Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 25.06.2024, 8:03
Dnes je utorok 25. júna 2024, meniny má Tadeáš a zajtra Adriána




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 127 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší
 opat stara ale aktualna tema-polovnici 
Autor Správa
Rubicon & Samurai Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.03.2007, 21:45
Príspevky: 767
Bydlisko: Veľká Lehota
Odpoveď s citáciou
..offroadaci, offroadacky, chcem sa s Vami poradit, kedze tu na fore je sanca ze sa k mojmu prispevku dostane vela ludi a tym padom mozno z toho mnozstva bude mat aspon jeden clovek dobry napad..
..na Silvestra som si nasla svojho psa zastreleneho v ohrade pri dome...chybala mi od rana, nasla som ju okolo 15 00 poobede, bol to cisty priestrel brucha..

....volali sme policajtov...obhliadli ju pospisovali, musim povedat ze boli velmi mili a snazili sa pomoct no hned mi povedali nech nejake velke zazraky necakam....
....naboj sa najst neda kedze nou presiel a s tym priestrelom kludne mohla prejst este par metrov..stopy okolo sme pozerali ale smola, akurat sa topil sneh tak vsetko rychlo mizlo....jedine psie stopy viedli na luku pri dome, dalej nie, nikde ziaden krvavy flak, co vsak uz mohlo byt stratene stopenim snehu /drzali sa uz len take ostrovceky snehu /..ale je velka pravdepodobnost ze bola strelena pri dome...
..este aj silvstrovsky cas, ked sa vsade delobuchuje a petarduje nahral tomu, ze som vystrelu nevenovala ziadnu pozornost hoci som bola doma..

....je tu jeden clovek co sa mi stale vyhraza, 17.novembra mi strielal na pozemku na cudzieho psa..ale bolo to na mojom pozemku, okrem toho sa mi tam pasli kone a este bola poriadna hmla /ved ho ani netrafil /....neviem ci som z toho bola tak v soku ze som ho vtedy nechytila pod krk, ale len som za nim utekala /prave som bola na koni /a zhucala ci to strielal on /pocula som strelbu 5 ran za sebou a dupot koni /...
....on ze ci to je moj pes...ja ze nie...a debata sa zacala uberat inym smerom a zacal sa tak vyhrazat ze ja som aj zabudla ze som v prave a mala som vtedy nanho okamzite zavolat policajtov...nakoniec ma prevalcoval a ja som od zufalstva, ze je taky primitiv odcvalala prec......a potom som si sklbala vlasy...aj ked svedkov mam, prave boli u mna jazdit ludia, ale to je uz asi nic..dokonca jeden z nich bol polovnik a tvrdil ze takto za sebou pat ran dokaze dat len pistol, ale to mi potom policajti vyvratili, ze aj pusky su uz take..

.....nehovorim ze to tentoraz bol on, mohol to byt ktokolvek iny..no uz to nechcem nechat tak..slovaci su narod "holupici" ale odtial potial... Leona sa nas..la
..necakam ze to policia spravi za mna...ale ked nemam dokaz kto to bol....tazko sa mi nieco riesi..
ako by ste postupovali vy?
....posedy rezat nemienim, nebudem na to odpovedat pomstou, to plodi dalsie schvalnosti..a nic nieje jednoduchsie ako otravit kona..napriklad...
Obrázok

_________________
Len jedno je isté- že nič nieje isté...a ani to nieje isté...
....najkrajší pohľad je z chrbta koňa...a nadvíhaného auta.
jeep wrangler rubicon 4,0l
suzuki samurai
http://www.youtube.com/watch?v=rqSbl9xtCSE


Sob, 02.01.2010, 11:54
Profil ICQ WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Je to smutné. A ak budeš držať hubu, a budeš sa báť brániť , tak nič nevyriešiš. Ale možno sa ti zase nestane nič horšie. A hlavne ak si budeš dávať väčší pozor na zvieratká.

Potom je tu tá možnosť brániť sa. Ale to by si musela podať okamžite trestné oznámenie, zabezpečiť dôkazy /natočiť na telefón debatu a vinníka/ a zabezpečiť svedkov. Dotyčný sa už k zbrojáku pravdepodobne nedostane a ak sa ti niečo potom stane, tak bude samozrejme okamžite podozrivý.
A aj ostatný polovníci sa ti budú zďaleka vyhýbať. Nik nechce prísť o zbroják a svoje flinty kôli nejakej "blbovine."


Ak sa budeš tváriť ako srnka, tak sa budú s tebou aj tak baviť. Ani jedno, ani druhé ti však nič nezabezpečí. Možno len dobrý pocit, že si urobila, čo sa dalo.

Ozaj, ako sa dá otráviť kôň? /pes nie je problém, ale koňa netuším.../

A nebolo by vhodné dať otázku aj priamo na polovníkov??
http://www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG_Forum

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Sob, 02.01.2010, 12:28
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Poslať re
Leona ,ahoj,jedna vec mi nejde do hlavy ako niekto cudzí ti môže na tvojom ohradenom pozemku strielať po cudzom psovi ako sa tam dostal jeden aj druhý?Alebo ,pozemok nie je ohradený a tvoj pes sa pohybuje volne?

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Sob, 02.01.2010, 13:17
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majod, si nebol asi u Leony. Niekolko hektárov lúk oplotených el. ohradníkom a časť oplotená dreveným "rančerským " ohradníkom. A stredom pozemku ide lesná cesta....

Obrázok

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Sob, 02.01.2010, 13:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Leona, ako jedina momentalne relevantna vec ma napadlo = najst projektil (gulku)... Ak Ti psa zastrelili v tej ohrade , tak by sa tento priestor dal prehladat kovohladackou (snad by sa nieco take v nasej rescue vybave naslo) a ta gulka by mohla viest po spravnej stope. Ak to vsak bola nejaka poloplastovka moze byt roztriestena na viacero kusov a ...
Pozor - neviem ako by sa k takemuto dokazu postavili opicajti a preto by bolo dobre vyjadrenie niekoho so sprvnymi pravnymi vedomostami. Neviem ci by taketo dohôladanie dokazu nemalo prebiehat nejako "organizovane" a pod dohladom organa...

Je mi luto co sa Ti stalo ...
Ivo

_________________
OFF the ROAD


Sob, 02.01.2010, 13:37
Profil
Rubicon & Samurai Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.03.2007, 21:45
Príspevky: 767
Bydlisko: Veľká Lehota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
....mam viac hektarov pozemku, kone pasiem v elektrickych ohradnikoch, v drevenych ohradach a na kolikoch....mam si to ohradit ako Majsky?
..ten 17.-novembrovy curak strielal z tej asfaltovej cesty co je na fotke smerom na luku kde sa vtedy pasli styri kone...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

KAPO:Najčastejšou príčinou sú rastlinné alkaloidy, glykosidy, thiaminázy, dusíkaté zlúčeniny a éterické oleje.
Stretneme sa aj s otravou insekticídmi a rodenticádmi, chlorované uhlovodíky, organofosfáty, metaldehyd, kumarín (jedy pre hlodavce).
Akútne otravy ťažkými kovmi (olovo, ortuť, kadmium), chemických produktov a farbív sú vzácne.
Staci par semienok repky, co sa bezne dava zverine a kon uhynie na koliku...pripad sa stal mojmu kamaratovi, ked odobral od polovnikov zmes obilia a semien..

Príznaky:
Potenie, nepokoj, kolika.
Kŕče, vysoký pulz, kolabovanie krvného obehu.
Apatia, preháňanie, sťažené dýchanie, krvavá stolica, krvavý výtok z nosa.

_________________
Len jedno je isté- že nič nieje isté...a ani to nieje isté...
....najkrajší pohľad je z chrbta koňa...a nadvíhaného auta.
jeep wrangler rubicon 4,0l
suzuki samurai
http://www.youtube.com/watch?v=rqSbl9xtCSE


Sob, 02.01.2010, 13:46
Profil ICQ WWW
Rubicon & Samurai Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.03.2007, 21:45
Príspevky: 767
Bydlisko: Veľká Lehota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ivo sami policajti boli za pitvu psa..aj ked su presvedceny ze gulka je inde....tiez vraveli ze to je jediny dokaz co by pomohol....

_________________
Len jedno je isté- že nič nieje isté...a ani to nieje isté...
....najkrajší pohľad je z chrbta koňa...a nadvíhaného auta.
jeep wrangler rubicon 4,0l
suzuki samurai
http://www.youtube.com/watch?v=rqSbl9xtCSE


Sob, 02.01.2010, 13:49
Profil ICQ WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nakolk sme vo Public sekcii, napisem len tolko, ze Leonu caka beh na dlhu trat, ale ma sancu, lebo:
- je v prave
- so zbranou sa clovek dostane lahko do problemov (A vobec nevadi, ze sa citi anonymny a v bezpeci).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Sob, 02.01.2010, 14:53
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Polovné strelivo je velmo výkonné, a ťažko hladať projektil, hlavne ak pes mohol prejsť aj niekolko sto metrov.

Inak nejak takto by sa to potom riešilo, ak by bol najdený projektil:
viewtopic.php?t=9414&postdays=0&postorder=asc&start=0

By boli zabavené všetky gulovnice polovníkom z chotára na balistické skúšky. Hnev by bol potom smerovaný na dotyčného polovníka, ale asi aj na teba. :?

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Sob, 02.01.2010, 15:01
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo ziadny normalny clovek sa nema dovod hnevat na druheho, ak ale napr. nieco netaji :-D
Ak su polovnici len trochu komunita (su ci nie ?), tak by si to so zmrdom mali vyriesit sami (narazam ci uz na tvoj link, ci ne Leonin pripad).
V prvom pripade ich uz stiahol so sebou, a v druhom sa to moze lahko stat.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Sob, 02.01.2010, 15:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2347
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No tak to je ako hladať ihlu v koope sena . LEONA podobný problem som onoho času riešil aj ja ale to bolo tak , že polovnik-pitliak lebo ja ich od isteho času inač nenazvem mi strelil po psovi spoza lieštiny ale netrafil len gulka mi lizla halus tak 30cm. nad hlavou a tieš strielal nam na pozemku a keď som ho dobehol po asi tak 200m behu cez kružinu tak sa este na drzaka namňa osopil , že preČo pitliačim zo psom na male srnčata a to som ešte ani neotvoril usta a on ma takto zabil hneď v letku :evil: Lenže potom sa už nestihol pozerať a flinticku mal na 2ks. po vyhraskach s políciou som mu len povedal OK. a ja dám panom policajtom gulku čo mi letela ponad hlavu a ostala v jabloni asi tak o 5 m dalej a od toho času som ho už na našej strane hvor nezahliadol. Čiže rada znie chitit pod krk ked sa ti tam bude na buduce ponevierať:wink:


Sob, 02.01.2010, 16:46
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 4:31
Príspevky: 400
Bydlisko: Trnavá Hora
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Taktiež by pomohlo keby sa našla nábojnica, ale to by bol pekný ko..t keby ju tam nehal, ale možno to stojí za pokus poprechádzať sa po ceste.

_________________
Jeep Wrangler Rubicon 4.0 L
www.alexbranovesystemy.sk


Sob, 02.01.2010, 17:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Leona a policajtom si povedala o strelcovi z novemdra?


Sob, 02.01.2010, 18:31
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7930
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nus je to velmi smutny pripad, ked sa niekto na teketo nieco odda,podla mna tu pomoze iba ak sa zozenu dake poznatky o osobach alebo osoby ktore mali na to dovod,, bo najst projektyl, alebo nabojnicu je takmer nemozne, a cudujem sa vobec policajtom ktrory robili obhliadku ze jak mohli povedat takuto hlupost ze by pomohla pitva, ked videli ze je priestriel tela psika,, to automaticky znamena ze projektil jak vosiel tak aj vysiel z tela psika,,tam na pitve by akurat zistili ze ci bol hladky alebo triestivy priestriel a esste max , ze ci projektil bol poloplast alebo celoplast a priblizne caliber strely,, a zbytocne vydavky....takties sa neda zistit poloha-miesto strelca co by mozna pomohlo pri hladani nabojnice,, ak mal automaticku pusku mam na myslu ak sa zbran automaticky nabyja a vyprazdnenu nabojnicu vymrsti ,,ale ak nie tak smola , takties by pomohlo ak by sa nasiel projetktyl, ale na to je velmi mala sanca,bo jak uz bolo spominane , polovnicke naboje su velmi silne, a telo takeho psika nieje ziadnou prekazkou hociktoreho streliva, najma brusna oblast psika..tu by mohla Leonka zapracovat kusok operativne cestou- svojich znamich a zbierat informacie o osobach ktory maju-mali zaujem jej daakym sposobom ublizit,alebo sposobyt jej daku vystrahu za daco..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 02.01.2010, 18:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Velmi smutné Lenka, nedávno som ju hladkal. Ten hajzel krutý je si hlavne sám sebe trestom...akurát...ako každý blbec...v živote na to nepríde. Ťažko radiť, už je tu toho dosť rozumného povedané. Možno fakt by stálo za to obrátiť sa oficiálne aj na tamojšiu polovnícku organizáciu(neviem ako sa to volá, a ani ma tieto inštitúcie nezaujmajú) so sťažnosťou a neoficiálne im vážne pohroziť poriadným rozmazaním(aj v médiách...oni už budú vedieť ako im to môže uškodiť).

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 02.01.2010, 20:07
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 127 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron