Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:18
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 70 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 aky offroad 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Mňa napr. prekvapilo, že L200 má zjazd z kopca aj dozadu. O tom som ešte nepočul.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Ned, 02.10.2022, 20:21
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Mňa zas prekvapuje to, ako dokážu odjazdiť napr. Tisovec na autách, ktoré o hill descent bazmegoch ani nechyrovali...


Pon, 03.10.2022, 15:33
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
Mňa zas prekvapuje to, ako dokážu odjazdiť napr. Tisovec na autách, ktoré o hill descent bazmegoch ani nechyrovali...


:smt126 :smt133

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Pon, 03.10.2022, 19:24
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Ja sa priznam,ze zjazd z kopca som pouzil asi par krat na landcriseri-rocnik 2012 a na novej L200 som ho ani neskusal a uz vobiec nie pri cuvani :-D A ani na novsom landcruiseri 150 som ho neskusal pri cuvani. Ale ked som vysiel na drienici hore na zjazdovku na zimaokoch tak dole ten zjazd z kopca fungoval na landcruiseri 150 celkom dobre . Ale ked uz bol strmsi usek tak auto islo gravitaciou dole niekolko metrov a mohol som robit a zapinat co som chcel :-D Kazdopadne skor ma zaujima podla coho to vyrobcovia nastavuju? Lebo ked na landcruiseri som pribrzdil tak stale bol zjazd z kopca zapnuty tak sa potom po dani nohou z brzdy auto ,,rozbehlo,, na tu nastavenu rychlost. A napriklad v novom mercedes G500-tam sa ten zjazd z kopca inak nastavuje . Tak ked sme to skusali tak ked sa dala noha na brzdu tak sa ta funkcia deaktivovala a potom sa uz auto normalne rozbehlo a nic mu nebranilo v rozbehu dole kopcom . Ale ked som dal uzavierku zadku tak uz to drzalo rychlost. Ze zalezi od vyrobcu ako to ma nastavene . A dalsi kamos co skusal novsie G-cko tak hovoril,ze sa to spravo tiez inac :-D Kuva to je doba s tou elektronikou :smt121


Pon, 03.10.2022, 21:01
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Cit. JOE66: „...Kazdopadne skor ma zaujima podla coho to vyrobcovia nastavuju?...“

Toto sa deje len pár posledných rokov.
Predtým bol offroad záležitosťou profesionálov alebo úzkej komunity kde sa automaticky predpokladalo, že svoje autá vedia ovládať.
Postupom času sa offroad stal imidžovou záležitosťou a tieto autá si už kupujú ľudia, ktorý ich vlastne ani nepotrebujú ale za to, lebo si to môžu dovoliť a majú z toho dobrý pocit napr. pri demonštratívnom parkovaní pred nejakým nákupným centrom. Ale v podmienkach kde sú tieto stroje určené, sú bez rôznych asistenčných systémov kampes. Výrobcovia toto vidia a tak sa snažia nové autá vybaviť a čo najviac nabúchať asistenčnými systémami, aby aj ten najväčší babrák mal pocit, že to umí.


Pon, 03.10.2022, 21:36
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 04.02.2017, 19:15
Príspevky: 58
Odpoveď s citáciou
no hej, ale v situacii, ked ides hore klzkym svahom kolko sa da az kym nezastanes je dobre vediet, ze musis stihnut zaradit spiatocku, predtym nez sa auto zacne rutit dozadu samo dole... ked si vtedy taky amater mysli, ze aaale, brnkacka, mam hill descent, tak bude veeeelmi prekvapeny. :smt162

to je aj jediny moment, kedy si to viem predstavit byt uzitocne, ak sa totiz toto stane prirychlo, zazmetkujes v radeni, uz nemusis stihnut zaradit spiatocku. vtedy by sa zisiel taky hill descent dozadu. dopredu mi to pride absolutne nevyuzitelne.

no inak na autach s tempomatom ten hill descent funguje dokonca tak, ze rychlost zostupu si nastavujes tempomatom... da sa aj rychlejsia aj pomalsia. neviem ci na vsetkych ale tieto pickupy co som pozeral to tak mali.

_________________
8. JEEP Cherokee Liberty KJ 2002 2.5CRD, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS


Str, 05.10.2022, 16:35
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Cit. racmaster
„...no hej, ale v situacii, ked ides hore klzkym svahom kolko sa da az kym nezastanes je dobre vediet, ze musis stihnut zaradit spiatocku, predtym nez sa auto zacne rutit dozadu samo dole... ked si vtedy taky amater mysli, ze aaale, brnkacka, mam hill descent, tak bude veeeelmi prekvapeny...“

No prosím, čo všetko sa tu človek dozvie ...


Štv, 06.10.2022, 21:29
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Otazka na Luthera a Oga . Kde v madarsku vam kupuju kamarati lacnejsie tie auta co ste spominali ? V Budapesti ? Mam teraz s kamaratom v novembri cestu do ciech. Ze by sme ako stale preleteli cez madarsko po dialnici a zastavili sa najest + opytat ohladom toho forda :D Ci to bude realita s tou nizsou cenou :smt017 :-D


Ned, 23.10.2022, 11:54
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
V mojom príspevku som písal, že mám kamaráta, ktorý si kupuje auto asi tak raz za 3 až 5 rokov. Nové. Spomínané auto bolo Mitsubishi ASX, kupoval ho v Miskolci, v Maďarsku, a dopátral sa k nemu tak, že si sadol za PC a surfoval po internete, kde to auto za malú chvíľu objavil, a potom niekedy na druhý týždeň ho išiel kúpiť. Povedal, že oproti SK cene dosiahol úsporu cca 30 %, ale tomu bolo asi tak 5-6 rokov, auto výhodne predal a kúpil si zas niečo iné, už neviem čo ale nejakého japonca malé suv.
A kvôli informáciám o autách z maďarska tam nie je potrebné cestovať, všetko nájdeš na internete, vybavíš, dohodneš a cestuješ už na hotové.


Ned, 23.10.2022, 13:44
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Ogo ja vzdy ked idem do nasej hlavnej dediny alebo stovezatej Prahy tak idem od nas z vychodu cez madarsko po dialnici + sa tam zastavim najest+ nakupit. Ze nebudem hladat na nete ked po madarsky neviem :-D Kdezto kamarat sa po madarsky v pohode dorozumie -sak jak kazdy Kosican :smt121 Ze preto sa pytam kde davaju take zlavy na handlovanie .Alebo uz take nizsie ceny bezne v predajniach . Ci vo vacsom meste alebo mensich :-D


Ned, 23.10.2022, 17:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Joe, vo Forde je to prozaickejšie. Slovenský “importér” je vlastne len veľký díler Summit motors, ktorý autá prekupuje z Maďarska, priamo od importéra značky Ford. Tak isto všetky diely. A ako to už býva “dobrým” zvykom, každý kto ten koláč drží v rukách, tak si z neho kúsok odkrojí. Teda každý si prihodí svoju maržu, preto sa výsledná cena tak líši.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Ned, 23.10.2022, 17:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 21.07.2008, 7:51
Príspevky: 541
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Fyziku neoj.... Š

_________________
Jeep grand cherokee 4,7 V8


Pon, 24.10.2022, 8:51
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 04.02.2017, 19:15
Príspevky: 58
Odpoveď s citáciou
no asi vas sklamem. na madarskych strankach predajcov bezia obrovske reklamy na pickupy, ake su skvele, inteligentne, ako si ich mozte kupit na sto sposobov, su tam cenniky, konfiguratory ale to je asi tak vsetko. lesk a slava zaslej rise.

ked som obvolal tych predajcov, tak mi jeden povedal, ze o pol roka najskor bude a cena dovtedy pojde bohviekam... rekord bol 2025 ako datum dodania, myslim pri hiluxe. proste nikde tie auta realne nemaju. vsetky autosalony su prazdne. v ssangyongu sa mi stazoval predajca, ze on sam si objednal v novembri pre seba ssangyong a este ho nema!!!

prevezte sa okolo autosalonov, vsetky parkoviska okolo nich su prazdne, alebo tam stoja dva tri zabudnute kusy. normalne jak z walking dead.

a ked nejaky model v madarsku maju, tak je cena s nakladmi plusminus rovnaka.

raz darmo, sype sa nam to cele jak domcek z karat, niezeby to mudri ludia nevraveli uz davno, ale sak taki su dezolati v dnesnej dobe, kto by ich pocuval...

takze je uplne prd jedno, ci si sadnes za internet, alebo zoberes kosickeho sraca podkuteho ugrofinstinou. chodte sa najest, kym sa je kde a tym ten vylet hasne.

_________________
8. JEEP Cherokee Liberty KJ 2002 2.5CRD, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS


Pon, 24.10.2022, 17:53
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Tak osobne pre mňa to vôbec nie je sklamanie, lebo mne je úplne jedno aké auto si ideš kúpiť, sú to tvoje peniaze.
Len ako tak čítam toto vlákno, tak fakt neviem, čo za auto si chceš kúpiť.
Už len tak kvôli zvedavosti som zadal do vyhľadávača na autobazáreu rok výroby 2020, a išiel som pokukať, tie najznámejšie značky, a hľa, čo vyhodilo :
- Ford Ranger - 84 ks, Ford F séria - 14 ks, Mitsubishi L 200 - 10 ks, Toyota Hilux - 5 ks, Mercedes X - 3 ks, Mercedes G - 30 ks, Toyota Landcruiser - 39 ks, JEEP - 183 ks, Land Rover - 263 ks, Dodge RAM - 83 ks, suma sumárum okolo 700 ks rôznych áut od r. výroby 2020.
Sú tam medzi nimi úplne nové autá, aj autá s málo kilometrami. Autá lacnejšie, autá drahšie. Pestrý výber. 700.- ks. Ešte furt sa nedá z čoho vybrať ?


Pon, 24.10.2022, 19:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
OGO :smt134 .pán chce asi nové a ver,že "papier" znesie vela ,aj čisla a ponuky služia často len na prilakanie zákaznika :smt162
..akurát pozeram autobazar.eu a kde je v ponuke napr. Dodge RAM r.v. od 2020 v cene do 30t. v počte 83ks? :smt139

rozkaz znel jasne:

racmaster píše:
pozeram ponuky novych offroadov za rozumnu cenu (cca 30k)

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pon, 24.10.2022, 21:09
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 70 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: