Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 10:43
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10488 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 652, 653, 654, 655, 656, 657, 658 ... 700  Ďalší
 Nieco pravdy na tom bude... 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2116
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ogo, v starom zákone sa toto čo píšeš spomína. Mohol si pokračovať ďalej o ľútosti Boha nad ľuďmi, nad ľútosťou, že sa im stvorený ľudia utiekajú k zlu, k hriechu a preto ich vyplienil, teda okrem Noeho. Z toho by si ak Bahno niečo odniesol.

Bahno, nehovorím, že sa snažíš špiniť Bibliu, ale cirkev, veriacich, tým pádom aj mňa. Účelovo používaš čo sa Ti hodí. V Biblii sa píše, že Boh dal ľudom slobodnú vôľu, preto nezasahuje do toho čo si tu navzájom robíme, to je všetko o/na ľuďoch. Posledný súd príde až po smrti.

K tomu strachu na ovládanie más. V Biblii sa píše aj, že ľudia sa nemajú spoliehať na kniežatá, oni pomôcť nemôžu. Ďalej sa píše, že kto sa boji Boha, ničoho iného sa báť nemusí. Toho príkladom sú svätí, mučeníci, ktorí sa nebáli položiť život za Boha, lebo vedeli čo ich čaká. Ak sa veriaci bojí covidu a prispôsobí tomu svoje žitie, nieje veriaci. Preto napríklad nerozumiem podriadeniu predstaviteľov cirkvy, zatváraniu kostolov, znesvetenie Eucharistie prijímaním na ruku, a podobným nezmyslom, ktoré vymysleli bludári, aj na podmanenie si predstaviteľov cirkvy a ukážku svojej “sily”.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Štv, 11.11.2021, 4:59
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Luther,ja spinim cirkev :shock: ???Azda ja v mene bozom rozputavam dake vojny,azda som ja upaloval statisice ludi na hraniciach,azda som ja vrazdil a plienil cele narody v mene boha?Nie!To robila cirkev!
Veriaci sa boha nemaju bat,ale maju ho milovat a robit vsetko preto,aby mu robili radost.
Pises,ze bludari si podmanili predstavitelov cirkvi.....ako si ich mohli podmanit,ked by prave ti predstavitela mali mat vieru pevnu ako skala :wink: ?A pritom oni su prave ''ziarivym'' prikladom bezcharakternosti pokrytectva a zvrhlosti.Tym padom vlastne sam pripustas,ze v tej cirkvi to nieje vsetko s kostolnym riadom.Ja proti veriacim ci uz krestanom,zidom,moslimom a inym nic nemam,pokial sa mi nestaraju do mojho zivota :wink: .
...k tej potope....co si z nej mam vzat?Snad len jedine to,ze panboh urobil chybu,ze vnukol noemu tu myslienku.Lebo ludia sa nielenze nenapravili,ale su daleko horsi ako pred potopou.Takze bud bude musiet zoslat dalsiu potopu,len v dobe modernych lodi a ponoriek to bude mat kurwa zlozite,alebo zosle na zem tych svojich jazdcov a da im specialne pokyny.Mozno uz zoslal,ked pozeram,kam sa to ruti.
...posledny sud pride po smrti......co je smrt?Je to koniec hmotneho tela,alebo aj koniec duse?Pojde dusa do tzv. neba,alebo do pekla?Alebo sa znova prevteli do ineho tela,ako to pozname z inych nabozenstiev?
Preco sa posledneho sudu neboja hlavne predstavitelia cirkvi,ked robia svinstava?
Ten kovid som dal ako paralelu.....predstavitelia cirkvi hrozia bozim trestom,predstavitelia vlad covidom.Ani jedni sa nicoho cim strasia neboja.Predstavitelia cirkvi hresia v pohode dalej predstaviteliua vlad na kovid opatrenia zvysoka seru.Takze tie tvory sa neboja ani bozieho sudu,ani kovidu.Boja sa cistej ludskej mysle a zdraveho rozumu svojich poddanych.Preto im jedni aj druhi musia vymyvat mozgy a celkom sa im dari :cry:
Toz,asi tolko.Ak si sa mojimi kecami citil urazeny,prepac.Ber to tak,ze ta davam do malej skupinky veriacich,ktora si zasluhuje uctu.Dufam,ze nechodis na spoved :wink: .


Štv, 11.11.2021, 8:57
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Luther.,
nie som si istý, či si správne pochopil, kam som mieril citáciou z biblie.
Skúsim to teda načrtnúť. Znova.

Vychádzajme z predpokladu, že prijmeme za fakt, že text biblie je pravdivý. No ortodoxný veriaci v tom majú jasno., o to lepšie.
Ty si napísal, že „v starom zákone sa toto čo píšem spomína.“
Treba sa ale zamyslieť nad tou vzácnou informáciou, čo nám biblia prináša a síce že boh mal synov a tí chodili za ľudskými ženami, sexovali a mali aj potomstvo – obrov. !
Stretol som sa s názorom, že autori biblie myslia pod pojmom „synovia boží“ ľudí na zemi, lebo všetka populácia pochádza od boha.
OK.
Tak prečo je v biblii tak výrazne poukázané na to, že zo spojenia božích synov a ľudských dcér vznikali obri ? hrdinovia dávnych čias, slávni mužovia ?
A prečo spojením ostatných tiež synov a dcér božích už nevznikali obri ale len klasické bytosti ???
Má to len jedno vysvetlenie.
Biblický Boh bola bytosť z mäsa a krvi, na Zem pricestoval so svojim tímom kde geneticky zušľachtili ľudí na svoj obraz a keďže sa im dielo vydarilo, tak niektorí členovia týmu to aj vyskúšali na ostro. Výsledok sa dostavil.
Toto je tá vzácna informácia, ktorú ale oficiálna veda odmieta.

Pre bytosti na nízkom stupni vývoja stret s vysokorozvinutou civilizáciou, s technikou, ktorej schopnosti nemohli inak vnímať len ako zázraky boli aj ich predstavitelia vnímaní ako zázračné bytosti, alebo sväté bytosti alebo božie bytosti.

V biblii je viac takých pasáží, kde sa opisuje stret ľudí s bohom, dokonca aj let mimo planéty Zem. Len to je všetko napísané tak, že sa to interpretuje ako nejaká rozprávka. Ale bytosti s obmedzenými vyjadrovacími schopnosťami a obmedzeným intelektom to ani ináč nemohli podať.
Keď budeme bibliu pozorne čítať a interpretovať je texty doslova, tak nám vyjde to, čo som písal. Kto to považuje za zneuctievanie biblie, výmysly a pod, tak odporúčam kuknúť indické védy. Tam je to rukolapnejšie a dokonca sú tam aj konkrétne opisy lietajúcich strojov.

Viem, že je to akési demystifikovanie biblie, ale ak máme veriť aj Ježišovej misii a pozorne budeme študovať jeho učenie, tak prídeme na to, že Ježiš sa snažil vysvetliť schopnosti mysle., ako ju používať. V súčasnosti sa už aj medzi „oficiálnou vedou“ začína uvažovať, čo všetko by ľudia dokázali, keby vedeli využívať potenciál mozgu na viac percent. Vedome. To treba zdôrazniť. Lebo sa odhaduje, že sa využíva na nejakých 10 % ( ??? ) vedome. Čo sa deje za „vedomým“ využívaním mozgu je záhada a hádanka. Na to vedci nemajú vyčerpávajúcu odpoveď. A tam práve začína to pravé dobrodružstvo.


Štv, 11.11.2021, 9:41
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Vláda v Maďarsku rozhodla o stanovení maximálne povolenej ceny pohonných látok

https://www.hlavnespravy.sk/vlada-v-mad ... ok/2750042


Štv, 11.11.2021, 18:57
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
:smt139 ktovie ci je to pravda :smt139 https://aktax.cz/fbi-zatkla-generalniho ... XWAQRmhJXM

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 11.11.2021, 19:11
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
O tom bourlovi to uz zas dementovali,tak ktovie,ci je to pravda.
Ogo,tvoj pohlad na bibliu sa mi celkom pozdava.Je vela dokazov o mimozemskych civilizaciach co navstivili nasu maticku Zem a tych emzakov mohli vtedy primitivni ludia naozaj povazovat za bohov.Alebo im to skor ti emzaci mohli vnuknut....
Na bibliu prave nemozme pozerat dnesnym pohladom.....vyjadrovacie schopnosti a myslenie ludi bolo vtedy ine a tak aj vyrazy v nej mozu teraz znamenat nieco ine.....navyse,kde je dokaz,ze povodna biblia nebola prepisana?Sak vidime,ako sa prepisuje sucastna historia ktoru priamo zazivame.....co potom ta,ktoru sme nazazili.
Jezis ak naozaj existoval,tak bol vlastne zakladatelom komunizmu..... :smt139 ....vsetci rovni,bez pachteniasa za mamonom.....liecil zadarmo.....prebudzal masy obycajnych ludi....v otrokarskej kastovnej spolocnosti to bolo dovodov na pribitie na kriz az az.
Na druhej strane...keby bol tusil ako jeho ucenie zneuziju a ake zverstva budu krestania v jeho mene pachat v buducnosti...... :smt139


Štv, 11.11.2021, 21:09
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Zachytil som,ze nase ''elity'' vymysleli novy ojeb,ako sa zbavit zodpovednosti za pripadne neziaducu ucinky vakcin.Vraj vyspekulovali,ze zamestnavatelia nemaju dovolit vstup do prace neockovanym.''Perfektny'' :smt078 tah tych individui hore.Nenavist ludi sa namiesto k vlade otoci proti zamestnavatelom a vlade zas ostane viac casu na robenie svinstiev.


Štv, 11.11.2021, 21:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2116
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Biblia sa dá vyložiť hocijako, preto moc neblúznim, lebo by som tam našiel presne to, čo by som chcel.

K tým mimozemšťanom poviem len toľko, že kto neverí v Boha nieže neverí ničomu, ale uverí všetkému.

Čo sa týka nových opatrení, dnes už bol šéf ba vyzvedách, či sa ideme očkovať a neodchádzal moc nadšený.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Štv, 11.11.2021, 22:08
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ved prave...kazdy v biblii najde co chce a preto aj dvaja protivnici s uplne rozdielnym pohladom b udu mat podla biblie pravdu.
....kto neveri v boha....zalezi,akeho mas na mysli.Pred krestanskym bohom mali ludia bohov pochuja,potom stacil kazdemu nabozenstvu jeden....samozrejme kazde nabozenstvo povazuje toho svojho za jedineho......
....mimozemstania.....rovnako,ako niekto veri na boha,nebo,peklo,tak iny zas moze verit na emzakov,dalsi zas,ze tzv.boh je nejaka vesmirna energia ktoru my nedokazeme nasimi zmyslami chapat....
No a niekomu tie zazite ''pravdy'' jednoducho nedovolia ani pomysliet nato,ze vsetko moze byt inak,ako si on mysli....teda,v co pevne veri.Ale kde je pravda......kto to vie?Ja nie.Ale myslim si,ze ti co veria len v jedinu pravdu su schopni v mene tej pravdy robit najvecsie svinstva...ako nam to ukazuje historia.

Ani moja sefka nieje nadsena.Dnes mi volala,ze kedy ma ma zapisat na ockovanie...vraj musim byt loajalny k firme.Na otazku,ci mi da robotu ak ma ta vakcina dojebe a ja nebudem moct jazdit iba habkala :-D .A o tom to je.Vlada potrebuje za kazdu cenu este viac rozostvat ludi medzi sebou...aby ti ockovani sami volali po zltych hviezdach,ktore nam budu pripinat.Som zvedavy,kedy sa to zvrhne.


Štv, 11.11.2021, 22:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2116
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Bahno, vo svojom živote som si prešiel kadečím. Veriaci som bol vždy, ale pomýlené som veril v slovanských aj germánskych Bohov, ale až teraz vediem pokojný zmysluplný život.

Ja som dal šéfovi podobnú otázku, že kto bude niesť zodpovednosť za moju rodinu ak sa mi niečo stane. Kukal ako puk. Ešte ak v životom poistení vyhlasujem, že sa nebudem zúčastňovať na experimentálnych liečbach a pokusoch, za čo sa očkovanie novou vakcínou dá považovať.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Štv, 11.11.2021, 22:59
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Kuva dobru debatu mate :-D Idem si naliat nieco na vypalenie cerva :D


Štv, 11.11.2021, 23:16
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Luther napísal: „... kto neverí v Boha nieže neverí ničomu, ale uverí všetkému....“

V prvom rade by bolo vhodné definovať čo je alebo kto je Boh.
Presne tak, ako to spomínal Bahno.

Ďalšou vecou je tá „viera“. Verí – neverí – uverí všetkému.
Blbosť.
Slnko rovnako svieti na toho čo verí a rovnako svieti aj na toho, čo neverí.
Rovnako svieti na toho čo verí v Aláha, Mohameda, Manitua, Boha, Ježiša.
Keď si dáme tú námahu a zapátrame po tom, že koľko životov vyhaslo v mene viery, koľko vojen bolo vedených – a výsledkom bola smrť smrť a ešte raz smrť.
Tak kto na tom bol lepšie, ten, ktorý zomrel veriaci alebo ten ktorý zomrel ako neveriaci ???? Čí život je z tohto pohľadu cennejší ?
Život veriaceho alebo život neveriaceho ???
O tom, či niekto v niečo verí alebo neverí sa presvedčiť nedá.
Môžem vyhlásiť, že verím a oklamem vás.
Môžem vyhlásiť, že neverím a klamal som vás.
Kto mi dokáže či som klamal alebo neklamal ?
Viera je vecou vnútorného presvedčenia.
Ak som vnútorne presvedčený, že verím v to a to, nepotrebujem presviečať iných, že Aha, ja verím, ja som veriaci !
Je to o vnútorných pocitoch.

....Veriaci som bol vždy, ale pomýlene som veril v slovanských aj germánskych Bohov, ale až teraz vediem pokojný zmysluplný život. ...
Mne z toho vyplýva, že si prekukol tých bohov, čo si spomínal a dal si sa na niečo nového.
A v podstate to isté môžu tvrdiť aj tí, čo z kresťanstva konvertovali napr. na islam. Všetko OK, stačí si vybrať, čo komu viac pasuje, nie ?


Pia, 12.11.2021, 2:01
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Tiez to takto vidim.Zvlast ten posledny odstavec si treba precitat a hlavne ho pochopit.
Luther,ja nemam na mysli ani slovanskych,ani germanskych bohov.Mam na mysli Stvoritela,ale kto to je to netusim.Rovnako,ako to netusi asi nik.....mozno je par vynimiek :smt139 .Tak si ''elity'' vymysleli bohov,aby v ich mene mohli ovladat ostatnych.
Ale myslim si,ze prastari slovania(vedrusovia) ziadnych bohov ani nemali.Oni sa podla niektorych zdrojov akoby modlili k svojim predkom....namiesto nasich pokrivenych zakonov mali svoje Kony a podla nich zili.Len asi stroskotali na podobnej pricine,ako stroskotame my.Zacali byt moc dovercivi a priliz jemnocitni.


Pia, 12.11.2021, 11:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2116
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ogo, presne ako píšeš, ja nemusím nikoho presviedčať. Viera je vomne, nie naoko.
K tým bohom, naši predkovia verili, že vietor je jeden boh, blesk je iný boh, voda je iný boh atď.
O menejcennosti ľudí som nepísal nič, o tom si začal Ty.
A vraždilo sa vždy a vraždiť sa aj bude, a dokonca aj pre omnoho malichernejšie veci ako je viera. Prečo nehovoríš aj o tom, koľko ľudí cirkev zachránila? Či to sa už nehodí do konceptu?

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 12.11.2021, 12:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Luther,zabudol si napísať koľko detí cirkevní hodnostári zneužili.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pia, 12.11.2021, 15:55
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10488 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 652, 653, 654, 655, 656, 657, 658 ... 700  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: