Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 15:10
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 581 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Ďalší
 Výlety po Slovensku a okolí 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Včera, rozumej vo štvrtok hrad Fiľakovo.
https://www.hradfilakovo.sk/
Pekný deň, tak prečo ho nevyužiť. Vyrazili sme o nejakej 12-tej, reku za dve hodinky sme tam. Vo Zvolene koniec sveta, niečo robia cestári. Keby neboli skončili, tak tam asi stojím ešte dnes :smt121
Hrad nádherný. Zrúcanina ale fakt pekná. Vo veži je hradné múzeum. Na celom hrade ja a mama. Ani živej duše. Akurát keď sme odchádzali, tak si tam pánko vybehol spraviť fotku a rovno sa mi napchal do záberu :lol: Protiletecký kryt, tiež stojí za pozretie.
Pod hradom majú nové parkovisko a WC. Všade čisto a poriadok. Za nás :smt023 :smt023 :smt023
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok  Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
A špeciálne pre OGA od Kryšpína
Obrázok Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pia, 07.10.2022, 15:13
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Jajáááááj, moje rodisko !
Vyše 19 rokov som tam býval, od hradu ani 1 km vzdušnou čiarou, a pikoška - ani raz som tam nebol. Nejak ma to nelákalo, ani neviem prečo. Otcov kolega z práce tam chodil pravidelne na brigády, lebo tam sa nonstop niečo robilo, no a keď občas prišiel ku nám - za otcom podebatiť, tak zavše porozprával kadejaké príbehy čo tam zažil pri tých brigádach. A možno dačo aj popridával, ja som mal vtedy okolo 10 rokov, a počúval som ho div nie s otvorenými ústami. Ináč, ako som pochopil, títo brigádnici kus aj pracovali, a medzitým usilovne sliedili, či tam niečo v ruinách nenájdu...


Pia, 07.10.2022, 16:18
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
A nasli ? :-D :smt023


Pia, 07.10.2022, 22:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Dnes sme sa vybrali na kopanice.
Hrad Branč.
https://www.hrady-zamky.sk/branc/
Navigácia ma takou cestou doviedla, že strach ale bol pekný výhľad na hrad (ešte keby som tak zastal a odfotil ho). Parkovisko kúsoček od hradu, potom troška hore kopcom a ste tam. Na začiatku murovaný domček - WC - zatvorené. Hore suveníry - zatvorené. Ľudí bolo celkom dosť ani som toľkých nečakal. Počasie nič moc, zatiahnuté a celkom zima. Keď sme odchádzali, tak sa začalo vyčasievať.
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
No a keď sme boli v tomto kraji, tak sme sa konečne vybrali na mohylu M.R.Štefánika.
https://www.bradlo.sk/
Ľudí ako maku. Prichádzali, odchádzali. WC fungujú a dá sa kúpiť aj nejaký ten suvenír.
Obrázok Obrázok Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 08.10.2022, 18:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Pokračujeme v našich jesenných výletoch. Nitra galéria a múzeum.
https://nitrianskagaleria.sk/
https://www.muzeumnitra.sk/
Galéria je venovaná skôr mladým autorom. Stálu expozíciu prakticky nemajú. Celkom sa dalo. Niečo bolo fajn, niečo divné a niektoré veci chápu asi len samotní autori ale videli sme už aj väčšie kraviny :lol: Na druhej strane veľmi príjemná pani na výklad. Zcestovaná, rozhľadená a dalo sa s ňou porozprávať aj o iných veciach. Ja som dokonca dostal darček - knihu a kalendár (mám dnes narodeniny)
O to väčšmi nás prekvapilo múzeum. Komentovaná prehliadka, pekné zbierky, milé slečny, ktoré zjavne baví to čo robia.
Inak v galérii sa nesmie fotiť na foťák ale na mobil áno :smt017 V múzeu za poplatok ale tam je kopec vitrín a tie fotky potom nie sú bohviečo.
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Ráno som bol dať umyť auto a kým som došiel domov, tak začalo pršať. Keď som potom z neho vystúpil v Nitre, tak som nevedel či sa mám smiať alebo plakať. Vravím mame ale bolo čisté, prisahám na vlastné oči som to videl :smt126

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Uto, 11.10.2022, 21:46
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
"...Na druhej strane veľmi príjemná pani na výklad. Zcestovaná, rozhľadená a dalo sa s ňou porozprávať aj o iných veciach...."

Booble, napíšem to úprimne - mal si sa dotazovať tej príjemnej pani, s ktorou sa dalo rozprávať aj o iných veciach, či by nechcela sa pridať k teba na výletovanie a pozdejšie na zostrojenie malého živého Krišpina. Viem čo píšem. Zmenilo by ti to život, mal by si úplne iný zmysel. Ešte pár rokov to budeš odkladať až sa to odloží úplne. Výlet s malým živým vlastným Krispinkom by si si užíval oveľa viac.


Štv, 13.10.2022, 19:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Tá pani mala viacej rokov ako ja :wink:
Ja ti tiež napíšem niečo. Bývalému kolegovi preplo a oženil sa v 45. Teraz budú už tri roky čo je nebohý. Dožil sa "nádherných" 50. Ostal po ňom taký 4 ročný chlapček.
Ja mám už bližšie k 50 ako by mi bolo milé. Tak žiadne pikačoviny. Zjavne to už v mojom veku nerobí dobrotu :smt134

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pia, 14.10.2022, 13:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Dnes capital city :)
Devín.
https://www.muzeum.sk/hrad-devin.html
Vyrazili sme o nejakej 1/2 deviatej. Vravím si to už bude v Bratislave kľud, kým prídeme. Ešte som sa len pohol z domu už hlásili: nehoda prístavný most-kolóny, nehoda Botanická :roll: Kým sme došli do Žiliny kamión a dve osobné pri SCONTE. Hodinu sme išli miesto zvyčajných 25min. V Bratislave už pohodička. Keď sme odchádzali, tak zasa rozsekané autá na prístavnom moste ale v opačnom smere.
Samotný hrad pekný, výhľady nádherné, vidno aj na zámok Schloss Hof.
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok 
A jedno video.
https://www.youtube.com/watch?v=ujjyEzxf9uE

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Uto, 18.10.2022, 18:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Počasie na túto ročnú dobu vynikajúce, len tie hmly to trochu kazia. Tak sme si povedali, že ideme a uvidíme :)
Hrad Hrušov.
https://www.hrady-zamky.sk/hrusov/
Z takého mini parkoviska stále po ceste, mierne nahor. Kto chce môže si to skrátiť cez les. Na hrade sa stále pracuje. Vidno kus roboty. Slniečko sa snažilo ale hmla vyhrala :lol: Keď sme odchádzali, tak na nejakú 1/2 hodinku sa vyjasnilo. Nevadí, nám sa páčilo aj tak. Chceli sme ísť ešte do Oponíc ale nejak nebola už chuť. Teda konkrétne mne sa vôbec nechcelo.
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Štv, 27.10.2022, 17:30
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Ej, to ste boli veľmi blízko od Zubrej zvernice.
Alebo od pekného parku v Topoľčiankach, alebo žrebčína. To sa tiež oplatí pozrieť.
A nie je cez pracovný deň veľká premávka ?


Štv, 27.10.2022, 18:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Tam sme už všade boli, okrem žrebčína. Smerom na Nitru málo áut. Doobeda aj poobede. Naopak áut ako nas... :lol: Ono to množstvo by ani tak nevadilo ako tí debili čo sedia za volantom :smt157
Narýpať sa do ľavého pruhu vie každý debil ale, že ide povedľa teba a zavrie ťa pod kamión nezáujem.
Udržať rýchlosť, pre niektorých nemožné. Začať nezmyselne brzdiť lebo sme si v prvej zákrute nasrali do gatí - kto by to povedal, že zákruty na R1 vynášajú. Proste škoda rečí.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Štv, 27.10.2022, 19:09
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Práve preto som chodil na výlety cez víkend, vtedy je badateľne menej áut na cestách. Veľmi rád som jazdil trasou od Spišskej Belej na Kežmarské Žľaby a ďalej na Tatranskú Lomnicu až po Liptovský Peter. Pre mňa je to veľmi krásna trasa a mám ju prejdenú mnohokrát. Obvykle tade jazdím výletným tempom, baví ma sledovať okolie, krásnu prírodu, ale i tam sa preniesla móda ponáhľať sa za každých okolností. A čo ma fakt prekvapovalo stále - najviac sa ponáhľali naši, domáci, hlavne na veľkých prémiových autách z BA. Kupodivu zahraniční častokrát jazdili ešte pomenej ako ja a čumákovali po okolí...Teraz v lete som bol párkrát v Tatrách a síce od Hýb smerom na Važec ale nie po diaľnici. Zistil som, že tou trasou je úplný veget, oproti diaľnici, úplný kľud, pár domácich, klídek, na diaľnici o život.


Štv, 27.10.2022, 19:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Ja len také kratučké zhodnotenie auta po prvých 5000Km.
Nemám prakticky čo vytknúť. Len tri také drobnosti.
18" gumy na čo je to dobré na takéto auto ? Kedysi sme sa všetci smiali z tých debilkov čo si také kolesá dávali na škodovky a teraz tam oficiálne menšie ani nezapíšem.
50l nádrž - aby sa nepos.... Mať to aspoň 60l, tak neriešim.
Ostrekovač na zadnú kameru nie je svetová novinka. Bral by som to ako samozrejmosť v dnešnej dobe.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 05.11.2022, 12:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Asi jeden z posledných teplých a pekných dní v tomto roku, tak sme ešte vyrazili do sveta :)
Schaubmarov mlyn v Pezinku
https://www.sng.sk/pezinok
Celkom fajn, len by toho mohlo byť viac. Kedysi to bola galéria insitného umenia. A spoločnosť Vám bude robiť taká milá sučka.
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Domov trochu okľukou cez kopanice.
Hrad Korlátka
https://www.hrady-zamky.sk/korlatka/
Taká malá zrúcanina, kúsoček od parkoviska.
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok 
Konečne som sa odhodlal pri návrate domov ísť cez ten tunel Ovčiarsko. No prvý a posledný raz. Cocotina ako voda v koši :smt157

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 12.11.2022, 19:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Prvý výlet tohto roku. Hronský Beňadik.
http://klastorbenadik.nrb.sk/
Prehliadky údajne každú celú hodinu. Prišli sme o 13:30. V info centre nikoho. Oznam, že prebieha prehliadka. 14:05 volám ,že kde teda sú. Vydržte príde pani za chvíľu. Za 15 minút doviezol pán tovar do suvenírov, tak sa pani uráčilo. Pýtame sa teda, že kedy bude prehliadka. O 15:00. To si robíte srandu však sme tu už od 1/2 druhej. Bol tu pán biskup. No super a čo my s tým ? Žiadne prepáčte, nič. Bravo.
Tak dovidenia.
Obrázok Obrázok Obrázok 
Išli sme si aspoň kúpiť chlieb, rožky a niečo sladké do pekárne. Ozaj vynikajúce. Majú tam pekne spravené sedenie von a takú minifarmu.
https://www.pekarendumasplus.sk/
Obrázok Obrázok Obrázok 
Najspokojnejší bol asi Kryšpín, mama bola dosť nasratá a ja starý flegmatik som si povedal, tak sa ....

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Štv, 20.04.2023, 18:13
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 581 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: