Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 18:36
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10511 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 621, 622, 623, 624, 625, 626, 627 ... 701  Ďalší
 Nieco pravdy na tom bude... 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Aky rok :shock: ?Ved uz teraz mu veria!Ludia jednoducho chcu byt klamani a tak ich klame.
Ogo,s tou igiho suitou mas pravdu....je tam samy zlodej(ako u fica),podvodnik(ako u fica)mafian(ako u fica)zkorumpovany sudca,ci pravnik(ako u fica)bruselsky vlezdoprdelnik(ako u fica),akurat u fica niesu take komicke figurky,ako ta babkoherecka,ci ten saso.Vdaka tomu fico mohol narod klamat a okradat a zaroven ho dokazal presvedcit,ze ho obdaruva :smt126 a mysli na jeho dobro :smt126 .Duce igor sa to uz ani nesnazi predstierat....je to jednoduhsi chory clovek a nieje pravnik...a preto na svojich placovkach vypada ako zanovity idiot :-D .A jeho suita rovnako.
Media preto cusia,lebo duce im predsa slubil volaky ten milion,nie?Tak nebudu hryzt ruku,ktora ich krmi....to je znama vec.
Ogo,v politike sa cest zachovat neda :smt018 ...tam sa z cloveka stane bud svina,alebo totalna svina.Alebo ho odtial vystvu,ci zlikviduju.Tam uz ma volic na vyber len medzi mensim a vecsim zlom.Akurat je nahovno to,ze clovek dopredu nevie,ktore je ktore.To sa ukaze az casom.
...ta pyramida....je jedno,ci vrchol,ci zakladna,hlavne,ze sa uz aspon zacalo daco robit.Doteraz sa okolo tej pyramidy len chodilo po spickach.


Pon, 22.02.2021, 17:42
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1833
Odpoveď s citáciou
Luther:
........Ako minister spravodlivosti zaviedol do trestného zákona také právne absurdity, ako napr. že keď si označený za extrémistu, tak neplatí prezumpcia neviny, teda nie že vyšetrovateľ musí dokázať úmysel Tebe, ale Ty neúmysel vyšetrovateľovi.....

OGO:
Toto mi zrejme uniklo. Poprosím o konkrétne § ové znenie z Tr. zák. alebo Tr. por.

Luther:
Stále trvám na tom, že zložením mandátu nič nezmôžu. To je ako keď Harabin múti vodu, že by kotlebovci nemali nosiť rúška v NRSR, lebo tým pochlebujú vláde.

OGO:
Nie je tomu tak. To sa nedá porovnávať. Pokiaľ trváš na tom, OK, rešpektujem tvoj názor. Ja sa nesnažím presadiť svoj názor, len som napísal, že Harabin tvrdí, že zložením mandátu opozičníkmi sa znefunkčníi NRSR. A zrejme bude mať pravdu, lebo je v tom opora v ústave. Mimo to, Harabin si veľmi dibre rozmyslí, čo vypustí z ústna verejnosti, lebo vie veľmi dobre, že by tým znemožnil len seba.
Na kotlebovcov škoda míňať slovami. Sú stranou sám vojak v poli. Nikto s nimi nebude diskutovať, nikto s nimi nebude chcieť vytvoriť nič spoločného. Z pohľadu pomerov v NRSR neovplyvnia nič. Okrem toho sa zrejme začal u nich rozklad, odchádzajú od nich poslanci. Pri súčasnej konštelácii moci je len otázkou času, kedy ich zrušia úplne. S veľkou pravdepodobnosťou Kotleba pôjde do výkonu trestu odňatia slobody.

Luther:
Harabin bol vo vláde, mal možnosť a nespravil nič. Vtedy bol tíško a prikyvoval, žil s úplatkov a plat ministra si odkladal na horšie časy. Ja stále nerozumiem, prečo ľudia veria takýmto vnútorným premenám vrcholových politikov.

OGO:
Ja zas nechápem prečo ľudia tvrdia o Harabinovi, že bol vrcholový politik, keď on politikom nebol nikdy. Bol krátku dobu ministrom, kam nastúpil z pozície sudcu, na tento post ho nominovalo HZDS. Ale žeby bol politik ? A v ktorej politickej strane bol členom prosím ťa ? A akú funkciu zastával v tej politickej strane ako politik ???


Pon, 22.02.2021, 19:04
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Minister nieje politik :shock: ?A k tomu minister,ktoreho nominovalo hzds....treba k tomu este nieco dodavat?
http://www.idemvolit.sk/1208-kauza/prav ... slovensku/


Pon, 22.02.2021, 19:27
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
Na kotlebovcov škoda míňať slovami. Sú stranou sám vojak v poli. Nikto s nimi nebude diskutovať, nikto s nimi nebude chcieť vytvoriť nič spoločného. Z pohľadu pomerov v NRSR neovplyvnia nič. Okrem toho sa zrejme začal u nich rozklad, odchádzajú od nich poslanci. Pri súčasnej konštelácii moci je len otázkou času, kedy ich zrušia úplne. S veľkou pravdepodobnosťou Kotleba pôjde do výkonu trestu odňatia slobody.


Ogo,a co sa takto zamysliet,ci prave kotlebovci nebola jedina strana,ktora este mohla odvratit nase zruteniesa do pomyslenej priepasti spolu s uniou?Ci prave to,ze sa s nimi nechcu spojit ostatni zlodeji(ktori sa inak nezhodnu ani na dnesnom datume)nerobi tu stranu vhodnou pre obcanov slovenska?Kotleba mozno pojde sediet(na zaklade zakona,ktory prave pomohol vytvorit harabin) a to prave ukazuje na to,ze aj ked kotlebu oznacuju za fasistu,fasisti prave momentalne vladnu.Keby kotleba nebol sebestredny narcis a neprovokoval s tym cislom,a keby sa toho neboli chytili novodobi urvalkovia,tak by ta kauza vysumela za 2 dni.Oproti svinstvam ktore robia ini politici,ci ''pracovnici'' v justicii,ci policii a za ktore mali dostat aspon po 4 dozivotia,je ta kotlebova kauza uplne smiesna,90tim percentam naroda by nic nehovorila a tej rodine v nudzi mohlo byt uplne u prdele,ake cislo bolo na seku.Hlavne,ze bolo!
No,ako vravim...strana s ktorou ostatne nechcu mat nic spolocne,je mozno prave tou stranou,ktora by mohla slovensky narod zachranit.Ze sa stiepi....to je normalne.Na ziadnom smetisku sa neznesie viacero kohutov :wink: .Rovnako sa chovaju aj ine strany.Lenze u kotlebovcov sme mali riziko zeby nas ojebali(ak by mali vecsinu a vladli sami) zhruba na 50%...oproti inym zavedenym stranam so znamymi ''politikmi'',kde nemame ziadne riziko,ale mame 100% istotu,ze nas ojebu....ako to robia uz vyse 30 rokov.


Naposledy upravil bahno dňa Pon, 22.02.2021, 19:55, celkovo upravené 1



Pon, 22.02.2021, 19:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ogo, snažíš sa pretlačiť názor blázna, ktorý si tak dáva pozor na to čo povie na verejnosti, že na otázku z čoho žil, keď celú výplatu odkladal, odpovedal protiotázkou, koľko krát za rok mala moderátorka sex. Ďalej hovorí, že Kotlebu financujú najskôr Rusko, potom Jezuiti a ktovie s čím ešte príde. Ako som veľakrát spomínal, Kotlebu nemám rád, ale Harabin je krok vedľa.

Zákon bol schválený a pod číslom 316/2016 Z. z. nadobudol účinnosť 1. januára 2017.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 22.02.2021, 19:55
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
S tymi jezuitmi mozno nieje daleko od pravdy :smt017 .Keby mal na plagate na prvom mieste namiesto za boha za rodinu,tak by som ho hadam aj bol volil.Ale ked mal rodinu na poslednom mieste.... :smt018 .
Ale par ludi v strane ma celkom rozumnych :smt023 !Navyse su oproti ostatnym politickym stranam cisti ako lalie....ked clovek popozera,ake kauzy a svinstva sa tahaju za ostatnymi stranami.


Pon, 22.02.2021, 19:59
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1833
Odpoveď s citáciou
Luther:
Zákon bol schválený a pod číslom 316/2016 Z. z. nadobudol účinnosť 1. januára 2017.

OGO:
Prosím ťa, daj priamy link, lebo mne ukazuje toto:

Zákon č. 316/2016 Z. z. Zákon o uznávaní a výkone majetkového rozhodnutia vydaného v trestnom konaní v Európskej únii a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Takže neviem, či si toto myslel, ale o extrémizme tam nepíšu.


Pon, 22.02.2021, 20:47
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1833
Odpoveď s citáciou
[quote="bahno"]Minister nieje politik :shock: ?A k tomu minister,ktoreho nominovalo hzds....treba k tomu este nieco dodavat?
http://www.idemvolit.sk/1208-kauza/prav ... slovensku/[/quote]

Bahno asi sa nechápeme.
Bavíme sa o Harabinovi.
Zo súdu odišiel robiť ministra. Súd je apolitický, takže akonáhle sa stal ministrom, tak sa stal zároveň aj politikom ?
A čo po odchode z pozície ministra späť na pozíciu sudcu – to automaticky prestal byť politikom ?
Nie je politik ako politik. Takisto nie každí držitel straníckej preukážky KSČ bol straníkom.

Politik musí byť v nejakej politickej strane. Alebo bol a vystúpil a je nezaradený. Bavíme sa o osobách, ktoré si politikou zarábajú na chlebík, o profesionáloch.
Ak nie je v politickej strane, tak za koho ? Za čo ? Sám za seba ?
Minister nie je automaticky politik, je to nepresná definícia, ktorá vznikla z toho, že posty ministrov do vlády dosadzujú politické strany.
A ako sa potom pozerať napr. na úradnícku vládu, ktorá pozostáva z čisto nepolitických ľudí ? Úradník, ktorý vykonáva prácu ministra ale nei je minister ? Tiež sa dňom menovania do funkcie z nich stanú politici ? A za akú politiku ? Za akú politickú stranu ? Opakujem, považovať ministra rovno za politika je v niektorých prípadoch zavádzajúce.
Ale mi tu hovoríme o Harabinovi, tak kľudne napíš, kedy bol v ktorej politickej strane, rád sa to dozviem.


Naposledy upravil OGO dňa Pon, 22.02.2021, 23:34, celkovo upravené 1



Pon, 22.02.2021, 20:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ogo: https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy ... ragraf-421

Bahno, ale tak to práve je, najskôr Boh, potom rodina. Nik a nič nieje viac ako Boh. Nakloníš si Boha, zaopatríš aj rodinu.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 22.02.2021, 21:18
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1833
Odpoveď s citáciou
Bahno, píšeš litánie typu keby bolo keby...
Opakuješ, že čo ked je práve tá Kotlebova strana tá čo ktora by mohla slovensky narod zachranit...no podľa výsledkov volieb sa javí, že prevažná časť voličov nemajú absolútne záujem aby ich Kotleba zachraňoval.
Neviem, čo Kotleba chcel dosiahnuť s tými šekmi. Ak chcel si zo seba urobiť martýra, tak zrejme sa mu to podarí. Osobne si myslím, že si pôjde oddýchnuť.
Ak považuješ štiepenie politickej strany za normálne, ja teda nie.
Štiepenie podľa mňa oslabuje.
Ak chce Kotleba a jeho strana zachraňovať Slovensko, tak to teda štiepením nikdy nedosiahne.
Ale keby ku nemu húfne utekali poslanci od Matoviča, alebo pani Jeremiášovej, ( napr...) dajme tomu aspoň tempom 1 za týždeň, tak o pár mesiacov by sa dalo už o niečom uvažovať. Zatiaľ to ale vyzerá tak, že nový extrašpeciálny prokurátor s určitosťou dohliadne na ďalšie fungovanie kotlebovej družiny. Bohužiaľ ocitli sa v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.


Naposledy upravil OGO dňa Pon, 22.02.2021, 21:28, celkovo upravené 1



Pon, 22.02.2021, 21:18
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1833
Odpoveď s citáciou
[quote="Luther"]Ogo: https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy ... ragraf-421

Luther:
Ďakujem, akurát ma to odhodilo k Trestnému zákonu a to je č. 300/2005 Z.z. !!!

Tak zbežne som to pozrel ale nikde som nevedel nájsť to, o čom si písal, že ..... že keď si označený za extrémistu, tak neplatí prezumpcia neviny, teda nie že vyšetrovateľ musí dokázať úmysel Tebe, ale Ty neúmysel vyšetrovateľovi.....

Takže by som ťa ešte raz poprosil, keďže ja to neviem nájsť, kde to je konkrétne v tom zákone.
Díky.


Pon, 22.02.2021, 21:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Myslel som, že aspoň trochu budeš čítať medzi riadkami a pochopíš to.
Ide o to, že po novele tohto zákona ťa označia ako extrémistu, dajme tomu za tričko z našim prvým prezidentom. A už sa celý vzťah zákonu k Tebe zmení. Keď si označený za extrémistu a povieš, že holokaust bol možno inak, dostaneš 6 až 36 mesiacov väzenia (podľa toho koľko tričiek s Tisom budeš mať) a bude len na Tebe, prípadne právnikovi aby Tvoj neúmysel dokázal. Ak však budeš považovaný za obyčajného Oga z fóra, tak bude na vyšetrovateľovi aby dokázal, že o holokauste pochybuješ úmyselne. A niesi len nevzdelaný.

To ako keby pri autonehode prihliadali na to, či si obyčajný vodič alebo závodník. A keď u Teba nájdu licenciu jazdca, automaticky si vinný, a musíš dokazovať, že si v čase autonehody šiel opatrne, ako bežný vodič.

A potom príde Harabin, ktorý veľmi výrazne pomohol tvoriť tento bič na vlastencov, pardón, extrémistov a zrazu je aj on extremista, teda vlastenec.

Lepšie to cez internet vysvetliť neviem.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 22.02.2021, 22:00
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1833
Odpoveď s citáciou
Luther:
Myslel som, že aspoň trochu budeš čítať medzi riadkami a pochopíš to.

OGO:
Jo, snažím sa, ale čítanie medzi riadkami nás častokrát dokáže popliesť.
Takže navrhujem, pozrime sa na to, čo hovorí ústava o prezumpcii neviny.
Má to svoje výhody, lebo nemusíme čítať medzi riadkami, je to tam čierne na bielom.

Zásada prezumpcie neviny je vyjadrená v článku 50 ods. 2 Ústavy Slovenskej republiky:

„Každý, proti komu sa vedie trestné konanie, považuje sa za nevinného, kým súd nevysloví právoplatným odsudzujúcim rozsudkom jeho vinu.“

Bodka.

Tvoja interpretácia :... že keď si označený za extrémistu, tak neplatí prezumpcia neviny, teda nie že vyšetrovateľ musí dokázať úmysel Tebe, ale Ty neúmysel vyšetrovateľovi.....

už v samotnej podstate je mimo, lebo právomoci súdu nie sú nikdy delegované vyšetrovateľovi. Tiež by som navrhol aby si mal jasno – je rozdiel medzi dokazovaním vyšetrovateľa a odsudzujúcim rozsudkom súdu ! Toľko reálne z práva.

Ináč predpokladám, že tvoja interpretácia pravdepodobne pochádza z nejakého prípadu, kedy vyšetrovateľ spravil bububu na nejakého pána, ktorý si to tak vysvetlil, a potom sa to ústnym podaním rýchlo rozšírilo. Oporu v zákone to ale nemá.

Koniec, a dobrú noc !


Pon, 22.02.2021, 23:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Tak to skúsme brať Tvojou logikou: ústava SR je najvyšší právny predpis, je to tak? Máš ústavou garantovanú slobodu pohybu, máš pocit, že sa rok môžeš slobodne pohybovať? Ústava definuje ľudský život ako hodný ochrany už pred narodením a nikto nesmie byť pozbavený života, počul si niekedy o potrate? Ďalej, podľa ústavy má každý právo vyjadrovať svoj názor slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom. Myslíš, že to platí? Takto by som mohol pokračovať celý deň. A (podľa mňa) sú to vážnejšie veci ako ústavou garantovaný počet poslancov v NRSR a pošliapavajú sa hrubým spôsobom.


Mimochodom, z extrémizmu som bol vyšetrovaný viac krát, a nebolo to za velebenie hitlera, ale kvôli pripomínaniu si slovenských velikánov typu Tiso, Hlinka, Štúr, atď., pripadne slovenských významných udalostí typu založenia prvého slovenského štátu, černovskeho masakru, atď..

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Uto, 23.02.2021, 7:31
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
bahno píše:
Minister nieje politik :shock: ?A k tomu minister,ktoreho nominovalo hzds....treba k tomu este nieco dodavat?
http://www.idemvolit.sk/1208-kauza/prav ... slovensku/


Bahno asi sa nechápeme.
Bavíme sa o Harabinovi.
Zo súdu odišiel robiť ministra. Súd je apolitický, takže akonáhle sa stal ministrom, tak sa stal zároveň aj politikom ?
A čo po odchode z pozície ministra späť na pozíciu sudcu – to automaticky prestal byť politikom ?
Nie je politik ako politik. Takisto nie každí držitel straníckej preukážky KSČ bol straníkom.

Ano,bavime sa o preoblecenom byvalom sudruhovi harabinovi.
Jasne,ze sa nemozme chapat!Z teba akoby hovoril daky pravnik.Povedat o slovenskom sude,ze je apoliticky :smt126 ...to by obycajneho cloveka v zivote nenapadlo.Keby si povedal,ze zkorumpovany...to by bolo ine...ale apoliticky.... :smt126
Podla mna sa minister pohybuje v politike a nie pri pase v montovni,tak nieje ''operator vyroby'',ako sa teraz nazyvaju simpanzi,ale politik.Aspon ja to teda tak vidim.Ale ja nie som pravnik a tak si mozem dovolit pomenuvat veci tak ako su,nie ako ich chcem vidiet cez pokruteny paragraf.
...nieje politik,ako politik....to mas pravdu.Politici sa vecsinou delia na zkorumpovanych a este zatial nezkorumpovanych...ale nezkorumpovatelny politik v politike dlho nevydrzi...vlastne sa tam ani nedostane.
....drzitel strannickej knizky......praveze skoro kazdy bol tym strannikom.Bolo tam sice aj par komunistov co tomu naozaj verili,ale ostatok bola bezcharakterna prospecharska haved,vtedy oblecena do cerveneho a po hadraku bleskove preoblecena do pestrofarebneho.Aj ked cervene knizky maju pre istotu poschovavane kadetade :wink: ....ved,co keby sa to nahodou otocilo?
S tvojou zasadou prezumcie neviny si prave ''nezavisly'' :smt126 slovensky sud vytrel prdel prave na pripade kotlebu.
Necitas dobre medzi riadkami.....to,ze som napisal,ze delenie stran je normalne som nemyslel,ze je to normalne z normalneho hladiska,ale ze je to normalne v politike.Tam vcerajsi bratia dnes proti sebe bojuju,ti,co sa vcera rezali,dnes spolu popijaju...je to zkratka politika.
To,ze kotlebovci(aj zasluhou toho narcisa co maju vo vedeni)nedosahuju nejake vecsie percenta znamena len to,ze na slovensku je este stale moc dobre a ludia viac premyslaju televizormi,zlavami v obchodakoch a dovolenkami(na pozicku :lol: ),ako by mali premyslat o tom,ako niekto stale viac a viac ukrajuje z ich slobody.A ked uz bude na slovaci uplne nahovno a ludia zacnu premyslat o tej slobode,uz bude neskoro.Vladnut im bude niekto taky,oproti ktoremu dnesni ''extremisti'',citaj narodovci budu vypadat ako duhovi slnieckari.Sak to vsetko uz bolo a ja nevidim dovod,aby sa to nezopakovalo.


Uto, 23.02.2021, 8:40
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10511 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 621, 622, 623, 624, 625, 626, 627 ... 701  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: