Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 23.04.2024, 15:37
Dnes je utorok 23. apríla 2024, meniny má Vojtech a zajtra Juraj




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10516 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 620, 621, 622, 623, 624, 625, 626 ... 702  Ďalší
 Nieco pravdy na tom bude... 
Autor Správa
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7907
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
:-D :-D :-D https://www.hlavnydennik.sk/2021/02/17/ ... su-35/,,,,,

:smt023 tak tomu to sa hovory totalne super lietadlo a technika na vysokej urovni, len nechapem, preco nasi somary, kupuju stare vybehane americke sracky, ktore aj tak budu padat dole jak hnile hrusky :-D :-D :-D

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 19.02.2021, 17:45
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2494
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Efi,nasim somarom je u prdele,ci budu padat,ci nie,....ich zaujima,kolko im pada do vrecka.A na ich mienke vlastne ani nezalezi....dostanu to rozkazom.
....tento na vlastnej kozi zistil to,co my vieme uz daaavno :wink: ....ze tak rozdielne mentality nikdy nemozu fungovat spolu.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_remy
Holt,vlastna skusenost je na nezaplatenie :wink: ...skoda,ze ju nebude moct sirit dalej.na druhu stranu je to aj dobre.Cim viac takychto tvorov bude mat osobnu skusenost,tym mensie nebezpecenstvo bude pre ostatnych.Aj ked frantikom to uz asi moze byt jedno.Ti su uz v prdeli a mozu si za to sami.
Rovnako,ako my,ked sme si (ja nie :smt018 !) zvolili to,co nam teraz vladne.Najhorsie je,ze ludom sa zasa zacinaju pacit robertove dristy a prestavaju si uvedomovat,ze je to hlavne robova zasluha,ze nam teraz vladne to,co nam vladne.Ludom jebe....


Sob, 20.02.2021, 12:57
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Najväčší počet hlasov získalo hnutie OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, a to 25,02 %.
To vôbec nie je veľa. Však ten zvyšok 75 % sa kde podel ???
Podstata je ale v tom, že Matovič dokázal dať dokopy ústavnú väčšinu. úplne legitímne prevzal moc nad Slovenskom a v podstate kontroluje všetko. Z tohoto hľadiska je génius. Matoviča sa zbaviť nedá, lebo súčasná opozícia je na to slabá. Dokonca Kotlebovci akoby tam ani neboli. To referendum, to je už dopredu odsúdené na zánik.
Sudca Harabin jasne povedal, ako sa dá dosiahnuť zmena.
Opozícia má odovzdať mandáty a tak by v podstate sa znefunkčnil parlament.
Tak prečo to nespravia ?
Lebo im je tam dobre.
Plat im ide, aj ked nič nerobia. A týmto sme na konci. Nič sa neudeje. Žiadne povstanie. Žiadna zmena.
Že ľudom jebe ? No bodaj by nie. Už majú pocit, že miesto Matoviča by bol lepší aj čert, tak prečo by nemohol byť Fico. Zas ?


Ned, 21.02.2021, 20:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ogo, Harabin zas len múti vodu. Terajšia vláda si spravila so zákonov trhací kalendár, prečo si myslíš, že práve zákon o počte poslancov by dodržali? Okrem toho, národná rada je uznášaniaschopná keď má nad 76 poslancov, teda keď má nadpolovičnú väčšinu.

Keď je koalícia v takom počte v akom je, tak je tam opozícia fakt len do počtu. Ale kotlebovci (aj ex) im dosť stúpajú na otlaky, a hlavne informujú čo sa tam deje.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Ned, 21.02.2021, 21:20
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2494
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ogo,k tym 25% musis priratat este 40% volicov ktori sa volieb nezucastnili a tak v podstate suhlasili s vysledkom volieb,nech by uz bol akykolvek.
Niekedy davno som dal otazku,ze aky je rozdiel medzi matovicom a ficom.Odpoved znela,-matovic nieje premier.Teraz je a robi presne to iste,co by v terajsej situacii robil aj fico.Takze fico vlastne volby vyhral :-D .Odovzdal rozkradnuty nefunkcny stat podobnym hyenam ako je on so suitou,plus si teraz este robi piarko na nepopularnych opatreniach tych tvorov,co momentalne vladnu.Hned po volbach som prorokoval,ze tato ''koalicia'' sa dlho neudrzi....cakat od tolkych tvorov s protirieciacimi si viziami ze sa dohodnu na niecom normalnom(okrem okradania volicov) bola stejna fantazia,ako zeby niekedy mohla fungovat multikulti spolocnost :-D .
Ako som spominal..../ked si narod nechce zvolit narodovcov,budu mu vladnut fasisti/...a to sa mi vyplnilo :cry: .Jedine plus proti minulej vlade je,ze zacali zavierat aj trocha vecsich zlodejov,ako byva zvykom.Lebo uz asi niet co kradnut zo statu(okrem nabaleniasa na testoch a vakcinach),tak uz treba zacat okradat zlodejov.A samozrejme treba odstavit "nasich'' ludi starej bandy a nahradit ich ''nasimi'' ludmi novej bandy.
No a marit cas nad dristami harabina ktory teraz broji proti tomu,co sam pomahal stvorit....tak to kurwa ani nahodou!Je to pravnik a to dobry....podobne ako fico,ci kali a teda nebezpecny clovek v politike.


Ned, 21.02.2021, 21:38
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
[quote="Luther"]Ogo, Harabin zas len múti vodu.....[/quote]

Nie, Harabin to vysvetlil.

NRSR má 150 poslancov. Ani menej ani viac. To hovorí ústava. Preto ak niekto vypadne, tak sa okamžite dáva náhradník. Ale ak sa vzdá mandátu nejakých 30-40 poslancov opozície, a opozícia miesto nich nedá náhradníkov, tak NRSR podľa ústavy nie je.

To čo píšeš, že je uznášaniaschopná keď má nad 76 poslancov, teda keď má nadpolovičnú väčšinu., tak to platí v prípade, ked je NRSR v plnom, t.j. ústavnom počte 150.

Ústava nám vraví, že 150 poslancov = NRSR.
Keby ústava tvrdila, že 76 poslancov = NRSR, tak jedine vtedy.
Kolaps NRSR majú v rukách poslanci opozície.
Ak skutočne chcú nové voľby, tak toto je jediné ústavne čisté riešenie. A veľmi rýchle. Ale opozícia to spraviť nechce, lebo keby chcela, tak už by to spravila. Preto tvrdím, že výsledkom je, že si musíme toto obdobie pretrpieť. Od tejto opozície sa nejakých významných skutkov nedočkáme. Na to majú príliš slabé chrbtice.


Ned, 21.02.2021, 23:26
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Bahno
Ano, tých 40 plus mínus % voličov to tu riadne zadrbkalo. Ale napokon sme to už rozoberali. Tento systém je zlý ale vyhovuje politikom. X-ľudí povie – a načo mám ísť voliť, ked aj tak sa nič nezmení ? To je tá tragédia, tu je ten výsledok.
Harabin nedrísta. Ak on drísta, tak nemám výraz na to, čo produkuje pani Jeremiášová alebo Matovič, Pročko, Budaj...tých mien by som mohol spomenúť viac.
Harabin ak niečo povie, tak to platí. Treba si uvedomiť, že zatiaľ má 100 % úspešnosť voči tým konaniam, čo proti nemu sa viedli. A že to nepodávali nejakí truľkovia ale fundovaní právníci, a aj tak vyhoreli. Tvrdím – Harabin je kapacita a treba sa od neho učiť. Vnímam to ale čisto matematicky, teda niečo ako absolútna hodnota čísla, bez ohľadu na kategóriu či plus alebo mínus. Prečo si nemôžeme osvojiť niečo, čo funguje len kvôli osobným antipatiám ?


Ned, 21.02.2021, 23:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Aby bola NRSR uznášaniaschopná potrebujú 76 poslancov.
Ústava hovorí, že prezident môže predčastné voľby vyhlásiť, ak po dobu troch mesiacov nie je NRSR usnášaniaspchopná.
Keby to bolo také “jednoduché” ako si to predstavuje zrazuvlastenec Harabin, tak by sme mali predčastné voľby každé tri mesiace. A prvý by s tým začal práve Matovič keď bol v opozícii.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Ned, 21.02.2021, 23:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
Bahno

Harabin ak niečo povie, tak to platí. Treba si uvedomiť, že zatiaľ má 100 % úspešnosť voči tým konaniam, čo proti nemu sa viedli. A že to nepodávali nejakí truľkovia ale fundovaní právníci, a aj tak vyhoreli. Tvrdím – Harabin je kapacita a treba sa od neho učiť.

Harabin toho narozpráva, tam to začína a končí. Nenechaj sa oblbnúť sladkými rečami, mal možnosť niečo zmeniť keď bol sudca a čo spravil? Akurát tak zákon, ktorý je len bič na vlastencov, teda extrémistov ako ich on ešte donedávna nazýval.

Mimochodom, hovorí aj že voľby boli zmanipulované a prezident je on, to je tiež fakt podľa Teba?

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 22.02.2021, 0:07
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2494
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
Bahno

Harabin nedrísta
Harabin ak niečo povie, tak to platí. Treba si uvedomiť, že zatiaľ má 100 % úspešnosť voči tým konaniam, čo proti nemu sa viedli. A že to nepodávali nejakí truľkovia ale fundovaní právníci, a aj tak vyhoreli. Tvrdím – Harabin je kapacita a treba sa od neho učiť.


sak vravim,ze je perfektny pravnik,nie idiot :-D .Lenze perfektny pravnik je velmi nebezpecny vo vrcholovej politike,ak zrovna nieje v opozicii.To uz dokazal protinarodnymi zakonmi,ktore pomahal tvorit.Aj fico teraz drista velmi rozumne.....-lebo je v opozicii a trasie sa,co vsetko este vypadne z kajucnikov.Preto by rad predcasne volby :wink: .
...preco si nemozeme osvojit.......-preco si koli osobnym antipatiam nemozes pripustit,ze tato vlada je jedina po hadraku,ktora sa snazi dostat do basy aj vecsie ryby,nielen bezvyznamnych zlodejickov?Takze aj ked by som nikdy nevolil nikoho z tvorov co su vo vlade teraz,musim uznat,ze aspon toto robia dobre.


Pon, 22.02.2021, 11:25
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Luther:
Aby bola NRSR uznášaniaschopná potrebujú 76 poslancov.
OGO:
Ano. Z tých 150. Už som ti to písal. Podľa ústavy platí 150 poslancov = NRSR. Ani viac ani menej.

Luther:
Ústava hovorí, že prezident môže predčastné voľby vyhlásiť, ak po dobu troch mesiacov nie je NRSR usnášaniaspchopná.
OGO:
Ano. Presne ako píšeš. Ale dňom vzdania sa mandátu a nedoplnenia dopočtu 150 NRSR právne neexistuje. Niečo neexistujúce nemôže byť ani uznášaniaschopné.

Luther:
Keby to bolo také “jednoduché” ako si to predstavuje zrazuvlastenec Harabin, tak by sme mali predčastné voľby každé tri mesiace. A prvý by s tým začal práve Matovič keď bol v opozícii.
OGO:
Ano. Ale ako vidíme, zatiaľ toto nikto nevyskúšal. Prečo ? No opýtaj sa poslancov. Majú svoju istotu, svoj plat, postavenie, kšeftíky. Ak by boli nové voľby, reálne hrozí, že sa už nedostanú k takým istým korýtkam, možno sa tam nedostanú vôbec. Ryby si svoj rybník nevypustia dobrovoľne.
Ale skôr si myslím, že na takúto možnosť ani neprišli. Stačí sa pozrieť akými mozgovými kapacitami je Matovič obklopený. Plagiátori, osoby s kriminálnou minulosťou, bábkoherečka, komediant...atd, atd. Kto z nich má naštudovanú ústavu ? Kto z nich ju ovláda a vidí do nej ???

Luther:
Harabin toho narozpráva, tam to začína a končí. Nenechaj sa oblbnúť sladkými rečami, mal možnosť niečo zmeniť keď bol sudca a čo spravil? Akurát tak zákon, ktorý je len bič na vlastencov, teda extrémistov ako ich on ešte donedávna nazýval.
OGO:
Harabin vo funkcii sudcu nemal žiadnu možnosť niečo meniť.
Ako sudca musí a smie pracovať len podľa ústavy, Trestného zákona a Tr. por. To je jeho alfou a omegou, nielen Harabina ale každého sudcu.
Sudca nemá zákonodarnú moc !!!

Luther:
Mimochodom, hovorí aj že voľby boli zmanipulované a prezident je on, to je tiež fakt podľa Teba?
OGO:
V podstate ano. Treba si uvedomiť, že proces jeho sťažnosti je stále aktívny. T.č. sa konanie vedie mimo SK. To znamená, že po právnej stránke to nie je uzavreté a preto ak má pocit, že on vyhral tak to je jeho tvrdenie, jeho názor a vysloviť názor sa povoľuje. ( zatiaľ...)
Dovoľujem si poznamenať, že Rakúsky ústavný súd zrušil výsledok druhého kola prezidentských volieb kvôli nezrovnalostiam pri sčítaní korešpondenčných hlasov. Druhé kolo volieb sa opakovalo v celom Rakúsku. (2016)
Predseda rakúskeho ústavného súdu Holzinger uviedol: Cieľom ústavného súdu nie je rozhodovať o víťazovi a porazenom. Voľby sú základom našej demokracie a ústavný súd ju musí udržiavať funkčné. Naše rozhodnutie má posilniť dôveru občanov v náš právny štát a v demokracii“.
Rakúsky právny systém, resp. celý európsky je takmer rovnaký ako u nás. Však napokon by nás ani do EÚ nezobrali. Ale výklad práva – ako vidieť na rakúskom príklade – nie je totožný.
Dá sa očakávať, že Harabin spor prehrá. V stávke je totižto veľmi veľa. Jeho výhrou by sa potvrdilo, že sa Čaputová ocitla tam kde je mimo zákon. Utrpel by náš ústavný súd, komplet naše právo. Je to veľmi náročné rozhodnutie – erudovaný sudca voči štátu. Už len fakt, že sa to rieši mimo SK je v podstate škandál. Naše seiriózne médiá o tom zjavne mlčia a zjavne vedia prečo o tom neinformujú.


Naposledy upravil OGO dňa Pon, 22.02.2021, 15:23, celkovo upravené 1



Pon, 22.02.2021, 14:21
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Bahno:Takze aj ked by som nikdy nevolil nikoho z tvorov co su vo vlade teraz,musim uznat,ze aspon toto robia dobre.

OK, je to tvoj názor.
No akonáhle by si mal aspoň posledných 10 rokov prax ako OČTK, aspoň na ZÚ, tak by si veľmi rýchlo a veľmi radikálne zmenil svoj názor.


Pon, 22.02.2021, 14:35
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2494
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
To je samozrejme :wink: .To by som potom bol v spolku tych,co tu poslednych 12 rokov vladli a ktori to dostali do tohto marastu.Tak je smozrejme,zeby som mal nazor iny :wink: .Ale kedze som za poslednych 30 rokov(ani predtym)nepraxoval v ziadnom octk,ani zu a teda som nepoberal ziadne vyhody z parazitovania na state,ani som nemusel lizat ziadnu ruku,ci prdel,tak mam nazor aky mam.Samozrejme si nerobim iluzie,ze to novi vladcovia robia z nejakeho zachvatu poctivosti....proste potrebuju nahradit poskokov predchadzajucej vlady svojimi.Ale nebyt tychto novych mocipanov,nikdy by sme sa nedozvedeli,co za svinstva sa diali za minulych vlad.To vobec neznamena,ze za tejto vlady sa ziadne svinstva nedeju :smt018 ...ale tychto bude mozno zavierat vlada,ktora pride po nich.A mozno uz bude tak zle,ze ta nova vlada ich rovno povesia.... :smt139 .Odrazu sa moze ''naaahodou '' objavit daky ''spasitel'',ktory sa nebude bat tresnut pestou po stole a ukazat(a nielen ukazat) na vinnika....a uz to bude frcat.Tazko povedat,ako(a ci vobec) toto skonci....


Pon, 22.02.2021, 15:08
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Bahno: To by som potom bol v spolku tych,co tu poslednych 12 rokov vladli a ktori to dostali do tohto marastu.

Ale niééééééééé. :D :D :D
Píšeš o vrchole pyramídy, ale ja som ťa nechcel upriamiť na vrchol pyramídy.
Aj v najväčšej mele sa dá zachovať česť. Nepochopil si moje slová, možno čiastočne.


Pon, 22.02.2021, 15:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
Harabin vo funkcii sudcu nemal žiadnu možnosť niečo meniť.
Ako sudca musí a smie pracovať len podľa ústavy, Trestného zákona a Tr. por. To je jeho alfou a omegou, nielen Harabina ale každého sudcu.
Sudca nemá zákonodarnú moc !!!

Prepáč, písal som to v noci, tak som už moc nevnímal. Ako minister spravodlivosti zaviedol do trestného zákona také právne absurdity, ako napr. že keď si označený za extrémistu, tak neplatí prezumpcia neviny, teda nie že vyšetrovateľ musí dokázať úmysel Tebe, ale Ty neúmysel vyšetrovateľovi :smt157

Stále trvám na tom, že zložením mandátu nič nezmôžu. To je ako keď Harabin múti vodu, že by kotlebovci nemali nosiť rúška v NRSR, lebo tým pochlebujú vláde. Podľa neho majú ostať doma a brať plat, lebo sa môžu úplne v pohode ospravedlniť. To by si bol spokojnejší ako keď tam (podľa Teba) len sedia a berú plat?

Harabin bol vo vláde, mal možnosť a nespravil nič. Vtedy bol tíško a prikyvoval, žil s úplatkov a plat ministra si odkladal na horšie časy. Ja stále nerozumiem, prečo ľudia veria takýmto vnútorným premenám vrcholových politikov. Dávam tomu ešte rok, a ľudia budú aj Ficovi veriť, že už to myslí so Slovenskom dobre :smt017

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 22.02.2021, 16:19
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10516 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 620, 621, 622, 623, 624, 625, 626 ... 702  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: