Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 0:42
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 ako vymedziť volu kardanu - teleskopu 
Autor Správa
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
do poradne mi nejde pridávať nič tak pridám sem
mám vôlu na teleskope na kardane v drážkach, kardan aj vybruje a chcem sa opýtať či sa to dá nejako vymedziť urobiť nejaké púzdro pred drážky alebo neviem proste aby to bolo pevné a nevybrovalo to.
mam zo 3také kardany a všade to lieta a viem že nemá to mať až takú vôlu
poraďte niečo ak viete
ď :-)


Pon, 25.06.2012, 18:22
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ak je radialna vola v dlzkovom vyrovnani tak jedine vymenit za druhe = kardanservis

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 26.06.2012, 0:39
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:24
Príspevky: 604
Bydlisko: Polomka - okr. BR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja len poznamenam že čo som videl na par vozoch tak niektore mali dražkovanie maľovane, niektore tam mali taky hnedy tvrdy lak ktory ked opadal vznikla slušna vôľa.
Nebola by jednoduhšia cesta, laicky povedane prelakovať nejakym podobnym matrošom?


Uto, 26.06.2012, 23:48
Profil ICQ
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
čo stojí oprava v kardan servise? je to už strašné kardan vibruje jak... a tým že to vibruje vymláca ložiská na uložení kardanu, nedá sa ísť viac ako 70...
pri dojazde to klepká a pri vyššej rýchlosti hrkocú kolajničky na sedačkách
čítal som staršiu tému, že to stojí 200€, použitých kardanov mám dosť ale všade vôle a za 200€ kúpim pomaly aj celú pandu
kríž na kardane je už tiež kus načatý a kĺby na prednom diely kardanu su vymlátené a ložiská na kardane tiež začínajú mať vôlu

nie že by som to chcel zadarmo, hovno dáš, hovno máš ale zas dávať 200€ na jeden kardan na pandu je dosť :cry:


Pon, 13.08.2012, 12:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:24
Príspevky: 604
Bydlisko: Polomka - okr. BR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zožen si hociaky kardan s dobrym dražkovanim a prevar si, daj vyvažit...a maš to podomacky repasnute. :wink:
Alebo skus namočiť samca dražkovania do daakeho lepšieho laku čo spravi jemny film a vymedzi vôle (ale o úspechu pochybujem)


Pon, 13.08.2012, 22:14
Profil ICQ
Učeň

Registrovaný: Uto, 02.06.2009, 14:23
Príspevky: 60
Bydlisko: Horné Vestenice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vyskúšaj ten kardan rozpojiť, pootočiť na drážkovaní a zasunúť späť.. niekedy pomôže aj to. Ide len o to aby to nebehalo stále v tých istých drážkach a možno sa to ako tak vymedzí a ešte to nejaký ten čas pobehá.

_________________
Môžeš byť aj sprostý, len si musíš vedieť poradiť.
Nissan Patrol 3,3TD


Pon, 13.08.2012, 22:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...jedine vymena dlzkoveho vyrovnania cena cca 130-150 bez DPH inac to nema vyznam.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pon, 13.08.2012, 23:33
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ferjon píše:
zožen si hociaky kardan s dobrym dražkovanim a prevar si, daj vyvažit...a maš to podomacky repasnute. :wink:
Alebo skus namočiť samca dražkovania do daakeho lepšieho laku čo spravi jemny film a vymedzi vôle (ale o úspechu pochybujem)


o tom pochybujem aj ja lebo vôla je už veľká :oops: teriotycky by to mohlo pasovať zo starého samuraia LJ 80 vraj tam pasuje kríž zo žigule a na pandu pasuje tiež takže by pasoval ten teleskop na pandový držiak kríža

adamson píše:
Vyskúšaj ten kardan rozpojiť, pootočiť na drážkovaní a zasunúť späť.. niekedy pomôže aj to. Ide len o to aby to nebehalo stále v tých istých drážkach a možno sa to ako tak vymedzí a ešte to nejaký ten čas pobehá.


skúsiť môžem, ale aj tak nemôžem to dať hocijak kvôli krížom aby šli rovnako aby ich nevymlátilo ale skúsim to


DanoDEF píše:
...jedine vymena dlzkoveho vyrovnania cena cca 130-150 bez DPH inac to nema vyznam.



kardanservis?


Pon, 13.08.2012, 23:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
OFFroad4wd píše:
kardanservis?


... tusim ta druha firma. V Ziline su 2 co robia kardane. Jedna je Kardanservis a druha neviem ako sa vola pogoogli. Ta druha je lacnejsia.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Uto, 14.08.2012, 21:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Bohužial Dano tej druhej by som nedal opraviť ani kovadlinu, po posledných prácach čo vyviedli jednému klientovi s polosami na wranglera, sú to šlendriani z môjho pohľadu.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 15.08.2012, 8:16
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.08.2010, 11:40
Príspevky: 97
Bydlisko: Trenčín,Nemšová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pandik nazdar,mám presné ten istý problém na mojom Samurai.Najskôr som myslel že to je kardan.kríž no nebol.kardan mi v miste kde sa spájajú strašne trase.ma vôľu ako slak.Ten tisíc hran je asi už fakt na odchode,len neviem či strana samec alebo samica.ak zistis nejaké info podeľ sa.ja sa tiež pokúsim...

_________________
Súcasnost:Mitsubishi L200, 2,5Tdi, opancierovane brucho, 2x navijak, pneu BF Googrich Mud Terrain KM2, uzavierka zadku, spravene perá, OME tlmice
História:Suzuki Samurai 1,3, favo karbo, navijak, T3, pevnostny naraznik, OME podvozok, zosirene...


Str, 15.08.2012, 20:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
máš jedno mení sa to ako jeden celok.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 16.08.2012, 8:37
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mám niečo v pláne... ja som posúval nápravu na ramenách o asi 20mm dozadu, tým pádom sa kardan z drážok kus povytiahol ale volu mal aj predtým, skúsim odpojiť kardan zasunuť to nadoraz a či bude mať vôlu, ak nie, dám zrobiť podložku pod kardan a ak bude stále mať tak mám ešte niečo v pláne možno by to pomohlo potom to vysvetlím
lebo ja nemám volu takú, že keď držím hrušku a točím kardanom tak je to pevné ale mne to lieta hore dole a kríže a všetko čo sa dá mazať mažem pravidelne


Štv, 16.08.2012, 11:06
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.08.2010, 11:40
Príspevky: 97
Bydlisko: Trenčín,Nemšová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No veď presné aj mne sa to hýbe len tak ako tebe.Z hora nadol a do bokov ...

_________________
Súcasnost:Mitsubishi L200, 2,5Tdi, opancierovane brucho, 2x navijak, pneu BF Googrich Mud Terrain KM2, uzavierka zadku, spravene perá, OME tlmice
História:Suzuki Samurai 1,3, favo karbo, navijak, T3, pevnostny naraznik, OME podvozok, zosirene...


Štv, 16.08.2012, 12:08
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
napadlo ma niečo ako toto...
Obrázok
to červené by bol nejaký čo ja viem silon prípadne železo na dve polky aby sa dali dať na kardan hneď za drážky
tým padom koniec toho držiaka kardanového kríža by sa šúchal po tom červenom a nemal by možnosť ísť hore dole
možno je to somarina a možno by to pomohlo
podľa mňa stojí to za vyskúšanie veď ak sa nepodarí tak sa nepodarí


Štv, 16.08.2012, 22:59
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: