Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 16:55
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10518 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 606, 607, 608, 609, 610, 611, 612 ... 702  Ďalší
 Nieco pravdy na tom bude... 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Andrej píše:
...

Rovnako ako nikdy by nevolil ko-ko-tlebu alebo podobne idivíduá, ktoré tiež má len reči a skutek utek, rečnia tu všetci, len málokto tu robil aj nejaké hmatatelné činy.
....

Ja teda Kotlebu fakt nemusím, ale skutek-utek sa tu nehodí. Lebo na tej župe naozaj nekradol. Čo sa o novej partii povedať nedá. Rozpredali autopark a autá si požičiavajú z Bratislavskej !!! požičovne. Šéfuje tu nezvolený pán, lebo jeho tatko už neudrží moč ani meč ... Demokracia.
Mediálny tlak ako vidím funguje. Ja mám osobný dôvod ho nemať rád, ale neviem, čo na ňom vadí napr. tebe?
Sorry, len zvedavosť ...

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Str, 09.12.2020, 14:00
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ako som uz davno spominal,vadi mi na nom len to ohananiesa bohom a staraniesa zenam do maternic.Ohladom hlinku nemam vyhraneny nazor,kedze sa coraz castejsie presviedcam,aka je ''historia'' prodejna defka :-D a dako nechapem,co komu na hlinkovi vadi :smt139 .
Ale co som chcel....ked pozeram,ako sa vsetci politici vedia proti nemu dohodnut a to aj politicke strany s uplne protichodnymi zaujmami a ktore by sa inak nedokazali zhodnut ani na dnesnom datume,vychadza mi z toho jednoznacne,ze pre normalnych ludi na slovaci je dobry kandidat.Aj ked sa s nim vo viacerych nazoroch nezhodnem.Lenze ako vravim,na slovaci je este stale moc dobre a jeho zvolenie by si vyziadalo to,zeby ovcania museli spustit zo svojich narokov,tak este neprisiel jeho cas.Ale moze sa stat,ze sa ten cas presvihne a miesto neho rovno nastupi taky pan,proti ktoremu bude kotleba vypadat ako daky slnieckar :smt139 .
....co o nom pisu media.......na to zvysoka serem....ved,kto vlastni media?


Str, 09.12.2020, 16:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Bahno, politik, ktorý sa zodpovedá Bohu nemôže byt zlý, takže to beriem ako plus. A čo sa týka interupcií, tie sú pre kresťana proste neprijateľné. Keď už aj niesi kresťan, tak ako pre Slovákov nám to musí byť neprijateľné, keďže demografická krivka klesá a cigáni nás zachvíľu prerastú. A ak si sledoval aj návrhy ktoré predkladali, tak šlo skôr o skrátenie obdobia kedy žena môže ísť na tento zákrok, ktorí častokrát ľutujú a další bod bol, zákaz zákroku na cudzinkách, lebo ten interupčný turizmus je naozaj zvrátená vec.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Str, 09.12.2020, 20:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
Luther
zial ale nemaju taktiku, a to je chyba velkaaaaaaa..

Nepolitikárčia, ale nazývajú veci tak ako sú a ako ich cítia. To im v politike priťaží, ale aspoň sa môžu pozrieť do zrkadla. Z viacerými som sa rozprával a hovorili ako za nimi chodia z iných strán, hovoria ako podporia ich zákony, že sú to dobré veci a keď príde na lámanie chleba, tak hlasujú proti.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Str, 09.12.2020, 20:29
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Luther,chapem ta,ale moj nazor je,ze politik sa nema zodpovedat bohu,ale volicom a ma hlavne plnit to,co slubil.Prave ludia,ktori sa akoze zodpovedali bohu,byvali(su) tie najvecsie bestie.....
Krestan aj slovak ma podla mna respektovat pravo zeny nakladat so svojim telom ako chce a myslim si,ze prave katolicka cirkev aj s jej zvrhlym vedenim nema najmensie pravo do toho kecat.Sak ona popiera zakladnu myslienku krestanskeho boha a v honbe za majetkom zakazuje svojim fararom plnit jedno z nariadeni(plodte sa,mnozte sa) ich boha....dalej,modli sa k marii(to akoby vsetci mali zatracovat matku adolfa)...no,ale ja som skor pohan,tak do toho dako nevidim.Pokial to nieje divne krestanom....
....klesa demograficka krivka....to s tebou suhlasim :cry: .Ale nato,aby stupala,nema stat zavadzat debilne restriktivne nariadenia,ale ma vytvorit podmienky nato,aby viac deti chceli mat nielen nasi neprisposobivi,ale aj ti,co sa na zveladovani statu zucastnuju.Zatial to stat robi presne naopak.
Navyse sa stale viac zatracuje dolezitost rodiny,=zaklad statu.Ani kotleba ju nemal na prvom mieste na plagatoch...dal tam boha.Plus za prcidentku si slovaci zvolili babiku,ktora nedokazala stmelit ani vlastnu rodinu,tak ako chce stmelovat stat?A ako ceresnicku na torte,si do vlady zvolili tvora,ktory svojej strane dal meno,ze rodina :shock: :smt126 ...a ty sa cudujes,ked poviem,ze vecsina slovakov su blbci.Ale mohli toto zvolit normalni ludia?
Proti tvojmu druhemu prispevku nemozem povedat ani pol slova :wink:
Na interrupcnom turizme nevidim nic zvratene.Pokial si to praje ta zena a vyskrabnikovo svedomie s tym nema problem,je to ich vec.Daleko viac zvrateny sa mi zda ekonomicky turizmus,ked do europy vlacia zdravych ''mladikov'' z kadejakej prdele s permanentne natiahnutymi rukami,ktorych pracujuci musia zivit.


Str, 09.12.2020, 22:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Chcel by som tu podotknúť, že sú ľudia (žiaľ drvivá väčšina mudrlantov) ktorí si nedajú prácu aby rozoznali rozdiel medzi Andrejom Hlinkom a Hlinkovou gardou.
To sú tí, ktorí si mýlia prasa z revolverom a menštruáciu s demonštráciou.
Pre veľa Slovákov je fakt, že Hlinka ani nemohol zažiť Hlinkove gardy priam prekvapením, a to, že Andrej Hlinka zomrel skôr(16.8.1938) ako boli gardy vytvorené (Október 1938) je skoro šokom.
Ale aj toto je realita slovenského prostredia. Krátka pamäť a chabá vedomosť.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Naposledy upravil jenki dňa Str, 09.12.2020, 23:17, celkovo upravené 1



Str, 09.12.2020, 23:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ja ako bývalý pohan chápem ako to vidíš. Práve kvôli tým zvrhlostiam a zverstvám čo sa v cirkvi diali som zatracoval celú vieru, ale uvedomil som si, že vždy to je o tom konkrétnom človeku. Tak ako všetci nacisti neboli svine, tak ako všetci komunisti neboli svine. Sviňa bude sviňa či už bude červená, modrá, alebo vo farárskom rúchu.

O interrupciách mám iný názor a nezmení ho nič, Tvoj názor rešpektujem, neberiem Ti ho. Chápem, že nieje dobré keď ľudia majú nechcené deti a zaobchádzajú s nimi zle. Rovnako zlé je rozhudnutie ženy zobrať život svojmu dieťaťu (pritom to je najväčšie poslanie ženy, podľa mňa), ktoré častokrát končí depresiami, alebo dokonca ukončenie aj svojho života.

K tým rodinám už ani nieje čo dodať, v tom sa zhodneme.

A keď sme už pri tých utečencoch, počuli ste o tej päťdesiatke chlapov vo veku 20-30 rokov, ktorú kamionista vypustil v Sklennom? 11tich ešte stále hľadajú, ak sa teda medzičasom nič nezmenilo. A viete kto sa bez nároku na honorár podujal strážiť bezpečnosť obyvateľov? Kto zorganizoval niekoľkočlenné hliadky, aby ľudia žijúci v Sklennom mali aspoň o trochu väčší pocit bezpečia? Lebo tí chlapi nemajú čo stratiť, a podľa mňa pôjdu cez mŕtvoly aby sa nemuseli vrátiť spať odkiaľ prišli.

Jenki, k tomu zrhnutiu by som dodal už len stratu identity a pohŕdanie svojimi predkami, ktorú do nás vštepujú.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Str, 09.12.2020, 23:17
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
No vidis :wink: ...ja ale nezatracujem vieru,ale cirkev,ktora tu vieru zneuziva :-D .A zalezi na tom,co mas na mysli pod pojmom pohan.Praveze ak sa citis slovan,mal by si uz z principu citit odpor ku krestanskej viere...
Jasne,ze najvecsie poslanie zeny je davat zivot...ale malo by sa nechat na nej,ci chce to poslanie splnit,alebo nie.
Stratu identity a pohrdat predkami sme zacali presne v den vstupu do unie a dobrovolne sme sa vopchali do prdele tym,proti ktorym nasi predkovia bojovali,aby sme sa my mohli narodit do celkom pekneho sveta.


Str, 09.12.2020, 23:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
No vidis :wink: ...ja ale nezatracujem vieru,ale cirkev,ktora tu vieru zneuziva :-D .A zalezi na tom,co mas na mysli pod pojmom pohan.Praveze ak sa citis slovan,mal by si uz z principu citit odpor ku krestanskej viere...
...

Nuž ... a toto má akože akú pointu? Akosi mi úplne uniká zmysel ...

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Str, 09.12.2020, 23:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Jenki ma predbehol, tiež som sa chcel opýtať podľa akého kľúča to tak je.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Str, 09.12.2020, 23:55
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Nepoznám Bahnove myšlienky, na základe čoho napísal, že

““““ Praveze ak sa citis slovan, mal by si uz z principu citit odpor ku krestanskej viere...““““““

No ja to chápem tak, že Slovania v podstate nemajú historicky nič spoločného s kresťanstvom do doby, kým nám to neimportovali.
História tvrdí, že franský panovník Karol Veľký požadoval pokresťančenie Slovanov. No a potom nás navštívili „vierozvestci“ Cyril a Metod a potom to už išlo. Tiež podobne dobrovoľne ako Matovičove plošné testovanie. Slovania mali do vtedy svoju vlastnú verziu náboženstva, ale nekompatibilnú s kresťanskou expanziou. Časom sa Slováci stotožnili s kresťanstvom, napokon ubehlo pekných pár sto rokov ale pravdou je, že na kresťanstvo nás konvertovali.
Pôvodnou vierou našich predkov Slovienov bol pravoslávny védizmus.


Štv, 10.12.2020, 1:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Kmene a národy sa vyvíjajú. Je to prirodzené.
Bolo by zvláštne, keby sme si zachovali vieru našich predkov v nezmenenej podobe do dnes. Predsa len vieme, že hrom nespôsobuje Parom, jar Vesna, atď..

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Štv, 10.12.2020, 8:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
...
.............
No ja to chápem tak, že Slovania v podstate nemajú historicky nič spoločného s kresťanstvom do doby, kým nám to neimportovali. Tu by som len zdôraznil, že formulácia "oni" (nám ho importovali) my nič je na Slovensku taká bežná...
História tvrdí, že franský panovník Karol Veľký požadoval pokresťančenie Slovanov. No a potom nás navštívili „vierozvestci“ Cyril a Metod a potom to už išlo. Tiež podobne dobrovoľne ako Matovičove plošné testovanie. Toto je naozaj riadna fabulácia, značne nepodložená
Slovania mali do vtedy svoju vlastnú verziu náboženstva, ale nekompatibilnú s kresťanskou expanziou. Časom sa Slováci stotožnili s kresťanstvom, napokon ubehlo pekných pár sto rokov ale pravdou je, že na kresťanstvo nás konvertovali. Asi ako všetky národy v tejto geografickej zóne ... i keď je otázkou, koho "nás" v tom čase
Pôvodnou vierou našich predkov Slovienov bol pravoslávny védizmus.

Tu by som chcel vedieť, súvislosť, pravoslávny s védizmom. Pravoslávie sa datuje od roku 33 n.l. a priamo súvisí s vierou v Krista - je to teda kresťanská viera, dokonca podľa pôvodnej liturgie.
Tiež rád čítam úvahy o našej minulosti, len mi nepríde správne sa vyviňovať "to oni" my nič, my muzikanti ... je to populárne, ale asi málo pravdepodobné.
Christianizáciu priniesol život, obchod, miešanie kultúr a je zrejmé, že bola úspešná a zásadným spôsobom je kresťanstvo súčasťou našej známej a poznanej histórie.
A tiež je tomto prípade dobré vidieť rozdiel medzi náboženstvom a cirkvou.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Štv, 10.12.2020, 10:48
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Jenki: cit:... Tu by som chcel vedieť, súvislosť, pravoslávny s védizmom. Pravoslávie sa datuje od roku 33 n.l. a priamo súvisí s vierou v Krista - je to teda kresťanská viera, dokonca podľa pôvodnej liturgie....

V prvom rade musím uviesť, že nie som historik, len občas zapátram po tom, kto vlastne sme, skade pochádzame a kam máme namierené.
Naše dejiny sú pod nánosmy cieleného ničenia, je dobre, že sa niečo dochovalo...( Mauro Orbini a ost. ), to ničenie našich dejín je pochopiteľné, niekomu sa nehodia...napokon stačí porovnať so súčasnosťou ako sa odstraňujú sochy, prepisujú dejiny.

Na citovanú otázku by som odpovedal, že to vnímam ako podobu slov, napokon ked sa povie VÉDY, tak sa ako prvé vybaví India...pri tomto tomu ale nie je tak.
Z dostupných zdrojov slovienske pravoslávie je pôvodná predkresťanská slovanská Viera. Slovo Pravoslávny pochádza zo spojenia Sláviť Pravdu, teda nemá význam ortodoxný, ako sa oficiálne prekladá.

S históriou je to zložité, lebo obvykle ju prepisujú víťazi. Zrejme na to majú silný dôvod.
Okrem toho, po toľkých storočiach prevláda v ľuďoch spôsob prikloniť sa k tomu, čo ma viac oslovuje. Preto som aj ja začal pátrať, prečo sa naši farári, kazatelia oháňajú bibliou. Biblia je dejepisom národa izraelitov, ktorého si vyvolil biblický boh. Ja zvyknem študírovať bibliu, ale neviem sa v nej dopátrať po starých Slovanoch. Preto tvrdím to, že dejiny izraelitov nie je možné paušálne uplatňovať v našom pôvodnom svetonázore.


Štv, 10.12.2020, 14:15
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
jenki píše:
bahno píše:
No vidis :wink: ...ja ale nezatracujem vieru,ale cirkev,ktora tu vieru zneuziva :-D .A zalezi na tom,co mas na mysli pod pojmom pohan.Praveze ak sa citis slovan,mal by si uz z principu citit odpor ku krestanskej viere...
...

Nuž ... a toto má akože akú pointu? Akosi mi úplne uniká zmysel ...


No,kym som sa pripojil,tak za mna odpovedal Ogo a to tak,ze sa pod to mozem podpisat :wink: .


Štv, 10.12.2020, 19:09
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10518 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 606, 607, 608, 609, 610, 611, 612 ... 702  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: