Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 12.05.2024, 15:04
Dnes je nedela 12. mája 2024, meniny má Pankrác a zajtra Servác




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 DOBIERKA 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Pocul som ze ked si niekto nieco kupi cez net na dobierku a ked to preda este v zaruke tak tomu kto to kupi ako 2 tak tomu uz zaruka neplati. Je to pravda?

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Str, 13.02.2008, 19:58
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 09.10.2007, 23:12
Príspevky: 58
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nevim jak u vas,ale v CZ je to pravda,a ani to nemusi byt nakup pres net zaruka se vztahuje jenom na 1majitele,ale kdo dokaze ze js 2?Treba u aut je to jednoduchy.Ale spotrebni zbozi?


Str, 13.02.2008, 20:05
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mas doklad o kupe ? Mozes byt aj desiaty majitel, a pochodis ...
Niekde nie je napisane, ze to nemozes posunut dalej, z akehokolvek dovodu (zivis sa tym, nevyhovuje ti produkt, ine dovody).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 13.02.2008, 20:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Shrek píše:
Nevim jak u vas,ale v CZ je to pravda,a ani to nemusi byt nakup pres net zaruka se vztahuje jenom na 1majitele,ale kdo dokaze ze js 2?Treba u aut je to jednoduchy.Ale spotrebni zbozi?
Tak to bude u nas tiez a ked odo mna kupi BAZAR mobil tak jemu nebude PLATIT ZARUKA??? :smt102

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Str, 13.02.2008, 20:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Mas doklad o kupe ? Mozes byt aj desiaty majitel, a pochodis ...
Niekde nie je napisane, ze to nemozes posunut dalej, z akehokolvek dovodu (zivis sa tym, nevyhovuje ti produkt, ine dovody).
sak aj podla mna je to tak ale davali to v RADII

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Str, 13.02.2008, 20:11
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Bazar kupuje od teba mobil nezavisle na stavu zaruky, on do toh ide, pokial to je funckne a moze to predat dalej ...

A nevidim dovod, preco by si nemohol uplatnit zaruku novy majitel veci, pokial v ruke drzi nejaky povodny doklad o nadobudnuti veci (fakturu, blocek, ...)

Ak je tam datum predaja a ine nalezitosti v citatelnom a nefalsovanom stave, vyrobok nie je poskodeny v rozpore so zarucnymi podmienkami, nie je dovod byt pri reklamacii neuspesny.

Pokial ma pamet neklame, nech rozmyslam, ako rozmyslam, osobne udaje udavam len pri kupe na splatky alebo u operatorov, ale ci uz sa jedna o kupu mobilu v hotovosti, pocitas, hifi-veza, .... Vsade das len peniaze na drevo a odchadzas s krabivou pod pazuchou.

Okrem toho, aj mobil od operatora mozem predat (pokial ho splacam dalej v ramci mojho pausalu), aj vec ktoru som bral na sa splatky (za predpokladu, ze som ju uz dosplacal, ci splacam dalej).

Pri tomto by som sa zastavil - vsimol si niekto, ze aj ked je zaruka na veci 24 mesiacov, pri splacani napriklad na 36, sa vam automaticky doba predlzuje ? :-D ..Sice mozno clovek preplati, ale dokial ti trva zmluvny vztah, proste mozes reklamovat ...

Uz neviem, kto mi to povedal, ale ma to celkom logiku ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 14.02.2008, 0:08
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4311
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Pri tomto by som sa zastavil - vsimol si niekto, ze aj ked je zaruka na veci 24 mesiacov, pri splacani napriklad na 36, sa vam automaticky doba predlzuje ? :-D ..Sice mozno clovek preplati, ale dokial ti trva zmluvny vztah, proste mozes reklamovat ...

Uz neviem, kto mi to povedal, ale ma to celkom logiku ...


nie je pravda :-(
dĺžka záruky je zo zákona, akákoľvek iná - dlhšia záruka, je vecou predajcu - preto existujú rôzne bonusové a príplatkové záruky.

Poznám prípad, baba kúpila PC v Tescu na splátky. Pc mesiac po záruke zhorelo - vada zdroja. Nevyreklamovala nič, ale splácať musela ďalej.
Niektoré splátkové a leasingové spoločnosti toto riešia formou poistenia

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 14.02.2008, 0:34
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No neviem ci by u SOI pochodili ... Menej ako pol roka ti nemozu dat...
Nemozu sa zbavit zodpovednosti za vec ihned po predaji. Slovensko je kocurkovo, ale takto to nefunguje ani u nas.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 14.02.2008, 8:24
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hmm, tu je dôležitá jedna vec: či kupuješ (uzatváraš zmluvu) podľa Obchodného zákonníka, alebo podľa Občianskeho zákonníka.

Ak kupuješ v obchode (TESCO, NAY a pod.) - väčšina predajov sa riadi Občianskym zákonníkom, v ktorom je záručná doba stanovená na 24 mesiacov. Ak ide o použitú vec - predávajúci a kupujúci sa môžu dohodnúť na kratšej dobe, nie však menej ako 12 mesiacov.

Ak ale s predajcom uzatváraš obchodný vzťah podľa Obchodného zákonníka, záruka za akosť je podľa "dohody" zmluvných strán a to môže byť 3 mesiace aj 36 mesiacov. Prevzatie záväzku zo záruky môže vyplynúť zo zmluvy alebo z vyhlásenia predávajúceho napr. v záručnom liste. Takýmto prevzatím záväzku je aj vyznačenie doby trvanlivosti alebo použiteľnosti priamo na tovare.

Zákon o ochrane spotrebiteľa ešte uvádza, že predávajúci je povinný riadne informovať o rozsahu, podmienkach a spôsobe uplatnenia reklamácie....

Ak je to proste uvedné tými najdrobnejšími písmenami na rube dodacieho listu - máš smolu.

Jo a podstatá vec - reklamáciu VŽDY treba riešiť písomne, počkať si 30 dní na vyjadrenie a keď máš pochybnosti o spôsobe vyriešenia - obrátiť sa na SOI. Alebo ak do 30 dní vyjadrenie nedostaneš - písomne vyzvať predávajúceho na odpoveď, uviesť že "Vaše vyjadrenie žiadam zaslať do 3 dní" a potom na štvrtý deň navštíviť SOI.

inak - viac by určite mohol vedieť Mozeq, ak sa mýlim nech ma opraví :-)

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Štv, 14.02.2008, 10:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: