Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 18:03
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10518 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 607, 608, 609, 610, 611, 612, 613 ... 702  Ďalší
 Nieco pravdy na tom bude... 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Ďakujem, že ste mi to podpísali, pán riaditeľ. :D :D :D


Štv, 10.12.2020, 19:29
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
Kmene a národy sa vyvíjajú. Je to prirodzené.
Bolo by zvláštne, keby sme si zachovali vieru našich predkov v nezmenenej podobe do dnes. Predsa len vieme, že hrom nespôsobuje Parom, jar Vesna, atď..


Dobre ty :smt023 ...takze hrom po novom sposobuje Boh a nie Perun...tak?
Prave preto,ze sme si nezachovali vieru nasich predkov,=vieru v predkov,tak sme sa dopracovali tam,kde sme.
Zidia si vieru svojich predkov(ovela starsiu,ako krestanska viera) zachovali a preto su tam,kde su :wink: .

Mozno som nemal napisat,zeby slovan mal citit odpor ku krestanstvu,ale skor by asi sedelo,ze krestanstvo by ho nejako zvlast nemalo oslovovat.Ale to je tazko,ked sa ludom tolke roky husti do hlav jedina ''pravda''.
Dalsia vec...ktovie kolky raz je historia uz prepisana,kolko toho je v krestanskej biblii pomenene....tazko povedat.
Ja som toho nazoru,ze krestanstvo sa rozsirilo najme preto,ze ti hore si po prvom potlacani krestanstva uvedomili,ze je to perfektne nabozenstvo na ovladnutie plebsu.Po smrti mu slubia raj a do smrti mu veselo robia zo zivota peklo.A Stvoritel musi byt smutny,ked musi pozerat,ako sa jeho vytvory decimuju navzajom,skryvajuc sa jedni za boha,ina za alaha,dalsi za jahveho.....


Štv, 10.12.2020, 19:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
OGO, Bahno, o kresťanstve toho viete žalostne málo ak ho nazývate nejakou izraelitskou históriou. To že podstata kresťanstva uniká aj mnohým "veriacím" je fakt. Viete prečo bolo napríklad v stredovekom Japonsku zakázané kresťanstvo? Hlavný dôvod bol rastúci vplyv jezuitov, ale prečo? Pretože sa veľmi rýchle šírilo medzi bežným obyvateľstvom, pretože pôvodné kresťanstvo v svojej podstate nepozná žiadne zákazy, pozná len nádej. To sa bežným ľuďom páčilo a nielen v Japonsku , ale aj na Veľkej Morave. Takže nebolo nutné ho šíriť na silu. To že bolo storočia prekrúcané a zneužívané na mocenské účely je vec druhá. Rovnako ako sa dnes zneužíva ekológia, tolerancia a pod.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Štv, 10.12.2020, 19:49
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
[quote="Tomrs"]OGO, Bahno, o kresťanstve toho viete žalostne málo ak ho nazývate nejakou izraelitskou históriou. .[/quote]

Ukáž mi, kde som nazval kresťanstvo nejakou izraelitskou históriou.


Štv, 10.12.2020, 20:30
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Tomrs,ja nevravim,ze viem o nabozenstve vela :wink: ...ba viem,ze o nom viem zalostne malo.Ale odkial ty beries istotu,ze o nom vies viac.... :smt139?
Akurat suhlasim s tebou,ze bolo starocia prekrucane a zneuzivane.Presne na to nabozenstva sluzia.Jednoduchemu cloveku staci verit v Stvoritela,snazit sa zit tak,aby ho moc nesral a nato nepotrebuje cirkev,ani papezov,ani vatikan ci fararov.......svojho boha ma kazdy nosit v srdci a neobtazovat nim ostatnych.A hlavne v jeho mene nerobit ziadne svinstva.


Štv, 10.12.2020, 21:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Bahno, ja som ku kresťanstvu prišiel sám, prešiel som si kadečím a len kresťanstvo ma naplnilo a určilo môjmu životu zmysel. A nemílme si vieru s cirkvou. Ty tiež veríš v stvoriteľa a to je správne, lebo kto prestane veriť v Boha nieže neverí ničomu, ale uverí všetkému. A nemusíš chodiť do kostola ani recitovať modlitby z pamäti.

Čo sa týka hromu a jari, myslel som to tak, že naši predkovia verili tomu, že ich spôsobujú bohovia, dnes vieme, že to ke fyzika.

A k tomu “ovládaniu plebsu”, aj náboženstvá našich predkov verili v posmrtný život, tiež sa v mene bohov viedli vojny.


Trochu sme odbočili od témy. Chcel som tým povedať, že je lepšie keď nejaký politik/človek verí v Boha, alebo proste v nejakú vyššiu moc, ktorej sa raz bude zodpovedať, ako keď verí len v silu peňazí a neštíti sa ničomu aby tu moc získal.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Štv, 10.12.2020, 21:25
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Luther a bol si pomáhať tým utečencom v Sklennom ?


Štv, 10.12.2020, 21:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ogo, nebol, mám nám to dva jednoduché dôvody:
- podľa mňa to niesú utečenci ale “vojaci”
- nehlásim sa k modernému kresťanstvu, ktoré je liberálne, skôr k predkoncilovému kresťanstvu

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Štv, 10.12.2020, 21:46
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Ale však dobreééé, však ja nič, ja len tak zo zvedavosti.
Lebo váš pápež tvrdí, že kresťania majú morálnu povinnosť pomáhať migrantom...

https://refresher.sk/69725-Krestania-ma ... pocas-omse

Tak ma to tak zaujalo, čisto zo zvedavosti, či ste loajálny voči šéfovým odporúčaniam, sorry, nič v zlom...


Štv, 10.12.2020, 21:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Pápež František Bohužiaľ robí veci, ktoré tradičným kresťanom nedávajú moc zmysel, ale čo už s tým narobíme.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Štv, 10.12.2020, 21:59
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Luther,ked si ku krestanstvu presiel sam a nik ta nenutil,tak je to v poriadku.Mna nutili a tak mam k nemu vlazny pristup.
.....ci verim v stvoritela.....neviem kto alebo co nas vytvorilo,ale volaco to byt muselo.Tak to nazyvam Stvoritelom.
....papezove kecy.....sak mu nik nebrani vybrakovat vatikanske ucty a moze pomahat do aleluja :wink: .A aj bozkavat nohy kadejakym picusom,ak sa mu zda,ze to znizi jeho hriechy :mrgreen: .


Štv, 10.12.2020, 22:35
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
Trochu sme odbočili od témy. Chcel som tým povedať, že je lepšie keď nejaký politik/človek verí v Boha, alebo proste v nejakú vyššiu moc, ktorej sa raz bude zodpovedať, ako keď verí len v silu peňazí a neštíti sa ničomu aby tu moc získal.


To je sice pekna vizia,ale keby mala fungovat,tak sme bez politikov :-D .Prave preto sa tam tak tlacia,lebo vedia,ze sa nikomu zodpovedat nebudu.Ide len o to,kolko zo svojich poziadaviek na politika je clovek ochotny spustit,aby tam volil takeho o ktorom sa mu zda,ze ho najmenej ojebe.A akej velkej casti svojej slobody sa dokaze vzdat vymenou za pocit blahobytu a falosnej bezpecnosti.Ja som aj preto volil lsns,lebo som si chcel overit,ci naozaj budu pretlacat zakon o priamej zodpovednosti politikov za svoje ciny.Keby ich zvolila vecsina,hned by sa ukazalo,ci to mysleli vazne,alebo to boli rovnake predvolebne kecy,ake maju aj ostatne strany.Sice ma seru s tymi vecami o ktorych som pisal,ale inak by som povedal,ze je to strana s celkom rozumnym programom pre narod.Myslim si,ze takto podobne fungovali aj nasi narodni buditelia,vdaka ktorym dnes mozeme hovorit po slovensky.A to poniektorych ''slovakov'' riadne sere :D .


Pia, 11.12.2020, 8:26
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Som už normálne zmätený z tejto novej choroby, ktorej sa venujú médiá asi najviac.
Totižto náš primátor zverejnil štatistiku - počet úmrtí Matričného obvodu : Rimavská Sobota, Zacharovce, Pavlovce, Horné Zahorany a Rimavské Janovce .
Počet úmrtí v r :
2018 - 616 občanov
2019 - 650 občanov
2020 - 581 občanov / do 9.12.2020/

A myslím si, že toto by mal spraviť každý jeden starosta alebo primátor a opýtať sa, že či je fakt namieste uvaľovať také opatrenia ?


Pia, 11.12.2020, 22:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
To robia len fašistický kotlebovský primátori! Ostatný pre (svoje) vyššie dobro radšej držia hubu a krok.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 11.12.2020, 23:34
Profil
Frajer

Registrovaný: Pon, 31.12.2018, 15:41
Príspevky: 209
Bydlisko: TN Mitice
Odpoveď s citáciou
Momentálne zmiešali jablká s hruškami (PCR testy a AG testy) a dávajú také čísla, že to nedáva žiadnu logiku.

Vlastne im áno, aby mohli všetko zatvárať a obmedzovať pohyb.

Tento rok asi nebude na čo pozerať pri Váhu :smt139

_________________
OPEL Frontera A 2.2i 16V benzín http://www.strechy-tono.sk


Sob, 12.12.2020, 0:41
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10518 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 607, 608, 609, 610, 611, 612, 613 ... 702  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: