Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 13:52
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Strečno - Dubná Skala 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Martin - Český Těšín (sobota) cesta tam absolútne bez problémov. Cestári v Čechách dávali súvislú vrstvu nového asfaltu v jednom pruhu. Regulovali si to sami bez väčších problémov. Presné miesto si nespomeniem ale nebolo to už ďaleko od Těšína. Návrat domov, Strečno kolóna ako hovado, asi 1km za hradom. Autá oproti stále idú, vravím si je to vriti, zasa sa niekto vysypal. Autá oproti stále idú vo veľmi malom počte a kadejako porozťahované, začínam mať zlé tušenie. Spomeniem si, že ráno už začínali pod Dubnou Skalou cestári. A už ich aj hlásia v rádiu. Jediné rozumné vysvetlenie ma napadá, že nahodili semafór a kedže od Martina ide málo áut, tak sa to kopí od Žiliny. Po hodine sme pri cestároch a na moje prekvapenie to regulujú oni. Vysekávajú kladivami asfalt. Od Martina mini kolóna končiaca pred delom, od Žiliny tipujem od hradu, alebo aj skôr. Ako je toto možné ? Vie mi to niekto rozumne vysvetliť ? Asi aj 10ročné decko vie, že v piatok a sobotu sa všetci valia zo západu na východ a v nedeľu naopak, takže keď regulujem dopravu púšťam viacej áut z preťaženého smeru. Úplne zbytočná a umelo vytvorená kolóna. Zdržanie od Martina bolo 20min. Perfektne odvedená práca :smt023

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 20.04.2013, 17:21
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 14.04.2013, 13:31
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Normálne na naších cestách...niekedy mam pocit, že to už robia naschval, že začnú poobede v piatok robiť hlavý ťah...v normálnych krajinách robia cestári iba v noci (ako som videl napr v nemecku, rakúsku) u nás vychádzajú v piatok okolo 3-5 keď je najviac aut...


Sob, 20.04.2013, 21:24
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 12:24
Príspevky: 132
Bydlisko: Dúbravka-BA
Odpoveď s citáciou
To aby ich každý videl, že robia :shock: :smt021


Ned, 21.04.2013, 11:18
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 13.12.2010, 15:52
Príspevky: 79
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Oni nerobia - iba sa tam predsa opieraju o lopaty :smt126

_________________
´99 Jeep Cherokee 2,5TD, IRONMAN , Pevnostný nárazník, naviják, MT, CB , ...

Tlač, obrazy na plátne, polepy áut, reklamné predmety a iné :) http://www.chilliprint.sk

0911 399 267


Ned, 21.04.2013, 15:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
To mi pripomenulo, ako stále dostávame rozzúrené telefonáty niekedy podopreté fotodokumentáciou z mobilu zo ŽSR (od niekoho, kto práve cestoval v rýchliku) - že na stavbe sa fláka, že sa nepracuje a robotníci iba postávajú. A ja musím trpezlivo vysvetĺovať, že podľa BZ1 (interný predpos BOZP na železnici) pri prejazde vlaku musia pracovníci opustiť pracovný priestor a prečkať v pokoji, kým vlak prejde. :D

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Pon, 22.04.2013, 8:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
bacilpyrin píše:
To mi pripomenulo, ako stále dostávame rozzúrené telefonáty niekedy podopreté fotodokumentáciou z mobilu zo ŽSR (od niekoho, kto práve cestoval v rýchliku) - že na stavbe sa fláka, že sa nepracuje a robotníci iba postávajú. A ja musím trpezlivo vysvetĺovať, že podľa BZ1 (interný predpos BOZP na železnici) pri prejazde vlaku musia pracovníci opustiť pracovný priestor a prečkať v pokoji, kým vlak prejde. :D

A ja mám zasa najradšej keď ľudia nadávajú na železničiarov a ani netušia, že všetko je už dávno porozdeľované (rozumej rozkradnuté) na ŽSR, CARGO a ZSSK. A ešte ma vždy pobaví, keď sa z TV dozviem aký mám perfektný plat.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Naposledy upravil BOOBLE dňa Str, 24.04.2013, 15:16, celkovo upravené 1



Pon, 22.04.2013, 18:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bacilpyrin píše:
pri prejazde vlaku musia pracovníci opustiť pracovný priestor a prečkať v pokoji, kým vlak prejde. :D

Ved je to jasne,chlapi zas pri ceste cakaju kym prejdu auta, :smt139

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 22.04.2013, 22:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
bacilpyrin píše:
pri prejazde vlaku musia pracovníci opustiť pracovný priestor a prečkať v pokoji, kým vlak prejde. :D

Ved je to jasne,chlapi zas pri ceste cakaju kym prejdu auta, :smt139

Áno a legenda hovorí, že tam čakajú ešte dodnes :smt155

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Uto, 23.04.2013, 15:14
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Chlapi, uz sa to tu asi riesilo, ale furt som z toho nejaky magor.

Lavy pruh 90 km/h, pravy 70. Do laveho nesmu ist nakladne auta.
Ked idem v lavom 90, dojde nejaky rychlik, vyblika ma, mam sa mu uhnut do praveho s tym, ze mam znizit na 70, a potom zase do laveho a zrychlit na 90 ? Ved to je proti logike, aby v pravom osobak nemohol ist tiez 90.
Ci ako ?


Pon, 29.04.2013, 9:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Je to tak. Slovenské polovičaté riešenia - a to si ešte nedopísal, že aby si mohol prejsť z ľavého pruhu do pravého musíš najprv spomaliť na 70 a až tak prejsť do pravého a nad to pokiaľ v pravom pruhu nejde iné auto musíš spomaliť na 70 a presunúť sa do pravého pruhu, lebo sa u nás jazdí v pravo a čo najbližšie k pravému okraju vozovky. :smt021

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Pon, 29.04.2013, 9:19
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.10.2012, 9:02
Príspevky: 246
Bydlisko: Prašník
Odpoveď s citáciou
finder píše:
Chlapi, uz sa to tu asi riesilo, ale furt som z toho nejaky magor.

Lavy pruh 90 km/h, pravy 70. Do laveho nesmu ist nakladne auta.
Ked idem v lavom 90, dojde nejaky rychlik, vyblika ma, mam sa mu uhnut do praveho s tym, ze mam znizit na 70, a potom zase do laveho a zrychlit na 90 ? Ved to je proti logike, aby v pravom osobak nemohol ist tiez 90.
Ci ako ?

Rychlikovy ukážem športové gesto a v klude pokračujem.

_________________
Suzuki Vitara 2.0TD Intercooler, automat, Truck 2000, lift 3cm, CB TTI, gurtne, vzduchový klaksón. Jazdím na hranolky. :D
Spotreba na ceste 7,2l/100km. Poteší. :-)


Pon, 29.04.2013, 15:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
finder píše:
Chlapi, uz sa to tu asi riesilo, ale furt som z toho nejaky magor.

Lavy pruh 90 km/h, pravy 70. Do laveho nesmu ist nakladne auta.
Ked idem v lavom 90, dojde nejaky rychlik, vyblika ma, mam sa mu uhnut do praveho s tym, ze mam znizit na 70, a potom zase do laveho a zrychlit na 90 ? Ved to je proti logike, aby v pravom osobak nemohol ist tiez 90.
Ci ako ?

Realita je taká, (nehovorím o predpisoch) že v pravom pruhu idú normálni ľudia 90, prípadne menej a všetci pretekári idú v ľavom. Pokiaľ je tma idem v ľavom 90 a do toho pravého ma nedostane ani boh. (kamene tam ešte občas padajú, aj keď ja pravda, že už nie tak ako voľakedy - smer ZA - MT). A úplne najlepší sú ľudia, čo tam valia ako trafení a potom vyjdeme na dialnicu a ja ich obieham so zapnutým tempomatom na 120. A ešte jedna taká drobnosť. Keď tam boli normálne dva pruhy, bola na niektorých miestach znížená rýchlosť (asi 70 už nepametám presne) Je to jeden z najnebezpečnejších úsekov na Slovensku ale nie pre cestu samotnú (i keď my sme tam minulý rok rozbili podnikovú Navaru, ustrelila na ľade) ale kvôli takýmto pretekárom, nedočkavcom a hazardérom.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pon, 29.04.2013, 15:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Dnes ďalšia perla. Po výlete z Dubnice nad Váhom (ďakujem za skvelý tip pánovi z Trenčianskeho hradu, len škoda, že sa zabudol zmieniť, že je kaštieľ do 16. Mája či dokedy zatvorený- moja blbosť vždy si volám keď niekde idem, teraz nie) a návšteve Budatína (kde som sa len nasral, keď som narazil na ŽSR odborárov a chvala bohu Robka Ficka som minul) idem popod Strečno a vravím si aká nezvyčajne prázdna cesta. Chyba lávky, policajné majáky a
Kód:
http://www.behame.sk/index.php?src=clanky/cez-slovensko-pobezi-supermaratonec-pridajte-sa-k-nemu
Netvrdím, že sme sa nejako extra zdržali len nechápem kto a prečo mu vybral tento úsek. Však po hrad mohol bežať v pohode, potom ho mohli previezť niekde ku delu a mohol cupkať ďalej.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Str, 01.05.2013, 19:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
chalani z MT neviete nahodou aka je situacia cez strecno? pojdem zajtra smer TR tak ci mam ist inou trasou alebo sa da aj popod strecno, alebo je situacia aj pocas beznej premavky ako v spicke?

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Pia, 14.06.2013, 18:25
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Skor otazka znie, ci asfaltuju vrutky aj v sobotu. Ak ano, pocitaj so zdrzanim. Asi by som to strihol cez terchovu, asi je to aj tak kratsie. Strecno byva v podstate normalne prejazdne.


Pia, 14.06.2013, 18:31
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron