Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 05.06.2024, 21:23
Dnes je streda 5. júna 2024, meniny má Laura a zajtra Norbert




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
 uknd 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.06.2010, 20:24
Príspevky: 298
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Aj takto to funguje v nasom state.
Mal som docasne odhlasenu motorku na niekolko rokov (Jawa 250 – 559). Termin docasneho odlasenia mi skoncil v decembri 2010. Kedze to bolo niekolko rokov tak som nato nechtiac zabudol. Teraz mi prislo domov upozorneie od policajtov ze im mam priniest doklad o predlzeni odhlasenia alebo doklad o likvidacii vozidla. A nastal problem.
Kedze som nepoziadal v platnom termine o predlzenie doc. odhl. tak teraz by som mal postupovat takto. Aby som mohol poziadat znova o docasne odhlasenie tak treba motorku postavit na cisla (urobit STK, zaplatit PZP a hlavne spojazdnit stroj) a potom ju mozem znova odhlasit. Pripada mi to ako u ko..tov na dvore. Po telefonatoch na DI mi bolo povedane ze ma chapu ale zakon je zakon.
Dalsia moznost je ju spojazdnit alebo odhlasit trvalo. Ak to tak nespravim do 15 dni tak mi daju pokutu 300 euro.
Darmo - ten kto robil tento zakon asi velmo dlho rozmyslal nad nim.
:smt021 :smt021 :smt021


Str, 13.04.2011, 21:04
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A co tie sroty co parkuju "Docasne odhlasene" (uz par rokov) na sidliskach a ty vecer nadavajuci nemas kde zaparkovat ? Ten zakon zase nie je vycucany z prsta ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 13.04.2011, 21:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2347
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pokial viem tak na moto sa ziadne potvrdenie o zosrotovani nedava bo nie je treba tyka sa to jedine auta , motorku odhlasis normalne bez potvrdenia o eko likvidacii aspon tak my povedali mynule ked som sa na to informoval bo otec chcel 1 odhlasit

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Str, 13.04.2011, 21:55
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.06.2010, 20:24
Príspevky: 298
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tibik píše:
Pokial viem tak na moto sa ziadne potvrdenie o zosrotovani nedava bo nie je treba tyka sa to jedine auta , motorku odhlasis normalne bez potvrdenia o eko likvidacii aspon tak my povedali mynule ked som sa na to informoval bo otec chcel 1 odhlasit


asi ste nepochopili: nechcem natrvalo odhlasit. mna zarazil ten postup ako to znova docasne odhlasit.
ostatne akceptujem, ked nepouzivas tak to vysrotovat nech to nezavadza. ale aj tak ked si chcem nechat stare vozidlo na suciastky co potom?


Str, 13.04.2011, 22:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2347
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
motorku môžeš , auto nie ale zas sa da že si z avta vyberieš nejake komponenty , napr. kamarat kolega z prace nedavno daval zosrotovať škodovku ale čiste len holu kastlu nakolko ma ešte jednu tak čo sa hodilo si nehal do zásoby . Vravel že jedine čo ich na šroťaku zaujímalo bolo vin č. karoserii aby sedelo s TP.

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Štv, 14.04.2011, 7:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2347
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
no toto by som chcel vedieť aj ja napr. poznam jedneho čo odhlasil auto na 80r. dočastne čo , alebo ako sa to bude riešiť v prípade dajme tomu , že odhlasi auto napr. na 20r. medzi tým zomrie čo potom ako sa to bude riešiť?
Ďalej viem z vlastnej skusenosti , že pokial ti zoberu - zadržia TP a SPZ na ceste ťa vyzve ODopravy na novu stk tušim do 2 mes . ak sa na to vy...š tak ti sudnov cestov - nariadením sudu auto vyradia z evydencie . Cele to trvalo asi 3mes.

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Štv, 14.04.2011, 7:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tibik píše:
auto nie ale zas sa da že si z avta vyberieš nejake komponenty....


Toto nemusí platiť pre všetky šrotoviská.
Jedno šrotovisko čo je tu u nás s tým malo celkom problém zobrať iba holú karoseriu aj keď VIN tam bolo. Údajne sa musí odovzdať 90% (?) vozidla. Nechápem načo keď jediné čo je z auta registrované je vlastne iba karoseria (motor už je náhradný diel a neni evidované jeho číslo jak volakedy). Takže to nebolo až také jednoduché a musel sa z toho vykecať :roll: .

Len nech mi niekto vysvetlí jak odhlásim auto ktoré mi -dajmetomu- rozkradnú (väčšinou dielo skupinky zastupujúcej isté etnikum) a naozaj zostane iba holá karoseria? (tá sa im do káry nevošla :-D )
Nebolo by logickejšie kebyže sa odovzdávajú iba identifikačné znaky auta (VIN, štítky +samozrejme tabulky)? Lebo v podstate iba to je registrované a zvyšok auta môže poslúžiť na ND.
(to by asi ale tam hore na tej skale pri Dunaji tí páni a dámy museli vôbec tušiť čo vôbec vymýšlajú a uzákoňujú a nie len stláčať tlačítka)

:err

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Štv, 14.04.2011, 9:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
....Toto nemusí platiť pre všetky šrotoviská.
Jedno šrotovisko čo je tu u nás s tým malo celkom problém zobrať iba holú karoseriu aj keď VIN tam bolo. Údajne sa musí odovzdať 90% (?) vozidla.

Na to je jednoduché vysvetlenie. Prečo by si mal mať zo svojich nd prospech ty, keď ich môže predať inému záujemcovi, alebo aj tebe pracovník šrotoviska. Bez dokladu, z ruky do ruky. Pracovníci, často brigádnici oficiálne pracujú za mzdu, nie väčšiu od minima stanoveného zákonom.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Štv, 14.04.2011, 10:59
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: