Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 05.06.2024, 4:01
Dnes je streda 5. júna 2024, meniny má Laura a zajtra Norbert




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 53 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 TOYOTA 4RUNNER by peterB 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zadok to malo tuhy, predok asi nezavisly ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 28.12.2006, 9:18
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mne sa zda ze to bola este ta verzia z prevej generacie ktora mala aj prednu tuhu. Od 84 do 86 roku sa to robilo tak. Ale vsimnite si pretrvavajuci problem - ZADNE OKNO :) . Toto je dokaz ze na vsetkych je to po....


Štv, 28.12.2006, 9:41
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 01.11.2006, 12:26
Príspevky: 424
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader ..neviem aky to bol typ ale zaver bol ze ho fakt dali na strechu domu a ten potom odpalili .....sialeney napad.....a bolo to na BBC...a ak ma pamat neklame tak bolo cervene....urcite Toyota,,

_________________
Grand Cherokee V8 4,7 WJ
Jeep Wrangler 2,5 YJ


Štv, 28.12.2006, 9:59
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ludo píše:
Xader ..neviem aky to bol typ ale zaver bol ze ho fakt dali na strechu domu a ten potom odpalili .....sialeney napad.....a bolo to na BBC...a ak ma pamat neklame tak bolo cervene....urcite Toyota,,


HEJ HEJ , myslis presne to co ja :-D


Štv, 28.12.2006, 11:56
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Toyota HiLux (ktorá má rovnaký spodok komplet a vrch po B stĺpik s 4 zázrakom) sa robila s predkom tuhým aj nezávislým. Záležalo od motora. Tuhé sú u nás velmi vzácne (videl som len jednu) a oficiálne sa sem ani nevozili. 4 zázrak má myslím predok vždy nezávislý. Američania už vykúmali postup ako tam naštichlovať tuhú nápravu. Je o tom popísného mnoho GB diskového priestoru na webserveroch.


Štv, 28.12.2006, 14:54
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ked sme uz pri tych napravach. Som zaciatocnik a ked si to tak predstavim , stale mi nieje jasne preco je ta nezavysla tak zla oproti tuhej ? Kedy to pocitim ? Pri krizeni ? Tam by to nemuselo byt tak moc zle. Ked si to tak predstavim jediny rozdiel je asi ten ze koleso sa voci kasni (pri tuhej) okrem zdvyhu este aj akokeby vytaca do strany - pri nezavyslej to vytocenie asi nieje tak velke, a to je jediny rozdiel co ma napada :).


Štv, 28.12.2006, 18:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
peterB píše:
Ked sme uz pri tych napravach. Som zaciatocnik a ked si to tak predstavim , stale mi nieje jasne preco je ta nezavysla tak zla oproti tuhej ?


...jednoducho povedane v pevnosti...menej moznosti poskodenia.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Štv, 28.12.2006, 18:53
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takze mam si davat bacha :). Alebo si rovno zohnat nejaku nahradnu prednu napravu :).


Štv, 28.12.2006, 19:49
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
peterB píše:
Takze mam si davat bacha :). Alebo si rovno zohnat nejaku nahradnu prednu napravu :).

Peter, nedaj sa ošaliť, by si musel veľmi intenzívne a veľmi ťažký terén robiť, aby si tú nápravu poškodil pre jej konštrukciu a nie pre jej prípadnú závadu...
- samozrejme je tuhá predná náprava vďaka konštrukcii odolnejšia ako volné zavesenie, je však aj tvrdšia a preto autá s tuhou prednou na ceste pripomínajú skôr rebriňák - známy komfort jazdy a to je aj dôvod, prečo výrobcovia prechádzajú na nezávislé zavesenie...
- najväčšia výhoda tuhej je v pomerne jednoduchej možnosti zdvihnutia -
- toyota je autíčko, ktorého kvality len ťažko možno poprieť a tiež má nezávislé zavesenie prednej nápravy -
- absolútne nespochybňujem kvality tuhej nápravy a to hlavne pre terénnych pracantov makajúcich hlavne v teréne, ale ja osobne nemusím...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 28.12.2006, 21:13
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ha, vidím, že sa nikto nechytil... tak ešte pridám - ako som sa v 4x4 style dočítal, aj niektoré náklaďáky majú nezávislé zavesenie - a to je už o inom namáhaní ako u offroadov...takže pokiaľ nejazdíš každý mesiac Ladogu, nemusíš sa nezávislého zavesenia obávať... :lol:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 01.01.2007, 15:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Okrem odolnejšej konštrukcie je základnou výhodou tuhej nápravy jej konštantná svetlosť v prudkých náklonoch. Pri delenej náprave sa spodok zaťaženej strany nápravy výrazne priblíži k terénu a tým ohrozuje priechodnosť. To sa dá minimalizovať silnými stabilizátormi lenže to zase znemožňuje kríženie. Preto konzervatívne offroady dávajú prednosť tuhým nápravám, čo ale nevyhovuje paničkám na nákupy, lebo ich to natriasa a opadáva im lak z nechtov a maličký v detskej sedačke častejšie ošabluje poťahy.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 01.01.2007, 16:09
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Preto konzervatívne offroady dávajú prednosť tuhým nápravám, čo ale nevyhovuje paničkám na nákupy, lebo ich to natriasa a opadáva im lak z nechtov a maličký v detskej sedačke častejšie ošabluje poťahy.


:smt023 :smt023 :smt023 :smt126 :smt126 :smt126 :smt133 :smt133 :smt133 :smt044 :smt044 :smt044

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Pon, 01.01.2007, 19:23
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nuz tazko si clovek vybera ked sa najprv rozhodne pre znacku auta. Potom sa mu ten vyber dost zuzi :)))) . Ine auto ako Toyotu by som nekupil, Land Cruiser je trosku drahy, RAV 4 je iba hracicka - cize kompromis ;)


Pon, 01.01.2007, 20:27
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Okrem odolnejšej konštrukcie je základnou výhodou tuhej nápravy jej konštantná svetlosť v prudkých náklonoch. Pri delenej náprave sa spodok zaťaženej strany nápravy výrazne priblíži k terénu a tým ohrozuje priechodnosť. To sa dá minimalizovať silnými stabilizátormi lenže to zase znemožňuje kríženie. Preto konzervatívne offroady dávajú prednosť tuhým nápravám, čo ale nevyhovuje paničkám na nákupy, lebo ich to natriasa a opadáva im lak z nechtov a maličký v detskej sedačke častejšie ošabluje poťahy.

-dieselko, aj keď pri tých svetlách počas dňa som s Tebou nesúhlasil, tieto Tvoje výroky sú brilantné a ja s radosťou s Tebou opäť súhlasím... :smt146 :smt125

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 01.01.2007, 20:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:smt127 ...a svietenie nonstop ruší zvieratká. :smt112

PeterB, sry za OT, už nebudem... :wink: :D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 01.01.2007, 20:58
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 53 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: