Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 03.05.2024, 11:33
Dnes je piatok 3. mája 2024, meniny má Galina a zajtra Florián




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 586 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Ďalší
 Výlety po Slovensku a okolí 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2119
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Super topic :smt023 budem to tu sledovať a ak môžem, aj prispievať.
Ja som bol včera trochu nohy prevetrať na Žiarskej chate, vybrali sme sa podvečer len tak naotočku, takže aspoň bol kľud a málo ľudí. Cestou späť sme boli pozrieť Medvediu štôlu, ale už bolo zavreté. Bola to taká predpríprava, lebo cez víkend plánujeme výstup na Baníkov a odtiaľ hrebeňovku až pod Ráztoku, kde prespíme na Košariskách a potom už len dole. Potom hodím aj nejaké foto.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 08.07.2013, 12:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 853
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Dnes Jaskyňa mŕtvych netopierov. Vstup po dohode cez telefón.
http://www.jmn.sk/
Chyba, veľká chyba. Skoro som si zničil jedného z mojich dôchodcov :smt022 Hore sme sa vytrepali ale ďalej som to radšej nesilil. Oddýchli sme a pomaly zišli dole. Kto je v primeranej kondičke nemal by mať problém. Inak radšej voliť klasiku Bystrianska jaskyňa http://www.ssj.sk/jaskyne/spristupnene/bystrianska/ Tam sme boli vlani.
Foto tam zhora z tramtárie, škoda, že bolo zamračené.
Obrázok 
Pri návrate domov pri Slovenskej Ľupči kuca-paca. Jedno auto v garáde, druhé už nakladala odťahovka a tretie tuším niekde za krajnicou. Tá značka úsek častých dopravných nehôd tam nie je zo srandy.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 13.07.2013, 17:28
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.11.2010, 21:56
Príspevky: 462
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
JMN je super, bol som dvakrát, ešte aspoň dva krát sa chystám, prístup je trochu horší treba šlapať asi hodinu hore kopcom, v lete treba mať tričko na prezlečenie a kvalitnú obuv, v spotenom tričku po výstupe vojsť do jaskyne nie je najpríjemnejšie :smt152
trasa A v jaskyni je vhodná pre hocikoho, tuším aj deti tam môžu ísť, ostatné trasy (B, C) len pre odvážnejších a zdatnejších, ktorým nevadí blato, plazenie, lezenie po lanovom rebríku, traverz nad priepasťou atd.. ;)

_________________
Pajero SWB 2,8TD, + navijak, Toyo MT
Pajero LWB 2,8TD automat, budúca leštenka :D


Sob, 13.07.2013, 20:29
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2119
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Tak tá jaskyňa znie lákavo, len asi by som nemal gule na plazenie sa tam :D
Ja som bol včera na už avízovanom výstupe na najvyšší vrch Západných Tatier Baníkov, lenže počasie nám neprialo, tak sme trasu zmenili. Trochu nám v tom rozhodovaní pomohol pamätník obetiam Tatier, pri ktorom sme sa zamysleli a prehodnotili situáciu :). Dali sme si len hrebeňovku z Príslopu, cez Kozie chrbty, Ráztoku, Trnác a domov. Túra perfektná, len škoda toho počasia. Odporúčam každému. Pripájam pár foto:
Ešte obstojné počasie...
Obrázok
Obrázok
...a potom náhla zmena...
Obrázok
...nakoniec foto z hrebeňa...
Obrázok
EDIT: pripájam video, ako rýchlo sa zmenilo počasie
https://www.dropbox.com/sh/u421uvof0suu ... MG6769.AVI

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Naposledy upravil Luther dňa Ned, 14.07.2013, 21:42, celkovo upravené 1



Ned, 14.07.2013, 12:58
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 11.01.2010, 17:17
Príspevky: 325
Bydlisko: Island+Slovensko(Liptov)
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
Ja som bol včera na už avízovanom výstupe na najvyšší vrch Západných Tatier Baníkov

:smt134 najvyššia je Bystrá (2248mnm), Baníkov má len 2178, ešte aj Baranec ho prekonáva.
Ale nič to nemení na tom, že celé Západné Tatry su krásne a tiež vrelo odporúčam :-)

_________________
Patrol Y60 RD28T-sivý koník z Islandu,ktorý nikdy nesklamal
Patrol Y60 TD42-zeleny vôl,doteraz poznajúci len tvrdú prácu


Ned, 14.07.2013, 19:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2119
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ospravedlňujem sa, zle som to napísal, je to najvyšší vrch hlavného hrebeňa Západných Tatier.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Ned, 14.07.2013, 21:38
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.01.2007, 11:04
Príspevky: 208
Bydlisko: Trnava
Odpoveď s citáciou
Tá jaskyňa je fakt dosť dobrá,tiež som tam bol.Hlavne ked polovici ľudí postupne prestávali svieťiť elektrické lampy na prilbách :-) .Kým sne vyšli von už svietila poriadne len sprievodcovi-ten mal karbidku.


Pon, 15.07.2013, 5:31
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 853
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Takže poučený z krízového obdobia a aby som neuštval mojich dôchodcov, naplánoval som ďalší výlet :lol:
Gombasecká jaskyňa, potom Domica a ak bude ešte chuť kaštieľ Betliar (kým ešte nevyhorel, park už sfúkol vietor) Prespíme v Salamandri (Palcmanská maša) a na druhý deň nejaké to kúpanie a možno ešte Dobšinská ľadová.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pon, 15.07.2013, 16:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.03.2008, 18:21
Príspevky: 705
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
:-D testujes co vydrzia?
Tipujem, ze masa nebude mat nad 15-17°C.

_________________
Patrol GR Y61, 2,8TD


Pon, 15.07.2013, 18:41
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 853
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Uz radšej nie, tam hore pri JMN som si do k...v nadával ale môj nápad to nebol do takej výšky sa trepať. Mal som to hneď zamietnuť.
No a voda ak bude studená, tak radšej len vodný bicykel (tuším to tam majú).

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pon, 15.07.2013, 18:53
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 29.09.2010, 9:28
Príspevky: 328
Bydlisko: Piestany/Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ahojte, pekna tema, tak prispejem aj ja. Min. rok sme absolvovali niekolko turistyckych vyletov. Doporucil by som vam Velku Fatru. Horsky hotel Kralova studna a odtial na chatu pod Borisovom a naspat. Je to krasna hrebenovka, casovo narocnejsia ale bez velkeho prevysenia.
Cesta na Kralovu studnu vedie tiez v krasnej prirode, ma cca 14km a je nespevnena :) (necakajte ziadny tazky offroad)

_________________
Pajero V20 3.0 V6 - SOLD
Daihatsu Feroza F300
LandCrusier LJ73

http://www.4x4life.sk/


Pon, 15.07.2013, 20:01
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 28.01.2009, 23:51
Príspevky: 791
Bydlisko: Preßburg
Odpoveď s citáciou
BOOBLE píše:
Gombasecká jaskyňa, potom Domica a ak bude ešte chuť kaštieľ Betliar (kým ešte nevyhorel, park už sfúkol vietor) Prespíme v Salamandri (Palcmanská maša) a na druhý deň nejaké to kúpanie a možno ešte Dobšinská ľadová.

Nezabudni na Ochtinskú aragonitovú jaskyňu - je to blízko a sú len 3 toho druhu na svete! ;-)
Je malá, takže krátka prehliadka, ale super krásna, neoľutujete, a tých tuším 109 schodoff hore dole dajú aj Tvoji súputníci :-)
Betliar nevyhorel, to Krásnu Hôrku vypálili naši spoluobčania, ale dole smerom na Košice máš mauzóleum, kde sú pochovaní hlavní Andrássyovci. Úplne krátka prehliadka, oplatí sa vidieť, keď už tam budete, aby ste mali konkrétnu oblasť relatívne zmapovanú.

_________________
MITSUBISHI PAJERO WAGON 3.5 V6 GLSA
Ex: MITSUBISHI PAJERO WAGON 3.0 V6 GLS


Naposledy upravil JohnnyPajero dňa Pia, 23.08.2013, 12:56, celkovo upravené 1



Pon, 15.07.2013, 20:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 853
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
V Ochtinskej sme boli minulý rok. Išiel som cez BB, Brezno a tuším Jelšavu a potom hore na Štítnik. To bola nekonečná cesta. Navyše od Brezna ďalej sa to nejak podozrivo zatmavilo až som rozmýšľal či to nie je nejaká Rumunská kolónia :lol: Ja viem, že vyhorela Krásna Hôrka. Píšem, že v Betliari pováľal vietor park. To mauzoléum mi akurát dnes v robote spomínal kolega.
Ďakujem za rady.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Uto, 16.07.2013, 15:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 853
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Tak sme sa vrátili živí a zdraví. Vernár by som asi ako spolujazdec nezvládol, zato ako šoférovi sa mi to páčilo.
Gombasecká jaskyňa dobre, Domica paráda ale voľakedy sa splavoval dlhší úsek. Betliar nádherný. Ubytovanie v Salamndri super (mali sme apartmán) a varia vynikajúco. K Palcmanskej Maši sme sa len prešli. Na spiatočnej ceste Dobšinská ľadová. Pekná a studená :-) Spotreba podľa mňa super. Na pol nádrže nejakých 430 km.
Najspokojnejší bol Kryšpín s Matesom. Vlastná posteľ pre lordov.
Obrázok 
K tomu ako jazdia niektorí ľudia sa asi nemá cenu ani vyjadrovať. Ja sa nepokladám za najlepšieho šoféra na svete a ani netvrdím, že jazdím 100% predpisovo. Na ceste tam a späť tieto postrehy:
1. Jazda po rovnej ceste mimo obce 70km/h, prejazd cez obec čuduj sa svete 70km/h - auto sa mi v dedine stratí, za dedinou ho hneď dobehnem.
2. V tuneli Bôrik asi straší, lebo niektorí ľudi tade nie sú schopní ísť ani 80km/h (povolená bola 100km/h)
3. Tempomat mám v aute asi len ja.
4. Ísť po dialnici x km s blinkrom doľava :smt135
5. Značka pozor na ceste sa pracuje a následne znížená rýchlosť je len pre debilov, však tý oranžoví pamprdláci poodskakujú. Keď nám cestár riadiaci dopravu máva tým palacinkárom ako o život a všemožne sa nám snaží naznačiť aby sme zrýchlili, tak je najlepšie začať brzdiť.
6. Byť traktoristom v dnešnej dobe a presúvať sa po ceste 1.triedy nezávidím nikomu ale na druhej strane ísť ako debil s traktorom po stredovej čiare ...
Bolo by toho ešte viac ale radšej už dosť.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pia, 19.07.2013, 17:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2119
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Welcome to Slovakia ;)

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 19.07.2013, 18:14
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 586 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: