Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 04.05.2024, 20:47
Dnes je sobota 4. mája 2024, meniny má Florián a zajtra Lesana, Lesia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 129 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší
 Jeep Cherokee XJ - home made uprava 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
Rozhodol som sa, ze sa podelim s vami s mojou upravou. Na uvod chcem vsetkych upozornit, ze sa jedna home made upravy, ziadne seriove podvozky ani praktiky.

Auto bolo povodne:
Jeep Cherokee XJ 4 liter, rv:1994, anglican (pravostranne riadenie), automaticka prevodovka, plna vybava, ziadne upravy podvozku
Obrázok 

Ja som ho doviezol bez motora(motor bol zadrety) a prevodovky za par Evri.
Obrázok 

Do Jeepa som chcel minimalne 2,5 az 3 liter TD alebo benzin, no mal som mnoho dalsich podmienok ako: co najmenej elektriky, preto som sa rozhodol pre Fiat Croma 2,5 TD, kde bol aj motor velmi dobre cenovo dostupny. Original Jeepacky 2,5TD som nechcel z dovode delenych hlav.
Obrázok 

Kedze Automaticka prevodovka mi nevyhovovala, zhanal som nieco ine:
Podarilo sa mi zohnat prevodovku z pajera aj s rozvodovkou a kardanmi tiez za par Evri, tak som sa rozhodol ze ju vyskusam. Mala jednu nevyhodu, pomer pri redukovanych rychlostiach v pajerovej rozvodovke je 1,926 a orig.z jeepa 2,72, no chcel to skusit. Bolo to sice citit vo vyjazdoch, ale zatial mi to stacilo. Problem bol vsak so spojenim motora s prevodovkou, rozhodol som sa pre vyrobu zvonu, od ktorej ma vsetci odhovarali a nechceli verit ze to bude drzat pokope. Napriek tomu sa pustil do toho:
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
klzne lozisko do zotrvaka:
Obrázok 
Obrázok 
Pojazdil som s tym skutocne vela a vsetko drzalo ako malo. Trhanie z blata ci snehu, vyjazdy vsetko v pohode. Cely zvon je zvarany z 12mm pasoviny a okrytovany 2mm plechom.

predok som zdvihol velmi jednoducho, aj ked nie na oko dobre vyzerajuc, no ucel splnilo.
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
zadok som dvihal predlzenim konikov a podkladanim pod listove pera:
pod listove pera som dovaril na napravu 8cm podlozku, predlzil U-cka so zavitmi a koniky som predlzil o 8cm, co spolu cini 8cm naprava + 4cm celkovo na konich spolu 12cm.

Podarilo sa mi zohnat kolesa s posunutym ETckom, T3 R15 samozrejme protektorovane.
Posielam porovnanie Jeepa ako som ho doniesol a ako vysiel z garaze:
Obrázok 

S jeepom som pojazdil skutocne vela po nasich horach a ziadne vaznejsie poruchy. Momentalne sa chystam na dalsie kompletne prerobenie, uz buduci tyzden idem jeepa rozobrat a uz poriadne porobyt. Zadok na struny, predok na 66cm struny z kombajna, chcem kupit tlmice, tie budem riesit z CBone, este neviem konkretne ktore. O vsetkych dalsich upravach budem dalej pisat.

Este par foto:
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Auto ako som uz spomenul bolo s pravostrannym riadenim, vsetko som prehodil dolava :smt151

Na zaver by som chcel podotknut: som si plne vedomi, ze som mohol kupit orig.upraveneho jeepa, alebo to dat niekde spravit, no toto nieje len o tom, samozrejme ked ma clovek zalubu v garazi a bavi ho to, je to o niecom inom. Je to mojim konickom. Raz mi niekto povedal ze lepsie ako sediet v krcme a slopat, ved to mozem aj v garazi :D samozrejme s mierou.

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Str, 13.03.2013, 13:44
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
Dalej planujem ako pisem aj tu:
viewtopic.php?f=3&p=247373#p247373

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Str, 13.03.2013, 13:52
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Pia, 07.05.2010, 12:01
Príspevky: 173
Bydlisko: Surany
Odpoveď s citáciou
klobuk dolu :smt023

_________________
- Opel Frontera 2,4i ... bez uprav
Obrázok
- Volvo XC90 136 kW ... leštenka
Obrázok


Str, 13.03.2013, 14:31
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
Dakujem Gulvas, ak by vas este nieco zaujimalo kludne napiste, mam este nejake fotky, tak mozem dodat ;-)

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Str, 13.03.2013, 14:42
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.10.2012, 14:21
Príspevky: 307
Bydlisko: BORINKA
Odpoveď s citáciou
kolesa s posuvnym ET? mozes to nafotit ako to funguje?

_________________
Jeep Cherokee XJ 2,1TD 90rv
trojdverak - EX
Suzuki Samohraj 1,3i - aktual


Str, 13.03.2013, 15:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
DjJojdo píše:
Podarilo sa mi zohnat kolesa s posunutym ETckom,
:D

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Str, 13.03.2013, 15:05
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
skuske poriadne citat, POSUNUTYM to znamena ze nepotrebujem podlozky pod kolesa...

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Str, 13.03.2013, 15:17
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.10.2012, 14:21
Príspevky: 307
Bydlisko: BORINKA
Odpoveď s citáciou
uz by som asi naozaj mal ist k tomu ocnemu :smt080
a ja uz ze nejaka vychytavka...

_________________
Jeep Cherokee XJ 2,1TD 90rv
trojdverak - EX
Suzuki Samohraj 1,3i - aktual


Str, 13.03.2013, 15:21
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
a to som si myslel ze som to pisal aby kazdy tomu rozumel, ET-25 maju myslim.

pohoda, stava sa...

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Str, 13.03.2013, 15:28
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Prepac - ja som to poslal ako odpoved na CEC-a - s tým, že som poukázal, ako si to správne napísal. :smt135

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Str, 13.03.2013, 15:51
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7912
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
makas na tom,, len co je pravda, a fandim ti,, ja som tes onen casu zo svojho xj cka vybral motor 2,1 tdicko a vimplantoval som donho motor z Pajerka 2,5tdicko, co uz bolo insie cafe a je to menej haklivy motor ako VM ko.. a pravdupoivediac som tiez uvazoval o vlozeni motora z cromy enem som nevedel vtedy zohnat,, je to dobra volba,, a motor je dobre silny a malo haklivy,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 13.03.2013, 18:14
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
Dakujem efendy, no ak ti mozem odporucit tak ten motor nebol najlepsia volba, ano ma silu a ten co som ja zohnal isiel pekne, ale musel som prerabat komplet olejovu vanu a sanie na olej, dalej sa mi nepaci ze nemam na nom o co napojit vrtulu na chladenie kedze remenice su z opacnej strany. zatial mam elektricku ale chcem este pospekulovat nad tym. co sa tyka uchytov na motor, on ich ma na kraji motora a nie uprostred, bol by som spokojnejsi keby bola vaha rozmiestnena na strede na oboch stranach, no zatial to vydrzalo vsetko, takze asi to az tak nevadi. myslim ze tvoja volba z pajera bola velmi dobra, tiez som o nom uvazoval no nenasiel som nic co by mi cenovo sedelo. za motor z cromy som dal 200€, turbo nema volu a motor ide perfektne, tak som ani nevahal a bral som.

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Str, 13.03.2013, 19:13
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
na tú vrtulu sa vykašli, elektrická ti aspoň nebude brať výkon motora. Kopec ľudí vyhadzuje viskospojky a dáva elektrické vrtule kvôli zníženiu spotreby a ušetreniu pár koníkov na výkone.

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Str, 13.03.2013, 19:31
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
chalani mi to tiez vraveli, no naposledy ked som skusal navijak v poriadne zabahnenim kopci, tak mi bral zbytocne stavu pre navijak. mam tam novu 100Amperovu Vartu baterku, no uz pri vrchole som vrtulu vypinal lebo to bolo citit ked som sa tahal, ze baterka je slaba, mam aj voltmeter v aute a na nom som tiez videl ze je vybita. Uvazoval som o napojeni dvoch altikov, ale pride mi to hlupost, radsej asi zozeniem silnejsi altik, mozno este zakupim jednu 100A baterku, to je otazka casu. Inac ventilator mam dvojrychlostny, mam zatial zapojene len tu rychlejsiu moznost, mozno keby spravim este jeden vypinac stihalo by to chladit aj na pomalom a bralo by mi ovela menej stavy.

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Str, 13.03.2013, 19:47
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7912
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
romo11 píše:
na tú vrtulu sa vykašli, elektrická ti aspoň nebude brať výkon motora. Kopec ľudí vyhadzuje viskospojky a dáva elektrické vrtule kvôli zníženiu spotreby a ušetreniu pár koníkov na výkone.



presne tak a ak ti mozem odporucit, tak daj tam elektromotor s ventylatorom z WV trfansportera,, ten ma nenormalny vykon a bude ti chladit super a nebude ti uberat z vykonu motora vrtula,, ja som to mal tak urobene a vimplantoval som tam chladic z audiny A4 2,5 TDI a bohato vystacil,, nikda sa nem prehrieval,, a ked zapol ventylatooor, teplota ocividne klesala,, taky tah to ma,, skus si ho zohnat,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 13.03.2013, 21:16
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 129 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: