Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 07.05.2024, 22:08
Dnes je utorok 7. mája 2024, meniny má Monika a zajtra Ingrida




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 127 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
 opat stara ale aktualna tema-polovnici 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No, keď si predstavila tvoju borderku, tak pridám aj ja nejaké obrázky môjho Jackyho...

Obrázok Obrázok
Na tej prvej je ešte len ročiak, akurát vyliezol z vody, tá druhá je z tohoto leta, už sa tvári ako dospelý...
Dakedy pošlem aj spoločné foto s momentálne 8-mesačným hovawardom...ten môj dospelák vyzerá už pri ňom ako šteniatko. Zrejme zajtra pôjdem prerážať cestu na lazy, aby som sa tam ešte túto zimu autom dostal.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Uto, 05.01.2010, 18:48
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ono s tou cestou to nieje také jednoduché. Ak cesta patrí Leone potom môže vstup povoliť, obmedziť alebo zakazať ako uzná za vhodné. Ak jej, ale cesta nepatrí a patria jej len pozemky okolo, Leona môže vypisovať čo chce stále to bude mať iba informatívny charakter, ktorý okoloidúci môže a nemusí rešpektovať. Alebo jej pozemky môžu patriť, ale v zmluve o kúpe alebo nájme sa zaviazala komunikáciu udržiavať prístupnú za účelom prechodu alebo prejazdu verejnosti. Potom okoloidúci môže cestu použiť, ale musí sa riadiť pokynmi Leony.
Pretože ste nikto na Kapovu otázku či musí byť rana u poľovníkov zapísaná jednoznačne neodpovedali. Áno neodkladne po ulovení musí byť zver riadne označená príslušnou plombou a zapísaná v povolenke na polovačku /to platí u úžitkovej zveri/. V prípade ulovenia zveri poľovníctvu škodlivej je potrebné túto zver ihneď zapísať do kolónky na to určenej v povolenke na poľovačku/zozadu - znalí určite vedia/. Po návrate z revíru treba počet vystrelov /či už úspešných alebo neúspešných/, druh a počet ulovenej zveri zapisovať do knihy návštev revíru. Neviem o tom, že by zákon umožňoval dopisovať výstrely a škodnú zver k nejakému dňu v marci - to je hovadina!
Ak poľovník zver neoznačí plombou a nezapíše do povolenky dopúšťa sa trestného činu pytliactva!
Ešte niečo pre Leonu :
1.Ak aj niekto drží zbrojný preukaz z oprávnením A t.j. držanie a nosenie krátkej guľovej zbrane túto zbraň môže použiť iba v krajnej núdzi alebo pri nutnej obrane -toto použitie tiež musí nahlásiť na príslušné oddelenie PZ, alebo na strelnici.
2.Ak poľovnícky pes v čase keď nieje poľovačka durí alebo inak prenasleduje nepostrieľanú zver považuje sa za pytliačiaceho psa. Neviem či som to dostatočne vysvetlil pretože táto veta má viac "ale" - ak niekto bude chcieť môžeme to rozobrať podrobnejšie.

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Uto, 05.01.2010, 23:49
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tu cestu treba vobec zistit ako je zapisana v katastri. Ak je zapisana korektne neda sa nic robit. Ak nie, treba zistit ci je to jedina cesta na pristup k dalsim pozemkom, a k akym. Ak vedie k ornej pode a iny pristup tam nie je, tak sa tiez neda nic robit. (v tomto propade nepomoze ani odkupenie.)
Ak by viedla k pozemkom ineho druhu, ako orna poda teoreticky by sa dala odkupit a prakategorizovat.
Zakon zarucuje pristup len na ornu podu.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 06.01.2010, 9:54
Profil WWW
Rubicon & Samurai Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.03.2007, 21:45
Príspevky: 767
Bydlisko: Veľká Lehota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
s tou cestou je to uplne nerealne, a keby som si dala podmienky uzivania, este viac by to napaprcilo urcitych ludi..dost ze nejaka byvala pastikarka okupuje znacnu cast prirody..

_________________
Len jedno je isté- že nič nieje isté...a ani to nieje isté...
....najkrajší pohľad je z chrbta koňa...a nadvíhaného auta.
jeep wrangler rubicon 4,0l
suzuki samurai
http://www.youtube.com/watch?v=rqSbl9xtCSE


Str, 06.01.2010, 10:03
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Oni už napaprčený sú ale ty si majiteľka pozemkov, nie oni.
A nemyslel som podmienky užívania cesty ale vstupu na tvoje pozemky, resp. upozornenie, že cesta prechádza cez súkromné pozemky - presne ako písal Laci73, nič viac.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Str, 06.01.2010, 10:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ak pozemok pretína účelová komunikácia a táto komunikácia patrí k pozemku si povinný umožniť prejazd-prechod k ďalším dotknutým pozemkom-nehnuteľnostiam.

Podobný problém sme riešili ale s tým rozdielom,že tá (poľná) cesta viedla na okraji "nášho" pozemku a neboli tam iné "usadlosti" alebo pozemky patriace inému. Riešením bolo oplotenie a ďalšiu cestu si družstevníci vyšlapali na svojom pozemku.
---------------------------------------------------------------------------------

pre klud zbraní treba vyriešiť pohyb psov vo vnútri pozemku, urobiť patričné opatrenia aby sa nedostali mimo dotknutý pozemok poprípade označiť psov viditelnejšími obojkami-má nevýhodu v tom,že sa budú dať presne identifikovať ak urobia niečo nekalé.

výhoda elektronických obojkov je tá,že obojok priamo vydáva upozorňujúci signál ak sa priblíži do určitej vzialenosti k oploteniu a ak je moc blízko dostane elektrický impulz.Bol by sprostý keby stále liezol do blízkosti oplotenia.( funguje to)

Obrázok

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Str, 06.01.2010, 10:47
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kolko také stojí?

A čo sa zmení na veci, ak bude další hawo zastrelený s takým obojkom?

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Str, 06.01.2010, 11:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Moja reč.

Ja si ani nemyslím, že pes bol mimo pozemok, sorry.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Str, 06.01.2010, 11:12
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
A čo sa zmení na veci, ak bude další hawo zastrelený s takým obojkom?


Ja by som sa na to pozrel takto:

Ak polovnici nevedia, co sa deje, tak nic.
Ak to vedia, ale nic nerobia, tak si sami seru pod seba.

Leone nic nebrani ist na to rovnakym sposobom ako bacylpirin (strasne som sa pobavil). Co jej brani im neustale rusit lovy a hony ? Nic ... Ak polovnici prd strelia, zacne ich to sra.t ... Otazne je, ci budu kratkozrako nasraty na Leonu, alebo zacnu hladat toho kto to spravil (teraz nie je podstatne, ci to je polovnik, alebo nie, ale zrejme sa pohybuje po lese, a sem tam na niekoho musi narazit). V tej lokalite sa hyby mozno par desiatok ludi a z videnia sa asi poznaju.

Takze zrovna do proste pokec s polovnikmi:
Vy mi budete NEORPAVNENE strielat psov, a ja vam nedovolim nic zastrelit.

Co myslite, ako to dopadne ?

Este odbocim (Peto sa potesi) - ano, samozrejme, nikde nie je napisane, ze to je polovnik. Nemusi. Moze to byt zrovna tak, nejaky "okradnuty" majitelov pozemkov, o ktoreho ho leona "neopravnene" obrala.
(preto pisem neopravnene, lebo to moze byt vsetko ok, len on sa citi okradnuty).

V tom pripade by islo o pomstu, a to je otazka skor na Leonu, ci bol cely proces s pozemkami OK, a nemohol tam vzniknut otaznik s pripadnym nasra.tym "byvalym majitelom".

Zatial jediny podnet (a smer) je od toho predsedu (?) PZ, ktory sa jej vyslovene vyhrozil. (Zamienka by bola. zabraty polovny revir, mozno aj lukrativny, zalezi co sa tam da strelit.).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 06.01.2010, 12:47
Profil
Rubicon & Samurai Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.03.2007, 21:45
Príspevky: 767
Bydlisko: Veľká Lehota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
za celych 10 rokov co som tu nemam ziadnych nepriatelov ani som nemala s nikym konflikt okrem toho predsedu a jeho poskokov..som presvedcena ze odtial vietor fuka..

_________________
Len jedno je isté- že nič nieje isté...a ani to nieje isté...
....najkrajší pohľad je z chrbta koňa...a nadvíhaného auta.
jeep wrangler rubicon 4,0l
suzuki samurai
http://www.youtube.com/watch?v=rqSbl9xtCSE


Str, 06.01.2010, 13:44
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Kolko také stojí?

A čo sa zmení na veci, ak bude další hawo zastrelený s takým obojkom?


- stojí rozne podla toho kde kúpiš. na nete je toho neúrekom

- ak bude ďalší havo zastrelený / je moc široko postavená otázka na ktorú existuje nespočetné množstvo odpovedí.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Str, 06.01.2010, 15:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
z odstupom času, čo tu prispievame máme tieto informácie.

dôkaz: POSTRELENÝ pes následkom svojich zranení uhynul
dôkaz: bez svedkov
dôkaz: projektil gula,
dôkaz: priestrel brucha
dôkaz: pitva nebola (odborný posudok nie je)
dôkaz: projektil NIE je
dôkaz: veľkosť ráže NEZNÁMY
dôkaz: miesto činu NEZNÁMY
dôkaz: typ zbrane NEZNÁMY
dôkaz: použitie zbrane polovníkom zapísané v knihe ?
dôkaz: oprávnenie použitia zbrane NEZNÁMY

Fakt:
Máme postrelené zviera-psa neznámou zbraňou na neznámom mieste z neznámych dôvodov ktoré uhynulo na svoje poranenie.

Vlastne nemáme zodpovedanú ani jednu dôležitú informáciu podľa ktorej by sa dalo odpychnúť.

mohol sa pes dostať mimo chovný priestor, vlastný pozemok: ÁNO
musel pes prekonať iné prekážky ako oplotenie: NIE
mohol pes pytlačiť: ÁNO
mohol sa pes správať keby prenasledoval zver: ÁNO
mohol byť pes videný ako prenasleduje zver: ÁNO
mohol pes niekoho ohroziť alebo niečo aby sa použila zbraň: ÁNO
mohol poranený pes prejsť pár stoviek metrov alebo aj km: ÁNO

Je to smutné ale v tomto prípade dávam majiteľovi prinajmenšom spoluvinu na živote svojho zverenca.

Pokiaľ nemám rukolapné dôkazy: kto,čo,kedy,prečo, ... môžem byť akurát nasraný na seba a na celý svet, poprípade preventívne mariť činnosť určitej skupine ludí pri DODRŽANÍ litery zákona.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Str, 06.01.2010, 17:18
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 29.08.2007, 20:54
Príspevky: 435
Bydlisko: Lučenec/Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:

Takze zrovna do proste pokec s polovnikmi:
Vy mi budete NEORPAVNENE strielat psov, a ja vam nedovolim nic zastrelit.

Co myslite, ako to dopadne ?



podla mna by toto prestalo rychlo fungovat...ak niekoho nechytis nikdy mu nic nedokazes...a ak to urobil polovnik a hoci aj nepolovnik, pri prvej prilezistosti ked ho obvinis(napr.slovne a nepodlozene dokazmi) bude jeho opatrnost o to vacsia ze to urobi tak by mu nik nic ani pri dalsom zastreleni neurobil...mam skusenosti s pytliakmi u nas...v podstate sa vie ze to robi skupina ludi a ide sa po nich dost dlho...ale les je velky, skusenosti mnoho, zbrane bez hlucnych vystrelov (aj legalne), kopa techniky (nocne videnie, svetla, vysielacky) takze ak je niekto dobre organizovany len tak mu nieco dokazat nebude lahke...Ja si myslim ze tym ze by mu pohrozila, resp. polovnikom ako celku, by nic nevyriesila lebo sa vzdy najde niekto kto to pochopi opacne...

a nezabudajme na to ze je treba dat pozot nato komu co povie...nakolko namoceny v tom moze byt ktokolvek ...

_________________
Človek je najmenej sám sebou ked hovorí za seba, dajte mu masku a povie Vám pravdu. O.Wilde

Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 (LPG), 2,5"lift, AT , nejaká výbava


Str, 06.01.2010, 17:55
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 6:38
Príspevky: 284
Bydlisko: krupina-/nemusite sa pfkovat -staci PETER,petko atd/
Odpoveď s citáciou
Poslať 
.........a ja si budem furt hovorit to svoje-pravdy sa nedovolas,takze s polamanymi prstami sa spust stlaca velmi zle a sotva sa prsty zrastu a sadru mu daju dole sa zase najde nejake individum co ho niekde stretne a prsty mu zlomi znova/to asi preto ze po lesoch okrem slusnych polovnikov co sa prikladne staraju o zver sa tulaju aj darebaci/no a to, ze sa taketo nestastie stalo druhy krat tej istej osobe,v tej skupinke predseda a poskoci/ako si ich nazvala/ nastane panika,nakolko skupinova terapia moze vyvolat aj skupinovu paniku ked je vedena neodborne,co by tie zlomene prsty nasvedcovali tomu ze sa tak aj stalo........

_________________
ked to nejde silou,skus to este silnejsou silou...pripadne si precitaj navod na pouzitie...........REBELY FOREVER-AND YOU?(':smt134')


Str, 06.01.2010, 18:24
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No, neviem, či vás už v noci, keď ste išli cestou obďaleč obydlí, naháňal 100kg čuvač. Mna už hej. A keďže som v potravinovom rebríčku úplne hore, tak hawowe túžby zostanú navždy nevyplnené...... :smt106

A mám taktiež hojné skúsenosti zo psami a ich výcvikom. A viem, ako sa menia ich vlastnosti, akonáhle vytvoria svorku.

Toť bratovy presne sa toto stalo. Mal vycvičenú 100% spolahlivú suku /miešanka rotvailer a vlčiak/ ktorá sa vzorne starala o prilahlý statok. Ale potom brat zohnal šteniatko jazvečíka, nech chytá hlodavce a nech je im veselšie. To malé štena malo asi 5 mesiacov!! a spolu vytvorili svorku a všetko na okolí vylovili. Sliepky, malé ovečky a nakoniec aj velké, dokonca utekali z domu cez ploty a napádali okoloidúcich. Takto mal dve 0% spolahlivé suky, na ktoré nič neplatilo, akonáhle majitel zišiel z očí. A tak išiel jazvečík z domu.
A zas je všetko OK.

Tým som len chcel povedať, že pravda nie je vždy to, čo chceme počuť.

A niekto tu písal, že psy nič neulovia. Tak to by ste sa čudovali. Sused má párik chrtov a tý nemajú problém kedykolvek strhnúť srnu. Som mal suku československého vlčiaka, a tá by ulovila čokolvek, ak by dostala povel. /alebo by dostala volnosť/

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 07.01.2010, 13:47
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 127 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: