Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 16.05.2024, 0:53
Dnes je štvrtok 16. mája 2024, meniny má Svetozár a zajtra Gizela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 13 ] 
 Pan vodic, nebite ma... 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 06.06.2011, 11:47
Príspevky: 657
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Aj takyto su medzi nami... :smt017

Polícia vypátrala vodiča, ktorý zbil cestárov pri regulácii dopravy
Muž býva v Nitre, údajne je priaznivcom bojových umení.

NITRA. Zo zbitia cestárov, ktorí regulovali dopravu, je obvinený 29-ročný Pavel z Nitry.

Polícia ho vypátrala krátko po incidente, ktorý sa stal koncom septembra. Nemal však doručené obvinenie, preto prípad nekomentovala. Pavel si vraj poštu prevzal až teraz.

„Mužovi bolo doručené uznesenie o vznesení obvinenia z prečinu výtržníctva a ublíženia na zdraví. Vo veci naďalej prebieha vyšetrovanie,“ povedala policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Na polícii ešte nevypovedal
Pavel bol predvolaný na políciu, no vraj sa ospravedlnil. Preto mu poslali obvinenie poštou. Zatiaľ ešte nebol vypočutý, preto polícia podrobnosti tají. Nechce sa vyjadriť ani k tomu, ako muža vypátrala.

Náš zdroj tvrdí, že je to vyšportovaný mladý muž, ktorý má blízko k boxu. Zbití cestári už krátko po incidente hovorili, že útočníkom bol svalnatý „krkáč“. Neskôr ho identifikovali, údajne ho spoznali na fotke, ktorú im ukázali policajti.

„Som spokojný, že sa páchateľ našiel. Teraz už závisí od súdov, či dostane aj trest,“ povedal Peter, ktorý utŕžil od vodiča kopanec.

Jeho kolega Michal dopadol horšie, má dolámané štyri rebrá. Podľa predbežných vyjadrení lekára potrvá jeho práceneschopnosť 42 dní. „Zo strany vodiča to bola agresivita prvého stupňa,“ dodal Peter.

Obrázok

Ľubor Andrášik na mieste, kde vodič napadol cestárov. Foto: (mh)

S útokom sa predtým nestretli
Incident sa stal koncom septembra medzi Nitrou a Jarkom. Pracovníci Regionálnej správy a údržby ciest tu opravovali úsek cesty, doprava bola preto presmerovaná do jedného jazdného pruhu.

Vodič, ktorý išiel od Jarku, mal chvíľu čakať. To sa mu údajne nepáčilo a napadol cestára, ktorý reguloval dopravu. Dolámal mu štyri rebrá. Napadol aj jeho kolegu.

„Bola to predposledná regulácia dopravy, ktorú sme robili v tomto roku. Predtým sme sa s fyzickým útokom zo strany vodičov ešte nestretli,“ povedal Ľubor Andrášik zo Slovenskej správy ciest.

Na nadávky sú cestári zvyknutí. Po medializácii útoku im veľa ľudí vyjadrilo podporu.

sme.sk streda 23. 10. 2013 19:02 | Miriam Hojčušová

http://nitra.sme.sk/c/6981092/policia-v ... pravy.html

Pepo.

_________________
XJ


Naposledy upravil pepo_ba dňa Štv, 24.10.2013, 10:01, celkovo upravené 2



Štv, 24.10.2013, 9:40
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2119
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Demencia hrubého zrna :smt138 takto to dopadá, keď chlapci nevedia čo od rozkoše, nasypú sa steroidmi + nejaké bojové "umenie" a už je majster sveta na svete. Celkovo je na cestách strašne veľa dementov, dennodenne sa stretávam z arogantnými vodičmi. Aj včera keď som šiel z roboty a prechádzal som cez cestu, už som bol skoro na kraji a vodič naschvál ešte pridal a išiel čo najviac po kraji aby mohol trúbiť že mu zavadziam :roll: to už je choré podľa mňa. Aj tuto cestári, robia si svoju prácu, napomáhajú bezpečnosti reguláciou a ešte ich nejaký nevybúrený magor napadne :smt021

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Štv, 24.10.2013, 9:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 856
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Tak nadávam na cestárov pravidelne ale to si len popod fúzy mrmlem, alebo sem niečo o nich napíšem ale biť ich ?
:smt157

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Štv, 24.10.2013, 15:01
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 21.03.2010, 19:25
Príspevky: 251
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
a to teda bolo ozaj hlupe, nie ze by bol rad ze sa tam ta cesta konecne opravuje bo sa uz pomaly podobala nasmu kolinaku :D

_________________
Pajero 2,8 TD LWB, 31x10,5 r15 MT, gurtne, ryl, lopata a 10l nafty keby daco :D

Deti, ktoré jedia skrutky, majú bližší vzťah k matke.


Štv, 24.10.2013, 16:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.03.2008, 18:21
Príspevky: 705
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
No zazil som nedavno jedneho cestara romskej narodnosti, ktory tam stal dolezitejsie ako nadplukovnik ZNB a nepustil nas aj ked v protismere na useku 50m 10 minut nic neslo.
Tomu som vtedy skoro prije :smt021 bal tiez.

_________________
Patrol GR Y61, 2,8TD


Štv, 24.10.2013, 18:15
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 12:24
Príspevky: 132
Bydlisko: Dúbravka-BA
Odpoveď s citáciou
BBMiso skoro prie :smt021 bal a prije :smt021 bal je veľký rozdiel v tom sa určite líšiš od spomínaného mysliteľa (k lepšiemu). Na cestách ma vedia viac nahnevať iné veci ako za mizernú mzdu pracujúci cestári.


Štv, 24.10.2013, 19:32
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Nooo,nazyvat tu ic cinnost pracou.... :smt126


Štv, 24.10.2013, 20:11
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 12:24
Príspevky: 132
Bydlisko: Dúbravka-BA
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
Nooo,nazyvat tu ic cinnost pracou.... :smt126

:smt017 Ty asi budeš od cestárov ak tak dobre poznáš " tu ic cinnost". Dopravu môžu usmerňovať aj elektrikári, kanalizéri, plynári všeliaké remeslá vykonávajúce " tu ic cinnost" na cestných komunikáciach a môže to s pohľadu šoféra vyzerať že nič nerobia. Tým sa zároveň nechcem zastávať tých čo naozaj nič nerobia.Prečo fešák neprije :smt021 be pandúrom ktorý napríklad merajú rýchlosť tam kde je riziko nehody malé alebo politikom ktorý schvália zlý zákon. Na to gule asi nemá?


Štv, 24.10.2013, 20:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.03.2008, 18:21
Príspevky: 705
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Michal, teraz som sa vratil domov. Cez den daco opravovali na vypadovke z BB do BR, mali tam znacky, semafor, obmedzenie na 30km/h. Teraz vecer som tade isiel opat. Cestari prec, semafor prec, znacky v dosahu otocene aby neboli vidiet, ale tridsiatka bola daleko, tak ju nechali tam. Jeb :smt021 al som sa tri km v useku kde je normalne osemdesiatka tridsat. :smt133

_________________
Patrol GR Y61, 2,8TD


Štv, 24.10.2013, 20:43
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 12:24
Príspevky: 132
Bydlisko: Dúbravka-BA
Odpoveď s citáciou
To sú veci ktoré naserú, pravdepodobne ide o chybu človeka čo to mal na starosti, nemali by sme hádzať všetkých do jedného vreca. Bratislava je rozkopaná permanentne a voči takýmto prešľapom a paradoxom začínam byť imúnny. Predpokladám, že aj v iných remeslách produkujú takéto chyby, ak by boli pracovníci lepšie platený viac by si vážili svoju prácu možno by robili menej chýb aby o ňu neprišli. Ale v prvom rade je to o individuálnom prístupe niektorý by mohli mať aj plat poslanca NRSR .....


Štv, 24.10.2013, 20:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 06.06.2011, 11:47
Príspevky: 657
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Rad by som podotkol, ze bez ohladu na to, ako sa kto cini, alebo ulieva v praci, nemalo by sa stat v dnesnom civilizovanom svete... ano, myslim tym aj Slovensko, ak dovolite :smt017 , ze ho nejaky "okoloiduci" surovo dobije, len preto, ze ma o kvalite jeho vykonu nizku mienku.

Osobne by som nechcel byt v kozi toho cestara, co tam netrcal pre zabavu... predpokladajme, ze na toho "nabudeneho" vodica nevyplazoval jazyk, neskrabal sa volakde, ci ho nejak inak neiritoval, drziac mu pred nosom cerveny tercik... :smt159

Cestarov sa v ziadnom pripade nechcem zastavat... mam ako sofer tiez svoje dlhorocne skusenosti... :evil:

Kazdy ma obcas chut niekomu "dat na oko", ale realne to uskutocnit, si rozumny clovek vacsinou nedovoli...

Ked je niekto schopny urobit nieco takeho, je na zvazenie, ci by nemal vyhladat odbornu pomoc... ci by dokonca nemal byt pod odbornym dohladom dlhodobo...

Nechat takeho ignoranta lietat na velkom silnom aute, len tak volne medzi normalnymi ludmi, je dost hazard... skod moze pribudnut aj viac... aj vaznejsich... :smt139

Pepo.

_________________
XJ


Štv, 24.10.2013, 21:16
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Michal píše:
bahno píše:
Nooo,nazyvat tu ic cinnost pracou.... :smt126

:smt017 Ty asi budeš od cestárov ak tak dobre poznáš " tu ic cinnost". Dopravu môžu usmerňovať aj elektrikári, kanalizéri, plynári všeliaké remeslá vykonávajúce " tu ic cinnost" na cestných komunikáciach a môže to s pohľadu šoféra vyzerať že nič nerobia. Tým sa zároveň nechcem zastávať tých čo naozaj nič nerobia.Prečo fešák neprije :smt021 be pandúrom ktorý napríklad merajú rýchlosť tam kde je riziko nehody malé alebo politikom ktorý schvália zlý zákon. Na to gule asi nemá?


Ved ja sa nezastavam toho debila,co tam zmlatil cestarov,lenze ked z pohladu sofera vidim niekedy tu ich cinnost,co sa naozaj neda nazvat pracou..Aj ked sa zas niekomu moze pohlad na postavajucich manikov vidiet ako praca :-D .Je to zacarovany kruh,lebo zasa chciet od niekoho za tie prachy co berie aj nejaky vykon :shock:....
..


Štv, 24.10.2013, 22:29
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 28.11.2007, 23:14
Príspevky: 302
Bydlisko: Alemagne, BA, BB
Odpoveď s citáciou
V zivote by som sa nezastal takeho psychopatickeho cloveka, ktory dokaze zmlatit stareho chlapa, teda to neurobim ani teraz.
Ale ako vieme, pravda byva zvycajne niekde uprostred, tato info bola pred vyse tyzdnom v nejakych novinach, no vcera bola aj vypoved pana cestara, ktory to videl na vlastne oci. Pan vypovedal, parafrazujem: "slusne mu povedal, ze musi pockat". (www.joj.sk)
Neviem, mne by sa tam skor hodilo: "kam sa do pice jebes nevidis ..."
Ale ako pisem, pravda je u prostred, mne tiez cestar, a toboz slusne, nepovedal ze pockajte prosim vas chvilku kym prejde valec resp. chlap uprace furik.

_________________
OFF - `97 JEEP ZG 5.2 MAGNUM V8
ON - `05 Chrysler 300C 5.7 HEMI V8 NA PREDAJ
SUV - `14 JEEP WK2 kachle


Štv, 24.10.2013, 23:14
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 13 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: