Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 9:49
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10488 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 645, 646, 647, 648, 649, 650, 651 ... 700  Ďalší
 Nieco pravdy na tom bude... 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Luther,opytam sa takto.....ty si zazil cssr?Ja hej a nikdy som nepovedal,ze vtedy bolo sveta zit.Nik ale nemusel naozaj utekat do zahranicia z dovodu,zeby mu doma deti umierali od hladu.
..../Zo slovenskeho statu odchadzali ludia,co sa nevedeli zmierit so samostatnym slovenskom/.....na psm vam prednasal gebls?Co ak im vadilo prave to napadnutie zssr,ktore nevadilo hronskemu?
Vidis,ako si protiriecis.....tvoje chvalyhodne a chlapske rozhodnutie neist k armade z dovodu,ze ta sa zucastnuje napadania inych statov za cudzie zaujmy si uplne protirieci s tym,ze tvoj obdivovany slovensky stat sa zucastnil po boku nemecka presne takeho isteho svinstva.A cirkev tomu velmi napomahala...ako ostatne vo vsetkych svinstvach.A nie kazdemu sa to vtedy pacilo.Tak daj na vahu aj tento pohlad.Ze to hronsky zazil na na vlastnej kozi este neznamena,ze ma pravdu....akurat dal na papier svoj pohlad,ktory sa zas lisi od pohladu inych zucastnenych....
.../Wojtyla partizancil,ked polsko okupovali nemci/.....azda nasi partizancili,ked slovensko okupovali rusi :shock: ?Ved oni tiez partizancili,ked nas okupovali nemci....aj ked sa to teraz honostne oznacuje,ze sme boli spojenci :smt126 .Lenze je spojenec ten,ktory ti da na vyber,ze bud sa pridas k nemu,alebo ta rozdeli medzi poliaka a madara?Podla mna je to vydierac.Pred tu volbu bol postaveny tiso,ked sa nasi vtedajsi ''spojenci'' na nas vysrali,predhodili nas adovi a prezident namiesto toho aby vyhlasil mobilizaciu zdrhol do anglie.tak si tiso vybral jedno zo ziel....ale ine na vyber nemal.Ze to potom zaplatil zivotom....to je vo vojne a v politike normalne.Vitaz si urcuje podmienky a on tu vojnu prehral.
....ako bonus tu zurili rusi.....dam ti priklad.....takze vasu dedinu by spolu napadli dediny z ineho okresu,vyvrazdili by ti rodinu,ale vasa dedina by sa ubranila a vy by ste tie dve zahnali naspet.Ako by si sa k nim choval?Aj tento pohlad nezabudni dat na vahu.
Ani mne nieje blizky naivista,ci bolsevik,ci cirkevny hodnostar.Vsetko je to haved ktora parazituje na pracujucich,co si na zivobytie zarabaju vlastnymi rukami,ci hlavou.To hlavou nemyslim,ze ju pouzivaju na ojebanie ostatnych.
Teraz k tomu samostatnemu slovensku......zazil si cssr?Kolko darmozracov sedelo vtedy vo vlade a poslaneckych laviciach,kolko ich tam mlati prazdnu slamu teraz a kolkym sme sa museli skladat na platy vtedy a kolkym teraz,co nam ako slovakom patrilo vtedy a co nam patri teraz?Ake vyhody maju obycajni ludia z toho,ze mame samostatne slovensko?Co sa nam,ako obycajnym ludom zlepsilo oproti tomu,ked sme boli spolu s cechmi?Skus,ale otvorene a pravdivo,bez propagandistickych kecov.
Efi, :smt023 .Tak by som to videl aj ja.Dokonca aj masaryk,keby sa nebol vratil s vagonom zlata a na cele vojska a nevyslo mu to,tak by ho boli obesili za vlastizradu.A vidis,nakoniec z neho orobili otca naroda :shock: ...aj tak to v politike chodi.Aj teraz mame ''smotanku''vo vlade z mafianov,zlodejov,podvodnikov...a stejne na nich nepozerame rovnakym pohladom.Pre niekoho su to priam svetci.....Akurat teraz sa pri vymene svin pri korytach neporiadaju zabijacky a svine co prehraju nejdu do koryta ci na sibenicu,ale k dalsiemu korytu :( .Holt,nova doba.


Str, 01.09.2021, 10:44
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Cipanabeka.,
ta to je neskutočny diskusny prispevok jak z original péešem vú mv frídek-místek !
To mi ani na obrazovku nevyšlo. Bahno, ty by si mohol písať aj do totych nejakych novinoch jak aktivysta.


Str, 01.09.2021, 20:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Bahno, ťažko sa s tebou diskutuje, keď asi zámerne prehliadaš čo píšem alebo to ignoruješ. Nebaví ma to písať stále dookola. Nemám počítač a píšem na telefóne, o to ťažšie to je.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Str, 01.09.2021, 21:36
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Neviem...mozno to vnimam inaksie ako ty.Snazil som sa ti odpovedat mojim pohladom a nemam pocit,zeby som daco ignoroval,ci prehliadol.Ale ako vravim...to je nevyhoda pisaneho slova.Mozno to ty myslis inak,ako ja vnimam a naopak....
Ogo,mal som casu na pisanie pokokot :( ...v bruseli ma 4 hodiny vykladali volake sfetovane smazky ,tak som sa nudil.


Str, 01.09.2021, 23:23
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Bahno ale dobre si napisal ! :D


Štv, 02.09.2021, 0:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Cit. Bahno: „.... opytam sa takto.....ty si zazil cssr? Ja hej a nikdy som nepovedal,ze vtedy bolo sveta zit. Nik ale nemusel naozaj utekat do zahranicia z dovodu, zeby mu doma deti umierali od hladu....“

Ja som stále prízvukoval, že je rozdiel keď niekto určité obdobie prežil na vlastnej koži a niekto druhý o tom období len počul, lebo vtedy napr. ešte nebol na svete.
Preto z môjho pohľadu je úplne zbytočné sa nejak hlbšie púšťať do debaty o týchto témach, kde z jednej strany absentujú osobné skúsenosti. To nevedie k ničomu. Maximálne tak ku škriepkam.


Štv, 02.09.2021, 10:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ogo, lenže ako sa tu rozoberalo, je rozdiel to vnímať subjektívne - skúsenosti s Bahnovej dediny vs. skúsenosti z mojej dediny.
A o tom celom tu tieto dve strany sú zapísané. Že som chcel vniesť aj iný pohľad, nie ten oficiálny komunistický.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Štv, 02.09.2021, 13:20
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Ja nevravím ani proti tebe ani proti Bahnovi.
Citácia z Bahnovho príspevku mi poslúžila len ako myšlienka na rozvinutie toho, čo som napísal.
Ako to bolo vtedy pred rokmi rokúcimi vedia tí, čo vtedy žili v tom období.
Ich svedectvo zaniklo spolu s ich životmi, prišla nová generácia a nové výklady toho, čo bolo.
Či to bolo tak alebo onak, kto rozsúdi ?
Žijeme teraz a tu, minulosť je za nami a budúcnosť sa len vytvára.
Na svojej životnej púti sa stretneme s mnohými udalosťami, ktoré po pár rokoch sú už ináč vykladané ako sa v skutočnosti stali.
Pokiaľ nepatríme medzi tých, čo píšu dejiny, tak škriepiť sa, či to bolo tak alebo onak, je zbytočné, lebo sa nič nezmení, maximálne sa nám tak asi pokazí nálada. Takže asi tak.


Štv, 02.09.2021, 13:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ja to beriem ako diskusiu, nie ako škriepku.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Štv, 02.09.2021, 14:43
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Nuž tak veľa zdaru do diskusie, nech sa ti darí !
Rovno môžeš vysvetliť svoje tvrdenie, že ::::::Že som chcel vniesť aj iný pohľad, nie ten oficiálny komunistický.....
Vysvetli mi ten oficiálny komunistický pohľad, nech už viem niečo aj ja !


Štv, 02.09.2021, 16:09
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Tiez to beriem ako diskusiu.
Takze moj nekomunisticky pohlad(nebol som ani pionier,ani v szm,ani v strane)
-slovensky stat-jeho vznik bol podmieneny spojenectvom s nacistickym nemeckom...je to fakt?je.
-napadol slovensky stat spolu s nemeckom zssr?Napadol.
-zehnala tomu cirkev?Zehnala.
-boli v slov. state ludia ktorym sa to videlo spravne?Boli.
-boli v slovenskom state ludia,ktorym sa to zdalo svinske?Boli.
-bojovali proti tomu?Bojovali.
-dostal slovensky stat s nemeckom v zssr na prdel?Dostal
No a vznik novej slovenskej republiky.....pre obycajneho cloveka sa zmenilo len to,ze teraz menej ludi musi robit na daleko viac darmozracov vo vlade,platil vymenu zastavy,penazi,dokladov.....nejaky prinos pre obycajneho cloveka v tej ''samostatnosti'' :smt126(v casoch bruselskeho diktatu) nevidim.
dajte tu svoje pohlady na vznik novej slovenskej republiky.
Ogo,diskutovat o tom prave treba!Zvlast,ked uz skoro pomreli priami ucastnici tych casov,(ked v mediach dostavaju priestor len vykladaci historie plateni novymi vitazmi a ktora je nimi vykladana opacne,ako nam ju vykladali ti,co ju zazili),musime my odovzdavat ich skusenosti nasim potomkom.Inak ti hore tak otocia vykladanie historie,ze nasich potomkov mozu znova nahnat proti rusom.Zas je cely zapad proti nim(ako vtedy) a zas sa my ako debili(ako vtedy) davame tym zapadom a kolaborantami a vlastizradcami zviest na cestu do pekla. Aj teraz nasi vojaci idu na rozkaz kadejakych kolaborantov(pre peniaze) napadat staty ktore nam nic neurobili.Potom sa budeme divit,ze ludia z tych statov k nam budu prichadzat pomstit sa.....ako im to prikazuje ich mentalita,zvyky a nabozenstvo.....a doplacat nato budu len ludia,ktori za to nemozu..... Sak vies,ze narod ktory sa nepouci zo svojej historie.....


Štv, 02.09.2021, 19:13
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Nuž Bahno, veľa si popísal, na veľa vecí si poukázal, ale v podstate s uvedeným nesúhlasím.
Nepomenoval si podstatu.
Lebo si to možno nechcel, alebo nevieš.
Nezáleží mi na tom.
Začal som písať odpoveď, kedy som asi na jednej celej strane, ale čím ďalej píšem, tým viac je to tvrdšie, takže to sem nedám.
Plno ľudí by to považovalo za silné kafé, nechcem si zaobstarať zbytočný problém.
Chcem už len kľud a pokoj.
Ty sa ale nenechaj rušiť a kľudne si diskutuj.
Pekný deň prajem.


Štv, 02.09.2021, 21:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ad1: Na výber bolo založenie vlastného štátu, alebo rozdelenie medzi Maďarov a Poliakov. Poliaci vieme ako dopadli, Maďari boli spojencami Nemecka. Ktoré z toho sa Ti zdá lepšia varianta?

Ad2/4: Bojovať proti bolševikom sa mi zdá správne aj teraz.

Ad3: Komunisti či už v ZSSR alebo Čechách sú proti cirkvy. Prečo by nemala podporiť vznik katolíckeho štátu na čele s kňazom?

Ad5/6: Bojovali proti nacistom, ktorí tu neboli a proti “kolaborantom”, ktorých ani sami nevedeli definovať. Nacisti sem prišli až na popud ruských partizánov, ktorí propagandou obalamutili niekoľkých ľudí.

Čo sa týka slovenskej republiky, pre mňa je vlastná reč, identita, hranice, história viac ako len “skladanie sa menej ľudí na výplaty viac ako v Československu”. Čo ťa tu vlastne drží? Určite by Ti bolo lepšie v ateistickom Česku alebo vo vysnívanom Rusku. Aj odtiaľ by si mohol slovenský národ neznášať naďalej.

A k tej časti venovanej Ogovi: zatiaľ tu prezentuješ len všeobecne zaužívané a korektné “pravdy”, takže neviem o akom opačnom výklade histórie to píšeš. To čo tu od Teba čítam som počúval roky na dejepise a teraz počúvam v oslavných ódach na SNP.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Štv, 02.09.2021, 21:37
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Luther

............Čo ťa tu vlastne drží? Určite by Ti bolo lepšie v ateistickom Česku alebo vo vysnívanom Rusku. Aj odtiaľ by si mohol slovenský národ neznášať naďalej. ............

Toto by si mal radšej prehodnotiť alebo nejak ináč to vyjadriť.
Si ešte mladý na to dávať takéto odporúčania ľuďom vo veku tvojich rodičov.
Váž si slová, ktorý vyslovíš lebo sa už nedajú vziať späť.


Štv, 02.09.2021, 23:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ogo, tak keď človek nadáva na všetko slovenské, tak aké iné odporúčania mu dať? Bahna si vážim, inak by som sa znížil k podobným invektívam ako on v súvislosti s mojou osobou.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 03.09.2021, 6:22
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10488 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 645, 646, 647, 648, 649, 650, 651 ... 700  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: