Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:23
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Kontakt autobatérie 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Ako si robil ten kontakt na baterke ? Mam tu teraz jednu priblizne 8rocnu trakcnu 220amperhodinu baterku a Plusovy kontakt ohlodany koroziou hoci bol namazany vazelinou. Ze rozmyslam ci do neho vyvrtam dieru a urobim zavit alebo odrezem kontakt a z inej baterky dobry plusovy kontakt neako prisrubujem :smt017 Lebo je mi luto vyhodit tu trakcnu baterku ked je este v dobrej kondicii. Ale tavit olovo s cinom sa mi neako nechce a mensie oka co som skusal su tiez uz velke :-D


Str, 04.11.2020, 18:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Preco olovo z cinom?Ved rozbi neaku staru baterku a kontakt obal malym plechom.Kopiu si sprav na druhej baterke a pistolou na cinovanie to roztavis.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 04.11.2020, 18:39
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Milan to nie je len tak jednoduche ako si myslis,ze roztavis a zalejes . Uz som taku opravu videl a nebolo to poriadne spojene. Ze preto sa tiez pytam :-)


Str, 04.11.2020, 19:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Ved ja nehovorim ze je to jednoduche.Ale ked budes robit 10 kontaktov denne ako ja kedysi v CSAD autogenom,tak to dostanes do ruky.Musis presne odhadnut kolko je roztavene aby si neroztavil kontakt uplne.Tam sa kupovali jednotlive clanky a skladali sme baterky.Alebo sa vymenil len clanok.Premerat,odvrtat,ponapajat,ponabijat.Tam som mal ale na kontakty formy ktore sa daju kupit.Vtedy nam ich vyrobili sustruznici.Ale ide to.Olovo je tazko vidiet ako sa tavi lebo na vrchu je supa ktora sa nemeni a pod nou to uz je roztavene.Preto sa musi stale do toho sparat tycovym olovom a akonahle kraj povoli,pridat olovo z tyce.Ziaden zazrak.Len z autogenom sa to nemusi uplne prehrievat.Dotknes sa horakom a ides.A ano,opravit sa da na vela sposobov.Ale vecsinou len 1 je spravny.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 04.11.2020, 19:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Joe 66,cestu okolo Nitry nemas? :smt139 Alebo mi posli len kontakt :-D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 04.11.2020, 19:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Ak môžem odpoviem ja, Offroadman baterku doniesol ku mne a podarilo sa to na druhý pokus. Postup bol ako píše Milan, najprv som na kontakte funkčnej baterky vytvaroval z plechu zodpovedajúcu formu kuželu, ktorú som nasadil na poškodený kontakt a zalial roztaveným olovom. Avšak nové olovo sa s pôvodným kontaktom dobre nepretavilo (keďže v batérii je dosť veľa olova, ktoré ztiahlo teplo) Druhý pokus už bol úspešný, postup bol rovnaký s tým rozdielom, že po zaliatí formy som ešte horákom prehrial, celý kontakt aj s formou až sa zliali.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Str, 04.11.2020, 19:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Ja som požil PB horák na tie malé bomby

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Str, 04.11.2020, 19:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Este by som podotkol ako som videl zopar videi kde kontak tavili uhlikom a druhy kontakt brali z protipolu.Ak by mali druhu baterku na to urcenu z ktorej by brali + , -,dajme tom.Ale na jednej strane opravuju kontakt a na druhej strane davaju baterku do skratu.Nie je to taky problem aby sa zistilo co skrat robi z doskami.Dokruti ich a baterka je odfajcena.
Aj PB horakom to ide ale je lepsie si to tavenie najprv na neakej baterke vyskusat ako sa to chova.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 04.11.2020, 20:03
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Milan cestu okolo Nitri v najblizsej dobe nedam hoci do Blavy by mi trebalo odbehnut ,ze poblizku ale teraz ked na nas Zmatkovic uvrhol karantenu na tych co neboli na jeho palickovanie tak by som musel do auta pribalit aj chytreho pravnika :-D
Kontakty z druhych nefunkcnych bateriek mam aj horaky by sa nasli neake doma ale hrat sa na zlievaca s olovom neak chut nemam :-D Idem pokukat este neake videa a pohladam neake mensie kontakty ci by sa nedali upravit na mensi priemer :idea:


Štv, 05.11.2020, 0:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Tak ta pridem na jar v dalsom roku pozriet.Strojim sa na neaky čunder po cestach-necestach.Hadam dovtedy vsetci na koronu nepomreme :-D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 05.11.2020, 18:46
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Do jari ked Boh da uz by som mal ten kontakt mat aj 2 krat prerobeny :-D Ale na poharik si vitany :mrgreen: :smt144


Štv, 05.11.2020, 23:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Ved tak neako som to myslel ze uz to budes mat dovtedy spravene :smt121 Na poharik sa rad zastavim :smt156

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 06.11.2020, 19:12
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
No ,,tavba,, prebehla dnes neplanovane a tiez az na druhy pokus to vyzera,ze to je Ok. pred prvym som kontakt baterky flexkou zabrusil do tvaru kocky kedze som mal taku svorku z neakej americkej baterie. Ale nakoniec mi to nedalo tak som este kontakt prebrusil smirglom+ teplovzdusnou pistolou nahrial kontakt + vyrobil z plechu a astocil ,,formu,, a v starom hrnceku roztopil na sporaku ,,zhabane,, olovo z rybarskych zavazi co som nasiel pri chate nacierno udice s vybavou bez dozoru v noci :-D A naprvykrat aj ked kontakt bol nahriaty sa olovo neroztieklo rovnomerne po vsetkych stranach,ze este raz olovo zohriat + este zohriat kontakt znovu ocisteny a pre istotu som do neho zhora aj zarezal drazku a druhy krat sa uz vcelku podarilo+ na konci som este teplovzdusnou este poriadne to prehrial .Len som potom musel skratit-zrezat a obrusit trochu smirglom uf :-D Chybicka se ale vloudila kedze som teplovzdusnou pistolou prehrial vedla kontaktu srubovacie vicko hoci som mal 125rezny kotuc polozeny otvorom -dierou na kontakte aby sa vedla plast neprehrieval ale aj tak sa prehrieval :smt017 Ale nic tragicke :-D Tak som sa zapotil az som 2 pohare visnoveho vina musel degustovat po tejto operacii ale skoda vyhodit 220 Ah baterku lebo startovaci buster nie vzdy zaberie a baterka sa zide pri startovani teraz v zime ked mi par ludi zavola,ze im nenastartuju tie diezlove rakety alebo pri bodovani kontaktov li-ion 18650 akumulatorov tiez este posluzi + kedze je trakcna tak aj na neake to laborovanie ked skusam neake tie svetla a tak :D


Pia, 27.11.2020, 23:42
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
[quote="JOE66"]..... Tak som sa zapotil az som 2 pohare visnoveho vina musel degustovat po tejto operacii ..... [/quote]

Ci panabeka, mňa fakt najviac zaujalo to višňové vínečko, už som degustoval hocičo, ale toto nikdy a hoci u rodičov sme mali aj višne, čerešne, víno otec stále robil len z hrozna, dokonca ani z ríbezlí a aj tie sme mali. No ja poslednú dobu len červené suché...

Joe aké to je ? Ty si ho robíš, či ? Dávaš cukor ?

Ináč v zime tie dízlové rakety niekedy tak mordujú štartre, že je jednoduchšie pustiť kus spreja.


Sob, 28.11.2020, 21:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
teplovzdusnou pistolou nahrial kontakt

Sa ti necudujem ze si roztopil vsetko okolo. :-D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 28.11.2020, 22:14
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: