Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 10.05.2024, 16:51
Dnes je piatok 10. mája 2024, meniny má Viktória a zajtra Blažena




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Červeny Patrol 061 Lm poznate ho? 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Chalani nechcem byť vulgárne hovado, ale ak sa tu budeme baviť o slovíčkach ešte chvílu tak potom sa to zo mňa asi stane.... obmedziť a ohroziť bla, bla....Roman vo všetkej úcte poznáš ma niekoľko rokov, dané slovíčka som učil ako inštruktor, máš pocit, že by som ako dostatočne slušný človek chcel dať niekomu po papuli, keby som na to nemal dôvod? A celé to je len o jednej veci .... kravinu sme už urobili asi úplne všetci a aj ja som sa ich narobil plnú kabelu, ale mám v sebe aspoň toľko elementárnej slušnosti, že dokážem povedať prepáčte mi moju sprostosť, dáko sa mi to vymklo spod kontroly, alebo nezvládol som to ako som myslel, skrátka niečo a nie arogantstylus ..... to je to jedno jediné čo ma nasralo......
tam pišťali pneumatiky a keby nebol Palo duchaplný a nereagoval tak, ako reagoval boli by sme na sračku v grandvoyageri čo nieje zrovínka krpec na ceste, tak to tu netočme na pokec o pohľadoch......
Ja som sem neprišiel dokazovať a obhajovať, či sme v práve, alebo nie..... ja som sa opýtal, kto to je a chcem mu to povedať do papule a nie riešiť jeho papiere a kto je na vine , ono či je na vine alebo nie, tá osoba to sama dobre vie. nepotrebujem arbitra, ani zmierovateľa, zabúdate niektorí že podobné výtrty vrhajú špatné svetlo aj na nás ostatných jazdiacich na offoch a potom sa tu nečudujme priblblo obmedzujúcim ba dokonca slobodu dehonestujúcim nariadeniam a príkazozákazom. Všetkých nás budú posudzovať podľa pár jedincov, čo si sami zo sebou nevedia rady.... a to sa tu jedná len o hlúpe prepáčte, mrzí ma to .... čo potom keď pôjdem o level vyššie , keď Vám niekto odpraví Vaše dieťa, príbuzného, a dôvod ? no je len arogantné hovado!!! budete ďalej polemizovať???? ak ano ? potom tu je niečo zle .........

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Pia, 03.01.2014, 18:44
Profil
Koumák

Registrovaný: Uto, 21.08.2012, 11:45
Príspevky: 150
Bydlisko: okres BJ
Odpoveď s citáciou
debilov je všade dosť, smola je, že veľké auto viacej vidno, takže keď máš offroad, pre niekoho si automaticky arogantný a neohľaduplný a potenciálne nebezpečný. to je jak s bielymi dodávkami. kedysi som na Discu išiel do kopca a cez horizont oproti mne pekná kolóna a jeden pako na civicu, ktorý všetkých predbiehal cez plnú. keby som rýchlo nebrzdil, tak ho zrámujem, že by ho hodinu vysekávali. úplne chápem rozhorčenie autora, bez ohľadu na to, či ho ohrozil Patrol alebo embéčka. mňa raz presne takto zavrela V3S-ka, keď som ešte fúrikoval favorit a nebolo mi všetko jedno.


Pia, 03.01.2014, 18:57
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 11.01.2010, 17:17
Príspevky: 325
Bydlisko: Island+Slovensko(Liptov)
Odpoveď s citáciou
pre neznalych,jedna sa o krizovatku v LM na Rachmaninku,kde sa zo stvorprudovky stava dvojprudovka a z praveho jazdneho pruhu sa tesne pred krizovatkou stava odbocovaci,lavy pokracuje dalej...ten Patrol sa z praveho pruhu zaradoval do laveho, normalne dal smerovku, a kedze medzi Voyagerom a predoslym bola medzera,tak sa tam presuval...v tom presuvani zabrzdilo niekolko aut pred nim (pozname jazdu v kolonach), tak musel pribrzdit tiez...pravdepodobne to vystrasilo vodica Voyageru,ktory uz tiez musel skocit na brzdy...toto su moje informacie ako sa to stalo
pred par rokmi zacala platit vyhlaska, ze vodic v lavom jazdnom pruhu musi pustit zaradit sa vodica z praveho jazdneho pruhu, tzv. zipsove zaradenie sa a myslim,ze to doteraz tak plati (ak nie ospravedlnujem sa)... predpokladam,ze vodic Voyageru(podla vsetkeho skuseny a ohladuplny) uz dopredu pustal Patrola sa zaradit, tak nerozumiem o akom ohrozeni sa tu hovori...na tejto krizovatke sa tak bezne zaraduje, niektori turisti dokonca tesne pred krizovatkou v mieste odbocovania, a nikto sa nerozculuje,nikto sa vulgarne nevyjadruje, ze si niekoho poda a pod.
viaceri z tohto fora pozname toho vodica Patrola, kazdy z nas by mohol potvrdit, ze patri akurat medzi tych slusnejsich
teba, YJ KAO, osobne nepoznam, ale podla tvojich prispevkoch v tejto teme si mozno najagresivnejsi ty

je mi luto, ze aj niektori ini z tohto fora, hoci nepoznaju ako sa to stalo, vypoculi si len jednu stranu,ani nepoznaju toho vodica Patrola, nadavaju nanho... oj,ludia,ludia,kde sa to vo vas berie ta nenavist

_________________
Patrol Y60 RD28T-sivý koník z Islandu,ktorý nikdy nesklamal
Patrol Y60 TD42-zeleny vôl,doteraz poznajúci len tvrdú prácu


Pia, 03.01.2014, 20:37
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 25.01.2007, 18:28
Príspevky: 105
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
vladlm píše:
pre neznalych,jedna sa o krizovatku v LM na Rachmaninku,kde sa zo stvorprudovky stava dvojprudovka a z praveho jazdneho pruhu sa tesne pred krizovatkou stava odbocovaci,lavy pokracuje dalej...ten Patrol sa z praveho pruhu zaradoval do laveho, normalne dal smerovku, a kedze medzi Voyagerom a predoslym bola medzera,tak sa tam presuval...v tom presuvani zabrzdilo niekolko aut pred nim (pozname jazdu v kolonach), tak musel pribrzdit tiez...pravdepodobne to vystrasilo vodica Voyageru,ktory uz tiez musel skocit na brzdy...toto su moje informacie ako sa to stalo
pred par rokmi zacala platit vyhlaska, ze vodic v lavom jazdnom pruhu musi pustit zaradit sa vodica z praveho jazdneho pruhu, tzv. zipsove zaradenie sa a myslim,ze to doteraz tak plati (ak nie ospravedlnujem sa)... predpokladam,ze vodic Voyageru(podla vsetkeho skuseny a ohladuplny) uz dopredu pustal Patrola sa zaradit, tak nerozumiem o akom ohrozeni sa tu hovori...na tejto krizovatke sa tak bezne zaraduje, niektori turisti dokonca tesne pred krizovatkou v mieste odbocovania, a nikto sa nerozculuje,nikto sa vulgarne nevyjadruje, ze si niekoho poda a pod.
viaceri z tohto fora pozname toho vodica Patrola, kazdy z nas by mohol potvrdit, ze patri akurat medzi tych slusnejsich
teba, YJ KAO, osobne nepoznam, ale podla tvojich prispevkoch v tejto teme si mozno najagresivnejsi ty

je mi luto, ze aj niektori ini z tohto fora, hoci nepoznaju ako sa to stalo, vypoculi si len jednu stranu,ani nepoznaju toho vodica Patrola, nadavaju nanho... oj,ludia,ludia,kde sa to vo vas berie ta nenavist


:smt023

_________________
Jeep Wrangler Rubicon 2,8CRD


Pia, 03.01.2014, 20:50
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 28.11.2007, 23:14
Príspevky: 302
Bydlisko: Alemagne, BA, BB
Odpoveď s citáciou
vladlm píše:
pred par rokmi zacala platit vyhlaska, ze vodic v lavom jazdnom pruhu musi pustit zaradit sa vodica z praveho jazdneho pruhu, tzv. zipsove zaradenie sa a myslim,ze to doteraz tak plati (ak nie ospravedlnujem sa)... predpokladam,ze vodic Voyageru(podla vsetkeho skuseny a ohladuplny) uz dopredu pustal Patrola sa zaradit, tak nerozumiem o akom ohrozeni sa tu hovori...na tejto krizovatke sa tak bezne zaraduje, niektori turisti dokonca tesne pred krizovatkou v mieste odbocovania


ad1. mylis sa, nastuduj si o com je tzv. zipsovite zaradovanie, a ja to osobne neospravedlnim, nakolko si vodic (predpokladam)
ad2. to ze je to akysi LM folklor to uz tu niekto spomenul, to ale nevyhnutne neopravnuje vodica vytvarat kolizne situacie, odhliadnuc od toho ze je take spravanie vodica u mna evokuje priestupok
ad3. nikdy sa nikoho nezastavam pokial neviem ako to bolo (to si zoberte viaceri z vas k srdcu), alebo sa mylim?


Naposledy upravil sparc dňa Pia, 03.01.2014, 21:11, celkovo upravené 1



Pia, 03.01.2014, 21:09
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4311
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
vladlm píše:
pre neznalych,jedna sa o krizovatku v LM na Rachmaninku,kde sa zo stvorprudovky stava dvojprudovka a z praveho jazdneho pruhu sa tesne pred krizovatkou stava odbocovaci,lavy pokracuje dalej...ten Patrol sa z praveho pruhu zaradoval do laveho


potialto je to pravda


vladlm píše:

, normalne dal smerovku, a kedze medzi Voyagerom a predoslym bola medzera,tak sa tam presuval...v tom presuvani zabrzdilo niekolko aut pred nim (pozname jazdu v kolonach), tak musel pribrzdit tiez...pravdepodobne to vystrasilo vodica Voyageru,ktory uz tiez musel skocit na brzdy...toto su moje informacie ako sa to stalo


smerovku dal subezne s trhnutim volantu a nie predtym, takze normalne to nebolo. Medzera tam bola asi tak na polovicu dlzky Daewoo Tico, takze skoro ziadna. A s tym vystrasenim to hadam nemyslis vazne! Nemalo to nic so strachom, tomu ver! Proste sa mi tam surovo a na drzovku vjebal do cesty a keby som mal o cosi menej najazdene alebo pomalsie reakcie, tak to mohlo dopadnut inak. Takze mas zle informacie

vladlm píše:

pred par rokmi zacala platit vyhlaska, ze vodic v lavom jazdnom pruhu musi pustit zaradit sa vodica z praveho jazdneho pruhu, tzv. zipsove zaradenie sa a myslim,ze to doteraz tak plati (ak nie ospravedlnujem sa)..


Mas zle informacie. Zipsove radenie plati na miestach kde je to upravene dopravnou znackou. Inak plati to, ze priebezny pruh ma prednost. A v tomto pripade sa nejednalo ani o radenie ani o zipsovanie. Na to mal dost casu predtym. Neviem ci sa majitel patrola ponahlal alebo iba vy (zne)uzil velkost a rozmer auta ale proste a jednoducho sa mi arogantne vjebal do cesty.
Myslis ze by som len tak zo srandy skakal po brzdach, blikal a trubil ?
Ak to nie je tak, tak preco potom aspon neblikol vystraznymi smerovkami alebo nieco podobne na znak toho ze si uvedomuje ze urobil kravinu ?

vladlm píše:

predpokladam,ze vodic Voyageru(podla vsetkeho skuseny a ohladuplny) uz dopredu pustal Patrola sa zaradit, tak nerozumiem o akom ohrozeni sa tu hovori...na tejto krizovatke sa tak bezne zaraduje, niektori turisti dokonca tesne pred krizovatkou v mieste odbocovania


ESTE RAZ!!! Ja som ani len nemal sancu o pokus ho pustit, pretoze pan strhol volant a subezne s tym dal smerovku. Takze o nejakom naznaku toho co sa chysta spravit sa nemusime bavit.

vladlm píše:

...a nikto sa nerozculuje,nikto sa vulgarne nevyjadruje, ze si niekoho poda a pod.
viaceri z tohto fora pozname toho vodica Patrola, kazdy z nas by mohol potvrdit, ze patri akurat medzi tych slusnejsich
teba, YJ KAO, osobne nepoznam, ale podla tvojich prispevkoch v tejto teme si mozno najagresivnejsi ty


K tomuto len tolko, ze keby si bol na nasom mieste (ano pisem na nasom, boli sme tam s YJ KAO spolu) tak by si sa asi aj
Ty rozculoval a mozno aj vulgarne vyjadroval. Ja napriklad vodica Patrola nepoznam, ale ak je teda s tych slusnejsich, co mu branilo aspon bliknut smerovkami, pripadne ked videl ze ideme tym istym smerom (k Lidlu) nejako inak sa ospravedlnit?
Na druhej strane s YJ sa pozname niekolko rokov a vobec by som nepovedal ze je agresivny. Skor naopak, niekedy je az prilis velky "pochujista"


vladlm píše:
je mi luto, ze aj niektori ini z tohto fora, hoci nepoznaju ako sa to stalo, vypoculi si len jednu stranu,ani nepoznaju toho vodica Patrola, nadavaju nanho... oj,ludia,ludia,kde sa to vo vas berie ta nenavist


Komentare ostatnych clenov fora su ich osobna vec, ale asi sa budem opakovat no fakt je ten, ze aj ked vodica Patrola osobne nepoznam tak nazor (a nie prave lichotivy) som si na neho vytvoril. Ohrozil x ludi a nasraty som bol jak brigadir, to ano.Na velke stastie vsetkych zucastnenych sa okrem nasratia par dospelych a vystrasenia par deti nic vaznejsie nestalo Zatial to ale nema nic spolocne s nenavistou - to je silne slovo. O tom by sme sa mohli bavit inak a inde. A pritom stacilo ozaj malo. Bliknut, nejakym inym sposobom dat najavo ze "hop, sorry, spravil som kravinu" pripadne zastavit a otvorit hubu alebo nieco podobne. A tym ze to neurobil (rozumej prejav cistej arogancie) ma nasral daleko viac.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 03.01.2014, 21:10
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.11.2006, 13:12
Príspevky: 1104
Bydlisko: Lipt.Hrádok /LM/ Dohňany /PU/ Brezno - práca
Odpoveď s citáciou
mám pocit že nám unikla podstata veci : "auto s 8 člennoiu posádkou z toho 5 detí", myslím že je to tu už len o slovíčkach chlapi, pre mna stohoto je hlavne doležíte že sa nikomu nič nestalo ...

tá križovatka je známa v LM a ja som tam predrokom dostal šupu od zadu pretože nemenovaná vysokopostavená osoba z LM sa nejako rýchlo radila zamna ale zabudla brzdit, ešte ze som mal discošku je to kovadlina boli to len rozbite svetla ale moja žena si to odniesla bolestami krku na dva týždne ...

dalšia podstatná vec je že keby sa mi stalo to isté a urobil bi mi to hoc aj kamarát a v aute by som mal moje dieta a nebodaj by sa dačo stalo tak koniec sveta, vtedy by som nepoznal ani kamaráta ...

kedže nenadržam ani jednej ani druhej strane , pretože som tam nebol ,na tej križovatke je toto zaradovanie sa na bežnom poriadku ...

poznáme sa z videnia,bolo by možno dobre hoši keby ste si vimenili telefony a vidiskutovali si to, dobre by bolo keby došlo aj k nejakému zmiereniu sa, sme predsa offroadáci a hádky a spori na fóre nám nerobia dobré meno o to viac na ulici ked dojde k nejakému prehmatu a na tie si musíme dávat všetci pozor zvlášt ked na nás offroadákov sa pozerá vo všeobecnosti ako egoistických zbohatlíkov ktorý rozrívaju radi lúčky a polia :D :-D ...

_________________
Niva1,6 Niva1,7i Galloper2,5 TDi Patrol2,8-3,0 LR Disco1 300Tdi Honda CRV2,0 LR Disco1 200Tdi Nissan Terrano2W2,7tdi LR DiscoIITD5

autodolesa.sk
Land Rover Club Liptov
LandOFF service
Offroad Club Luky

offroadclubliptov@gmail.com
0908 384 826


Pia, 03.01.2014, 21:17
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 25.01.2007, 18:28
Príspevky: 105
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
Chcem vas poprosit aby sme uz ukoncili tuto debatu.Ospravedlnujem sa vam v jeho mene nakolko neni clenom tochto fora.

_________________
Jeep Wrangler Rubicon 2,8CRD


Pia, 03.01.2014, 21:29
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
... a ma telefon?? alebo popri patrole mu uz neostava nan??

inak takato "adrenalinova" krizovatka je aj v TN na zjazde most-mesto.. VEEEEELA krat sa tam toto odohralo..
dokonca som v ulohe patrolistu zahliadol uz aj vozidlo "pomahat a chranit".. samozrejme bez vystrazneho signalu..

ma napadlo este.. chalani co ak malo dane vozidlo vystrazne signalizacie otocene dopredu a vy ste to teda nemohli zaregistrovat

a co ak tam vôbec nebolo a cele je to len vykonstruovane :-)

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Pia, 03.01.2014, 21:45
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
No pozerám že sa na chvíľu vzdialim a celkom sa to rozprúdilo ....
To Vladim : o akej nenávisti píšeš??? ja teda fakt niesom nenávistný, ale nasratý a to je teda sakra rozdiel .... JA K NEMU NEPRECHOVáVAM žIADNE CITY , LEN MA PORIADNE NASRAL... takže ako psycholóig si zlyhal ...špatná diagnóza....


1. ak ideš hodnotiť moju agresiu, tak potom na rovinu.... ja som človek, ktorý má v pukani 90% vecí, ale na tých zvyšných 10% mi kua záleží a to je špeciálne moja krv a keď mi na ňu bude siahať hoci aj herkopáter, tak v tom momente seriem na všetko a všetkých vtedy som moooooc zlý .... to že bola ohrozená moja rodina je fakt a kecy o smerovkách si môže každý nechať . opakujem ja nepotrebujem aby ste vyhodnocovali situáciu pri ktorej boli len šofér trola a partia v grande..... každý ďaľší čitateľ si len nejako modifikuje a konštruuje situáciu, to nebolo cielom tejto debaty.

2. predpokladám že dotyčný pánko sa dozvedel že je niekto naň dobre nasratý, keďže sa ospravedlňuje prostredníctvom Janoma1 - ospravedlnenie sa príma! Aj keď si myslím, že to mohol urobiť aj osobne, lebo získať telefón, alebo sa zaregistrovať na fóre a nabrať gule sa "normálnemu" človeku patrí, ak správne viete čítať popísal som aj svoje prehrešky a ak si ich uznám, tak potom sa budem môcť pozrieť ráno do zrkadla.

3. niesom človek, ktorý sa poserie, keď stretne veľké auto a prípadne aj arogantného vodiča za volantom, nejdem mu po vodičáku na ten mu kašlem, ako ste mali možnosť postrehnúť z mojich príspevkov, ale po elementárnej slušnosti - asi som si to s Palom naozaj vymyslel, keď sa vlastne nič nestalo, ako to tu niektorí popísali z počutia, sme ľudia ktorí chcú byť zaujímavý a preto sa pýtame, kto je ten a ten aby sme ho vo vlastnom rade očiernili ..... - kto si toto myslí, nech ide fakt do ....

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Pia, 03.01.2014, 22:58
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 28.09.2008, 12:04
Príspevky: 145
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Podla mňa to prehána aj jedna aj druha strana!

_________________
Patrol+Simex !!!!


Pia, 03.01.2014, 23:12
Profil ICQ
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4311
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
PeterSSS píše:
Podla mňa to prehána aj jedna aj druha strana!


Nebol si tam, nevies, nesedel si ani v jedenom z tych aut tak to prosim nekomentuj. A myslim to vseobecne aj konkretne.
Ja nemam vo zvyku prehanat ani si vymyslat. Ale ak mi niekto ohrozi rodinu a blizkych, tak som nasraty.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 03.01.2014, 23:31
Profil WWW
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
mam zlavovy kupon TESCO.. mozno by mal PAN CERVENY PATROL zaujem... je to ten ; dobi si ma za polovicu :-) je tam tusim 2,50- v cene

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Pia, 03.01.2014, 23:38
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Palo a mal si jednu ruku dlouhou ?

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Pia, 03.01.2014, 23:44
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 28.09.2008, 12:04
Príspevky: 145
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
PeterSSS píše:
Podla mňa to prehána aj jedna aj druha strana!


Nebol si tam, nevies, nesedel si ani v jedenom z tych aut tak to prosim nekomentuj. A myslim to vseobecne aj konkretne.
Ja nemam vo zvyku prehanat ani si vymyslat. Ale ak mi niekto ohrozi rodinu a blizkych, tak som nasraty.

Ano máš pravdu nebol som tam ani nesedel(a možno by ma to naozaj nasralo čo sa týka rodiny) a nebolo by to prvý krát čo my niekto ohrozý rodinu proste možno skrat! Ale čo ja vlastne viem, šak ja som nemal xxxxxxx takých sytuaciii!!!!!!(Ale naozaj nechcem do nikoho rýpať neviem ako by som sa zachoval keď by sa to stalo mne,takže sa dalej NEVYJADRUJEM!)

_________________
Patrol+Simex !!!!


Pia, 03.01.2014, 23:59
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: