Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 11.05.2024, 20:23
Dnes je sobota 11. mája 2024, meniny má Blažena a zajtra Pankrác




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10520 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 685, 686, 687, 688, 689, 690, 691 ... 702  Ďalší
 Nieco pravdy na tom bude... 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2119
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
...ale na tom obrazku chlapci nedrzia slovensku vlajku.....skor rusku a este naopak :wink: .

Vlajku slovenských dobrovoľníkov z čias Štúra, neskôr vlajka národnej rady :smt157

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Štv, 27.04.2023, 7:30
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4311
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
Dnes som sa dočítal veľmi zlú správu.
Angličania dodali na ukrajinu granáty s ochudobneným uránom.


Tak to si celkom pozadu. Briti im to sľúbili tak pred pol rokom spolu s tankami Challenger.
A niekoľko tisíc kusov už je na UA minimálne mesiac. :?

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 27.04.2023, 14:41
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
bahno píše:
...ale na tom obrazku chlapci nedrzia slovensku vlajku.....skor rusku a este naopak :wink: .

Vlajku slovenských dobrovoľníkov z čias Štúra, neskôr vlajka národnej rady :smt157


Citujem z nadpisu toho clanku....

''Priniesli si so sebou slovenské(nie sturovskych dobrovolnikov) vlajky, ktoré im ale zamestnanci múzea nedovolili vziať so sebou na nádvorie''.
Keby priniesli slovensku vlajku,tazko by sa to tym picusom zhora obkecavalo.
Palo,ze briti slubili tu municiu uz davnejsie je znama vec.Ale divim sa,ze ak ju naozaj dodali a ukrajinci ju pouzivaju,ze rusi su nejako ticho.Ved tym by mohli obkecat pouzitie dakej mensej jadrovej strely.
Tak som sa dozvedel,ze asi predvcerom to nejaky anglicky pajac potvrdil a divim sa miernej reakcii ruska.
Peskov tam mlel o nejakej zodpovednosti a podobne hovadiny.
Akurat putin sa asi pred mesiacom vyhrazal,ze ak tu municiu pouziju ukri tak rusi tiez....takze je to rovnaky picus,ako jeho zapadni protivnici.Namiesto toho,aby sa postaral o to,ze ta municia na ukrajinu vobec nedorazi sa vyhraza,ze ju bude pouzivat tiez.


Štv, 27.04.2023, 15:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2119
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
....takze je to rovnaky picus,ako jeho zapadni protivnici....

Mal si o ňom snáď inú mienku?

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 28.04.2023, 7:36
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Hej,zo zaciatku sa mi zdalo,ze na svojich obycajnych ludi mysli trocha viac ako jeho zapadni ''protivnici'' :oops: .
Lenze ako zacal saskovat s ''vakcinami'' na kovid presne rovnako ako jeho ''konkurenti'' vo ''vyspelom'' svete,tak sa ukazalo,ze povrazky ktore ho ovladaju drzi len druha ruka babkovodica, ktory ovlada aj jeho tzv. ''protivnikov''.


Pia, 28.04.2023, 8:43
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4311
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
Palo,ze briti slubili tu municiu uz davnejsie je znama vec.Ale divim sa,ze ak ju naozaj dodali a ukrajinci ju pouzivaju,ze rusi su nejako ticho.Ved tym by mohli obkecat pouzitie dakej mensej jadrovej strely.
Tak som sa dozvedel,ze asi predvcerom to nejaky anglicky pajac potvrdil a divim sa miernej reakcii ruska.
Peskov tam mlel o nejakej zodpovednosti a podobne hovadiny.
Akurat putin sa asi pred mesiacom vyhrazal,ze ak tu municiu pouziju ukri tak rusi tiez....takze je to rovnaky picus,ako jeho zapadni protivnici.Namiesto toho,aby sa postaral o to,ze ta municia na ukrajinu vobec nedorazi sa vyhraza,ze ju bude pouzivat tiez.


no pokiaľ viem, tak ukri ju ešte nepoužili. Šetria si ju na svoju slávnu protiofenzívu. Vraj.
Briti sa vyjadrili tak, že my sme im hu dali ale my ju nepouživame. Ajk ju ukri použijú je to ich rozhodnutie.
Takže my si nad tým umývame ruky.

Rusi sa vyjadrili tak, že síce majú čím odpovedať a podobnej munície majú tiež plné sklady, ale vraj to budú monitorovať
a ak sa to niekde objaví na fronte tak to budú ničiť veľkoplošne..
Skrátka nevyzná sa v tom ani divá sviňa. Ani v tej ruskej taktike/netaktike. Pol armmáde nieje jasné kedy sa ich velenie
konečne rozhodne skutočne bojovať - alebo teda ako vravia oni "воевать по настояшему" Lebo o čo predvádzajú je len také
hranie sa na vojnu. Ale zasa z historického hľadiska to bolo vždy tak že ajprv dostali cez pi..u a potom sa zobudili

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 28.04.2023, 16:24
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ani mne ta ruska taktika nesedi.Chovaju sa uplne opacne,ako sa na dobyvatelov patri.Na druhu stranu,mozno je prave toto cielom.Aby zapad navozil na ukrajinu co najviac matrosa a sam potom nemal cim strielat,ked pojde do tuheho.Alebo ked namiesto putina nastupi nieco takehoto.....
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... .nexttoart
A rus bude diktovat podmienky.Alebo cinan.Toto by sa mi videlo ako logicke vysvetlenie toho na prvy pohlad nelogickeho postupu rusov.Aby sa zapad vycerpal.Ze pritom zdochynaju jeho obcania mu je u prdele,ako ''spravnemu'' kagebakovi.Ich mnogo :-D .
Lenze putin moze byt svina aka chce,ale oproti skorumpovanym europskym 70 pohlavnym a blaznivym pajacom je v mysleni o par levelov vyssie.Skoda,ze je na rovnakych povrazkoch ako oni.Na druhu stranu,keby bol rovnako prchky,ako jeho amicky protejskovia,ci ceska a slovensky ministri vojny,tak uz nam mohli kludne padat rakety na hlavy.Dufam,ze ak sa nahodou :wink: moc vykloni z dakeho okna :wink: tak po nom nepride niekto s rovnakou krvnou skupinou ako maju ti nasi warlordi :-D .
To o monitorovani pouzitia uranovej municie vravel myslim peskov....putin pred mesiacom natvrdo povedal,ze ak ju pouziju ukri,pouziju ju aj rusi.Brit si ruky neumyje.Pokial mu tu municiu ukrajinci z anglie neukradnu,tak jej dodanie nijako neokecia.


Pia, 28.04.2023, 18:12
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1837
Odpoveď s citáciou
bahno cit: Chovaju sa uplne opacne,ako sa na dobyvatelov patri.

Nie sú to dobyvatelia, nie je to dobyvateľská vojna.
Na začiatku, kedy sa to spustilo, tak OSN and kompany dávali silné vyhlásenia, že Putin porušil medzinárodné právo.A toto potom papagájovali všetcia.
No a Putin na nejakom príhovore im to vysvetlil.
Existuje nejaká dohoda, ktorá bola uzavretá po 2. svetovej vojne medzi víťaznými mocnosťami. V tejto dohode je deklarované, napísané a podpísané, že víťazné mocnosti majú právo zakročiť voči fašistom, pokiaľ by ohrozoval ich bezpečnosť.
No a presne toto spravil Putin. A presne toto odkázal súdruhovi predsedovi OSN Gutarešovi a ten že po tom zhasol ako fakľa.
Ja som niekedy vlani hľadal ten dokument, aj som ho našiel, lebo v jednom článku, kde o tom písali ruské noviny, tam bol odkaz, lenže to bolo po anglicky, tak som to už ďalej nešpekulil.
Podstata je tá, že to nie je žiadna dobyvačná vojna ale špeciálna vojenská operácia, presne v zmysle tej dohody.
Akurát možno rusi nepočítali s tým, že tam sa nasáčkuje celý západ a budú tam posialať zbrane. Tak sa zrejme prispôsobili a ťahajú to na vyčerpanie.

A tiež rusi vykričali OSN, že kedy malo Nato aj Usa povolenie od Osn, ked bombardovali Lýbiju, Irak, afganistán, Juhosláviu ?????


Pia, 28.04.2023, 23:04
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
No,musim uznat,ze som to napisal nestastne :oops: .Skor som mal napisat....ako sa na utocnika patri.
Je uplne jedno ako sa tato ''vojna,specialna operacia,prinasanie damokracie,boj v afgane ci v afrike za prahu,ci bratislavu'' nazyva.....stale tam umieraju ludia za zaujmy kadejakych individui, zlodejov a podvodnikov.Rus nerobi nic co nerobi aj ''vyspely zapad''....lenze teraz sme ''vyspely '' zapad aj my a tak nase ministerstvo pravdy muselo vydat uplne opacny smer pohladu ovcanov,nez aky udavalo pred par rokmi,kym sme este boli ''bratia na vecne casy'' :smt126 s nasimi terajsimi ''smrtelnymi nepriatelmi'' :-D .
Inak s tvojim pohladom suhlasim :smt023 ....rovnako to vidim tiez a nemam nic,co by som v tvojom prispevku vytkol.
Len tie predposledne vety mi nesedia.Ruske operacie urcite neplanuju nejake blondate sliepky,ci vymleti fetaci.Takze varianta,ze rusi nepocitali s tym,ze sa tam nasackuje cely zapad mi pripada scestna.Veril by som tomu,keby tu operaciu planovala nasa vrchna velitelka s jej ''stabom''....ale u rusov ani hovno!Skor mi to pripada,akoby rus aj amik dostali jasny rozkaz a ten plnia.2 babky v rukach jedneho babkovodica.
Preco inak by sa ''specialny operater'' choval vo svojej ''specialnej operacii'' ako debil?
Inak,ako vravim,dohody sa dodrziavaju len dovtedy,kym jedna strana nenadobudne dojem,ze sa na ich dodrzanie moze beztrestne vysrat.Takto to funguje celu vecnost.Vola sa to politika.Takze ked sa traja spoja proti stvrtemu,v tom okamihu sa dvaja z tych troch zacinaju dohodovat ako ojebu toho tretieho,ked znicia stvrteho.A onedlho sa stane to,ze sa dvaja z tych troch so znicenym stvrtym spoja proti tretiemu,s ktorym proti stvrtemu bojovali......nieje to divne?Mne ano :shock: ...a v politike je to uplne ''normalne'' :smt139 .
Som teda divny ja?


Sob, 29.04.2023, 7:56
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1837
Odpoveď s citáciou
Mňa tiež prekvapilo, že akým spôsobom sa tam bojuje. Lebo človek by si povedal, že ak zlikvidujem riadiace centrá, tak ostanú bez riadenia a také vojsko je vydané napospas. Lenže akýsi spôsobom sa to nedeje. Potom je tu ten ústup rusov z už obsadených miest...tak údajne toto zapríčinili nejakí neschopní generáli. Že ich vymenili. ??? Každopádne sa tam deje niečo, o čom nemáme ani potuchy. Je tam kvantum žoldákov, aj Prigožin tam má vlastnú armádu. Preslýcha sa, že cca polovicu zbraní západu ukrosi predávajú hocikomu, kto zaplatí. Financie tiež smerujú aj na súkromné účty. Teraz sa ukrosi chystajú na protiofenzívu, sťahujú na čiaru kvantum vojsk. Ale tie vojská sa dajú zneškodniť už počas pochodu na čiaru načo rusi vyčkávajú, kým sa ich nenazbiera hockoľko ? Rusi evidentne majú ešte v rezerve nejaké silné zbrane, mimo atomoviek. No a najnovšia informácia je, že vraj ak ukrosi prehrajú, už tam idú vojská Nato.


Sob, 29.04.2023, 15:17
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Nemuseli znicit riadiace centra.Stacilo hodit par grafitovych bomb na trafacky,par rakiet na zeleznicne uzly a privret kohuty na plyno a ropovodoch a zmanipulovat ukrajincov,ze za to vsetko moze herec....a uzimeni,hladni a potme by si ukrajinci vedenie zlikvidovali sami.
Naproti tomu ziadne grafitove bomby,ziadne raketove utoky a zel. uzly a tak sa matros zo zapadu veselo vozi dalej,plyn a ropa na ukrajinu prudi.....akurat sa tam medzi sebou zabijaju hlupaci,ktori z toho aj tak nic nemaju.A su tak jebnuti,ze sa nevedia dohodnut a vystrielat si kazdy svoju verchusku co ho do tej vojny posiela.
Neschopaci su aj medzi ruskym aj ukrajinskym(u nas detto) velenim...sak guma bude vzdy guma....ale nik nemoze upriet rusom,ze sa tak dobre drzia s ovela mensim poctom vojakov a proti skoro celemu ''vyspelemu'' zapadu .
No a kseftuje sa v kazdej armade,niele v ukrajinskej.Aj afganci proti rusom bojovali ruskou technikou,aj proti amikom amickymi zbranami.Kde skoncil nas vojensky matros?Kolki sa na tom napakovali?A to v case mieru,ked by mala byt evidencia este funkcna.Tak preco by sa ukrajinski kseftari mali spravat inak ako ostatni?Ked tak rozmyslam,oni sa aspon nabalia....to taky nas modroknizkovy odpalil nas vojensky matros a dostal zan holy cocot.
....nastup vojsk nato na ukrajinu....to sa kludne moze stat.Sak jeden z ''hoaxov'' :wink: priamo ukazuje nato,ze vojna na ukrajine sluzi hlavne na vybitie co najvecsieho poctu slovanskych narodov medzi sebou.A nasi novi ''bratia v zbrani'' to urcite zaonacia tak,ze namiesto nich tam nazenu hlupakov od nas.


Sob, 29.04.2023, 22:35
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Tak som konecne skukol video s incidentom o vlajky na devine.
https://www.facebook.com/maticasvk/vide ... tid=2Rb1fB
Trocha (dost) sa to lisi od nadpisu v clanku,lebo som z toho videa nezachytil nic,co by potvrdzovalo ten nadpis.
Nik tam ziadnu vlajku nezakazoval.Skoda len,ze sa ti maticiari nechytili rozumu a narychlo nezohnali ukrajinsku vlajku.S nou na zrdi mali napochodovat na hrad a tam by sa ukazalo,ci by sudruzka riaditelka mala ''gule'' prikazat dat dolu tu tyc z ukr. zastavy.Na taku cvargu sa musi ist jej sposobom!


Ned, 30.04.2023, 8:52
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1837
Odpoveď s citáciou
To by bol dobrý ťah, lebo s tou ukrajinskou by sa bála zodpovednosti no a potom prečo nie slovenskú na Slovensku ? šach mat.


Ned, 30.04.2023, 10:31
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Kua,riso,do caju sa sype sype biely prasok,ale mal by to byt cukor,nie ''herak'' :-D .
https://www.youtube.com/watch?v=XIJgvov0de0
A ked si uz slahnes,tak zalez niekde do kuta a nie do studia :smt126 !


Pon, 01.05.2023, 13:04
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1837
Odpoveď s citáciou
Čo sa to deje ??? - vyzerá to tak, že na štátny sviatok sa nebude môcť pustiť štátna hymna. No kam sme sa dostali ?

https://www.hlavnespravy.sk/jedine-poti ... mv/3125612


Uto, 02.05.2023, 9:52
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10520 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 685, 686, 687, 688, 689, 690, 691 ... 702  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: