Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 2:59
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Kto koho zavádza? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Súhlasím.
Nepovedal som, že si demagóg. Ale s takýmito neúplnými číslami sa dá ľahko demagógia robiť. Nie je to tak dávno, čo to bol štátny business. Ktokoľvek to posunie ďalej, už to berie ako fakt. Tieto čísla sa naozaj dajú rôzne zneužiť.
Ale naozaj treba porovnávať porovnateľné.
USA sú napr. 40x väčšie ako Británia, majú 5x viac obyvateľov ale hlavne majú voľný predaj zbraní.
Ale o to tu predsa nejde. Regulácia a pravidlá ano. Zistiť, čo bolo príčinou áno. Ale nie bezhlavé a neuvážené zákazy a výroba strašiakov.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pia, 17.09.2010, 15:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Podla mna nas zakon o zbraniach je dostatocne prisny a menit ho netreba. Viete ako lahko sa da zabit lopatou a este ich nikto nezakazal pouzivat ani ich nekonfiskuju.

_________________
Navara 3,0 V6 http://www.ostrenienastrojov.sk


Pia, 17.09.2010, 17:48
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.12.2007, 19:15
Príspevky: 111
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No keď to čítam, resp. niektoré príspevky, nestíham sa diviť.

Typický príklad hlúpych ovečiek, ktoré idú za sprostým baranom. Ako vidím Slováci sú toho jasným príkladom. Baran pán Lipšic, spolu s médiami masírujú verejnú mienku v oblasti zbraní a streliva a hlúpe ovečky-obyvateľstvo mu veselo tlieska a pritakáva.

A človek problematiky znalý sa nestíha diviť, aké bludy sa v médiach dozvedá. Ovečky veselo tlieskajú, lebo tomu hovno rozumejú, lebo ich vodca používa vznešené výrazy a oni ani netušia o čom rozpráva. Je to úbohé.

Skúsil sa niekto zamyslieť napr. nad činnosťou polície, koľký denne nosia zbraň a ani netušia ako sa "to" používa ? Že obyčajný občan sa niekedy musí brániť sám, lebo policajti sa poschovávajú, resp. prídu a keď to skončí ?

Nikdy som neobhajoval vrahov, a ani nebudem.

Ale veci ľudí nezabíjajú, zabíjajú ľudia .

_________________
LR Defender 110 SW Td5 110kW, Superwinch EP 9, 2"lift, T3, CB/PMR


Pia, 17.09.2010, 21:24
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Eddef píše:
Skúsil sa niekto zamyslieť napr. nad činnosťou polície, koľký denne nosia zbraň a ani netušia ako sa "to" používa ? Že obyčajný občan sa niekedy musí brániť sám, lebo policajti sa poschovávajú, resp. prídu a keď to skončí ?


Hm. Bolo by vyskúšať sa nechať ostreľovať za tie smiešne groše, čo policajti zarábajú, čo povieš ? Ideš probovať ? Či si to dal ako rečnícku otázku - po vojne je každý generálom.


Pia, 17.09.2010, 23:26
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Za tie smiesne peniaze radsej v klude vyberaju pokuticky a uzivaju si vysluhove dochodky.Neprisahaju nahodou ze za kazdu cenu budu chranit obcanov tejto krajiny?Naco potom idu k policii?Myslis ze tych ludi co ich Harman zlozil zaujimalo kolko zarabaju policajti?


Sob, 18.09.2010, 6:56
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Eddef to napisal spravne - kolki nosia a nevedia...
A ako su na to nasi organi s povinnymi strelbami s treningom tak to je kapitola sama o sebe. Ale je to asi prisne tajny udaj, ked sa na priamo polozenu otazku nedkoazal vyjadrit ani lipsic ani spisiak.
je vobec nejaky postih za to, ked policajt na povinnych strelbach (2xrocne) nesplni normu? Zoberu mu sluzobak alebo zbran? Lebo de facto je to to iste,ako ked niekto neurobi skusky v autoskole. Tiez nedostane vodicak.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Sob, 18.09.2010, 9:23
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja sa venujem strelbe od 15r. a nas trener vravel, ze sportova stelba je jediny sport na svete kde netreba talent ani kondiciu, da sa to naucit je to len otazka casu a instruktazi straveneho na strelnici.
Ak policajt nestriela uspokojivo ma moznost sa to naucit vo volnom case ak ma o to zaujem. Ja si tiez zbran a naboje kupujem za vlastne.
Je to len otazka profesionalneho pristupu k praci, aj lekar aj automechanik sa musi neustale vzdelavat vo svojom obore inak stoji za hovno.

_________________
Navara 3,0 V6 http://www.ostrenienastrojov.sk


Sob, 18.09.2010, 10:50
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
[quote="Eddef

Skúsil sa niekto zamyslieť napr. nad činnosťou polície, koľký denne nosia zbraň a ani netušia ako sa "to" používa ?.[/quote]


nuz neda mi to

zamyslel si sa nad tym co vlastne pises?? budz kludny,, oni vedia narabat tyma zbranami,,na strelby sa chodi dost casto,,chyba je tam ze co maju zbrane su tkzv, s humannyma strelivami,, bo do tych pistoli co maju,boli povodne naboje makarovky, ale tie potom stiahli,,, bo pri zasahu sposobovali velke zranenia, trzne rany, a z too dovodu ze policajt pri zasahu musi setrit zdravym a aj zivotom aj pri zasahu proti osobe proti ktorej zasah smeruje , tak dali do obehu streliva tkzv, kosy, tie streli teda jadro je zo spekaneho karbidu ,vraj, pri zasahu sposobuje hladky prestrel, a netrha, pokial netrafi na kost,,to len tak nakratko, a na vacsu dialku ako cca 50m su dost nepresne, bo maju polygonovu hlaven,,a o skorpikoch sa nebudem vyjadrovat, su , na dva veci..

inac lubor to napisal spravne a pekne.. :smt023

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 18.09.2010, 11:00
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
OGO píše:
Hm. Bolo by vyskúšať sa nechať ostreľovať za tie smiešne groše, čo policajti zarábajú, čo povieš ? Ideš probovať ? Či si to dal ako rečnícku otázku - po vojne je každý generálom.


Ďalšia do zbierky.


Sob, 18.09.2010, 11:16
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
Eddef to napisal spravne - kolki nosia a nevedia...
A ako su na to nasi organi s povinnymi strelbami s treningom tak to je kapitola sama o sebe. Ale je to asi prisne tajny udaj, ked sa na priamo polozenu otazku nedkoazal vyjadrit ani lipsic ani spisiak.
je vobec nejaky postih za to, ked policajt na povinnych strelbach (2xrocne) nesplni normu? Zoberu mu sluzobak alebo zbran? Lebo de facto je to to iste,ako ked niekto neurobi skusky v autoskole. Tiez nedostane vodicak.

Nie je také isté, ako vodičák, lebo policajt mimo strelieb musí ovládať napr. strojopis, administratívu, vedenie motorového vozidla, musí prejsť psychologickými testami, fyzickými testami, musí mať znalosti z práva trestného, procesného, hmotného, občianskeho, priestupkového, medzinárodného, kriminalistiky, všeobecného výkonu bezpečnostnej služby, musí ovládať základy zaisťovania stôp, daktyloskopovania, fotografovania, mať základy psychológie, verbálnej komunikácie atd., atd.
Potom, kde sa dostane po skúškach, môže sa stať, že v zmysle náplne jeho práce zbraň bude mať v rukách skutočne len na tých cvičných streľbách, teda cca 1-2x do roka, a pokiaľ k zbrani nemá vzťah, tak z neho nikdy nebude ostrostrelec. Pokiaľ takýto policajt sa dostane ( ak sa vôbec dostane ) do nejakej ostrejšej akcie, je len zrejmé, že nebude stvárať tam hrdinské činy, ale radšej počká na tzv. kukláčov, ktorí viac-menej robia na zákrokoch. To je diametrálny rozdiel, to si treba prosím uvedomiť.
Streľba a strelecký výcvik, strelecké previerky u PZ je len jednou z podmienok, nesplnenie ešte neznamená, že musí opustiť rady PZ, nakoľko môže byť dobrý v rade ďalších odborností.
Okrem toho, je na chybe vedenie rezortu, že neinformuje obyvateľstvo, ako je PZ na tom. Potom si občania skutočne myslia, že to je u nás tak ako v amerických filmoch. Nie je, a nikdy ani nebude. Pre ilustráciu, okolo r. 2003 bolo údajne okolo 20.000 prísl. PZ. Z toho cca 7.000 ( plus mínus ) v takzvanom priamom výkone., teda takí, čo ich má verejnosť najviac na očiach, teda základné útvary, dopravná služba, kriminálka, OŠH, OPK, kukláči a pod. Tých zvyšných cca 60 % takmer nikdy ( !!! ) nejde do žiadnej ostrej akcie.
Pokiaľ viete o tom, že by nejakí pracovníci KRPZ, prezídia alebo MV SR okrem mnou vymenovaných špecifikácií chodil do ostrých akcií ako radový člen, dajte vedieť, kúpim mu dezert.


Sob, 18.09.2010, 16:53
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
OGO píše:
Nie je také isté, ako vodičák, lebo policajt mimo strelieb musí ovládať napr. strojopis, administratívu, vedenie motorového vozidla .


strojopis to myslis take to datlovanie 6 uderov za minutu? Alebo prekladanie papierov z jednej kopy na druhu? Bez urazky, ale zaklady prace s pc (aka klavesnica=pisaci stroj), citanie,pisanie (administrativa) a vedenie vozidla dnes patria ku vseobecnemu vzdelaniu a nie su nicim vynimocne. Dokonca si dovolim tvrdit, ze moja 12 rocna dcera pise na pc rychlejsie ako kopa pracovnikov PZ.

OGO píše:
musí prejsť psychologickými testami,


To musi aj ziadatel o ZP, pilot alebo rusnovodic

OGO píše:
fyzickými testami, musí mať znalosti z práva trestného, procesného, hmotného, občianskeho, priestupkového, medzinárodného, kriminalistiky, všeobecného výkonu bezpečnostnej služby,


Fyzicke testy su aj v inych povolaniach. A ine znalosti? Do akej miery? Prakticky ci len z ucebnic?

OGO píše:
musí ovládať základy zaisťovania stôp, daktyloskopovania, fotografovania,


Zaklady ovladam aj ja. Aspon teoreticky.

OGO píše:
mať základy psychológie, verbálnej komunikácie atd., atd.

Tak tymto si ma celkom pobavil. Lebo poznam dost pracovnikov pz, u ktorych by sa o schopnosti slusnej verbalnej komunikacie dalo s uspechom pochybovat.


OGO píše:
Potom, kde sa dostane po skúškach, môže sa stať, že v zmysle náplne jeho práce zbraň bude mať v rukách skutočne len na tých cvičných streľbách, teda cca 1-2x do roka, a pokiaľ k zbrani nemá vzťah, tak z neho nikdy nebude ostrostrelec.


Tak potom nech nenosi strelnu zbran ale napriklad obusok (ako britski Boobies). A ti si vedia ziskat respekt.

OGO píše:
Pokiaľ takýto policajt sa dostane ( ak sa vôbec dostane ) do nejakej ostrejšej akcie, je len zrejmé, že nebude stvárať tam hrdinské činy, ale radšej počká na tzv. kukláčov, ktorí viac-menej robia na zákrokoch. To je diametrálny rozdiel, to si treba prosím uvedomiť.


ano,s tymto suhlasim. Akurat je asi chyba vedenia , ze sa do takej akcie dostane prislusnik,necviceny na danu vec. Samozrejme ak to nie je mimoriadka.

OGO píše:
Streľba a strelecký výcvik, strelecké previerky u PZ je len jednou z podmienok, nesplnenie ešte neznamená, že musí opustiť rady PZ, nakoľko môže byť dobrý v rade ďalších odborností.



ale ano,dobre. Ja sa nehadam.ale ako uz Lubor napisal,da sa to naucit.

OGO píše:
Okrem toho, je na chybe vedenie rezortu, že neinformuje obyvateľstvo, ako je PZ na tom. Potom si občania skutočne myslia, že to je u nás tak ako v amerických filmoch. Nie je, a nikdy ani nebude. Pre ilustráciu, okolo r. 2003 bolo údajne okolo 20.000 prísl. PZ. Z toho cca 7.000 ( plus mínus ) v takzvanom priamom výkone., teda takí, čo ich má verejnosť najviac na očiach, teda základné útvary, dopravná služba, kriminálka, OŠH, OPK, kukláči a pod. Tých zvyšných cca 60 % takmer nikdy ( !!! ) nejde do žiadnej ostrej akcie.
Pokiaľ viete o tom, že by nejakí pracovníci KRPZ, prezídia alebo MV SR okrem mnou vymenovaných špecifikácií chodil do ostrých akcií ako radový člen,
dajte vedieť, kúpim mu dezert.


Al dobre, len vies, tych cca 40 % tvori obraz pz v ociach verejnosti. A auprimne, ten obraz je zufaly. Ja nemam nic proti policajtom ako takym (a mam v ich radoch aj dost znamych) , ale tu sa rozoberala uplne ina problematika, nie kritika PZ. Ale pokial PZ nebude schopna dostatocne a zodpovedne chranit mna,moj majetok a osoby mne blizke, tak chcem mat pravo sa branit sam. A aj so zbranou. Howg

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Sob, 18.09.2010, 19:08
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Legalne zakazovanie strelnych zbrani nic nevyriesi, pred par rokmi v Stupave pri BA zlodeji rozsekali straznika (nepamatam ci vobec ozbrojeneho) macetou.
Podla mna by strazna sluzba mala byt povinne ozbrojena, co samozrejme tiez neznamena, ze zlodeji nepridu a ked urcite lepsie vyzbrojeny (vid. benzinove pumpy) a to je lepsie ich nechat ako sa nechat zastrelit.
Urcite to pomoze proti zlodejickom a fetakom, ktory na zbran nemaju peniaze a je ich vela.
Ak sa niekomu podari vymysliet riesenie bez nasilnych trestnych cinov a zaistenej ochrany osob a majetku bude najuznavanejsi drzitel Nobelovej ceny za mier.
Ak nebudu strelne zbrane budu mechanicke alebo chladne pripadne palky, lopaty ak clovek chce aky kolvek predmet sa da pouzit ako zbran.
Je to len o ludoch a ich vychove od detstva, nik nie je nasilnik zo dna na den a dlhorocne nerieseny problem zrodi nasilnika no na vine nie je len on sam, ale to zatial nik nechce pocut.

_________________
Navara 3,0 V6 http://www.ostrenienastrojov.sk


Sob, 18.09.2010, 21:19
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.12.2007, 19:15
Príspevky: 111
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Poslať 
efendi píše:

nuz neda mi to

zamyslel si sa nad tym co vlastne pises?? budz kludny,, oni vedia narabat tyma zbranami,,na strelby sa chodi dost casto


Veru zamyslel. No to práve kľudný nie som, som inštruktor bojovej streľby a neraz vidím ako vedia "narábať" so zbraňami - nebezpečný pre seba a svoje okolie. Tak že tak to skoro denne vidím ja.

A ako správne napísal Lubor treba trénovať a pravidelne, mať k tomu vzťah a nie čakať, že sa to nejak naučím pri streľbách raz za mesiac. To nie je bicyklovanie, že sa naučíš a vieš celý život. A o tom kto má akú zbraň polemizovať nejdem, kto vie tak sa trafí s tým čo má.

_________________
LR Defender 110 SW Td5 110kW, Superwinch EP 9, 2"lift, T3, CB/PMR


Sob, 18.09.2010, 21:22
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee: ..."Ale pokial PZ nebude schopna dostatocne a zodpovedne chranit mna,moj majetok a osoby mne blizke, tak chcem mat pravo sa branit sam. A aj so zbranou. Howg."

Palo, tá streľba bola mimoriadna udalosť. Proti takým pachateľom sú kukláči. Ti mladí chalani zo základnch útvarov, ktorí na miesto nabehnú ako prví, majú možno 10 % reálnych skúseností kukláčov.
Ani ty nechodíš v hlbokom blate na slickoch, nie ?
Neviem, či ma chápeš.
Skúsim vysvetliť.
Verejnosť vníma políciu plošne. To znamená, že nerozoznva rozdiely v zaradení.
Vníma len výsledný efekt. Bud polícia uspela, alebo nie. V podstate má pravdu, lebo každý policajt má rovnaké oprávnenia.
Tak si zober, že voči tomu strelcovi by nasadili napr. hovorkyne KRPZ Bratislava. Alebo napríklad personalistky okresných riaditeľstiev. Alebo napríklad pracovníčky prevencie. Sú to policajtky ?
Ano.
Majú zbrane ?
Ano.
Musia ovládať zákony,
Ano.
No tak ich treba občas dať do ostrej akcie nie ?
Chápeš, čo chcem povedať ?


Sob, 18.09.2010, 21:56
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Eddef píše:
Veru zamyslel. No to práve kľudný nie som, som inštruktor bojovej streľby a neraz vidím ako vedia "narábať" so zbraňami - nebezpečný pre seba a svoje okolie. Tak že tak to skoro denne vidím ja.


No pozri, pokiaľ by som bol ja na tvojom mieste, tak by som nečakal ani minútu a okamžite by som zašiel za okresným riaditeľom a poinformoval by som ho o tom, ako jeho podriadení neovládajú streľbu a žiadal by som nápravu. Ako inštruktor bojovej streľby by som kľudne informoval aj médiá, že polícia je nedostatočne vycvičená v streľbe a podložil by som to svojimi praktickými skúsenosťami. Alebo by som spravil hocičo, len aby som v tej veci pomohol, však tu sa nejedná o súkromnú vec ale o spoločnú, miesto toho, aby som tu na internete pod pláštikom anonymity kydal na chalanov. Pokiaľ kritizujem najprv by som mal na 1 kritiku podať aspoň 1 návrh na zlepšenie.


Sob, 18.09.2010, 22:10
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: