24
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ale mne nevadi, ze zakazuje, ale ako zakazuje a sucastne nic neriesi.
Mimochodom som za zachovanie prav na majetok, ktory bol nadobudnuty legalnym sposobom a za nie nemalu sumu ...
A ze je na SK zbrani stale viac ako dost, aj u takych, co by ich nemali mat, mi nikto nevyvrati :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pia, 17.09.2010, 12:45
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Ale mne nevadi, ze zakazuje, ale ako zakazuje a sucastne nic neriesi.
A ze je na SK zbrani stale viac ako dost, aj u takych, co by ich nemali mat, mi nikto nevyvrati :-D


nuz ano, v tom mas pravdu, ale je paradoxom, ze ako sa dostavaju samopale na verejnost bez - krstneho listuu,,,, ktore predtym vlastnila armada, alebo LM???
To nikto nekontroluje-loval? pri ich vyradovani atd? sak sa to robilo komisionalne? tak co nejdu zatym?? bo jedna vec je ista, ze vela tychto zbrani je v rukach podsvetia, ktory si s tym vabavuju svoje zalezitosti alebo ucty, jak je libo,,,,kolko pripadov sme mohli vidiet v spravach,kde mafiani samopalmi prespikovali auto krizom krazom?? aj s osadkou?.....

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 17.09.2010, 13:23
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Efi sorry,ale kua už máš rétoriku jak Lipšic :shock: :? Veď je to demagógia.

Aké automatické zbrane? Aký zákaz? Veď toto je zakázané už dávno.
Podľa zákona 190 (zákon o zbraniach) je automatická zbraň definovaná v §2 bod 10 ako samočinná, kedy jej konštrukcia umožňuje VIAC výstrelov na JEDNO stlačenie spúšte. A takéto zbrane sú (okrem iného) zbraňami kategórie A a podľa §4 tohože zákona sú ZAKÁZANÉ tak alebo tak.

Pán v DNV použil CZ 858Tactical - čo je podľa zákona zbraň kategórie B.
(to, že vznikla úpravou útočnej pušky CZ SA-58, čo je pôvodom zbraň kat.A, je nepodsatné)

Aké zbrane "hromadného ničenia" ? Zbraň hromadného ničenia (ZHN) je niečo úplne iné. Alebo pán v DNV strieľal nábojmi plnými spór antraxu? Alebo mal trieštivé strelivo? (mimochodom takisto kat. A = zakázané)

potom by sa dalo povedať, že všetky autá (a špeciálne tie s pevnosťákmi) sú ZHN a dáme ich zošrotovať , že chovatelia jedovatých hadov ich musia utratiť (pretože napríklad z jednej dávky jedu takého koralovca môžeme otráviť aj pol parlamentu)..... a takto to môže ísť ďalej a stále dokola.

A prísnejšie psychotesty (alebo vôbec psychotesty) nijak nezabránia ani nezkomplikujú debilovi prístup k zbraniam. A takisto nie sú zárukou normálnosti" jedinca.

Zakazovaním sa nič nevyrieši. Skôr si myslím, že práve naopak. lebo kto naozaj chce, tak si vždy nájde spôsob, ako si zbraň zabezpečiť. A bude jedno, či legálne alebo nie.

Dobre to napísal Sparc, že najhoršia zbraň je ľudská hlúposť a tiež plne súhlasím s Jenkim. Akurát že u nás je trochu problém s výkladom pojmu "legálne použiť na svoju obranu". :?


ABY BOLO JASNÉ: V žiadnom prípade neobhajujem čin, ktorý sa stal v DNV. Je to tragédia. Ale zároveň je to aj ukážka právnej bezmoci v tomto štáte. A je mi úplne proti srsti, keď sa niekto snaží na tom vytĺkať politický kapitál, pričom siaha na základné ústavné práva občanov tohoto štátu.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 17.09.2010, 13:42
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no ved hej , Palko, kazdy ma pravo vyjadrit svoj nazor, ci uz tak alebo onak,,nemozem zatoo ale Lipsic sa mi lubi ako MV, :smt045 :smt023 a stotoznujem sa z jeho nazormi,,v tomto smere ma uz nikto neprevychova..

je to ako ked sa stanes upirom a uz nikda nebudes clovek,,koluje vomne este stale mimo modrej aj zelena krv... :-D :smt006

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 17.09.2010, 13:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hm, efendi, a v tom je asi rozdiel. Ja to osobne neberiem, lebo dnes minister L. , zajtra iný... jeden čert všetci.
Ale vadí mi, keď sa niekto tvári ako demokrat ale nevadí mu používať totalitné metódy, ktoré inak kritizuje. A zlé rozhodnutie už potom málokto v budúcnosti opraví.
A som si vcelku istý, že mafiáni určite legálne zbrane pri tých strieľačkách, čo si spomínal, nepoužili. Až taký hlúpi zasa nie sú.

Na margo tvojej zelenej krvi: Ako si sa stotožnil s posilnením palebnej sily policajtov pomocou Škorpióna ? :twisted:

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pia, 17.09.2010, 14:09
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
[quote="jenki"

A som si vcelku istý, že mafiáni určite legálne zbrane pri tých strieľačkách, čo si spomínal, nepoužili. Až taký hlúpi zasa nie sú.

Na margo tvojej zelenej krvi: Ako si sa stotožnil s posilnením palebnej sily policajtov pomocou Škorpióna ? :twisted:[/quote]

N o ktej prevej, ja som nepisal ze mafiani maju legalne sapiky kuk nato lepsie

a co sa tyka sa.vz.61, su na dva veci- nahovno a nanic,, ale jestvuju aj kalibre 9mm, ale tie su uz lepsie,osobne som videl na policajnej skole onen casu z takym kalibrom skorpik, vtedy ho mali cervene barety vo vyzbroji...te boli celkom uspokojive ...keby mali kaliber 7,62, tak tie naboje su ovela vykonnejsie, presne ale neviem kolko maju k.jaulov.

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 17.09.2010, 14:35
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 07.05.2010, 12:01
Príspevky: 173
Bydlisko: Surany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nebudem sa zapajat do debaty lebo v ramci tejto temy som schizofrenik

len sem dam nejake cisla (nie prilis presne lebo nemam poruke zdroj) ktore hovoria o tom, kolko trestnych cinov bolo spachanych strelnou zbranou v tom ktorom state:

Britania ~ 50
Kanada ~ 70
Australia ~100
....
....
....
USA ~ 2500

to je podla mna neoskriepitelna priama umera medzi trestnou cinnostou a volnym predajom zbrani

osobne mi pride nazor "vlastnictvo strelnej zbrane je zakladne pravo cloveka" za hodne pritiahnuty za vlasy

_________________
- Opel Frontera 2,4i ... bez uprav
Obrázok
- Volvo XC90 136 kW ... leštenka
Obrázok


Pia, 17.09.2010, 14:41
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No, takže ja sa nestotožňujem ani so zlým návrhom zákona (ktorý obmedzuje moje občianske práva a nerieši skutočný problém) a nestotožňujem sa ani s neodbornými nariadeniami MV (rozhodnutie vyzbrojiť policajtov nevhodnými zbraňami) lebo sú to neodborné populistické reakcie.

To gulvas:
Do tvojich čísených porovnaní zahrň prosím aj údaj o veľkosti "štátu" o ktorom uvádzaš počet trestných činov, napríklad aspoň vo forme počtu obyvateľov. :o To je potom zmena, však? To už je potom odškriepitľného viac. Možno tá Kanada dopadne najhoršie. Alebo Británia?
Tiež môžeš takto porovnať napr. počet automobilových nehôd v USA a v Británii... keď nenapíšeš, koľko áut v tej ktorej krajine jazdí, tiež to bude vyzerať hrozne.
S takýmito porovnaniami sa ľahko robí demagógia.
A naviac, myslím, že tu nejde o voľný predaj zbraní, palo-cherokee pre tento účel dostatočne presne citoval zákon, ktorý zbrane zaraďuje do kategórií a vymedzuje povolené a zakázané.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pia, 17.09.2010, 15:03
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 07.05.2010, 12:01
Príspevky: 173
Bydlisko: Surany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jenki píše:
napríklad aspoň vo forme počtu obyvateľov. :o To je potom zmena, však? To už je potom odškriepitľného viac. Možno tá Kanada dopadne najhoršie. Alebo Británia?.


od demagoga mam naozaj daleko :)

USA ... 300 mil obyvatelov
Britania .... 60 mil obyvatelov

5 krat menej obyvatelov ALE 50 krat menej trestnych cinov

_________________
- Opel Frontera 2,4i ... bez uprav
Obrázok
- Volvo XC90 136 kW ... leštenka
Obrázok


Pia, 17.09.2010, 15:13
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: