Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 14.05.2024, 22:00
Dnes je utorok 14. mája 2024, meniny má Bonifác a zajtra Žofia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 35 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 hádanka 
Autor Správa
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
hádajte, ktorá renomovaná firma offroadov vyrobila prevdepodobne sériu motorov, ktoré po 100 000 - 150 000 najazdených km, čo je u diesla akurát ideálne zabehaný nový motor :lol: odídu na neopraviteľne zodratú kľuku následkom nedostatočného mazania ojničného ložiska na prvom valci, pričom príčina je zlé zablendovanie montážneho otvoru šróbou, ktorá je v bloku motora nedostatočne fixovaná, následne je po uvolnení vtáčaná do bloku , pričom križuje mazací kanálik ktorý skoro úplne zapchá a tak hlavne v chladné dni - pri hustom oleji mazanie nestačí a ložisko a za chvíľku aj kluka sú v prdeli...
...že si robím prdel? veru nie, poznám dva rovnaké prípady, jeden z minulého roka a druhý zpred pár dní...
a teraz to najlepšie: myslíte, že slovenský díler takúto závadu uzná ako výrobnú vadu, keď auto je po záruke? ja myslím, že odpoveď poznám, keď ju budem mať z pravej ruky, dám vedieť

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 15.11.2007, 10:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tvoje? nieeeeeéé, neverím :shock:

_________________
Patrol 3,0 TDi


Štv, 15.11.2007, 10:52
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Toto snad nie je na Defendroch ? A ja som im tak veril.


Štv, 15.11.2007, 11:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan_G píše:
Toto snad nie je na Defendroch ? A ja som im tak veril.


Samozrejme nikto iny ako NISSAN to nie je.

Jednoznacne NISSAN !

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Štv, 15.11.2007, 11:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan_G píše:
Toto snad nie je na Defendroch ? A ja som im tak veril.


mas sto bodov :smt133


Štv, 15.11.2007, 11:42
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ved ja nic, ja muzikant


Štv, 15.11.2007, 11:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.02.2007, 18:42
Príspevky: 566
Bydlisko: senk
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No tak to som velmi zvedavy, ze kto to nakoniec bude, dufam ze nie japonci. Janci mohol by si dat nejaku napovedu, trebars nejake suradnice krajini. Trebars S 51" Z 0" :-D :-D


Štv, 15.11.2007, 12:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PACO píše:
No tak to som velmi zvedavy, ze kto to nakoniec bude, dufam ze nie japonci. Janci mohol by si dat nejaku napovedu, trebars nejake suradnice krajini. Trebars S 51" Z 0" :-D :-D


az teraz som to cital podrobne...Janko urcite napise, ze Defender lebo sa in pototo sluzobny Defender ale rozhodne poznam viac pripadov na motor u NISSANu ( hlanne Navara ) ako u Defendera. Defender ma ine muchy...i ked uvolnenie zatky montazneho otvoru som minule riesil ale na hlave.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Štv, 15.11.2007, 12:19
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Danko, bingo - vidím, že si si všimol čo som pred pár dňami písal...
ano, bohužiaľ je to defender a je až neuveriteľné, že pár halierová zle montovaná súčiastka dokáže urobiť škodu v slovenských podmienkach cez 100 tisíc sk (v značkovom servise resp. s novými dielmi odtiaľ)...
...ono totiž že je prúser zistíte až vtedy, keď v motore niečo začne mlátiť a to mláti ojnica o kľuku ktorá je v tej dobe už tak vydratá, že žiaden výbrus nepomôže, musí ísť nová kľuka; ja som to rozobraté ešte nevidel, ale robil to kamarát a o. i. vravel, že okrem bezpečnejšieho zafixovania blendovacieho šraubu ho stačí pre istotu ešte skrátiť a šraub nemá nárok ani pri uvolnení vkrútiť sa tak, aby znova došlo k opísanému prúseru...

Danko, mrzí ma, že je to def, okrem toho, že ja mu jaksi odzačiatku moc neviem prísť na chuť (čo vôbec neznamená, že nie je dobrý), pri poslednej zvedavej obhliadke som prišiel nato, že má nesmierne mohutný a ak to nie je tenký materiál, tak aj nesmierne pevný rám a to nielen oproti pajeru, ale rovnako aj oproti patrolu a to sa mi páči; ale tá mnou opísaná a evidentne nie ojedinelá závada, tak to ma fakt šokuje...

PS ostatní pohov, môžete si vydýchnuť, vám hrozia úplne iné prúsery :lol: (ja som práve pred chvíľou na športe doriešil zadrhnutý brzdový valček na ľavom zadnom - pekný smrad z obloženia, našťastie to začalo smrdieť až dnes, aj keď to určite drhlo už skôr, ale zľahka; obtiažna rozborka, čistenie hrdzavej zrúdy a následná ľahká zborka a viem, že túto zimu už tento konkrétny isto prežije :wink: )

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 15.11.2007, 15:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
Danko, bingo - vidím, že si si všimol čo som pred pár dňami písal...


Poviem ti otvorene, ze je mi to divne lebo som sa na to pital a nikto o tom nevie ako o nejakej zavade, ktora by sa opakovala casto (resp tam kde som sa pital o tom ani nepoculi)...boli nejake problemy ale hlavne na motoroch TD5...predpokladam, ze Vas Defik ma TD5....a nie nesmrtelne Tdicko.

PS nebolo lacnejsie nahodit novy resp pouzity motor ?

Fakt som castejsie pocul o zadretom motore na Navaru ako na Defika.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Štv, 15.11.2007, 16:00
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
Jano JP píše:
Danko, bingo - vidím, že si si všimol čo som pred pár dňami písal...


Poviem ti otvorene, ze je mi to divne lebo som sa na to pital a nikto o tom nevie ako o nejakej zavade, ktora by sa opakovala casto (resp tam kde som sa pital o tom ani nepoculi)...boli nejake problemy ale hlavne na motoroch TD5...predpokladam, ze Vas Defik ma TD5....a nie nesmrtelne Tdicko.

PS nebolo lacnejsie nahodit novy resp pouzity motor ?

Fakt som castejsie pocul o zadretom motore na Navaru ako na Defika.


Ano, možem potvrdiť Navarácky motorík 2,5 Di - tragédia polomotora a dokonca aj hlavy. Brat menil polomotor v 75.000km a hlavu v 110.000 km. Z troch Navar čo poznám chlapov s 2,5 Di - 2ja polomotor + hlava a 1en len polomotor....

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Štv, 15.11.2007, 16:09
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:

Poviem ti otvorene, ze je mi to divne lebo som sa na to pýtal a nikto o tom nevie ako o nejakej zavade, ktora by sa opakovala casto (resp tam kde som sa pýtal o tom ani nepoculi)...
PS nebolo lacnejsie nahodit novy resp pouzity motor ?

- no ja som prekvapený z toho, že v priebehu jedného roka sa jeden mechanik stretne dvakrát s rovnakou chybou a to defíkov tu nejazdí moc; najviac ma ale zaráža príčina, ktorú som opísal; to nie je totiž primárne chyba konštruktérov, aj keď kratší blend by tiež problému zabránil, ale dosraná robota na páse...

áno, asi tam radšej pôjde úplne iný motor, ale meniť 100 tisícový motor, ktoprý ešte aj vizerá ako nový, to sere...
(inak u LR sa to robiť nebude, to vieme predrbať prachy aj užitočnejšie - napr. prechlastať :-D )

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 15.11.2007, 23:13
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
DanoDEF píše:

Poviem ti otvorene, ze je mi to divne lebo som sa na to pýtal a nikto o tom nevie ako o nejakej zavade, ktora by sa opakovala casto (resp tam kde som sa pýtal o tom ani nepoculi)...
PS nebolo lacnejsie nahodit novy resp pouzity motor ?

- no ja som prekvapený z toho, že v priebehu jedného roka sa jeden mechanik stretne dvakrát s rovnakou chybou a to defíkov tu nejazdí moc; najviac ma ale zaráža príčina, ktorú som opísal; to nie je totiž primárne chyba konštruktérov, aj keď kratší blend by tiež problému zabránil, ale dosraná robota na páse...

áno, asi tam radšej pôjde úplne iný motor, ale meniť 100 tisícový motor, ktoprý ešte aj vizerá ako nový, to sere...
(inak u LR sa to robiť nebude, to vieme predrbať prachy aj užitočnejšie - napr. prechlastať :-D )


:smt023

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Štv, 15.11.2007, 23:17
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pia, 19.01.2007, 23:36
Príspevky: 28
Bydlisko: Zalesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pochybujem, ze by toto o com sa tu pise mohlo byt o niecom co ma vypovednu hodnotu, lebo motoryTdi aj TD5 co su v Defoch su i v Diskoskach a tych tu beha dost a nikdy som nic podobne nepocul a urcite nie sposobom, ze to je pravidlo, naopak ich tu beha dost aj cez 300tis km.
A pre uplnost ND na TD5: kluka - 375 libier, sada hlavnych a oj lozisk - 85 libier, ojnica 25 libier. Cize ak to zratame tak realne sa nebavime ani o 50tis za opravu. Myslim, ze na japonca by to boli podstatne ine sumicky.

_________________
LR D90 TD5
LR D2 TD5 auto
LR D3 2.7 TD V6 auto


Sob, 17.11.2007, 0:24
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
miki píše:
Pochybujem, ze by toto o com sa tu pise mohlo byt o niecom co ma vypovednu hodnotu, lebo motoryTdi aj TD5 co su v Defoch su i v Diskoskach a tych tu beha dost a nikdy som nic podobne nepocul a urcite nie sposobom, ze to je pravidlo, naopak ich tu beha dost aj cez 300tis km.
A pre uplnost ND na TD5: kluka - 375 libier, sada hlavnych a oj lozisk - 85 libier, ojnica 25 libier. Cize ak to zratame tak realne sa nebavime ani o 50tis za opravu. Myslim, ze na japonca by to boli podstatne ine sumicky.


Miki keby si ich kupoval v Japonsku tak tie ceny by neboli určite iné ako tie čo si Ty opísal v Anglicku! :wink:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Sob, 17.11.2007, 1:59
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 35 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: